Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε να μου προτείνετε καμιά μπαταρία 2000mah ή περισσότερα για το μοχλό dualshock 4 ver. 2 γιατί αυτή που είχα πάρει από ebay ενώ έλεγε ότι είναι 2000mah στην ουσία μάλλον δεν είναι γιατί κρατάει ακριβώς τις ίδιες ώρες με αυτή που είχε αρχικά ο μοχλός και ήτανε 1000mah.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Έχετε να μου προτείνετε καμιά μπαταρία 2000mah ή περισσότερα για το μοχλό dualshock 4 ver. 2 γιατί αυτή που είχα πάρει από ebay ενώ έλεγε ότι είναι 2000mah στην ουσία μάλλον δεν είναι γιατί κρατάει ακριβώς τις ίδιες ώρες με αυτή που είχε αρχικά ο μοχλός και ήτανε 1000mah.

Δεν ξερω αμα υπαρχει καποια καλη εκει εξω, αλλα απο οτι ξερω οι περισσοτερες μπαταριες των 2000 mah ειναι μαπα. Ψαξε απο την arduino για μπαταριες εχω ακουσει οτι ειναι καλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά το θέμα είναι να μην είναι και πανάκριβες έτσι.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση αλλά δεν με ενδιαφέρει τι έχει ακούσει ο κάθε ένας(Γιατί κι εγώ γι' αυτή που αγόρασα είχα ακούσει τα καλύτερα),  αλλά τι έχει μάθει από προσωπική εμπειρία της όποιας μπαταρίας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιζα call of duty black ops 3 σήμερα και κάποια στιγμή κράσαρε το παιχνίδι και μου έβγαλε ένα error code ζητώντας μου να κάνω αναφορά,κάνοντας την αναφορά έβαλε ένα clip  με τις τελευταίες στιγμές του παιχνιδιού πριν κρασάρει και μου είπε ότι θα δημοσιευτούν προσωπικά δεδομένα.

1.Τι προσωπικά δεδομένα είναι αυτά;

2.Μου όρισε να στέλνει αυτόματα μελλοντικά αναφορές σε περίπτωση προβλήματος,το αφήνω έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ανοιξω το Boost mode στο pro αν παιζω καινουργια games (ac odyssey/Marvel's SM/God of war/Horizon/Detroit etc)? Αν το ανοιξω, θα δω μια καποια βελτιωση εστω στα Loading times? Ηδη με τον ssd ειναι η μερα με την νυχτα σε αυτο το κομματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα κάτοχος ps4 slim 500gb,σκεφτομαι μετά απο παρότρυνση ατόμων εδώ να βάλω καινούργιο δίσκο για χωρητικότητα, καλύτερους χρόνους κλπ. Μετά απ πρόταση κατέληξα στον firecuda 2TB της τοσίμπα καθώς δεν υποστηρίζεται ssd, υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου τον εγκαταστήσει; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Επεξ/σία από Stefan0os
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Stefan0os είπε

Καλησπέρα κάτοχος ps4 slim 500gb,σκεφτομαι μετά απο παρότρυνση ατόμων εδώ να βάλω καινούργιο δίσκο για χωρητικότητα, καλύτερους χρόνους κλπ. Μετά απ πρόταση κατέληξα στον firecuda 2TB της τοσίμπα καθώς δεν υποστηρίζεται ssd, υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου τον εγκαταστήσει; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Έχεις δει βιντεάκια; Δεν είναι τραγικό, μην το φοβάσαι.
Επίσης, χωρίς να γράφεις περιοχή δύσκολα να βρεθεί κάποιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετρούπολη Αττικής, Δεν το φοβάμαι και πιστεύω πως θα βγάλω άκρη με τα βίντεο απλά το θέμα είναι πως ειμαι αρκετά αρτσουμπαλος 

Επίσης μόλις είδα ότι χρειάζεται έξτρα εξωτερικό δίσκο για τη μεταφορά αρχείων  καθώς κ στικακι για το λειτουργικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Banned ps4 pro

Καλησπερα φιλοι μου.

