Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nightwalker1990 είπε

στα 59.99 είναι. για 12μήνες Πριν 1 μήνα έβγαλε έκπτωση στα 45€ ετήσιο το οποίο λογικά θα ξανά βγάλουν.  Εφόσον γίνεις συνδρομητής για το διαστήμα μέχρι να λήξει η συνδρομή σου θα μπορείς να βάζεις στο Library σου 2 παιχνίδια κάθε μήνα πχ τον προηγούμενο έπαιξε For Honor και Hitman 1 κάτι δεν θυμάμαι..  Αν σου λήξει η συνδρομή πες πχ αγόρασες έναν μήνα 8€  και έχεις κάνει προσθήκη τους τίτλους που σου προσφέρει στο Library σου μπορείς να τα κατεβάσεις κανονικά.  Βάζει πολύ καλές προσφορές με πολλές ώρες gaming απλά είναι τα γούστα του καθενός φυσικά.

Όχι.. αυτό στο κάνει μόνο στο ps4 ?  Έχεις άλλη κονσόλα η pc να δοκιμάσεις?? Θέμα λειτουργίας της tv μυρίζομαι.

έχω το Xbox one x και σε αυτό δεν μου το κάνει. 

Η τηλεόραση είναι και καινουργια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

έχω το Xbox one x και σε αυτό δεν μου το κάνει. 

Η τηλεόραση είναι και καινουργια. 

Είσαι σίγουρος ότι κλείνει η tv? Μήπως προέρχεται απο την κονσόλα?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όταν λεω σβήνει η τηλεόραση εννοώ ότι μαυρίζει η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα και επανέρχεται. 

Και ναι είναι σίγουρο ότι προέρχεται από την κονσόλα. 

Δεν κλείνει εντελώς η τηλεόραση. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

όταν λεω σβήνει η τηλεόραση εννοώ ότι μαυρίζει η οθόνη για μερικά δευτερόλεπτα και επανέρχεται. 

Και ναι είναι σίγουρο ότι προέρχεται από την κονσόλα. 

Δεν κλείνει εντελώς η τηλεόραση. 

Βγάλε και βάλε ξανά όσο μπορείς πιο μέσα τα καλώδια της τροφοδοσίας και του hdmi. Επίσης δοκίμασε και αλλά καλώδια αν έχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και το έχω ήδη κάνει αυτό χωρίς κάποια αλλαγή, δεν θα έφταιγε αυτό γιατί αν δεν είχε κάνει επαφή το καλώδιο τότε δεν θα έδειχνε καθόλου σήμα στην τηλεόραση. 

 

Όσο για καλώδιο έχεις να προτείνεις κανένα αξιόπιστο και όχι πολύ ακριβό; 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με αυτο το θορυβο που ειναι κατι σαν γρυλισμα και ακουγεται μονο οταν παιζει, αλλα μολις γυρισεις στο μενου σταματαει τον εχουν ολα τα pro η οχι και το καλυπτει η εγγυηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλώδιο εννοείς?

 

Μακάρι να είναι το καλώδιο αλλά δεν το κόβω.

 

Εσύ γιατί λες ότι μάλλον είναι το καλώδιο hdmi?

 

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλώδιο hdmi 2.0(Νομίζω τέτοιο θέλει το Ps4pro έτσι δεν είναι?) από Πλαίσιο ή Mediamarkt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Paragontas-x Ναι, το καλώδιο. Είναι χαρακτηριστικό των συγκεκριμένων καλωδίων να κάνουν τέτοια όταν αρχίζουν να τα φτήνουν. Χωρίς να είναι απόλυτο φυσικά. Πόσες θύρες HDMI έχεις και τι έχεις κουμπωμένο πάνω; Άλλαξε μεταξύ των θυρών τα καλώδια να δεις και βάλε και το καλώδιο του PS4 σε άλλο μέσο (αποκωδικοποιητή, tv box, ό,τι έχεις) και παρακολουθησέ το. Αν δεν έχεις άλλο μέσο να πειραματιστείς πήγαινε και πάρε το πιο φθηνό καλώδιο που θα βρεις γιατί δεν αξίζει να δώσεις πολλά λεφτά και τελικά να μην φταίει αυτό. Αν σιγουρευτείς ότι έφταιγε το καλώδιο πάνε πάρε ένα καλό μετά. Με 1.4 κάνεις τη δουλειά σου. Τώρα αν θες 4K - HDR πχ, θα πρέπει να πας σε 2.0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν το έχω πολύ καιρό το ps4pro κάτι μήνες και ήδη λέτε να ξεκίνησε να τα παίζει το καλώδιο?

Μακάρι να είναι το καλώδιο και όχι η κονσόλα πάντως.

Προσωρινά να δω αν φταίει το καλώδιο άλλαξα το καλώδιο hdmi του xbox one x με του ps4pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα.Ρωταω εκ μέρους φίλου που θα φύγει για σεζόν και θέλει να πάρει PS4.το θέμα είναι ότι δεν θα έχει ίντερνετ παρά μόνο τα δεδομένα όποτε θέλω να ρωτήσω αν το πάρει και το σεταρει και αγοράσει παιχνίδια ηλεκτρονικά η σε φυσική μορφή,κάνει όλα τα updates κλπ ,μετά χωρίς ίντερνετ θα μπορεί να παίζει αυτά τα παιχνίδια;Χρειάζεται να είναι μόνο σε φυσική μορφή;Υπάρχει επιλογή να απενεργοποιήσει τα αυτόματα updates κλπ ώστε να κάνει το κινητό του hotspot και να μπορεί να τρέξει παιχνίδια από το ps plus;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

92 GB day one patch για τα retail PS4 αντίτυπα Division 2

https://www.gameinformer.com/2019/03/08/the-division-2-will-have-a-90-gb-patch-on-playstation-4-double-the-size-of-other

LOL

Επεξ/σία από firepc
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, firepc είπε

δεν ειναι πατς ειναι ολοκληρο το παιχνιδι πατσαρισμενο 😂

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...