Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμενα αυτο που με χαλαει στο ps+ ειναι οτι πρεπει να λογκαρω για να τα βαλω στο library καθε μηνα, ας πουμε οτι ξεχνιεμαι, δεν εχω χρονο, ειμαι ταξίδι η w/e αλλο, θα επρεπε να εχω προσβαση σε οτι εχει δωσει το ps+.

Μπορει να ζηταω πολλα αλλα για μια συνδρομητική υπηρεσια αυτο μου φαινεται λογικο, φανταστειτε πχ το netflix να λειτουργουσε καπως ετσι, δεν προλαβες να βαλεις στη λιστα σου τη σειρα? Τι κριμα δεν θα τη δεις ποτε τωρα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Εμενα αυτο που με χαλαει στο ps+ ειναι οτι πρεπει να λογκαρω για να τα βαλω στο library καθε μηνα, ας πουμε οτι ξεχνιεμαι, δεν εχω χρονο, ειμαι ταξίδι η w/e αλλο, θα επρεπε να εχω προσβαση σε οτι εχει δωσει το ps+.

Μπορει να ζηταω πολλα αλλα για μια συνδρομητική υπηρεσια αυτο μου φαινεται λογικο, φανταστειτε πχ το netflix να λειτουργουσε καπως ετσι, δεν προλαβες να βαλεις στη λιστα σου τη σειρα? Τι κριμα δεν θα τη δεις ποτε τωρα. :P 

Μπορείς και από το πισί. Αλλά ναι, καταλαβαίνω τι λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, -WISE- είπε

Μπορείς και από το πισί. Αλλά ναι, καταλαβαίνω τι λες.

και απο την ωραιοτατη εφαρμογη του κινητου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Μπορείς και από το πισί. Αλλά ναι, καταλαβαίνω τι λες.

Βασικα εννοω προσβαση σε οτι εχουν δωσει μεχρι στιγμης ακομα και οταν δεν ημουν ps+ member, πες πχ οτι παιρνω ps4 τωρα και θελω να βαλω ps+ γιατι να μην εχω ολη τη βιβλιοθηκη που εχουν δωσει μεχρι στιγμης?? Συνδρομητικη υπηρεσια ειναι στο κατω κατω ετσι θα επρεπε να λειτουργει imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ADHD είπε

Βασικα εννοω προσβαση σε οτι εχουν δωσει μεχρι στιγμης ακομα και οταν δεν ημουν ps+ member, πες πχ οτι παιρνω ps4 τωρα και θελω να βαλω ps+ γιατι να μην εχω ολη τη βιβλιοθηκη που εχουν δωσει μεχρι στιγμης?? Συνδρομητικη υπηρεσια ειναι στο κατω κατω ετσι θα επρεπε να λειτουργει imo.

Πας καλά;; Μην τα γράφεις αυτά εδώ μέσα!! 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Πας καλά;; Μην τα γράφεις αυτά εδώ μέσα!! 😛

Αυτο που γραφει ο ADHD ειναι μια ωραια προταση για αλλαγη της υπηρεσιας. Γιατι να αντιδρασει καποιος σε κατι τετοιο 😛

Ισα ισα, μακαρι να το κανουν..χθες!

Εξακολουθει να μην εχει καμια σχεση ομως με το ''συμβολαιο'' που εχει κανει καποιος με την υπηρεσια και ξαφνικα εχει την απαιτηση αυτο να μετασχηματιστει προς φελος του. Δεν το εκανε με αυτον τον τροπο ο φιλος μου.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, ADHD είπε

Βασικα εννοω προσβαση σε οτι εχουν δωσει μεχρι στιγμης ακομα και οταν δεν ημουν ps+ member, .

Μισο λεπτο εσυ αλλο πραγμα εγραψες πιο πισω και αλλο λες τωρα.

Πιο εγραψες γιατι πρεπει να πηγαινεις να κανεις προσθηκη καθε νεο ps plus παιχνιδι καθε μηνα στην βιβλιοθηκη,εδω λες να παρεις οτι παιχνιδι εχει δωθει δωρεαν ολα αυτα τα χρονια.

Για το πρωτο περι προσθηκης σε βιβλιοθηκη ειναι κατι που προφανως και εχεις δικιο,οτι σαν ενεργεια ειναι ανουσια και ειναι κατι που μπορουν να το φτιαξουν.