Ηθελα να ρωτησο. Η κονσολα μου εφαγε μπαν επειδη εχω κανει αμφισβητηση καποιων συναλλαγων ετσι η  σονυ εφοσον της χρωσταο χρηματα μου εκανρ μπαν την κονσολα. Το μονο που μπορω να κανω πλεον ειναι να παιζω παιχνιδια single player.

Μια τετοια κονσολα μπορω να την πουλησω σε καποιον αφου του πω για το μπαν η ειναι αδικος κοπος? Η αλλη επιλογη ειναι να πληρωσο τα χρωστουμενα (200ε) και να μου την κανουν unban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Stefan0os είπε

Καλησπέρα κάτοχος ps4 slim 500gb,σκεφτομαι μετά απο παρότρυνση ατόμων εδώ να βάλω καινούργιο δίσκο για χωρητικότητα, καλύτερους χρόνους κλπ. Μετά απ πρόταση κατέληξα στον firecuda 2TB της τοσίμπα καθώς δεν υποστηρίζεται ssd, υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου τον εγκαταστήσει; ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Αρχικά ο δίσκος δεν είναι της toshiba αλλά της Seagate.

Μια χαρά υποστηρίζεται και ssd δίσκος αλλά δεν θα στο πρότεινα γιατί ναι μεν κερδίζεις απίστευτα σε ταχύτητα loading times αλλά χάνεις πολύ σε χωρητικότητα.

Δεν αξίζει απλά για να γλιτώσεις μερικά λεπτά στα loading times.

Και θα στο πρότεινα κι εγώ αυτό γιατί είναι ότι καλύτερο σε hybrid δίσκο για το ps4, αυτόν τον δίσκο έχω βάλει κι εγώ στο ps4pro μου και είμαι υπερευχαριστημένος.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα καταφερες και εφτασες σε τετοιο σημειο;;; Ο λογαριασμος απ'οτι ξερω τρωει ban αλλα μπορει και να κανω λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει ρε παιδιά ο ssd πληρώνεις πάρα μα πάρα πολλά λεφτά για να γλιτώσεις απλά κάποια λεπτά στα loading times και χάνεις απίστευτα σε χωρητικότητα γιατί για να πάρεις έναν ssd 1tb θα πρέπει να δώσεις το λιγότερο 120 ευρώ για να μην πω για 2tb που θα πρέπει να δώσεις το λιγότερο 250 ευρώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ssd μια χαρά αξίζει και μην λέτε χαζομάρες και παραπλανάτε κόσμο. Επίσης HDD με "cache" ssd παρέχει αύξηση της απόδοσης μόνο όταν κάνεις επαναλαμβανόμενες προσπελάσεις στο ίδιο πράγμα αρκετές φορές. Είναι ολόκληρη επιστήμη αυτό (αρχή της χωρικής τοπικότητας) και δεν θα το αλλάξει κάτι που είπε ο τάδε στο τάδε φόρουμ που θεωρεί ότι μαμαει (αν θυμάμαι καλά είχες πει και πάλι στο παρελθόν τα ίδια για το ίδιο θέμα, αν όχι διόρθωσε με). Και αν δεν σας αρέσει υπάρχουν και ένα κάρο πρακτικά reviews που δείχνουν αυτό, πέρα από την θεωρία.

@Stefan0osΑν θέλεις να αλλάξεις δίσκο θα αλλάξεις είτε λόγο χώρου οπότε πας σε μεγαλύτερο HDD είτε λόγο ταχύτητας και πας σε SSD. Ξεκάθαρα! Και φυσικά πάντα με βάση την τσέπη μας.

Επεξ/σία από non-serviam
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει πιθανότητα να φάει και η κονσολα όχι μόνο ο λογαριασμός μπορείς να την πουλήσεις αλλά αν είναι όντως η κονσόλα δύσκολα να σου την πάρει κάποιος σε καλή τιμή θα πρέπει να την δώσεις σε εξευτελιστικη τιμή. 

 

Δοκίμασε να κάνεις έναν δεύτερο λογαριασμό αν δεν έχεις κάνει είδη και δες αν παίζει κανονικά online. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...