Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Γιατί δεν κάνεις το gameshare και να παίζεις κανονικά τα παιχνίδια του φίλου σου στο δικό σου λογαριασμό?

Θέλει πολύ καλό upload υπόψην!

40 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Στον Βύρωνα. Συνδεδεμένο με wifi πολύ κοντά στο router.

Ποια η ουσία να'χεις 100αρα χωρίς ethernet???!!!!!! Δείξε λίγο έλεος!!  Εννοείται ότι ξεχνάς το wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, nightwalker1990 είπε

Θέλει πολύ καλό upload υπόψην!

Ποια η ουσία να'χεις 100αρα χωρίς ethernet???!!!!!! Δείξε λίγο έλεος!!  Εννοείται ότι ξεχνάς το wifi.

 

Όχι δεν θέλει. Καλό είναι να διαβάζεις λίγο το ποστ και το λινκ που δίνει ο άλλος πριν σχολιάσεις.

Μάλλον έχεις μπερδέψει to share play με το gamesharing που δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Το share play όντως θέλει καλό upload αλλά όχι το gamesharing που δεν θέλει καθόλου upload.

Δεν του προτείνω να κάνει αυτό όμως.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, nightwalker1990 είπε

Θέλει πολύ καλό upload υπόψην!

Ποια η ουσία να'χεις 100αρα χωρίς ethernet???!!!!!! Δείξε λίγο έλεος!!  Εννοείται ότι ξεχνάς το wifi.

Φίλε μου και το pc με wifi το έχω και πιάνω max ταχύτητα 11m/s.

Οπότε άτοπο το σχόλιο. Τώρα αν το wifi receiver του ps4 είναι για τα πανηγύρια άλλο αυτό. 

Αυτό προσπαθώ να μάθω ή/και αν το psn έχει κάποιο speed cap γενικώς ή σε ώρες αιχμής κλπ. 

26 λεπτά πριν, nightwalker1990 είπε

 

 

Επεξ/σία από Cyberdemon87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ακούς τι σου λέει ο nightwalker1990 γιατί πολύ απλά δεν ισχύει γιατί έχει μπερδέψει τα πράγματα.

Δες το παραπάνω μου ποστ και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Όχι δεν θέλει. Καλό είναι να διαβάζεις λίγο το ποστ και το λινκ που δίνει ο άλλος πριν σχολιάσεις.

Μάλλον έχεις μπερδέψει to share play με το gamesharing που δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.

Το share play όντως θέλει καλό upload αλλά όχι το gamesharing που δεν θέλει καθόλου upload.

Δεν του προτείνω να κάνει αυτό όμως.

Ζητώ συγνώμη όντως το μπέρδεψα!!! (guilty)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2019 στις 9:51 ΜΜ, Eddy_Gordo είπε

Δεν μίλησα για ps4 Ούτε και για bc. Το plus Τι παραπάνω σου προσφερει σαν υπηρεσία και τι εξέλιξη ειχε ολα αυτα τα χρονια;  (περαν των μερικων εκπτώσεων). Το ότι digital με retail έχουν ίδια τιμή ή Ίσως και ακριβότερα με ξεπερνάει. Τωρα οσο αφορά τα παιχνιδια του στιλ overwatch που θελουν συνέχεια ονλαιν απλα δεν τα παίζω και δεν θεωρώ οτι εχουν λογο υπαρξης σε κονσολες. 

Για ps5 δείτε το πρώτα να κυκλοφορεί και να κυκλοφορεί με παιχνίδια και μετά μιλάμε.

Εγώ αυτό που ζήτησα είναι να με σεβαστεί σαν πελάτη... σου ακουγεται παραλογο αυτο που ζηταω; 

Εκατομμύρια gamers διαφωνούν μαζί σου.Αφού δεν είσαι ικανοποιημένος με την Sony και δεν σε ενδιαφέρει το online,σπάσε" το PS4 η πήγαινε σε PC.Αν δεν υπήρχε online,οι περισσότεροι θα είχαμε το PS4 για διακοσμητικό.Το Campaign θα το τερματίσω 1 φορά και τέλος,οπότε αν δεν παίξω και το online δεν θα εκμεταλλευτώ πλήρως το game.Με 1 online game μπορείς να ασχοληθείς μήνες.

O @Fulgore σου τα έχει εξηγήσει ήδη πολύ αναλυτικά.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Εκατομμύρια gamers διαφωνούν μαζί σου.Αν δεν υπήρχε online,οι περισσότεροι θα είχαμε το PS4 για διακοσμητικό.

