Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε αν σε γενικές γραμμές ένας εξωτερικός hdd με usb είναι πιο αργός απ τον εσωτερικό;

Έβαλα πρόσφατα τον my passport 4ΤΒ σαν εξωτερικό και έχω παρατηρήσει πως σε μερικά παιχνίδια αργούν να φορτώσουν πλήρως τα γραφικά. Δηλαδή μπαίνεις σε έναν χώρο και βλέπεις αντικείμενα να έχουν ένα βασικό σχήμα και μετά από λίγο να φορτώνουν πλήρως τα γραφικά.

Αυτό που περιγράφω γίνεται για παράδειγμα στο nier automata που ξεκίνησα πρόσφατα.

Είναι θέμα του σκληρού πιστεύετε ή έτσι είναι το παιχνίδι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, aggelos87 είπε

Ξέρετε αν σε γενικές γραμμές ένας εξωτερικός hdd με usb είναι πιο αργός απ τον εσωτερικό;

Έβαλα πρόσφατα τον my passport 4ΤΒ σαν εξωτερικό και έχω παρατηρήσει πως σε μερικά παιχνίδια αργούν να φορτώσουν πλήρως τα γραφικά. Δηλαδή μπαίνεις σε έναν χώρο και βλέπεις αντικείμενα να έχουν ένα βασικό σχήμα και μετά από λίγο να φορτώνουν πλήρως τα γραφικά.

Αυτό που περιγράφω γίνεται για παράδειγμα στο nier automata που ξεκίνησα πρόσφατα.

Είναι θέμα του σκληρού πιστεύετε ή έτσι είναι το παιχνίδι;

Τυπικά το ένα έχει 6gbps και το άλλο 5, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιάνουν τη μέγιστη ταχύτητα του διαυλου. Οπότε η θεωρία λέει ότι δεν επηρεάζει σε σκληρό, στην πράξη όμως παίζουν και άλλοι παράγοντες, με κύριο τον ελεγκτή του usb.

Οπότε συνοψίζοντας: δεν ξέρω. 😋

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aggelos87 είπε

Ξέρετε αν σε γενικές γραμμές ένας εξωτερικός hdd με usb είναι πιο αργός απ τον εσωτερικό;

Έβαλα πρόσφατα τον my passport 4ΤΒ σαν εξωτερικό και έχω παρατηρήσει πως σε μερικά παιχνίδια αργούν να φορτώσουν πλήρως τα γραφικά. Δηλαδή μπαίνεις σε έναν χώρο και βλέπεις αντικείμενα να έχουν ένα βασικό σχήμα και μετά από λίγο να φορτώνουν πλήρως τα γραφικά.

Αυτό που περιγράφω γίνεται για παράδειγμα στο nier automata που ξεκίνησα πρόσφατα.

Είναι θέμα του σκληρού πιστεύετε ή έτσι είναι το παιχνίδι;

Δοκίμασε να βάλεις έναν usb3 δίσκο με καλύτερες ταχύτητες read.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, non-serviam είπε

Τυπικά το ένα έχει 6gbps και το άλλο 5, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πιάνουν τη μέγιστη ταχύτητα του διαυλου. Οπότε η θεωρία λέει ότι δεν επηρεάζει σε σκληρό, στην πράξη όμως παίζουν και άλλοι παράγοντες, με κύριο τον ελεγκτή του usb.

Οπότε συνοψίζοντας: δεν ξέρω. 😋

τα μη pro ps4 είναι sata2, δεν ξέρω αν το usb 3 είναι ίσως πιο γρήγορο από τον εσωτερικό σκληρό (με τον ανάλογο δίσκο πάντα) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσφορα η 12μηνη συνδρομη  στa 45  σε public,plaisio ,sevenspot,media markt,κριμα που εβαλα πριν ενα μηνα 12μηνη  χαχα 

 

https://www.public.gr/product/gaming/prepaid-cards/playstation-plus-12-mines-prepaid-card/prod3000007pp/?gclid=CjwKCAjwmq3kBRB_EiwAJkNDp7jLh1837p6t0AhsfIyTfI2REu5hs9kXmtL6xO1diWfMCFHt7x1V2BoCPQQQAvD_BwE

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Προσφορα η 12μηνη συνδρομη  στa 45  σε public,plaisio ,sevenspot,media markt,κριμα που εβαλα πριν ενα μηνα 12μηνη  χαχα 

https://www.public.gr/product/gaming/prepaid-cards/playstation-plus-12-mines-prepaid-card/prod3000007pp/?gclid=CjwKCAjwmq3kBRB_EiwAJkNDp7jLh1837p6t0AhsfIyTfI2REu5hs9kXmtL6xO1diWfMCFHt7x1V2BoCPQQQAvD_BwE

Στο MM με χρήση τη κάρτας club (βγαίνει άμεσα και online) βγαίνει 38,39 και σε 3 άτοκες....

