Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πας στα τροπαια και βρισκεις το playroom πατας option στο κοντρολερ και μετα διαγραφη αν και εφοσον ειναι 0%

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 ώρες πριν, Fulgore είπε

Εχουμε ξαναπει απειρες φορες οτι ο λογος υπαρξης του ps plus δεν ειναι για τα δωρεαν παιχνιδια που δινει.

Αυτα ειναι απλα το τυρακι για να ξεχασεις οτι πληρωνεις για το online. Γιαυτο το λογο και τα παιχνιδια δεν σου ανοικουν οταν σταματησεις να εχεις συνδρομη.

Όταν ξεκίνησα να έχω plus είχα ps3 και αργοτερα vita. Ps4 εγινε αγορα με την κυκλοφια του uncharted 4 .Τώρα κατά πόσο τους είναι δύσκολο να μου ξεκλειδώσουν τα παιχνίδια ωστε να είναι ελευθερα στις νεκρές κονσόλες τους πιστεύω το καταλαβαίνουμε όλοι και ιδίως όσοι συμπάσχουν μαζί μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι η κονσολα δεν θα εχει backwards compatibility με τα παιχνιδια του ps3 το γνωριζουμε απο το 2013.

Καλως ή κακως αυτη ειναι η πραγματικοτητα εδω και 5.5χρονια.

Περαν τουτου ο ρολος του ps plus οπως εχει αναφερθει ειναι πρωτα το online(ειδικα αν σκεφτουμε οτι υπαρχουν και always online παιχνιδια τυπου Overwatch που χωρις αυτο δεν μπορεις να τα παιξεις),μετα οι προσφορες στο online store για να ανεβουν οι ψηφιακες πωλησεις και τελος τα δωρεαν παιχνιδια που οπως ειναι γνωστο δεν σου ανηκουν,αφου αν σταματησεις εστω και για 1μερα την συνδρομη χανεις την προσβαση σε ολη την βιβλιοθηκη των δωρεαν παιχνιδιων.

Τελος 1000συγνωμη που θα το πω αλλα σε λιγο καιρο περιμενουμε νεα για ps5,ειναι το λιγοτερο αστειο να μιλαμε ακομα για ps3.

Και εγω ειχα ps3,και εγω εκανα αγορες στο ps3 παιχνιδιων που δεν μπορω να παιξω στο ps4(βλεπε πχ παλια παιχνιδια του ps1),επραξα αναλογα στο ps4 στις ψηφιακες αγορες και ειπα στον εαυτο μου''παμε παρακατω''.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το οτι η κονσολα δεν θα εχει backwards compatibility με τα παιχνιδια του ps3 το γνωριζουμε απο το 2013.

Καλως ή κακως αυτη ειναι η πραγματικοτητα εδω και 5.5χρονια.

Περαν τουτου ο ρολος του ps plus οπως εχει αναφερθει ειναι πρωτα το online(ειδικα αν σκεφτουμε οτι υπαρχουν και always online παιχνιδια τυπου Overwatch που χωρις αυτο δεν μπορεις να τα παιξεις),μετα οι προσφορες στο online store για να ανεβουν οι ψηφιακες πωλησεις και τελος τα δωρεαν παιχνιδια που οπως ειναι γνωστο δεν σου ανηκουν,αφου αν σταματησεις εστω και για 1μερα την συνδρομη χανεις την προσβαση σε ολη την βιβλιοθηκη των δωρεαν παιχνιδιων.

Τελος 1000συγνωμη που θα το πω αλλα σε λιγο καιρο περιμενουμε νεα για ps5,ειναι το λιγοτερο αστειο να μιλαμε ακομα για ps3.

Και εγω ειχα ps3,και εγω εκανα αγορες στο ps3 παιχνιδιων που δεν μπορω να παιξω στο ps4(βλεπε πχ παλια παιχνιδια του ps1),επραξα αναλογα στο ps4 στις ψηφιακες αγορες και ειπα στον εαυτο μου''παμε παρακατω''.

