Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Γιατί, βλέπει το μάτι 60fps;

Δεν είμαι βέβαιος αν το σχολιο σου είναι σαρκαστικου χαρακτηρα, αλλα θα σου απαντησω συντομα: Ναι, το ματι αντιλαμβάνεται τα 60fps και η διαφορα μεταξυ 30 με 60fps είναι τεραστια και άλλο τοσο η διαφορα μεταξυ 30 και 144fps (Τουλάχιστον συμφωνα με την δικια μου εμπειρια).

Ένα παλικαρι ανεφερε πως η GPU του One X αγγιζει αποδοσεις GTX 1070 σε 4k. Τα settings του One X σε 4k είναι αντιστοιχει σε ποιο απο τα παραπανω settings του PC: low/medium/high/ultra; Επειδή παιζει κι αυτό σημαντικο ρολο. Προσωπικα δεν εχω αγγιξει One X γι'αυτο και κανω την ερωτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SuperiorSpidey είπε

Δεν είμαι βέβαιος αν το σχολιο σου είναι σαρκαστικου χαρακτηρα, αλλα θα σου απαντησω συντομα: Ναι, το ματι αντιλαμβάνεται τα 60fps και η διαφορα μεταξυ 30 με 60fps είναι τεραστια και άλλο τοσο η διαφορα μεταξυ 30 και 144fps (Τουλάχιστον συμφωνα με την δικια μου εμπειρια).

Ένα παλικαρι ανεφερε πως η GPU του One X αγγιζει αποδοσεις GTX 1070 σε 4k. Τα settings του One X σε 4k είναι αντιστοιχει σε ποιο απο τα παραπανω settings του PC: low/medium/high/ultra; Επειδή παιζει κι αυτό σημαντικο ρολο. Προσωπικα δεν εχω αγγιξει One X γι'αυτο και κανω την ερωτηση.

Ναι το σχόλιο προφανώς ήταν σαρκαστικό. Αν και η δήλωση δεν είναι εντελώς λάθος. Το μάτι όντως δεν μπορεί να δει μεμονωμένα τα 60 frames το δευτερόλεπτο, αλλά προφανώς η αντίληψη είναι εντελώς διαφορετική και μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.

Συνήθως τα settings του One X κυμαίνονται στα high.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να παρω ενα bluetooth adapter για να συνδεσω 2-4 DS4 στο pc για streaming, αξιζει ο official της Sony? Εχει καποια διαφορα σε latency πχ σε σχεση με αυτο εδω που σκεφτομαι να παρω https://www.skroutz.gr/s/3750847/Asus-USB-BT400.html?from=catspan&keyphrase=ASUS+USB+bluetooth 

Γενικα το εχει ψάξει κανεις το θεμα η ολοι ίδιοι είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 hours ago, naruto14 said:

Ναι το σχόλιο προφανώς ήταν σαρκαστικό. Αν και η δήλωση δεν είναι εντελώς λάθος. Το μάτι όντως δεν μπορεί να δει μεμονωμένα τα 60 frames το δευτερόλεπτο, αλλά προφανώς η αντίληψη είναι εντελώς διαφορετική και μπορεί να καταλάβει τη διαφορά.

Συνήθως τα settings του One X κυμαίνονται στα high.

Ναι, σαρκαστικό ήταν το ποστάρισμα και κατά βάση ισχύει αυτό που λέει ο naruto14, το μάτι δεν μπορεί να «δει» 60 καρέ το δευτερόλεπτο, όπως δεν μπορεί να «δει» και 24 καρέ το δευτερόλεπτο. Εδώ με δυσκολία μπορεί να αντιληφθεί μια εικόνα για το ένα δέκατο του δευτερολέπτου πόσο μάλλον για το ένα εικοστό-τέταρτο ή για το ένα εξηκοστό του δευτερολέπτου.

Αυτό που μπορεί να αντιληφθεί όμως είναι η πιο fluent κίνηση των 60 (ή των 120) από τα 30 καρέ.

5 hours ago, ADHD said:

θελω να παρω ενα bluetooth adapter για να συνδεσω 2-4 DS4 στο pc για streaming, αξιζει ο official της Sony? Εχει καποια διαφορα σε latency πχ σε σχεση με αυτο εδω που σκεφτομαι να παρω https://www.skroutz.gr/s/3750847/Asus-USB-BT400.html?from=catspan&keyphrase=ASUS+USB+bluetooth 

Γενικα το εχει ψάξει κανεις το θεμα η ολοι ίδιοι είναι?

Έχω τον official της Sony, δουλεύει out-of-the-box, αλλά είναι εντυπωσιακό το πόσο κακή ποιότητα κατασκευής έχει. Νομίζω ότι με αυτό τον adapter η Sony ξεπέρασε ακόμα και τον εαυτό της.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ναι, σαρκαστικό ήταν το ποστάρισμα και κατά βάση ισχύει αυτό που λέει ο naruto14, το μάτι δεν μπορεί να «δει» 60 καρέ το δευτερόλεπτο, όπως δεν μπορεί να «δει» και 24 καρέ το δευτερόλεπτο. Εδώ με δυσκολία μπορεί να αντιληφθεί μια εικόνα για το ένα δέκατο του δευτερολέπτου πόσο μάλλον για το ένα εικοστό-τέταρτο ή για το ένα εξηκοστό του δευτερολέπτου.