 
 

Εκατομμύρια gamers διαφωνούν μαζί σου 😛

Ειδικα οταν βλεπεις την sony να επιμενει σε single player εμπειριες, καταλαβαινεις και ποιο ειναι το βασικο κοινο των PS. Αν και αυτο ειναι γνωστο 10ετιες.

Υπαρχει χωρος και για τα υπολοιπα βεβαια.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Εκατομμύρια gamers διαφωνούν μαζί σου 😛

Ειδικα οταν βλεπεις την sony να επιμενει σε single player εμπειριες, καταλαβαινεις και ποιο ειναι το βασικο κοινο των PS. Αν και αυτο ειναι γνωστο 10ετιες.

 Υπαρχει χωρος και για τα υπολοιπα βεβαια.

ισχυει αυτο που λες, αλλα προσθεσε και τo online σε αυτη τη γεννια. Ολα τα multiplatform με δυνατο multi ειναι με διαφορα στο ps4, βασικα δεν εχει αντιπαλο το ps4 οσον αφορα το online κομματι. Destiny 1,2 , MHW, Overwatch, Rainbow 6, Warframe, CoDs, και ποσα αλλα που ξεχναω ειναι στο ps4 ο περισσοτερος κοσμος. Αυτο δεν ισχυε την προηγουμενη γεννια. Οποτε παιρνουμε ολο το πακετο με το ps4 😛

Mακαρι να συνεχιστει και στο 5αρι, γτ κακα τα ψεματα με τοσες αγορες και με το αναμενομενο? bc δεν προκειται να ξαναλλαξω στρατοπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Εκατομμύρια gamers διαφωνούν μαζί σου 😛

Ειδικα οταν βλεπεις την sony να επιμενει σε single player εμπειριες, καταλαβαινεις και ποιο ειναι το βασικο κοινο των PS. Αν και αυτο ειναι γνωστο 10ετιες.

Υπαρχει χωρος και για τα υπολοιπα βεβαια.

Το οτι η Sony βγάζει exclusives campaign games χωρίς online δεν σημαίνει οτι το online δεν αξίζει.Αλλο το offline και άλλο το online.

Ηταν γνωστό δεκαετίες;Τι να κάνουμε,να μείνουμε με τα παλιά πρότυπα PS1,PS2 η ακόμα πιο πίσω που οι κονσόλες δεν συνδέονταν καν στο Internet;

Το PS3 για 8-10 χρόνια δεν είχε online gaming;Τότε ήταν καλά επειδή ήταν τζάμπα ενώ τώρα όχι;

Μάλλον περισσότεροι είναι αυτοί οι παίζουν και online παρά όσοι παίζουν μόνο offline.

Εκατομμύρια παίχτες είχε μόνο το Overwatch.Αν προσθέσουμε και τα υπόλοιπα games το νούμερο είναι μεγάλο.

Τι να κάνουμε,εγώ θα παίξω offline campaign αλλά θα ασχοληθώ κυρίως με το online,δεν γουστάρω solo μόνιμα,είναι βαρετό.  😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Nαι βρε δεν ειπα οτι το online ειναι ανυπαρκτο ή οτι δεν αξιζει γενικα. Απλα το πηγες λιγο στα ακρα και ηθελα να σε ''επαναφερω''.

Yπαρχει και ειναι δυνατο το multiplayer στην κονσολα. Αλλα η ταυτοτητα του καθε PS γραφει πανω ''sp'' εδω και δεκαετιες(δεν εχει αλλαξει κατι). Τα multiplatform multiplayer games εχουν επιτυχια στο ps4 γιατι εχει και η κονσολα επιτυχια.

Η Sony καιγεται λιγοτερο απο ποτε για multiplayer εμπειριες(στο ps3 το κυνηγαγε περισσοτερο). Μιλαω για τις first party προτεραιοτητες.

Εγω θελω sp, και αν δεν υπηρχαν αυτα, λογικα δεν θα ασχολουμουν με το gaming καθολου. Υπαρχει τεραστιο κοινο που αγοραζει την κονσολα για τον ιδιο λογο. 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Nαι βρε δεν ειπα οτι το online ειναι ανυπαρκτο ή οτι δεν αξιζει γενικα. Απλα το πηγες λιγο στα ακρα και ηθελα να σε ''επαναφερω''.