Δεν μίλησα για ps4 Ούτε και για bc. Το plus Τι παραπάνω σου προσφερει σαν υπηρεσία και τι εξέλιξη ειχε ολα αυτα τα χρονια;  (περαν των μερικων εκπτώσεων). Το ότι digital με retail έχουν ίδια τιμή ή Ίσως και ακριβότερα με ξεπερνάει. Τωρα οσο αφορά τα παιχνιδια του στιλ overwatch που θελουν συνέχεια ονλαιν απλα δεν τα παίζω και δεν θεωρώ οτι εχουν λογο υπαρξης σε κονσολες. 

Για ps5 δείτε το πρώτα να κυκλοφορεί και να κυκλοφορεί με παιχνίδια και μετά μιλάμε.

Εγώ αυτό που ζήτησα είναι να με σεβαστεί σαν πελάτη... σου ακουγεται παραλογο αυτο που ζηταω; 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Τώρα κατά πόσο τους είναι δύσκολο να μου ξεκλειδώσουν τα παιχνίδια ωστε να είναι ελευθερα στις νεκρές κονσόλες τους πιστεύω το καταλαβαίνουμε όλοι και ιδίως όσοι συμπάσχουν μαζί μου

Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος τοτε σε ποια παιχνιδια λες να ξεκλειδωσουν?

2 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

 Τωρα οσο αφορά τα παιχνιδια του στιλ overwatch που θελουν συνέχεια ονλαιν απλα δεν τα παίζω και δεν θεωρώ οτι εχουν λογο υπαρξης σε κονσολες

Το δε παραπανω το αφηνω ασχολιαστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος τοτε σε ποια παιχνιδια λες να ξεκλειδωσουν?

Το δε παραπανω το αφηνω ασχολιαστο.

Παιχνίδια που ειχε δώσει "δωρεαν" το plus σε ps3 & psvita και τα εχω πάρει όσο είχα ενεργή συνδρομή.  

Τώρα για το ασχολίαστο τι να πω;  Ότι κάτι που μπορώ να το παίζω ονλαιν δωρεάν σε PC με καλύτερα ίσως γραφικά και καρέ να το χρυσοπληρωνω σε κονσόλα;  Ποιος ο λογος;

Επεξ/σία από Eddy_Gordo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Eddy_Gordo είπε

Παιχνίδια που έιχει δώσει "δωρεαν" το plus σε ps3 & psvita και τα εχω πάρει όσο είχα ενεργή συνδρομή.  

Τώρα για το ασχολίαστο τι να πω;  Ότι κάτι που μπορώ να το παίζω ονλαιν δωρεάν σε PC με καλύτερα ίσως γραφικά και καρέ να το χρυσοπληρωνω σε κονσόλα;  Ποιος ο λογος;

Ε πανε παιξε στο PC, τι συζηταμε αφου σε χαλαει τοσο 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Eddy_Gordo είπε

Τώρα για το ασχολίαστο τι να πω;  Ότι κάτι που μπορώ να το παίζω ονλαιν δωρεάν σε PC με καλύτερα ίσως γραφικά και καρέ να το χρυσοπληρωνω σε κονσόλα;  Ποιος ο λογος;

Ρωταει η σονυ αν θες να διαγραφουν και αλλα παιχνιδια. Ενημερωσε τους σε παρακαλω πολυ.

ειναι στο πλαισιο της καμπανιας "U dont have a PC? GET ONE NOW!"

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Ρωταει η σονυ αν θες να διαγραφουν και αλλα παιχνιδια. Ενημερωσε τους σε παρακαλω πολυ.

ειναι στο πλαισιο της καμπανιας "U dont have a PC? GET ONE NOW!"

giphy.gif?cid=3640f6095c78dd2f6a5a5a6263

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά ο Eddy λέει πως όλα αυτά τα παιχνίδια που του έχει δώσει για το PS3 και το Vita τόσους μήνες, τώρα που σταματάει να τα υποστηρίζει πλήρως για να τα παίζει θα πρέπει να ανανεώσει τη συνδρομή του. Δηλαδή σε μια περίπτωση που στο PS4 δεν παίζει κάποιος online παιχνίδια γιατί δεν θέλει να πληρώνει συνδρομή, τότε δεν μπορεί να παίζει ούτε τα παιχνίδια του Vita ούτε του PS3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, -WISE- είπε

Αν κατάλαβα καλά ο Eddy λέει πως όλα αυτά τα παιχνίδια που του έχει δώσει για το PS3 και το Vita τόσους μήνες, τώρα που σταματάει να τα υποστηρίζει πλήρως για να τα παίζει θα πρέπει να ανανεώσει τη συνδρομή του. Δηλαδή σε μια περίπτωση που στο PS4 δεν παίζει κάποιος online παιχνίδια γιατί δεν θέλει να πληρώνει συνδρομή, τότε δεν μπορεί να παίζει ούτε τα παιχνίδια του Vita ούτε του PS3.