Αυτό που μπορεί να αντιληφθεί όμως είναι η πιο fluent κίνηση των 60 (ή των 120) από τα 30 καρέ.

Δεν υπάρχει επιστημονικά αποδεδειγμένα ακριβής αριθμός γιατί το μάτι δεν λειτουργεί ακριβώς με "frames", τουλάχιστον από ότι έχω διαβάσει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Έχω τον official της Sony, δουλεύει out-of-the-box, αλλά είναι εντυπωσιακό το πόσο κακή ποιότητα κατασκευής έχει. Νομίζω ότι με αυτό τον adapter η Sony ξεπέρασε ακόμα και τον εαυτό της.

Πηρα το asus τελικα, οπως ειδα σε κατι forums εχει πολυ χαμηλο latency απλα ενας λεει οτι καθε φορα που ξεκινας το steam θελει να κανεις pair ξανα, θα ειναι deal-breaker αν ισχυει δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, ADHD είπε

θελω να παρω ενα bluetooth adapter για να συνδεσω 2-4 DS4 στο pc για streaming, αξιζει ο official της Sony? Εχει καποια διαφορα σε latency πχ σε σχεση με αυτο εδω που σκεφτομαι να παρω https://www.skroutz.gr/s/3750847/Asus-USB-BT400.html?from=catspan&keyphrase=ASUS+USB+bluetooth 

Γενικα το εχει ψάξει κανεις το θεμα η ολοι ίδιοι είναι?

Γιατί δε ρωτάς εμένα που τον έχω αγοράσει ρε θηρίο?😅 Latency όλοι μια χαρά είναι για κονσσολοπαίχνιδα τι ψάχνεις τώρα. Η διαφορά του official με τους κοινούς BT είναι οι εξής

1) Υποστήριξη playstation now/pstv στο pc. Δε νομίζω να ασχολήται κανείς με αυτά. Και αν ασχολήται πάλι δε βλέπω την ανάγκη για ασύρματο αν κάθεσαι στο pc.

2) Υποστήριξη PS4 remote στο pc χωρίς το καλώδιο, που ήταν και ο λόγος που τον πήρα τελικά. Να στριμάρω games του ps4 και σε άλλες τηλεοράσεις που έχω htpc. Δουλεύει μια χαρά αν τα έχεις όλα συνδεδεμένα με ethernet.

3) Υποστηρίζει ακουστικά στην υποδοχή σε αντίθεση με τα άλλα adaptors.

Η άποψή μου είναι ότι δεν αξίζει τα παραπάνω λεφτά αν δε χρειάζεσαι το ps4 remote.

Επεξ/σία από ilos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Darksiders που είχε δώσει το Plus πως σας φαίνεται;Το έβαλα δοκιμαστικά για κανα δεκαπεντάλεπτο και με κούραζε στα μάτια,μάλλον είναι κάτω από 30 Fps      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Το Darksiders που είχε δώσει το Plus πως σας φαίνεται;Το έβαλα δοκιμαστικά για κανα δεκαπεντάλεπτο και με κούραζε στα μάτια,μάλλον είναι κάτω από 30 Fps      

Παιχνιδαρα ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Το Darksiders που είχε δώσει το Plus πως σας φαίνεται;Το έβαλα δοκιμαστικά για κανα δεκαπεντάλεπτο και με κούραζε στα μάτια,μάλλον είναι κάτω από 30 Fps      

Στα 30ειναι.

Προσωπικα γενικα η σειρα DarkSiders ειναι απο τις πλεον αγαπημενες μου.

Στο 2 απο πλευρας ιστοριας δεν μαρεσει τοσο η αρχη του που την βρηκα πιο αδυναμη σε σχεση με το 1(αν και απο την μεση περιπου και μετα φτιαχνει αυτο),και λιγο το open world κομματι του που πιστευω οτι ηθελε λιγη δουλεια παραπανω.

Αλλα κατα τα αλλα πολυ τιμιο παιχνιδι οπως και γενικα η σειρα η ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Παιχνιδαρα ειναι

 

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Στα 30ειναι.

Προσωπικα γενικα η σειρα DarkSiders ειναι απο τις πλεον αγαπημενες μου.

Στο 2 απο πλευρας ιστοριας δεν μαρεσει τοσο η αρχη του που την βρηκα πιο αδυναμη σε σχεση με το 1(αν και απο την μεση περιπου και μετα φτιαχνει αυτο),και λιγο το open world κομματι του που πιστευω οτι ηθελε λιγη δουλεια παραπανω.

Αλλα κατα τα αλλα πολυ τιμιο παιχνιδι οπως και γενικα η σειρα η ιδια.

Φαίνεται ωραίο παιχνίδι με costumisations,upgrades και bosses.Αν έχει και σχετικά καλό combat system ακόμα καλύτερα.

ΥΓ:Το RE 2 θα αργήσει να κυκλοφορήσει.Το  LOU γνωρίζουμε πότε θα βγεί να πάθουμε "ζημιά";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...