Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, kiko33gr είπε

Εδώ εγώ πήρα τα PS Gold wireless headset και ακόμα και αυτό θέλει dongle. Νόμιζα μου κάνουν πλάκα και έψαχνα πως να το συνδέσω χωρίς. Δηλαδή ούτε τα official δε συνδέονται απευθείας.

Τα Gold παιζουνε καλά όμως τα έχω πάρει κι εγώ,ακριβά βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, fytotech είπε

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις πρώτα να δεις τι θα γίνει με την τράπεζα. Γιατί εδώ στην Ελλάδα θα σε κοιτάνε σαν χαζοί όταν τους πεις το πρόβλημα. Κι επειδή μάλλον δε θα σου κάνουν refund το ποσό, ίσως χρεωθείς με το ζόρι. Οπότε μετά μπορείς να στείλεις για unban.

Επίσης, 100€ κάνει η κονσόλα με ban. Όχι τα χειριστήρια, παιχνίδια κλπ. Αυτά τα πουλάς έξτρα. 

Μάλλον για ψηφιακά τα κόβω για να έχει θέμα το παιδί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2019 στις 5:44 ΜΜ, tetsu0 είπε

Καλησπερα φιλοι μου.

Ηθελα να ρωτησο. Η κονσολα μου εφαγε μπαν επειδη εχω κανει αμφισβητηση καποιων συναλλαγων ετσι η  σονυ εφοσον της χρωσταο χρηματα μου εκανρ μπαν την κονσολα. Το μονο που μπορω να κανω πλεον ειναι να παιζω παιχνιδια single player.

Μια τετοια κονσολα μπορω να την πουλησω σε καποιον αφου του πω για το μπαν η ειναι αδικος κοπος? Η αλλη επιλογη ειναι να πληρωσο τα χρωστουμενα (200ε) και να μου την κανουν unban.

Εκ πείρας και έχοντας διαβάσει τις απαντήσεις που σου έχουν δώσει τα άλλα παιδιά.

Αμφισβητησες τη συναλλαγή, προφανώς λέγοντας οτι δεν τα εκανες εσεις αλλα καποιος hacker. Τα χρήματα θα επιστρέψουν στην καρτα σου (αντιλογισμος) και θα μείνεις με μια banned κονσολα.

Δεδομένου οτι είναι το pro και οτι η οφειλή είναι 200€, εγώ προσωπικά θα τα πλήρωνα για να έχω το pro μου.

Πρέπει να συνδέσεις μετά μια prepaid καρτα ωστε να μην μπορούν να κάνουν οτι αγορές θέλουν.

Εναλλακτικά πουλάς τη banned (όσο πιάσει) και παίρνεις μια slim

Αν πάλι είσαι σε εγγύηση παίρνεις ενα ρισκο.

Ψήνεις την κονσόλα με μεγαλύτερη ταση ρεύματος. Πας στην cometron, την ελέγχουν για ενα λεπτο. Η κονσολα δεν θα ανοίγει καν. Θα πάρεις μια κονσολα αντικατάστασης και θα κάνεις ενα νεο account.

Πάντα με δικη σου ευθύνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, -WISE- είπε

Παίδες ερώτηση. Μπορώ να συνδεσω οποιοδήποτε BT headset με το PS4, σωστά;

Εγώ πάλι γιατί πιστεύω ότι μπορείς να συνδέσεις οποιοδήποτε handsfree.

Εδώ είχα συνδέσει ένα xiaomi bluetooth ηχείο και το δέχτηκε κανονικά και το λέω αυτό γιατί το συγκεκριμένο ηχείο είχε και μικρόφωνο.

Και ένα τρομερα παλιό motorolla handsfree και μια χαρά δούλευε κι αυτό.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα σήμερα πριν καμία ώρα να συνδέσω τα blitzwolf ασύρματα ακουστικά μου και ενώ τα βρήκε κανονικά,πήγα να τα συνδέσω μου έριξε άκυρο.