Επιτέλους κάποιος που κατάλαβε τι γράφω... γιατί τα Ελληνικά είναι σύνθετη και δύσκολη γλώσσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε λιγο γιατι δεν καταλαβαινομαστε. 


Εχει καποιος ένα video club. Εχεις συμφωνησει με τον ιδιοκτητη ότι θα του δινεις καποια λεφτα τον χρονο για να σου νοικιαζει καποια cd/dvd/παιχνίδια να βλέπεις/ακους/παιζεις. Όλα ωραια και καλα...Όμως ξαφνικα ο ιδιοκτητης θελει να το κλεισει και να ανοιξει κατι άλλο...Πας και του κανεις παραπονα ότι εχουμε συμφωνησει και δεν γινεται αυτό που λες? Η μηπως σου ζηταει τα λεφτα σου ενώ δεν σου δινει περιεχομενο? Εσυ σταματας να πληρωνεις και αυτος σταματα να σου δινει. Εσενα μπορει να σε βολευε που πληρωνες και επαιρνες καποια πραγματα από αυτόν, τον ιδιοκτητη για Χ,Ψ λογους δεν τον συμφερει και δεν θα ρωτησει εσενα για να το κλεισει...Ποσο πιο απλο μπορει να γινει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Κατσε λιγο γιατι δεν καταλαβαινομαστε. 


Εχει καποιος ένα video club. Εχεις συμφωνησει με τον ιδιοκτητη ότι θα του δινεις καποια λεφτα τον χρονο για να σου νοικιαζει καποια cd/dvd/παιχνίδια να βλέπεις/ακους/παιζεις. Όλα ωραια και καλα...Όμως ξαφνικα ο ιδιοκτητης θελει να το κλεισει και να ανοιξει κατι άλλο...Πας και του κανεις παραπονα ότι εχουμε συμφωνησει και δεν γινεται αυτό που λες? Η μηπως σου ζηταει τα λεφτα σου ενώ δεν σου δινει περιεχομενο? Εσυ σταματας να πληρωνεις και αυτος σταματα να σου δινει. Εσενα μπορει να σε βολευε που πληρωνες και επαιρνες καποια πραγματα από αυτόν, τον ιδιοκτητη για Χ,Ψ λογους δεν τον συμφερει και δεν θα ρωτησει εσενα για να το κλεισει...Ποσο πιο απλο μπορει να γινει?

Σκέψου απλά ότι με τη συγκεκριμένη πολιτική ο ιδιοκτήτης δεν κλείνει το μαγαζί απλά σου λέει ορθά κοφτά θα παίρνεις λιγότερα από αυτά που νοίκιαζες μέχρι τώρα και μόνο από ένα συγκεκριμένο είδος.
Φυσικά και θα κάνω παράπονα. Θα μπορούσε ο ιδιοκτήτης να πει δεν θα συνεχίσω να σου δίνω άλλα από αυτά που έπαιρνες μέχρι τώρα αλλά για να συνεχίσεις να τα βλέπεις όποτε θες δεν θα μου δίνεις το ποσό που μου έδινες (όταν σου έδινα να βλέπεις όλα τα ήδη) αλλά λιγότερα αφού δεν σε ενδιαφέρει το συγκεκριμένο είδος που αποφάσισα να σου νοικιάζω πλέον.

Με λίγα λόγια θα μπορούσε η αγαπητή Sony αν ήθελε να σου λέει πχ με 10-15-20 ευρώ το χρόνο μπορείς να παίζεις ό,τι σου χω δώσει μέχρι τώρα αλλά δεν θα μπορείς να αγγίξεις τα νέα παιχνίδια που σου δίνω για το PS4 αφού δεν σε ενδιαφέρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...