Για το δευτερο το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι ειναι αδικο για τους παλιοτερους συνδρομητες αυτο.

Σκεψου πχ αυτον ο οποιος ειναι συνδρομητης απο το 2014 και εσυ που εισαι απο το 2019,ποσα χρηματα εδωσε αυτος για ολη την βιβλιοθηκη και ποσα εσυ απο πλευρας συνδρομης γιατι δεν το ηξερε.

Παρολα αυτα ειναι κατι ομως που μπορει να εφαρμοστει στο επομενο ps5,αρκει να το γνωριζουν ομως ολοι.

Σε αυτη την περιπτωση ΟΜΩΣ ειμαι σιγουρος οτι πολλοι δεν θα βαλουν καθολου συνδρομη και θα περιμενουν 4χρονια για να εχει γινει τεραστια η βιβλιοθηκη.

Προφανως αυτο την ιδια την εταιρεια(αλλα και τις εταιρειες παιχνιδιων)δεν την συμφερει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Σκεψου πχ αυτον ο οποιος ειναι συνδρομητης απο το 2014 και εσυ που εισαι απο το 2019,ποσα χρηματα εδωσε αυτος για ολη την βιβλιοθηκη και ποσα εσυ απο πλευρας συνδρομης γιατι δεν το ηξερε.

 

Σε αυτη τη περιπτωση που λεει ο ADHD η υπηρεσια που θα πληρωνεις θα ειναι καθαρα η προσβαση στο πακετο παιχνιδιων(ολα του Plus). 

Για τους προηγουμενους λογικα θα ειναι αδικο ναι, οποτε θα πρεπει να ''γεννηθει'' αλλη υπηρεσια.

Βεβαια δεν νομιζω οτι θα γινει ποτε. Απλα να χουμε να λεμε.:)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως δεν το εξηγησα καλα, αυτο που προτεινω ειναι οταν καποιος γινει συνδρομητης στο ps+ και εφοσον η υπηρεσια λειτουργει καθαρα συνδρομητικά δηλαδη δεν σου ανηκει τιποτα απο τη στιγμη που κοβεις τη συνδρομη θεωρω σωστο να εχεις προσβαση σε ολο το content της υπηρεσιας anytime/anywhere. Τωρα το τι θα βαλεις στο library σου ειναι αλλη ιστορια, θες να βαλεις τα παντα βαλτα θες να βαλεις 4-5 παιχνίδια βαλε αυτα στο τελος το ιδιο θα γινει ειτε θα τα παιζεις εχοντας συνδρομή ειτε αν την κοψεις γιοκ. 

Το ιδιο μπορεις να πεις και για αυτον που θα γινει συνδρομητης στο netflix τωρα, γιατι δηλαδη να μπορει να δει ολες τις σειρες? Γιατι να εχει casa de papel και ολες τις παλαιοτερες παραγωγες του netflix, εγω μαλακας ειμαι που το πληρώνω ενα χρονο τωρα? 

Δεν στεκει αυτο καθολου αυτο που λες imo, θα ειχε νοημα αν τα παιχνιδια σου άνηκαν πραγματικά και μπορουσες να τα παιξεις αφου κοψεις τη συνδρομη εκει ναι να λεγαμε οτι ειναι αδικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ισως δεν το εξηγησα καλα, αυτο που προτεινω ειναι οταν καποιος γινει συνδρομητης στο ps+ και εφοσον η υπηρεσια λειτουργει καθαρα συνδρομητικά δηλαδη δεν σου ανηκει τιποτα απο τη στιγμη που κοβεις τη συνδρομη θεωρω σωστο να εχεις προσβαση σε ολο το content της υπηρεσιας anytime/anywhere. Τωρα το τι θα βαλεις στο library σου ειναι αλλη ιστορια, θες να βαλεις τα παντα βαλτα θες να βαλεις 4-5 παιχνίδια βαλε αυτα στο τελος το ιδιο θα γινει ειτε θα τα παιζεις εχοντας συνδρομή ειτε αν την κοψεις γιοκ. 

Το ιδιο μπορεις να πεις και για αυτον που θα γινει συνδρομητης στο netflix τωρα, γιατι δηλαδη να μπορει να δει ολες τις σειρες? Γιατι να εχει casa de papel και ολες τις παλαιοτερες παραγωγες του netflix, εγω μαλακας ειμαι που το πληρώνω ενα χρονο τωρα? 

