Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν αξίζουν οι μεγάλοι ssd είναι πανάκριβοι καλύτερα hdd μόνο και αν κάποιος θέλει να βάλει έναν μικρό ssd και να περνάει λίγα παιχνίδια εκεί που παίζει εκείνων των καιρό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Ο ssd μια χαρά αξίζει και μην λέτε χαζομάρες και παραπλανάτε κόσμο. Επίσης HDD με "cache" ssd παρέχει αύξηση της απόδοσης μόνο όταν κάνεις επαναλαμβανόμενες προσπελάσεις στο ίδιο πράγμα αρκετές φορές. Είναι ολόκληρη επιστήμη αυτό (αρχή της χωρικής τοπικότητας) και δεν θα το αλλάξει κάτι που είπε ο τάδε στο τάδε φόρουμ που θεωρεί ότι μαμαει (αν θυμάμαι καλά είχες πει και πάλι στο παρελθόν τα ίδια για το ίδιο θέμα, αν όχι διόρθωσε με). Και αν δεν σας αρέσει υπάρχουν και ένα κάρο πρακτικά reviews που δείχνουν αυτό, πέρα από την θεωρία.

@Stefan0osΑν θέλεις να αλλάξεις δίσκο θα αλλάξεις είτε λόγο χώρου οπότε πας σε μεγαλύτερο HDD είτε λόγο ταχύτητας και πας σε SSD. Ξεκάθαρα! Και φυσικά πάντα με βάση την τσέπη μας.

Αξίζει?

Για να κερδίσεις δηλαδή κάποια λεπτά στα loading times θα πρέπει να δώσεις τουλάχιστον τα διπλάσια λεφτά με τους αντίστοιχους μηχανικούς ή hybrid δίσκους.

 

Για εμένα προσωπικά δεν αξίζει γατί ναι δεν αντιλέγω κερδίζεις κάποια λεπτά στα loading times αλλά τα πληρώνεις σε λεφτά αυτά και πίστεψε με δεν αξίζει να αλλάξεις τον 500gb μηχανικό δίσκο που έχει αρχικά το ps4 με έναν ssd μικρότερης χωρητικότητας για να είσαι σε νορμάλ ποσό χρημάτων γιατί αν είναι να αλλάξω έναν 500gb μηχανικό δίσκο με έναν 256gb να το κάνω τι? για να περνάω απλά 3-4 παιχνίδια και μετά να πρέπει να είμαι σβήσε - γράψε?

 

Το τι θα κάνει ο κάθε ένας είναι δικαίωμα του εγώ προσωπικά στο ps4pro έχω βάλει τον seagate firecuda 2tb που στην ουσία είναι ένας hybrid δίσκος που συνδυάζει και τις δυο τεχνολογίες(Μηχανικών & ssd δίσκων) και όντως βλέπεις διαφορά μετά από τις 2-3 φορές φορτώματος του ίδιου παιχνιδιού.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Αξίζει?

Για να κερδίσεις δηλαδή κάποια λεπτά στα loading times θα πρέπει να δώσεις τουλάχιστον τα διπλάσια λεφτά με τους αντίστοιχους μηχανικούς ή hybrid δίσκους.

Για εμένα προσωπικά δεν αξίζει γατί ναι δεν αντιλέγω κερδίζεις κάποια λεπτά στα loading times αλλά τα πληρώνεις σε λεφτά αυτά και πίστεψε με δεν αξίζει να αλλάξεις τον 500gb μηχανικό δίσκο που έχει αρχικά το ps4 με έναν ssd μικρότερης χωρητικότητας για να είσαι σε νορμάλ ποσό χρημάτων γιατί αν είναι να αλλάξω έναν 500gb μηχανικό δίσκο με έναν 256gb να το κάνω τι? για να περνάω απλά 3-4 παιχνίδια και μετά να πρέπει να είμαι σβήσε - γράψε?

Το τι θα κάνει ο κάθε ένας είναι δικαίωμα του εγώ προσωπικά στο ps4pro έχω βάλει τον seagate firecuda 2tb που στην ουσία είναι ένας hybrid δίσκος που συνδυάζει και τις δυο τεχνολογίες(Μηχανικών & ssd δίσκων) και όντως βλέπεις διαφορά μετά από τις 2-3 φορές φορτώματος του ίδιου παιχνιδιού.