Yπαρχει και ειναι δυνατο το multiplayer στην κονσολα. Αλλα η ταυτοτητα του καθε PS γραφει πανω ''sp'' εδω και δεκαετιες(δεν εχει αλλαξει κατι). Τα multiplatform multiplayer games εχουν επιτυχια στο ps4 γιατι εχει και η κονσολα επιτυχια.

Η Sony καιγεται λιγοτερο απο ποτε για multiplayer εμπειριες(στο ps3 το κυνηγαγε περισσοτερο). Μιλαω για τις first party προτεραιοτητες.

Εγω θελω sp, και αν δεν υπηρχαν αυτα, λογικα δεν θα ασχολουμουν με το gaming καθολου. Υπαρχει τεραστιο κοινο που αγοραζει την κονσολα για τον ιδιο λογο. 

+μφωνώ και μαζί σου και με τον  AntiCambeR αυτό που με τράβηξε στο ps4 είναι ότι κατεβάζω digital τα games η βάζω δισκάκι και παίζω σε 1' ούτε setup ούτε αναβαθμίσεις, έχει και SP αλλά και πολύ δυνατό MP. Η πλειοψηφία που έχει η θα αγοράσει κονσόλα η μεγαλύτερη τουλάχιστον την θέλει για το online *Βλέπε BF1- Overwatch - Fortnite - COD* εγώ προσωπικά αν δεν έχω online βαριέμαι μόνος μετά απο κάποιο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, nightwalker1990 said:

+μφωνώ και μαζί σου και με τον  AntiCambeR αυτό που με τράβηξε στο ps4 είναι ότι κατεβάζω digital τα games η βάζω δισκάκι και παίζω σε 1' ούτε setup ούτε αναβαθμίσεις, έχει και SP αλλά και πολύ δυνατό MP. Η πλειοψηφία που έχει η θα αγοράσει κονσόλα η μεγαλύτερη τουλάχιστον την θέλει για το online *Βλέπε BF1- Overwatch - Fortnite - COD* εγώ προσωπικά αν δεν έχω online βαριέμαι μόνος μετά απο κάποιο σημείο.

 

Αν η πλειοψηφία την θέλει για online τότε υποθέτω πως θα φαίνεται από τα νούμερα του PSplus. 

Αν έχουν συνδρομή οι περισσότεροι τότε ισχύει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα δεν με ενδιαφερει καθολου το online ps4 η σε οποιαδηποτε κονσολα γενικα.

Τα μισα games δεν υποστιριζουν καν cross platform multi η PC multi ( οι αλλες κονσολες μου ειναι αδιαφορες αλλα πχ θα ηθελα να μπορω να παιζω gtaV με φιλο που εχει μονο PC) Βεβαια για κατι τετοιο θα ηθελες και full support για keyboard mouse σε ps4 αλλιως θα εισαι πισω οτι και να κανεις.

Οπως και να εχει ακομα και μετα απο τοσα χρονια βρισκω το online ελειπες και οχι αξιο να το πληρωσω.

Προσωπικη γνωμη παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, NickTG είπε

Αν η πλειοψηφία την θέλει για online τότε υποθέτω πως θα φαίνεται από τα νούμερα του PSplus. 

Αν έχουν συνδρομή οι περισσότεροι τότε ισχύει. 

Αν θυμάμαι καλά είχα διαβάσει κάποια στιγμή ότι περίπου το 30%-35% του PS4 install base έχει ps plus. Δεν το λες και λίγο. Και μην ξεχνάμε φυσικά και τα f2p games που δεν χρειάζονται ps plus. Fortnite, Warframe, Apex Legends, Paladins, Smite μεταξύ άλλων. 

Επίσης η όλη φάση με το free online στο pc είναι και λίγο μύθος. Τη σήμερον ημέρα ισχύει αλλά οι πιο παλιοί θα θυμούνται ότι για να παίξεις κάποτε MMOPRGs στο pc (ένα από τα μεγαλύτερα κομμάτια του pc online gaming) έπρεπε να πληρώνεις μηνιαία συνδρομή(της τάξης των 13 ευρώ) για κάθε game ξεχωριστά. Κάποιοι το κάνουν ακόμα και σήμερα με τα WoW και FFXIV. Οπότε το να δίνεις 8 ευρώ τον μήνα για όλα τα games δεν είναι και τόσο κακό deal συγκριτικά. Κι εγώ πισάκιας ήμουν και είμαι κατά βάση αλλά μην ξεχνάμε και από που προερχόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...