Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αυτή τη στιγμή κι εγώ 2tb εσωτερικό δίσκο αλλά βλέπω πως δεν θα μου φτάσει ο χώρος (θα πάρω hack ps4😁). Ξέρετε ποιος εξωτερικός δίσκος είναι σίγουρα συμβατός;

Πχ αυτός θα κάνει; Η κάποιος από αυτούς;

8 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Απ' όσο έχω διαβάσει online παίρνει 8TB (εσωτερικό) + 8TB (εξωτερικό).
 Δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει 2.5αρης δίσκος 4tb με 9.5mm πάχος οπότε χλωμό να μπει μέσα.

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/7x8pm9/what_is_the_largest_hdd_capacity_i_can_install_in/

https://www.ps4storage.com/largest-hard-drive-for-ps4/

Τότε πως παίρνει έως 8tb εσωτερικό αν δεν υπάρχει 2.5αρης 9.5mm?😮

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπραβο ρε μαγκες μου δωσατε ιδεα μιας και μου σπασε τα νευρα χθες το ps4 με τα loading times..Εχω εναν evo 850 1TB (τον ειχα χρυσοπληρωσει τοτε οταν ειχε βγει) και εδω και καιρο με τρωει να παρω για το pc τους καινουργιους ssd τυπου m2 και κολλουσα στο γεγονος οτι εχω ηδη ssd καθως επισης και hdd για backup και ο δευτερος ssd θα καθοταν σε περιπτωση αγορας ενος m2 ssd απο την αλλη αν τον πουλουσα εδω μεσα θα τον σκοτωνα μιας και τον ειχα αγορασει ακριβα οπως ειπα και τον λυπηθηκα και ετσι εμεινα με τον υπαρχων ssd.Τωρα που μπορω να δικαιολογησω την αγορα στον εαυτο μου -κοροιδεψω τον εαυτο μου φανταζομαι δεν θα υπαρχει θεμα να μπει ο 850 evo στο ps4 pro.

ps. Απο θεμα χωρου ο 1tb προσωπικα με την βιβλιοθηκη που εχω μου φτανει και περισσευει και εχω ηδη μεσα ολα τα παιχνιδια μου ασε που αν χρειαστει σβηνω κατι και βαζω το δισκακι που σε συνδυασμο με την vdsl δεν θα μου παρει τοσο χρονο να ξαναβαλω ενα παιχνιδι.Οποτε η ερωτηση μου ειναι θεμα συμβατοτητας μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, icenex είπε

Μπραβο ρε μαγκες μου δωσατε ιδεα μιας και μου σπασε τα νευρα χθες το ps4 με τα loading times..Εχω εναν evo 850 1TB (τον ειχα χρυσοπληρωσει τοτε οταν ειχε βγει) και εδω και καιρο με τρωει να παρω για το pc τους καινουργιους ssd τυπου m2 και κολλουσα στο γεγονος οτι εχω ηδη ssd καθως επισης και hdd για backup και ο δευτερος ssd θα καθοταν σε περιπτωση αγορας ενος m2 ssd απο την αλλη αν τον πουλουσα εδω μεσα θα τον σκοτωνα μιας και τον ειχα αγορασει ακριβα οπως ειπα και τον λυπηθηκα και ετσι εμεινα με τον υπαρχων ssd.Τωρα που μπορω να δικαιολογησω την αγορα στον εαυτο μου -κοροιδεψω τον εαυτο μου φανταζομαι δεν θα υπαρχει θεμα να μπει ο 850 evo στο ps4 pro.

ps. Απο θεμα χωρου ο 1tb προσωπικα με την βιβλιοθηκη που εχω μου φτανει και περισσευει και εχω ηδη μεσα ολα τα παιχνιδια μου ασε που αν χρειαστει σβηνω κατι και βαζω το δισκακι που σε συνδυασμο με την vdsl δεν θα μου παρει τοσο χρονο να ξαναβαλω ενα παιχνιδι.Οποτε η ερωτηση μου ειναι θεμα συμβατοτητας μονο.

Απ΄ότι βλέπω είναι συμβατός!

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Nathan Drake!!

