Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 3/2/2019 στις 8:41 ΠΜ, AntiCambeR είπε

Υπάρχουν ακόμα άτομα με PS3 περιμένοντας να πέσει το απλό PS4 σε κάποια εξωπραγματική τιμή,πιο φθηνά και απο BF.  😂

χαχαχ οντως αδερφε εχω και εγω ενα τετοιο φιλο που ακομα περιμει την σουπερ προσφορα για πσ4 γιατι δεν ειναι λεει σαν και μας τα κοροιδα που τρεχουν να αγορασουν :D :D   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 2/2/2019 στις 10:30 ΠΜ, Fulgore είπε

Βρε ας βγει και τον αλλο μηνα εγω προσωπικα δεν εχω θεμα.

Τα exclusives που περιμενουμε ειναι το θεμα ποτε θα βγουν.

cross  gen  θα γινουν ολα αυτα .

13 λεπτά πριν, katman2000 είπε

χαχαχ οντως αδερφε εχω και εγω ενα τετοιο φιλο που ακομα περιμει την σουπερ προσφορα για πσ4 γιατι δεν ειναι λεει σαν και μας τα κοροιδα που τρεχουν να αγορασουν :D :D   

Ε τωρα ποιος ειναι το κοροιδο αστο καλυτερα γιατι θα τον πιασει καταθλιψη τον φιλο σου ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσφορά Χριστουγέννων bf ήταν τρομερή ευκαιρία για όσους δεν το πήραν εγώ είχα βιαστεί και το είχα πληρώσει 500€ όταν είχε βγει μετά από λίγους μήνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ επειδή ήμουν πιο πολύ με PC gaming όλα τα είχα πάρει όταν πλέον είχαν βγει σε σλιμ έκδοση και σε καλές τιμές. Τώρα που ασχολούμαι αποκλειστικά με PlayStation να δω τι θα κάνω όταν βγει το 5. Μάλλον θα τρέξω να το πάρω από το πρώτο μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, thomason993 είπε

Private party εννοεί, το έχει σαν επιλογή να το τσεκάρεις όταν πας να δημιουργήσεις party, μετά κάνεις invite όποιον άλλον θες να βάλεις μέσα.

Για να καταλάβω γιατί τα έχω μπερδέψει πάρτι εννοείτε την δημιουργία γκρουπ ? 

Γιατί την δημιουργία πάρτι δεν μου το έχει πουθενά σαν επιλογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mples είπε

Για να καταλάβω γιατί τα έχω μπερδέψει πάρτι εννοείτε την δημιουργία γκρουπ ? 

Γιατί την δημιουργία πάρτι δεν μου το έχει πουθενά σαν επιλογή

Στο κεντρικό μενού της κονσόλας έχει ένα σύμβολο στην μορφή ακουστικού(headset). Θα πάει εκέι και θα δημιουργήσει ένα γκρουπ(το λέει party)και θα καλέσει τον φίλο του.Είναι εκτός παιχνιδιού, στην ουσία θα μιλάνε από την κονσόλα και όχι μέσα από το παιχνίδι. Ελπίζω να σε κάλυψα.

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mples είπε

Για να καταλάβω γιατί τα έχω μπερδέψει πάρτι εννοείτε την δημιουργία γκρουπ ? 

Γιατί την δημιουργία πάρτι δεν μου το έχει πουθενά σαν επιλογή

1)Σιγουρέψου οτι και οι 2 έχουν nat type open.Αν ο 1 έχει strict πιθανότατα να υπάρχει πρόβλημα.

2)Οτι τα ακουστικά λειτουργούν σωστά,αλλάξτε ακουστικό πρώτα ο 1 και μετά ο άλλος.Αν χρησιμοποιείς το μαμίσιο handsfree είναι ευαίσθητο,χαλάει εύκολα.

3)Η διαφορά στο open party με το private είναι οτι στο open είναι οτι μπορεί να μπεί οποιοσδήποτε φίλος τους και οτι το party είναι ορατό απο όλους τους φίλους τους,στο private οχι.

Ο 1ος ακούει τον άλλον και ο 2ος όχι,η και οι 2 όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

1)Σιγουρέψου οτι και οι 2 έχουν nat type open.Αν ο 1 έχει strict πιθανότατα να υπάρχει πρόβλημα.

