Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, vagelis81 είπε

Θελω να ρωτησω εαν χρειαζεται να κανω ενημερωση σε καθε καινουριο game που βαζω στο Ps4 (δισκακι)Δε με ενδιαφερει το online.Οχι οτι ειναι κοπος αλλα θ α θελα να ξερω

Όχι, δεν είναι απαραίτητο. Συνήθως όμως τα updates περιέχουν και κάποιες διορθώσεις στο πως τρέχει το παιχνίδι (τα γνωστά patches). Τα οποία βολεύει να κατεβάσεις γιατί τρέχει πιο ομαλά το κάθε παιχνίδι.

Αλλά δεν είναι απαραίτητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν δε κάνω λάθος σου λέει ότι η ενημέρωση γίνεται για να αξιοποιήσεις τις δικτυακές δυνατότητες του παιχνιδιού συνεπώς δεν είναι απαραίτητη άσχετα αν κι εγώ τις αφήνω να γίνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dinos234 είπε

Ναι αν η οθόνη δεν υποστηρίζει HDMI γίνεται με κάποιον ανταπτορα vga to hdmi. 

Αυτό έγραψα, υπάρχουν καλώδια για απευθείας μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Αν και θα ήθελα να το τσιμπήσω, ποτέ δεν κατάφερα να παίξω παιχνίδι για ποντίκι, με χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο Ps4 έχεις φίλε; 

Ποιο Ps4 έχεις φίλε; 

Στις 2/12/2018 στις 8:42 ΜΜ, markoliaz είπε

ερωτηση...θελω να παρω μια 32" tv LG η οποια εχει και HDR για να την εχω για το δωματιο..την εχω βρει στα 275Ε, αξιζει? δηλαδη θα δω καποια διαφορα στο ps4 με το HDR της συγκεκριμενης TV ή θα ειναι τσαμπα λεφτα? διαβαζω εδω μεσα οτι για να δεις οντως HDR σωστο πρεπει να εχεις την αναλογη TV...πειτε μου μαγκες αν ειναι μην την αγορασω και ξενερωσω μετα, δηλαδη αν ειναι να ενεργοποιω το HDR και δεν θα υπαρχει διαφορα τοτε γεια σας δεν την θελω....ευχαριστωωωω!

παρακατω το link της Tv.

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-32LK6100PLB

Παιδιά να ρωτήσο κάτι ποια κονσόλα να πάρω Ps4 pro ;η Ps4 slim  έχω τηλεόραση 24 ίντσες ή να περιμένω να βγει το ps5; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, gevinio35 είπε

Ποιο Ps4 έχεις φίλε; 

Ποιο Ps4 έχεις φίλε; 

Παιδιά να ρωτήσο κάτι ποια κονσόλα να πάρω Ps4 pro ;η Ps4 slim  έχω τηλεόραση 24 ίντσες ή να περιμένω να βγει το ps5; 

Το σλιμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, petran91 είπε

Το σλιμ

ευχαριστώ για τη βοηθεια

Στις 2/12/2018 στις 8:42 ΜΜ, markoliaz είπε

ερωτηση...θελω να παρω μια 32" tv LG η οποια εχει και HDR για να την εχω για το δωματιο..την εχω βρει στα 275Ε, αξιζει? δηλαδη θα δω καποια διαφορα στο ps4 με το HDR της συγκεκριμενης TV ή θα ειναι τσαμπα λεφτα? διαβαζω εδω μεσα οτι για να δεις οντως HDR σωστο πρεπει να εχεις την αναλογη TV...πειτε μου μαγκες αν ειναι μην την αγορασω και ξενερωσω μετα, δηλαδη αν ειναι να ενεργοποιω το HDR και δεν θα υπαρχει διαφορα τοτε γεια σας δεν την θελω....ευχαριστωωωω!

παρακατω το link της Tv.

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-32LK6100PLB

Παιδιά να ρωτήσο κάτι ποια κονσόλα να πάρω Ps4 pro ;η Ps4 slim  έχω τηλεόραση 24 ίντσες ή να περιμένω να βγει το ps5; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 24 και full hd δεν θα δεις μεγάλη διαφορά για αυτό slim τώρα το ps5 αν έχεις την υπομονή περίμενε και μάζεψε χρήματα αλλά πιστεύω θα έχει σχεδόν τα διπλάσια λεφτά από ότι το slim και πάντα για αρχή συνήθως δεν θα έχει πολλά παιχνίδια μόνο και αν βάλουν κατευθείαν κάνα BC όπως το xbox εγώ πάντως που είχα πάρει το ps4 λίγους μήνες μετά από όταν βγήκε είχε ελάχιστους τίτλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Σε 24 και full hd δεν θα δεις μεγάλη διαφορά για αυτό slim τώρα το ps5 αν έχεις την υπομονή περίμενε και μάζεψε χρήματα αλλά πιστεύω θα έχει σχεδόν τα διπλάσια λεφτά από ότι το slim και πάντα για αρχή συνήθως δεν θα έχει πολλά παιχνίδια μόνο και αν βάλουν κατευθείαν κάνα BC όπως το xbox εγώ πάντως που είχα πάρει το ps4 λίγους μήνες μετά από όταν βγήκε είχε ελάχιστους τίτλους. 

Καμία καλή τιμή για ps4 slim που έχει τώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/1/2019 στις 3:52 ΜΜ, vagelis81 είπε

Σχετικα με ενημερωση games στο ps4

Θελω να ρωτησω εαν χρειαζεται να κανω ενημερωση σε καθε καινουριο game που βαζω στο Ps4 (δισκακι)Δε με ενδιαφερει το online.Οχι οτι ειναι κοπος αλλα θ α θελα να ξερω

Καλό θα είναι να τις κάνεις γιατί δεν αφορούν μόνο το Online κομμάτι, συνήθως περιέχουν διορθώσεις της τελευταίας στιγμής και πολλές φορές στρώνει κάπως τον τεχνικό τομέα. σε σημείο το πριν και μετά το Day 1 Patch να είναι η μέρα με την νύχτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

hello αναρωτιόμουν αν με κάποιο τρόπο μπορώ να έχω screensaver στο ps4 που να κάνει τελείως μάυρη την οθόνη. Ο παρων screensaver απλά κάνει dim(μειώνει φωτεινότητα). Ξέρετε αν γίνεται κάτι γι'αυτό;

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια να κανω μια ερωτηση ο ασχετος 

ειχα κανει μπλοκ σε εναν φιλο στο ps4 μετα απο κανα δυο μερες εκανα αρση του μπλοκ και δεν τον βλεπω πια σαν φιλο τι εχει γινει ξερει κανεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...