Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, chill είπε

Για multi θέλει όπως δηποτε online; 

Για να το εξηγήσω καλύτερα. Μπορείς να τρέξεις το online περιεχόμενο με την AI; 

Σε προηγούμενα cod στο pc τουλάχιστον μπορούσες να τρέξεις το multi με bots. Στο ps4 ισχύει κάτι τέτοιο; 

Οχι απ οσο ξερω στις κονσολες. Το παιχνιδι ειναι μονο online εκτος απο το campaign

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδιά το last light redux μονο εγώ το βρίσκω απίστευτα bugαρισμένο!? είναι σημεία που με πετάει "κάτω" από το χάρτη και κολλάω με αποτέλεσμα να κάνω reset το level, πολλά glitches στους εχθρούς και ειδικά στο rhino που δεν μπορώ να περάσω το map γιατί δεν πεθαίνει με τίποτα παρόλο που έχω ακουλουθήσει όλα τα guides. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ηθελα απλα να αναφερω τη διαφορα που ειδα αναμεσα στο απλο PS4 και στο pro. Ημουν με το απλο και μια 42'' FullHD tv και πηρα το pro και μια 70" 4k HDR Sony. Μπορει να μην παιζω οσο θα ηθελα λογω ελλειψης χρονου, αλλα οταν το ανοιγω... μιλαμε για τον ορισμο της ψυχαγωγιας! Χαοτικη η διαφορα σε σχεση με το απλο (σιγουρα εχει να κανει και η τηλεοραση, προφανως). Ακομα και remastered τιτλους απο το PS3 οπως τα Uncharted, The Last of us κλπ χαιρεσαι να τα χαζευεις. Δε συζηταω για RDR2, Detroid και τα ρεστα.. μου επεσαν τα σαγονια!

Διαφορα αρκετα εμφανη εχει και στο vr το PS4 pro!

Αντε και σε λιγο σχολαω, το 'χω ενα διωρακι Detroid. 😍

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asemnos είπε

Εγω ηθελα απλα να αναφερω τη διαφορα που ειδα αναμεσα στο απλο PS4 και στο pro. Ημουν με το απλο και μια 42'' FullHD tv και πηρα το pro και μια 70" 4k HDR Sony. Μπορει να μην παιζω οσο θα ηθελα λογω ελλειψης χρονου, αλλα οταν το ανοιγω... μιλαμε για τον ορισμο της ψυχαγωγιας! Χαοτικη η διαφορα σε σχεση με το απλο (σιγουρα εχει να κανει και η τηλεοραση, προφανως). Ακομα και remastered τιτλους απο το PS3 οπως τα Uncharted, The Last of us κλπ χαιρεσαι να τα χαζευεις. Δε συζηταω για RDR2, Detroid και τα ρεστα.. μου επεσαν τα σαγονια!

Διαφορα αρκετα εμφανη εχει και στο vr το PS4 pro!

Αντε και σε λιγο σχολαω, το 'χω ενα διωρακι Detroid. 😍

Το θέμα είναι να έβαζες το προ στην 42" για να δεις αν άξιζε η διαφορά.  Για 4Κ θες τουλάχιστον 50" για να καταλάβεις την διαφορά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, haris013 είπε

ρε παιδιά το last light redux μονο εγώ το βρίσκω απίστευτα bugαρισμένο!? είναι σημεία που με πετάει "κάτω" από το χάρτη και κολλάω με αποτέλεσμα να κάνω reset το level, πολλά glitches στους εχθρούς και ειδικά στο rhino που δεν μπορώ να περάσω το map γιατί δεν πεθαίνει με τίποτα παρόλο που έχω ακουλουθήσει όλα τα guides. 