(μόλις πήρα 1 )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, argi73 είπε

Στο MM με χρήση τη κάρτας club (βγαίνει άμεσα και online) βγαίνει 38,39 και σε 3 άτοκες....

(μόλις πήρα 1 )

πως γινεται αυτό γιατί εμένα 45 μου βγαζει στο online

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, gregdel είπε

πως γινεται αυτό γιατί εμένα 45 μου βγαζει στο online

Την τελική έκπτωση στην κάνει στο βήμα πριν τη πληρωμή ( αρκεί να είσαι μέλος του mm club)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, argi73 είπε

Την τελική έκπτωση στην κάνει στο βήμα πριν τη πληρωμή ( αρκεί να είσαι μέλος του mm club)

Μάλλον επειδή δεν το εχει διαθεσιμο online δεν το δειχνει παρολο που με άφησε να το βαλω στο καλαθι

EDIT: βεβαια αγοραζοντας 50ρα καρτα απο maxplay οταν βγαινει προσφορα στα 45 από το store πάλι κάπου τόσο βγαίνει

Επεξ/σία από gregdel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gregdel είπε

Μάλλον επειδή δεν το εχει διαθεσιμο online δεν το δειχνει παρολο που με άφησε να το βαλω στο καλαθι

EDIT: βεβαια αγοραζοντας 50ρα καρτα απο maxplay οταν βγαινει προσφορα στα 45 από το store πάλι κάπου τόσο βγαίνει

και στο Πλαίσιο έχει καλή προσφορά 39.90  https://www.plaisio.gr/games/ps3/ps3-accessories/Sony-Playstation-Plus-Cards-Subscribe-365-days.htm

5 ευρώ είναι κέρδος... παίρνεις ένα παιχνιδάκι..   😉

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τι παιζει με τους ελληνικους τιτλους. Κοιταζω κατι detroit-God of war-Uncharted στις αγγελιες να φανταστω πως τα ελληνικα ειναι εξτρα και εχουν αγγλικα μενου διαλογους και υποτιτλους εφοσον δε το θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω μερικές ερωτήσεις ως νέος κάτοχος. 

1. Μπορώ να αγοράσω games από το αμερικανικό store με νέο account ή παραβιάζει τους κανόνες της Sony; 

2. Αν ναι, γίνεται με το ίδιο paypal που χρησιμοποιώ από το main account; 

3. Επίσης, στο main ελληνικό account έχω plus, δεν γίνεται να το χρησιμοποιήσω και στο άλλο ώστε να πάρω κάνα game με discount; 

4. Με το δεύτερο Αμερικανό account μπορώ να κάνω activate το trial του plus; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Καλησπέρα, έχω μερικές ερωτήσεις ως νέος κάτοχος. 

1. Μπορώ να αγοράσω games από το αμερικανικό store με νέο account ή παραβιάζει τους κανόνες της Sony; 

2. Αν ναι, γίνεται με το ίδιο paypal που χρησιμοποιώ από το main account; 

3. Επίσης, στο main ελληνικό account έχω plus, δεν γίνεται να το χρησιμοποιήσω και στο άλλο ώστε να πάρω κάνα game με discount; 

4. Με το δεύτερο Αμερικανό account μπορώ να κάνω activate το trial του plus; 

1)Μπορεις με αμερικανικο λογαριασμο

2)Οχι πρεπει να αγορασεις US psn καρτες

3)δεν καταλαβα τι θες να πεις ακριβως, απο το ελληνικο να το βαλεις στο αμερικανικο και να αγορασεις Αμερικη? Τοτε οχι δε γινεται

4)Νομιζω μονο ενα primary μπορεις να εχεις σε μια κονσολα, δεν ειμαι απολυτα σιγουρος ας απαντησει καποιος που το εχει κανει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...