Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, mples είπε

καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση ο ασχετος 

ειχα κανει μπλοκ σε εναν φιλο στο ps4 μετα απο κανα δυο μερες εκανα αρση του μπλοκ και δεν τον βλεπω πια σαν φιλο τι εχει γινει ξερει κανεις ?

Δύο τινά μου έχονται στο μυαλό:

1. Αντί για άρση του block μάλλον καταλάθος πάτησες remove από τους φίλους σου.

2. Ίσως ο φίλος σου να σε έκανε remove οπότε δεν είστε πλέον φίλοι.

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι θα πρέπει να του ξαναστείλιες friend request

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Δύο τινά μου έχονται στο μυαλό:

1. Αντί για άρση του block μάλλον καταλάθος πάτησες remove από τους φίλους σου.

2. Ίσως ο φίλος σου να σε έκανε remove οπότε δεν είστε πλέον φίλοι.

Σε κάθε περίπτωση νομίζω ότι θα πρέπει να του ξαναστείλιες friend request

οχι δεν εκανα διαγραφη μπλοκ εκανα ειμαι σιγουρος 

οταν κανουμε μπλοκ το βλεπουν οι αλλοι ??

γιατι αν το βλεπουν ισως τσαντιστηκε  και με διεγραψε απο τους φιλους του 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, mples είπε

οχι δεν εκανα διαγραφη μπλοκ εκανα ειμαι σιγουρος 

οταν κανουμε μπλοκ το βλεπουν οι αλλοι ??

γιατι αν το βλεπουν ισως τσαντιστηκε  και με διεγραψε απο τους φιλους του 

Εννοούσα αν έκανες καταλάθος remove friend αντί για remove block.

Όσο για την δέυτερη περίπτωση, δεν μου έχει τύχει, αλλά αν ήταν να μαντέψω θα έλεγα ότι μάλλον αυτό συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Εννοούσα αν έκανες καταλάθος remove friend αντί για remove block.

Όσο για την δέυτερη περίπτωση, δεν μου έχει τύχει, αλλά αν ήταν να μαντέψω θα έλεγα ότι μάλλον αυτό συμβαίνει.

γενικα αυτο που δεν καταλαβα ειναι 

οταν κανουμε μπλοκ το βλεπουν οι αλλοι ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το humble bundle εχει playstation bundle

https://www.humblebundle.com/games/indie-playstation-bundle-2019?refc=iG9Lq5

edit νομιζω οτι ειναι μονο για οσους εχουν και αμερικανικο ακαoυντ, αν ειμαι λαθος διορθωστε

Επεξ/σία από pollop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, pollop είπε

το humble bundle εχει playstation bundle

https://www.humblebundle.com/games/indie-playstation-bundle-2019?refc=iG9Lq5

edit νομιζω οτι ειναι μονο για οσους εχουν και αμερικανικο ακαoυντ, αν ειμαι λαθος διορθωστε

Μόνο για αμερικάνικο είναι όντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μόνο για Αμερικανικό αλλά δε λέει τίποτα αυτό. Έκανα επιτέλους έναν Αμερικανικό λογαριασμό (απλά μια διεύθυνση βάζεις, ακόμα και κινητό Ελληνικό έβαλα για το 2-step verification και το δέχθηκε) κι είδα το φως το αληθινό. Οι τιμές σε πολλά παιχνίδια είναι τραγικά χαμηλότερες. Πήρα το τελευταίο Bundle με τα 15$ και μου πήρε η Alpha Bank 13,72€. Τα κατεβάζεις στον Αμερικανικό λογαριασμό και τα έχεις και στους υπόλοιπους που έχεις στην κονσόλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, mples είπε

γενικα αυτο που δεν καταλαβα ειναι 

οταν κανουμε μπλοκ το βλεπουν οι αλλοι ??