Δεν στεκει αυτο καθολου αυτο που λες imo, θα ειχε νοημα αν τα παιχνιδια σου άνηκαν πραγματικά και μπορουσες να τα παιξεις αφου κοψεις τη συνδρομη εκει ναι να λεγαμε οτι ειναι αδικο.

Για αυτό, λοιπόν, και δεν στέκει το επιχείρημα των παιδιών παραπάνω ότι η Sony είναι videoclub. Στα videoclubs έχεις όλους τους τίτλους διαθέσιμους ανά πάσα στιγμή έστω και με το αντίτιμο που χρειάζεται. 'Οχι μόνο αυτούς που έχεις δει στο παρελθόν.

Επεξ/σία από -WISE-
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ισως δεν το εξηγησα καλα, αυτο που προτεινω ειναι οταν καποιος γινει συνδρομητης στο ps+ και εφοσον η υπηρεσια λειτουργει καθαρα συνδρομητικά δηλαδη δεν σου ανηκει τιποτα απο τη στιγμη που κοβεις τη συνδρομη θεωρω σωστο να εχεις προσβαση σε ολο το content της υπηρεσιας anytime/anywhere.

Προφανως και η υπηρεσια σηκωνει πιθανες αλλαγες αλλα μην ξεχναμε οτι αυτη ειναι η πρωτη γενια που εφαρμοζεται και φυσικα το προτυπο της εν λογω υπηρεσιας δεν ηταν και ειναι το Netflix ή το Amazon αλλα το Xbox live τι εκανε που λειτουργουσε πριν απο αυτην.

Γιαυτο το λογο και βλεπουμε αναλογα πραγματα να προσφερει και η Nintendo στο δικο της online.

ADHD μην ξεχνας οτι τις ταινιες σου μπορεις να τις δεις και σε φορητες συσκευες μεσω του netflix,δεν ισχυει το ιδιο ομως και στην περιπτωση του ps4.

Εκτος αν τροποποιησουν το ps plus και το ενωσουν μαζι με το ps now πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ADHD είπε

Εμενα αυτο που με χαλαει στο ps+ ειναι οτι πρεπει να λογκαρω για να τα βαλω στο library καθε μηνα, ας πουμε οτι ξεχνιεμαι, δεν εχω χρονο, ειμαι ταξίδι η w/e αλλο, θα επρεπε να εχω προσβαση σε οτι εχει δωσει το ps+.

 

Aυτο μαλιστα ειναι σοβαρο παραπονο  και εχει βαση .

 

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο μειονέκτημα ή φόβος για ban από το network από αγορά psn ετήσιας συνδρομής από 3rd party, π.χ. αγγελίες;

Επίσης noobικη ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί, τα ps plus games που δίνουν κάθε μήνα αν τα κατεβάσεις τα κρατάς για πάντα ή αφαιρούνται από το account σε κάποιες περιπτώσεις, π.χ. αν δεν ανανεώσεις την συνδρομή σου;

Επίσης, για να γίνουν bound στο account πρέπει ντε και καλά να τα κατεβάσεις ή υπάρχει απλώς επιλογή κάτι σαν add to library για να τα κατεβάσεις αν και όταν θελήσεις;

Ευχαριστώ!

Επεξ/σία από Cyberdemon87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Cyberdemon87 είπε

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιο μειονέκτημα ή φόβος για ban από το network από αγορά psn ετήσιας συνδρομής από 3rd party, π.χ. αγγελίες;

Επίσης noobικη ερώτηση γιατί έχω μπερδευτεί, τα ps plus games που δίνουν κάθε μήνα αν τα κατεβάσεις τα κρατάς για πάντα ή αφαιρούνται από το account σε κάποιες περιπτώσεις, π.χ. αν δεν ανανεώσεις την συνδρομή σου;

Επίσης, για να γίνουν bound στο account πρέπει ντε και καλά να τα κατεβάσεις ή υπάρχει απλώς επιλογή κάτι σαν add to library για να τα κατεβάσεις αν και όταν θελήσεις;

Ευχαριστώ!

Add to library και τέλος.

Μπορείς να τα παίζεις για όσο καιρό έχεις ενεργή συνδρομή PS+. Αν λήξει η συνδρομή τότε κλειδώνουν, όταν ξαναβάλεις συνδρομή τότε παίζεις ξανά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...