2)Οτι τα ακουστικά λειτουργούν σωστά,αλλάξτε ακουστικό πρώτα ο 1 και μετά ο άλλος.Αν χρησιμοποιείς το μαμίσιο handsfree είναι ευαίσθητο,χαλάει εύκολα.

3)Η διαφορά στο open party με το private είναι οτι στο open είναι οτι μπορεί να μπεί οποιοσδήποτε φίλος τους και οτι το party είναι ορατό απο όλους τους φίλους τους,στο private οχι.

Ο 1ος ακούει τον άλλον και ο 2ος όχι,η και οι 2 όχι;

τι ειναι το νατ open και που το βλεπω ? αυτο που ξερω ειναι οτι εχουμε νατ 2 kai oi δυο 

τα ακουστικα ειναι οκ και τα δυο 

μια φορα πριν λιγες μερες παιξαν κανονικα με ηχο και οι δυο αλλα μετα δεν μπορεσαν να ξαναπαιξουν με ηχο 

και οι δυο δεν ακουνε τιποτα φιλε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα βλακεία και διέγραψα το save file του dying light και τώρα βαριέμαι απίστευτα να το ξεκινήσω απ την αρχή..

Αν υπάρχει κάποιος που σκοπεύει να το ξεκινήσει ή θέλει να το ξαναπαίξει απ την αρχή ας μου στείλει ένα μήνυμα αν θέλει να το κάνουμε co-op

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, mples είπε

τι ειναι το νατ open και που το βλεπω ? αυτο που ξερω ειναι οτι εχουμε νατ 2 kai oi δυο 

τα ακουστικα ειναι οκ και τα δυο 

μια φορα πριν λιγες μερες παιξαν κανονικα με ηχο και οι δυο αλλα μετα δεν μπορεσαν να ξαναπαιξουν με ηχο 

και οι δυο δεν ακουνε τιποτα φιλε μου 

Το Nat type το βλέπεις όταν κάνεις test connection στο internet settings.Αν οχι εκεί τότε σίγουρα στο Internet details.Αν έχεις Nat type 2 είναι open,το 3 είναι strict.

Τσέκαρε τις ρυθμίσεις του party να είναι ρυθμισμένο στην επιλογή priority για voice party,οχι game,δηλαδή να δίνει εκεί προτεραιότητα,δεν θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται.

1)Επαιξαν και μιλούσαν μέσω party η μέσω του group chat του παιχνιδιού;

Αν όλα είναι ρυθμισμένα σωστά και το πρόβλημα παραμένει τότε πιθανόν 1 απο τους 2 να έχει πρόβλημα με την καλωδίωση του σπιτιού.

2)Μήπως ο 1 μένει σε νησί και έχει δορυφορικό internet;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το Nat type το βλέπεις όταν κάνεις test connection στο internet settings.Αν οχι εκεί τότε σίγουρα στο Internet details.Αν έχεις Nat type 2 είναι open,το 3 είναι strict.

Τσέκαρε τις ρυθμίσεις του party να είναι ρυθμισμένο στην επιλογή priority για voice party,οχι game,δηλαδή να δίνει εκεί προτεραιότητα,δεν θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται.

1)Επαιξαν και μιλούσαν μέσω party η μέσω του group chat του παιχνιδιού;

Αν όλα είναι ρυθμισμένα σωστά και το πρόβλημα παραμένει τότε πιθανόν 1 απο τους 2 να έχει πρόβλημα με την καλωδίωση του σπιτιού.

2)Μήπως ο 1 μένει σε νησί και έχει δορυφορικό internet;

1/ δεν το ξερω δεν θυμαμαι το ωραιο ειναι οτι με αλλους τα παιδια παιζουν με ηχο μονο μεταξυ τους δεν εχουν ηχο αυτο ειναι εντελως κουλο 

οι ρυθμισεις ειναι οκ για ηχο σε voice

2/ oxi αθηνα και οι δυο ειναι 

για την καλωδιωση δεν  το ξερω  φιλε μου 

με εχουν σκασει τα πιτσιρικια  ασε που εχουν κανει καταληψη στο τηλεφωνο για να παιζουν φορναιτ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...