 

Βλακεία πάντως αυτό,επρεπε οποίο να ναι bluetooth να μπορείς να συνδέσεις 

(Σκαμε τόσα χρήματα σε χειριστήρια,παιχνίδια,συνδρομές και όλα αυτά,και πρεπει να δώσουμε αλλά έξτρα €€ τώρα για ακουστικά) 😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/2/2019 στις 5:44 ΜΜ, tetsu0 είπε

Μια τετοια κονσολα μπορω να την πουλησω σε καποιον αφου του πω για το μπαν η ειναι αδικος κοπος? Η αλλη επιλογη ειναι να πληρωσο τα χρωστουμενα (200ε) και να μου την κανουν unban.

Υπάρχουν πολλοί (όπως εγώ) που δεν τους ενδιαφέρει το on line κομμάτι,μπορείς να βρείς να την πουλήσεις,τώρα αν μπορείς να πληρώσεις τα 200 ευρώ ειναι σαν να αγοράζεις μια κονσόλα σε τιμή καλύτερη κι από το black friday ...σκέψου το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, jon_pallis είπε

Ψήνεις την κονσόλα με μεγαλύτερη ταση ρεύματος. Πας στην cometron, την ελέγχουν για ενα λεπτο. Η κονσολα δεν θα ανοίγει καν. Θα πάρεις μια κονσολα αντικατάστασης και θα κάνεις ενα νεο account.

Πάντα με δικη σου ευθύνη.

Και αν του πει η cometron ότι λόγω υπέρτασης κάηκε το μοτορι και δεν καλύπτεται από την εγγύηση (διότι η υπέρταση δεν είναι προήλθε από κατασκευαστικό ελάττωμα της κονσόλας) τι κάνει ; Μένει με το καμένο PRO στο χέρι ; Κάνει αγωγή και στη ΔΕΗ ότι του έκαψε το PS4 λόγω υπέρτασης;

Θεωρώ ότι η κατάσταση δεν είναι όπως την παρουσιάζει ο φίλος.

Τη μια αναφέρει μια διαφορά με τη Sony  την άλλη ότι η EA λόγω Fifa... δηλαδή τον ανάγκασαν να κάνει αγορές 200 ευρώ και μετά να κάνει αμφισβήτηση... Και τέλος αναφέρει ότι αφού έκανε ανανέωση στο psn  plus (παρόλο που είχε κάνει τις αγορές, είχε τα παιχνίδια με έναν Banαρισνενο λογαριασμό και είχε φτιάξει έναν δεύτερο λογαριασμό για να παίζει ) του BANαραν και την κονσόλα.

Να τους κάνεις μήνυση και να ζητήσεις αποζημίωση φίλε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimosMcLaren είπε

Και αν του πει η cometron ότι λόγω υπέρτασης κάηκε το μοτορι και δεν καλύπτεται από την εγγύηση (διότι η υπέρταση δεν είναι προήλθε από κατασκευαστικό ελάττωμα της κονσόλας) τι κάνει ; Μένει με το καμένο PRO στο χέρι ; Κάνει αγωγή και στη ΔΕΗ ότι του έκαψε το PS4 λόγω υπέρτασης;

Θεωρώ ότι η κατάσταση δεν είναι όπως την παρουσιάζει ο φίλος.

Τη μια αναφέρει μια διαφορά με τη Sony  την άλλη ότι η EA λόγω Fifa... δηλαδή τον ανάγκασαν να κάνει αγορές 200 ευρώ και μετά να κάνει αμφισβήτηση... Και τέλος αναφέρει ότι αφού έκανε ανανέωση στο psn  plus (παρόλο που είχε κάνει τις αγορές, είχε τα παιχνίδια με έναν Banαρισνενο λογαριασμό και είχε φτιάξει έναν δεύτερο λογαριασμό για να παίζει ) του BANαραν και την κονσόλα.