Είναι πολύ μπαγκαρισμενο όντως φίλε, μου έχει τύχει πολλές φορές οι εχθροί να μην κουνιούνται, να τους πυροβολαω και να μην πεθαίνουν παρά μόνο με meele επιθέσεις. Σήμερα μου έτυχε και ένα περίεργο θέμα με τον ήχο ενώ συγχρόνως δε μου εμφανιζε και τους υπότιτλους. Κατά τα άλλα πρόκειται για ένα υπέροχο παιχνίδι, μου αρέσει πάρα πολύ ο σχεδιασμός των επιπέδων ο οποίος ενδείκνυται για stealth παιχνίδι. Χωρίς να το έχω τερματίσει, είμαι περίπου στα 3/4 μου αρέσει περισσότερο από το 2033 το οποίο τερμάτισα δεύτερη φορά πρόσφατα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, asemnos είπε

Εγω ηθελα απλα να αναφερω τη διαφορα που ειδα αναμεσα στο απλο PS4 και στο pro. Ημουν με το απλο και μια 42'' FullHD tv και πηρα το pro και μια 70" 4k HDR Sony. Μπορει να μην παιζω οσο θα ηθελα λογω ελλειψης χρονου, αλλα οταν το ανοιγω... μιλαμε για τον ορισμο της ψυχαγωγιας! Χαοτικη η διαφορα σε σχεση με το απλο (σιγουρα εχει να κανει και η τηλεοραση, προφανως). Ακομα και remastered τιτλους απο το PS3 οπως τα Uncharted, The Last of us κλπ χαιρεσαι να τα χαζευεις. Δε συζηταω για RDR2, Detroid και τα ρεστα.. μου επεσαν τα σαγονια!

Διαφορα αρκετα εμφανη εχει και στο vr το PS4 pro!

Αντε και σε λιγο σχολαω, το 'χω ενα διωρακι Detroid. 😍

 

Η μόνη χαοτική διαφορά είναι στην τηλεόραση btw.... εκεί μαζί σου! (<--παθών).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, asemnos είπε

Εγω ηθελα απλα να αναφερω τη διαφορα που ειδα αναμεσα στο απλο PS4 και στο pro. Ημουν με το απλο και μια 42'' FullHD tv και πηρα το pro και μια 70" 4k HDR Sony. Μπορει να μην παιζω οσο θα ηθελα λογω ελλειψης χρονου, αλλα οταν το ανοιγω... μιλαμε για τον ορισμο της ψυχαγωγιας! Χαοτικη η διαφορα σε σχεση με το απλο (σιγουρα εχει να κανει και η τηλεοραση, προφανως). Ακομα και remastered τιτλους απο το PS3 οπως τα Uncharted, The Last of us κλπ χαιρεσαι να τα χαζευεις. Δε συζηταω για RDR2, Detroid και τα ρεστα.. μου επεσαν τα σαγονια!

Διαφορα αρκετα εμφανη εχει και στο vr το PS4 pro!

Αντε και σε λιγο σχολαω, το 'χω ενα διωρακι Detroid. 😍

Placebo effect.Διαφορά πόσο μάλλον χαοτική δεν βλέπω ούτε στο pc που κυριολεκτικά η κάρτα γραφικών του κοστιζει 1.5 φορα το ps4 pro.Και έχω τεστάρει πολλά ΑΑ multiplatform games και με screenshots , video αλλά και απλά με το μάτι.Η μόνη διαφορά είναι τα 60 fps που σε μερικά παιχνίδια θα μπορούσε όντως να πεί κάποιος πως κάνουν διαφορά.

Επεξ/σία από Chocobo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου ήρθε πριν λίγο mail από την Sony να αλλάξω κωδικό, με λινκ μέσα στο mail που με πηγαίνει σε σελίδα για να αλλάξω κωδικό, χωρίς όμως εγώ να έχω κάνει αίτημα για αλλαγή..

Το format του email και η διευθυνση που το έστειλε δεν μου φάνηκαν και πολύ legit, οπότε πήγα στο site της sony και έκανα κι εγώ αίτημα αλλαγής password για να μου έρθει ξανά νέο mail και να κάνω σύγκριση.

Παρακάτω βλέπετε τις φωτό από το preview των 2 mail (με κόκκινο το ύποπτο, με πράσινο το legit) καθώς και το εσωτερικό των 2 mail (1 το ύποπτο, 2 το legit):

Spoiler

image.png.f7f0ded83b204f98357905cb253f7594.pngimage.png.d67f96ee4be44954509e6322d9f05181.pngimage.png.3a1af503983af4dea8145f39aea88c05.png

Τι πιστεύετε? Έιναι phising mail ή απλά είμαι πολύ καχύποπτος?

