Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ADHD είπε

Τώρα αν σου πω περίμενε για glorious pcmr version στο topic του ps4 θα φάω κράξιμο ε..??  :P 

Πάντως ειναι απο τα παιχνιδια που θα εδειχναν πολυ καλύτερα σε 60fps, όπως φυσικα και τα soulsborne.

πες το οσο θες δε με απασχολει καθολου, απο την αλλη, δε θα περιμενα με τιποτα τοσο μεγαλο χρονικο διαστημα για να παιξω την παιχνιδαρα, το αγαπημενο μου παιχνιδι στο ps4 μαζι με το NIOH. Δε με χαλαει οτι τρεχει στα 25+, απλα θα ηθελα να το δω και στα 60 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Και 1080Ti επίπεδο να είναι οι επόμενες(Που κάπου εκεί υπολογίζω να 'ναι) οριακά θα έχουν το 4K/60. Με το optimization που πέφτει λόγω συγκεκριμένου HW ίσως τα καταφέρουν. Άντε στη χειρότερη να 'χει επιλογή να ρίχνει λίγο τα settings για να κρατάει το 60άρι.

Το βρίσκω λίγο αδύνατο να βρίσκονται σε 1080ti επίπεδο. Εικάζω για 1070 ή 1080 στη καλύτερη. Target θα είναι το 4K 30fps, και αν κρίνω από το X1X που με μια παρόμοια με RX 480 το ψιλοφτάνει, ίσως είναι καλά.

 

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνουμε οτι οι επεξεργαστες ακομα και στα Χ και προ ειναι για βρουβες, κατι που οπως ολα δειχνουν δεν θα ισχυει στα επομενης γενιας μηχανακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Προτιμουμε(τουλαχιστον εγω και καποιοι αλλοι) αποτελεσμα  TLOUS, Ghost κτλ στα 30fps, οχι οτι δεν θελουμε τα 60 fps. Η ζυγαρια γερνει προς καπου δηλαδη για μερικους απο μας και αυτο ειναι ολο. 

Ολοι θα θελαμε 60fps με ατμοσφαιρα ghost of tsushima(που εχει καλως η κακως επιτευχθει λογο οπτικου αποτελεσματος). 

Ας ελπισουμε στην επομενη γενια να εχουμε και παντα μια επιλογη 1080p60. Aλλα εκει δεν θα σας αρεσουν τα 1080p.:p

για να δουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kostiger είπε

Ειλικρινα εχουμε πει απειρες φορες οτι τα γραφικα δεν ειναι το παν, οχι ομως και να παιζουμε στα 1080p60 στο ps5. Δεν θα το αντεξω.

γτ εχεις παιξει 108060 σε καποια κονσολα και θα σου φανει περιεργο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα 60fps ειναι το καλυτερο αποτελεσμα που θελουν ολοι,απλα αρκετοι δεν ασχολουνται με αυτα ή δεν προσεχουν τα παιχνιδια που παιζουν πως τρεχουν γιαυτο και γραφονται ολα αυτα.

Παιξτε ενα call of duty ή το Overwatch στο ps4 στα 60fps και παιξτε και το Dishonored 2 ή το prey στα 30 και μετα πειτε μου τι ειναι καλυτερο ή αν υπαρχουν διαφορες.

Ολα τα υπολοιπα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.

 

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Τα 60fps ειναι το καλυτερο αποτελεσμα που θελουν ολοι,απλα αρκετοι δεν ασχολουνται με αυτα ή δεν προσεχουν τα παιχνιδια που παιζουν πως τρεχουν γιαυτο και γραφονται ολα αυτα.

Παιξτε ενα call of duty ή το Overwatch στο ps4 στα 60fps και παιξτε και το Dishonored 2 ή το prey στα 30 και μετα πειτε μου τι ειναι καλυτερο.

Ολα τα υπολοιπα ειναι να ειχαμε να λεγαμε.

συμφωνω, το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι θελουν μεγαλες αναλυσεις και ιστοριες και super wow photo modes και οι εταιρειες θυσιαζουν το smoothness, που για μενα ειναι το πιο σημαντικο σε ενα παιχνιδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

συμφωνω, το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι θελουν μεγαλες αναλυσεις και ιστοριες και super wow photo modes και οι εταιρειες θυσιαζουν το smoothness, που για μενα ειναι το πιο σημαντικο σε ενα παιχνιδι. 