Να τους κάνεις μήνυση και να ζητήσεις αποζημίωση φίλε !

Αν μια συσκευή "καεί" δεν μπορεί κανείς να αποδείξει πως "κάηκε"

Δεν είναι τυχαίο που λέω "πάντα με δική σου ευθύνη"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε οτι αξίζει η αγορά του pro σε σχέση με το slim, δεδομένων των παρακάτω:

1. Θα παίζω σε 40αρα Samsung full HD, χωρίς να σκοπεύω να αναβαθμίσω σύντομα σε 4k

2. Άφιξη του ps5 σε ορίζοντα διετίας. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Πιστεύετε οτι αξίζει η αγορά του pro σε σχέση με το slim, δεδομένων των παρακάτω:

1. Θα παίζω σε 40αρα Samsung full HD, χωρίς να σκοπεύω να αναβαθμίσω σύντομα σε 4k

2. Άφιξη του ps5 σε ορίζοντα διετίας. 

Ναι αξιζει γιατι και το Ps5 να βγει,δεν προκειται να δουμε πολλα παιχνιδια τον πρωτο καιρο.

Δεν ξερω για ποιο λογο ο κοσμος συνεχιζει να εχει την εντυπωση οτι αν κυκλοφορησει ps5 πχ τελος του χρονου θα σταματησει ας πουμε η υποστηριξη σε ps4/ps4 pro.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Ναι αξιζει γιατι και το Ps5 να βγει,δεν προκειται να δουμε πολλα παιχνιδια τον πρωτο καιρο.

Δεν ξερω για ποιο λογο ο κοσμος συνεχιζει να εχει την εντυπωση οτι αν κυκλοφορησει ps5 πχ τελος του χρονου θα σταματησει ας πουμε η υποστηριξη σε ps4/ps4 pro.

Δεν νομίζω ότι περιμένει κανένας ότι θα σταματήσει το support στο PS4. Όσον αφορά το PS5, περισσότερο είναι ο ενθουσιασμός της νέας γιενιάς παρά οτιδήποτε άλλο. Άσχετα αν τα πρώτα 1-2 χρόνια τα μόνα που θα παίζεις θα είναι Call of Duty και FIFA.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Δεν νομίζω ότι περιμένει κανένας ότι θα σταματήσει το support στο PS4. Όσον αφορά το PS5, περισσότερο είναι ο ενθουσιασμός της νέας γιενιάς παρά οτιδήποτε άλλο. Άσχετα αν τα πρώτα 1-2 χρόνια τα μόνα που θα παίζεις θα είναι Call of Duty και FIFA.

Μα αυτο επικρατει στην αντιληψη του κοσμου,ειδικα οταν βλεπεις σχολια απο τωρα περι ps5.

Για να μην υπολογισουμε δε και ποσο παραπανω θα κοστιζει το ps5 εκτος των αλλων.

Τα θυμαμαι σαν χτες απο το αρχικο θεμα του ps4 πριν 6χρονια το 2013 που βγηκε το ps4(τελη του 2013 για την ακριβεια) που πηγαινε κοσμος και το αγοραζε day one σε full price και μετα ρωταγε ποια video club ειχαν παιχνιδια για ενοικιαση :D

Και το παραπανω το γραφω γιατι ακομα δεν εχει επιβεβαιωθει επισημα το BC μεταξυ ps5 και ps4.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα ειδικα αν δεν υπαρχει bc αμφιβαλω αν θα εχει παιχνιδια το ps5 και αν εχει θα ειναι μετρημενα στα δαχτυλα...Το μονο που θα σωσει την κατασταση θα ειναι να εχει τελικα bc ωστε να υπαρχουν και αρκετα παιχνιδια και να μπορει ο κοσμος να παιξει παλιοτερους τιτλους πιο ανετα και με 60αρια καρε κτλ..

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...