 

 

Επεξ/σία από thomason993
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, thomason993 είπε

Μου ήρθε πριν λίγο mail από την Sony να αλλάξω κωδικό, με λινκ μέσα στο mail που με πηγαίνει σε σελίδα για να αλλάξω κωδικό, χωρίς όμως εγώ να έχω κάνει αίτημα για αλλαγή..

Το format του email και η διευθυνση που το έστειλε δεν μου φάνηκαν και πολύ legit, οπότε πήγα στο site της sony και έκανα κι εγώ αίτημα αλλαγής password για να μου έρθει ξανά νέο mail και να κάνω σύγκριση.

Παρακάτω βλέπετε τις φωτό από το preview των 2 mail (με κόκκινο το ύποπτο, με πράσινο το legit) καθώς και το εσωτερικό των 2 mail (1 το ύποπτο, 2 το legit):

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

image.png.f7f0ded83b204f98357905cb253f7594.pngimage.png.d67f96ee4be44954509e6322d9f05181.pngimage.png.3a1af503983af4dea8145f39aea88c05.png

Τι πιστεύετε? Έιναι phising mail ή απλά είμαι πολύ καχύποπτος?

Το 1 είναι μαιμουδια κάργα...😂😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Το 1 είναι μαιμουδια κάργα...😂😂😂

Έψαξα και βρήκα από google κι άλλα άτομα που έχουν λάβει το ίδιο mail.. οπότε προσοχή.

Πάντως, άνοιξα το link σε incognito πριν σε κάποια φάση, και με πήγε σε μια fake σελιδα της sony και καλά για να κάνω αλλαγή κωδικού. Μου έκανε εντύπωση πάντως που είχε συμπληρωμένο το κινητό μου και μου έλεγε πατήσω ΟΚ για να μου έρθει sms με κωδικό στο κινητό και να κάνω verify για να συνεχίσω. Έχω ενεργοποιημένο 2-step verification στο psn, οπότε φαντάζομαι κι αυτό fake θα ήταν για να προσπεράσουν και το 2-step. Αλλά πως μπόρεσαν και βρήκαν τον αριθμό μου? Από την στιγμή που για να σε βάλει αν στείλεις μήνυμα στο κινητό για 2-step, πρέπει πρώτα να βάλεις το σωστό password (που το δικό μου αποκλείεται να το έχουν γτ δεν το έχω βάλει σε κανένα άλλο site).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ιδιο μειλ μου ειχε ερθει και εμενα πριν κανα διμηνο, παλι καλα που ειχα two step γιατι τωρα θα εκλαιγα με μαυρο δακρυ. Απατη του κερατα ειναι φιλε μου

Επεξ/σία από pollop
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε περίπτωση που κάποιος θέλει να δοκιμάσει το PS Now:

Το δοκίμασα σήμερα με την απλή 4g γραμμή μου (<10mbps και 35-50ms ping) και κατά έναν πολύ περίεργο λόγο έτρεχε σχεδόν ικανοποιητικά. Πολύ λίγα σπασίματα στην εικόνα και στον ήχο (η εικόνα δεν ήταν full hd). Το μόνο πρόβλημα προφανώς στον χειρισμό μου που λόγω του ping η καθυστέρηση ήταν εμφανής.

Περίμενα πως απλά δεν θα έπαιζε αλλά το αποτέλεσμα μου έδειξε πως σε καμία περίπτωση δεν είναι απαραίτητη μια υπερσύνδεση, μια vdsl με λίγο καλύτερο Ping θεωρώ πως είναι αρκετή.

Τα παιχνίδια που έχει πάντως, με εξαίρεση τα αποκλειστικά και μερικά του PS3, είναι απογοήτευση και δεν πιστεύω πως αξίζει το 20δόλλαρο

Επεξ/σία από aggelos87
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...