Προσωπικα δεν καιγομαι για την αναλυση και δεν εχω παρει ουτε μια φωτο σε φωτομοντ, αλλα θελω οταν φτιαχνουν ενα παιχνιδι να ειναι οσο γινεται πιο κοντα στο art direction που ηθελαν απο την αρχη για να επιτευχθει η αναλογη ατμοσφαιρα που ειχαν στο μυαλο τους.

Εκει θελω να θυσιαστουν τα frames. Κι ας ειναι και 1080p η αναλυση. Θα θυσιαζα και την αναλυση για να επιτευχθει το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, naruto14 said:

Το βρίσκω λίγο αδύνατο να βρίσκονται σε 1080ti επίπεδο. Εικάζω για 1070 ή 1080 στη καλύτερη. Target θα είναι το 4K 30fps, και αν κρίνω από το X1X που με μια παρόμοια με RX 480 το ψιλοφτάνει, ίσως είναι καλά.

Σε 1070 επίπεδο είναι το One X ήδη..Οι επόμενες θα είναι τουλάχιστον σε κάτι μεταξύ 1080 και 1080Ti.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PDS13 είπε

Προσωπικα δεν καιγομαι για την αναλυση και δεν εχω παρει ουτε μια φωτο σε φωτομοντ, αλλα θελω οταν φτιαχνουν ενα παιχνιδι να ειναι οσο γινεται πιο κοντα στο art direction που ηθελαν απο την αρχη για να επιτευχθει η αναλογη ατμοσφαιρα που ειχαν στο μυαλο τους.

Εκει θελω να θυσιαστουν τα frames. Κι ας ειναι και 1080p η αναλυση. Θα θυσιαζα και την αναλυση για να επιτευχθει το παραπανω.

εγω δε τρελαινομαι με τα frames, τα 2 απο τα 3 most played games μου(bloodborne-mhw) τρεχουν απαισια(20-25 fps). Aλλα θεωρω οτι δε πρεπει να τα θυσιαζουνε. Στο φιναλε ας το κανουν οπως το ΝΙΟΗ, 60 frames σε χαμηλη αναλυση για αυτον που γουσταρει smoothness, και 30 σε τεραστια αναλυση για αυτους που θελουν περισσοτερη λεπτομερεια. Εκει πραγματικα εχουμε win-win

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Σε 1070 επίπεδο είναι το One X ήδη..Οι επόμενες θα είναι τουλάχιστον σε κάτι μεταξύ 1080 και 1080Ti.

Δεν φτάνει τα επίπεδα 1070 δυστυχώς... Και είναι απολύτως λογικό. Με τους υποβιβασμούς στα graphical settings που έχουν οι κονσόλες και το target να είναι στα 30 fps, μπορούν να πετύχουν με μια παρόμοια τις 580 ανάλυση κοντά σε 4K ή native 4K. Μην ξεχνάμε ότι είναι και ένα το hardware οπότε γίνεται καλύτερο optimization...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω στο θέμα γραφικών και fps, θυμάμαι οτι παλιά όσο έπαιζα ακόμα στο xbox 360, ενα παιχνίδι που είχε πάντοτε ιδιαίτερη θέση στη καρδιά μου ήταν το RAGE λόγω των κλειδωμένων 60fps.

Η ανάλυση σε αυτό το παιχνίδι δεν με ενόχλησε ποτέ αν και ήταν native 720p και adaptive, προκειμένου να επιτευχθούν τα 60fps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4K/30 παίζει το One X, 4Κ/30 έχει και η 1070 στο PC. 6 TFLOPS βγάζει το One X, 6.5 TFLOPS έχει η 1070..Δηλαδή μιλάμε για 500 GFLOPS διαφορά υπέρ της 1070 που είναι κλάιν μάιν διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

γτ εχεις παιξει 108060 σε καποια κονσολα και θα σου φανει περιεργο? 

Ολο και κατι θα εχω παίξει. Το θεμα ειναι αυτο ή πως θα φρεχουν τα παιχνίδια στο πσ5 και το κατα ποσον θα ειναι αποδεκτο αυτο τη συκεκριμενη εποχη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...