Σκέψου το ως εργατοώρες που χάνεις περιμένοντας! 😝

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην αρχη εφαγε μπαν  ο λογαριασμος μετα επαιζα κανονικα απο δευτερο λογαριασμο και ονλινε και τα παντα ολα αλλα μαλλον οταν εβαλα λεφτα για να κανω extend το ps plus flaggare την κονσολα και την εκανε μπαν (οχι τον 2ο λογαριασμο ευτυχως). Εφτασα σε τετοιο σημειο γιατι μας δουλευει κανονικα η EA ειχα ομαδα στο FIFA 19 που εκανε καμμια 12 εκατομμυρια coins το account μου το χακαρανε, πηρε 3 εβδομαδες να μου απαντησει η EA και απλα μου δωσανε ΜΟΝΟ 5 εκατομμυρια coins ΚΑΙ χωρις παιχτες που ειχα βγαλει απο SBCs και Fut Champs Rewards. Εντελως απαραδεκτοι. Ζητησα refund γιατι ειχα ξοδεψει πολλα σε fifa points και μου ειπανε να τα ζητησω απο την Sony. Η Sony και καλα δεν μπορουσε να κανει τιποτα, ε μετα πηρα στην τραπεζα και εκανα αμφισβητηση συναλλαγων. Ακομα δεν ξερω τι θα γινει και αν θα παρω πισω τα λεφτα μου. Και που με καναν μπαν πριν παρω πισω τα λεφτα μου επισης απαραδεκτο.

1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Υπάρχει πιθανότητα να φάει και η κονσολα όχι μόνο ο λογαριασμός μπορείς να την πουλήσεις αλλά αν είναι όντως η κονσόλα δύσκολα να σου την πάρει κάποιος σε καλή τιμή θα πρέπει να την δώσεις σε εξευτελιστικη τιμή. 

Δοκίμασε να κάνεις έναν δεύτερο λογαριασμό αν δεν έχεις κάνει είδη και δες αν παίζει κανονικά online. 

Ενα παλικαρι μου δινει 100 ευρω αλλα δεν την δινω για τοσα. αν παρω τα λεφτα μου πισω θα την κανω unban και θα την κρατησω. μονο τα παιχνιδια που εχω κανουν πανω απο 100 ευρω βαλε και τα 2 τηλεχειριστηρια.

Επεξ/σία από tetsu0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Σκέψου το ως εργατοώρες που χάνεις περιμένοντας! 😝

Σοβαρά τώρα απάντησες κάτι τέτοιο?

Δεν σου απαντάω καν σε αυτό σου το ποστ.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις δύσκολα βγάζεις άκρη δηλ τα 200 ευρώ χρέος είναι από το FIFA? 

 

Συνήθως τόσο πάνε 50 με 100€ τζάμπα δηλαδή 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις δύσκολα βγάζεις άκρη δηλ τα 200 ευρώ χρέος είναι από το FIFA? 

Συνήθως τόσο πάνε 50 με 100€ τζάμπα δηλαδή 

Οχι. 200 ευρω χρωσταο στο PS network στο ΦΙΦΑ εχω ξοδεψει πολλα λεφτα. Ας μην το συζητησουμε αυτο, δεν εχει και σημασια. Τεσπα θα δω πως θα παει το πραμα. ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό παίζω Nioh και dark souls. Εκεί νομίζω θα ήθελα τον ssd γιατί σε μερικά σημεία έχω loading κάθε λίγα λεπτά από τον πολύ ψόφο... ειδικά άμα νυστάζω και παίζω νομίζω πιο πολύ loading κάνω παρά παιζω

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Nathan Drake!! είπε

Παιδιά ξέρει κανείς αν είναι συμβατός εσωτερικός δίσκος 4tb στο ps4?

Απ' όσο έχω διαβάσει online παίρνει 8TB (εσωτερικό) + 8TB (εξωτερικό).
 Δυστυχώς δεν βλέπω να υπάρχει 2.5αρης δίσκος 4tb με 9.5mm πάχος οπότε χλωμό να μπει μέσα.

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/7x8pm9/what_is_the_largest_hdd_capacity_i_can_install_in/

https://www.ps4storage.com/largest-hard-drive-for-ps4/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οχι δεν είναι συμβατός γιατί πολύ απλά δεν χωράει στη θήκη που έχει ο δίσκος λόγο πάχους αφου μέχρι 9.5mm δέχεται οποιοδήποτε ps4. 

Αν βάλεις ssd 4tb τότε λογικά θα τον δέχεται αλλά δείτε πόσο κοστίζει ένας 4tb ssd δίσκος πρώτα.

Πιο ακριβά και απ' την ίδια τη κονσόλα ακόμα και αν αυτή είναι το ps4pro. 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ μάγκες, θα ψάξω και για "φθηνό" ssd με χωρητικότητα τουλάχιστον 1tb αλλιώς θα καταφύγω στη σίγουρη κ δοκιμασμένη λύση του firecuda των 2tb και θα ησυχάσει το κεφάλι μ για πάντα καθώς δεν ε φορτώνω συχνά καινούργια παιχνίδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4 δεν ξέρω αν τεριαζει κανείς αλλά 2 τέρα έχω περάσει εγώ hdd. 

Για 4 εξωτερικό με βλέπω εμένα +. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...