Απ' όσο κατάλαβα υπάρχει κάτι σαν προέκταση της θύρας sata του δίσκου, οπότε κουμπώνεις εκεί τον 8tb. 😛

https://nyko.com/products/playstation-4-data-bank

 

Από εξωτερικούς δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα όποιον και να πάρεις. Στο black friday είχαν παίξει 2 Western Digital σε πολύ καλή τιμή και κάποιοι τους τσίμπησαν για τα ps4 τους.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εκτός ότι είναι μόνο για το φατ, έχω διαβάσει πως έχει προβληματάκια. Ναι το ξέρω για το black friday αλλά ήμουν από αυτούς που δεν πρόλαβαν και ακύρωναν την αγγελία τους ο Κωτσόβολος.😥 Οπότε όποιον και να πάρω λες να μην έχω πρόβλημα ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και εχετε ανοιξει αυτο το θεμα.. αν χρησιμοποιω εξωτερικο δισκο ζεσταίνεται το ιδιο η κονσολα?? Η κανει ιδιο θορυβο?? Για ps4 pro μιλαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, tetsu0 είπε

Καλησπερα φιλοι μου.

Ηθελα να ρωτησο. Η κονσολα μου εφαγε μπαν επειδη εχω κανει αμφισβητηση καποιων συναλλαγων ετσι η  σονυ εφοσον της χρωσταο χρηματα μου εκανρ μπαν την κονσολα. Το μονο που μπορω να κανω πλεον ειναι να παιζω παιχνιδια single player.

Μια τετοια κονσολα μπορω να την πουλησω σε καποιον αφου του πω για το μπαν η ειναι αδικος κοπος? Η αλλη επιλογη ειναι να πληρωσο τα χρωστουμενα (200ε) και να μου την κανουν unban.

Εγώ θα σου έλεγα να περιμένεις πρώτα να δεις τι θα γίνει με την τράπεζα. Γιατί εδώ στην Ελλάδα θα σε κοιτάνε σαν χαζοί όταν τους πεις το πρόβλημα. Κι επειδή μάλλον δε θα σου κάνουν refund το ποσό, ίσως χρεωθείς με το ζόρι. Οπότε μετά μπορείς να στείλεις για unban.

 

Επίσης, 100€ κάνει η κονσόλα με ban. Όχι τα χειριστήρια, παιχνίδια κλπ. Αυτά τα πουλάς έξτρα. 

Επεξ/σία από fytotech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε μου δεν ζεσταίνετε το ίδιο εφόσον δεν θα ζορίζεται ο εσωτερικός δίσκος κι ουτε θα ακούγεται τίποτα! Χρησιμοποιώ εσωτερικό δίσκο 2tb κι έναν εξωτερικό 2 tb και ο εσωτερικός απογειώνεται σε σχέση με τον εξωτερικό!!!😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν νομίζω να βρείτε ssd δίσκο που να μην χωράει στο ps4 γιατί όλοι οι ssd είναι μικρότεροι σε πάχος από 9.5mm.

 

Το θέμα είναι αν θέλετε να βάλετε έναν μηχανικό δίσκο 2.5 ιντσών τότε πολύ δύσκολο να βρείτε κάποιον άνω των 2tb που να είναι μέχρι 9.5mm σε πάχος. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τον φίλο που ρωτάει για δίσκο έχω και εγώ τον 2ΤΒ firecuda εδω και ενα χρονο και κατι και όντως σε ps4 είναι κομπλέ. Και σαν χωρητικότητα και σαν ταχύτητες.  +1 κι από εμένα 

Επεξ/σία από Eddy_Gordo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Οχι, μονο το official 

Μόλις το έψαξα. Α ρε Sony με τα ωραία σου. Εχω μάλιστα το Sbh52 που είναι της Sony και διαβάζω ότι δεν δουλεύει ούτε αυτό. Γελαω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Μόλις το έψαξα. Α ρε Sony με τα ωραία σου. Εχω μάλιστα το Sbh52 που είναι της Sony και διαβάζω ότι δεν δουλεύει ούτε αυτό. Γελαω.

αστο απο τα χειροτερα ειναι αυτο, εγω αναγκαστηκα ειμαι με ενσυρματα γτ δε προκειται να παρω αυτα τα μουφα της σονυ. 1000 φορες hyperx με καλωδιαρα

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Μόλις το έψαξα. Α ρε Sony με τα ωραία σου. Εχω μάλιστα το Sbh52 που είναι της Sony και διαβάζω ότι δεν δουλεύει ούτε αυτό. Γελαω.

Εδώ εγώ πήρα τα PS Gold wireless headset και ακόμα και αυτό θέλει dongle. Νόμιζα μου κάνουν πλάκα και έψαχνα πως να το συνδέσω χωρίς. Δηλαδή ούτε τα official δε συνδέονται απευθείας.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...