Δε νομιζω να του ερχεται καποια ειδοποιηση οτι τον μπλοκαρες, αλλα αν πηγε να σε κάνει κανα invite ή να σου μιλησει ξερωγω τοτε εκει θα του εβγαλε οτι ο τάδε σας εχει κανει μπλοκ/δεν μπορείτε να επικοινωνησετε μαζι του κλπ. 

Δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο, αλλα αν λειτουργεί οπως τα social media, πχ Facebook, κατι τετοιο θα εγινε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fytotech είπε

Είναι μόνο για Αμερικανικό αλλά δε λέει τίποτα αυτό. Έκανα επιτέλους έναν Αμερικανικό λογαριασμό (απλά μια διεύθυνση βάζεις, ακόμα και κινητό Ελληνικό έβαλα για το 2-step verification και το δέχθηκε) κι είδα το φως το αληθινό. Οι τιμές σε πολλά παιχνίδια είναι τραγικά χαμηλότερες. Πήρα το τελευταίο Bundle με τα 15$ και μου πήρε η Alpha Bank 13,72€. Τα κατεβάζεις στον Αμερικανικό λογαριασμό και τα έχεις και στους υπόλοιπους που έχεις στην κονσόλα.

Και εγώ έτσι παίζω μπαλίτσα (αν και προτιμώ physical για συλλεκτικούς λόγους). Ελπίζω απλά μην φάει στο μέλλον κάνα σκάλωμα η Σονυ (γιατί είναι και μεγάλη π0υτ@ν@) και φάμε και εμείς καμία φόλα μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, non-serviam said:

Και εγώ έτσι παίζω μπαλίτσα (αν και προτιμώ physical για συλλεκτικούς λόγους). Ελπίζω απλά μην φάει στο μέλλον κάνα σκάλωμα η Σονυ (γιατί είναι και μεγάλη π0υτ@ν@) και φάμε και εμείς καμία φόλα μαζί.

Τι σκάλωμα να φάει δηλαδή; Η κονσόλα είναι region-free, δεν μπορεί να σου κλειδώσει games ή accounts από άλλα regions, αυτός είναι ο ορισμός του region-free.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, RedAlert539 είπε

Οχι

thanx!!! αλλα για να ειμαι ξεκαθαρος...ενοω οτι δεν εχω ps +, internet εχω κανονικα. οποτε ισχυει το ιδιο?δηλαδη για να παιξω χρειαζομαι ps+?

Επεξ/σία από markoliaz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω οτί μπορείς να παίξεις ότι παίζεται σόλο(campaign κτλ). Σίγουρα όμως για οτιδήποτε χρειάζεται γκρουπ (που είναι και το 90% του παιχνιδιού) θες PS Plus. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Τι σκάλωμα να φάει δηλαδή; Η κονσόλα είναι region-free, δεν μπορεί να σου κλειδώσει games ή accounts από άλλα regions, αυτός είναι ο ορισμός του region-free.

Η κονσόλα είναι region free, οι λογαριασμοί όμως όχι. Όταν έχεις έναν Ελλάδα και έναν ΗΠΑ, μπορεί αύριο μεθαύριο να φάει κάνα σκάλωμα και να σου κλειδώσει πχ τον ένα, ή και τους δυο, ή να έρθουν και σπίτι σου και να σε δείρουν κιόλας (με τη Σόνυ άνετα 😝)! Από την στιγμή που τα T&C γράφουν, αυτή τη μικρή υποσημείωση, ότι μπορούν να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή, είσαι απλά στο έλεος της κάθε εταιρίας και επειδή, για να είμαστε αντικειμενικοί, δεν είναι και 100% νόμιμο να έχουμε και έναν λογαριασμό ΗΠΑ από Ελλάδα, άνετα θα μπορούσε να παιχτεί μ@λ@κί@. Και αν θέλεις εσύ απλά μην αποδέχεσαι τα νέα T&C.

edit: Και όταν λέω σκάλωμα εννοώ διαφυγόντα κέρδη φυσικά.

Επεξ/σία από non-serviam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...