Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/1/2019 στις 1:49 ΜΜ, scorpion_ είπε

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι σχεδόν σε όλα τα "μεγάλα" καταστήματα υπάρχει έλλειψη του Playstation 4 PRO. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαινει αυτό?

Λόγω ίσως ότi είχαν κάνει καλή έκπτωση μέσα στις γιορτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 22/1/2019 στις 1:49 ΜΜ, scorpion_ είπε

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι σχεδόν σε όλα τα "μεγάλα" καταστήματα υπάρχει έλλειψη του Playstation 4 PRO. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαινει αυτό?

σε 20 μηνες βγαινει PS5

Ισως το φρεναρουν

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dinos234 είπε

Ναι είσαι αλλά πρόσεχε γιατί το έχουν πάθει και γνωστή και αρκετοί μετά από λίγο καιρό και σε φόρουμ επίσης που διάβασα είτε κατευθείαν είτε μετά από λίγο καιρό είτε τους χάλασε είτε η μπαταρία δεν κρατούσε σχεδόν καθόλου επίσης κάπου διάβασα πριν μήνες και η ίδια η sony το απαγόρευε. 

Με κανονικό φορτιστή δεν θα έχεις θέμα αλλά με φορτιστή όπως s8/s9 που έχω εγώ θέλει πολύ προσοχή. Επίσης άλλαξα και μπαταρία μεγάλη βλακεία μου 15€ και τελικά ήταν πλακέτα πήρα την sony και μου είπαν 20€ να το κάνουν και ακόμη έτσι το έχω τώρα θα δω όποτε μπορώ θα το κάνω. 

Το έπαθες αυτό γιατί ο φορτιστής του S8 δεν βγάζει μόνο 5ν που θέλει το χειριστήριο αλλά βγάζει και 9ν. 

Π.χ. Ο φορτιστής από το S7 5v -> 2A αλλά βγάζει και 9ν -> 1.67Α (κάτι αντίστοιχο ισχύει και για το S8)

Δεν ενδείκνυται ο συγκεκριμένος φορτιστής θα χαιρετήσει το DS4 !!!

Εγώ το φορτίζω με τον φορτιστή από ένα LG G2 που έχω 5ν -> 1.8Α 

Γενικά προσέχετε με τι φορτιστή φορτίζεται το DS4. Πρέπει οπωσδήποτε η τάση (volt) που βγάζει ο φορτιστής να είναι 5ν και η ένταση (Ampere) πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 0.8A (αν είναι μικρότερη θα κάνει περισσότερη ώρα να φορτίσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Το έπαθες αυτό γιατί ο φορτιστής του S8 δεν βγάζει μόνο 5ν που θέλει το χειριστήριο αλλά βγάζει και 9ν. 

Π.χ. Ο φορτιστής από το S7 5v -> 2A αλλά βγάζει και 9ν -> 1.67Α (κάτι αντίστοιχο ισχύει και για το S8)

Δεν ενδείκνυται ο συγκεκριμένος φορτιστής θα χαιρετήσει το DS4 !!!

Εγώ το φορτίζω με τον φορτιστή από ένα LG G2 που έχω 5ν -> 1.8Α 

Γενικά προσέχετε με τι φορτιστή φορτίζεται το DS4. Πρέπει οπωσδήποτε η τάση (volt) που βγάζει ο φορτιστής να είναι 5ν και η ένταση (Ampere) πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 0.8A (αν είναι μικρότερη θα κάνει περισσότερη ώρα να φορτίσει).

Ναι ακριβώς βλακεία μου και σαν να ήμουν σίγουρος ότι θα το πάθω τόσους φορτιστές έχω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2019 στις 1:49 ΜΜ, scorpion_ είπε

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι σχεδόν σε όλα τα "μεγάλα" καταστήματα υπάρχει έλλειψη του Playstation 4 PRO. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαινει αυτό?

Είναι υπερτιμημένο και ίσως δε πουλάει αρκετά  . Και γιατί να το αγοράσεις τώρα +100 ; Στις αγγελίες δεν έχει έλλειψη  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2019 στις 1:49 ΜΜ, scorpion_ είπε

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι σχεδόν σε όλα τα "μεγάλα" καταστήματα υπάρχει έλλειψη του Playstation 4 PRO. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαινει αυτό?

Άραξε ρε συ 

Θα το βάλω και εγώ σε αγγελία σε λίγες μέρες και θα μειωθεί η έλλειψη.

😁😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/1/2019 στις 1:49 ΜΜ, scorpion_ είπε

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι σχεδόν σε όλα τα "μεγάλα" καταστήματα υπάρχει έλλειψη του Playstation 4 PRO. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαινει αυτό?

Μπορεί να είναι και τεχνητή έλλειψη για να συγκρατιέται ψηλά η τιμή του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kathimerini.gr/1006141/article/oikonomia/die8nhs-oikonomia/h-sony-europe-egkataleipei-to-londino-gia-thn-ollandia-enoyei-brexit?platform=hootsuite

 

 

Λετε να ερθει   και σε μας καποια στιγμη η εδρα της Sony ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Επειδή υπήρχε αυτή η συζήτηση στο Reddit. Στην ουσία μόνο η τυπική έδρα φεύγει. Δε φεύγει η φυσική της παρουσία κι οι υπάλληλοι από το Λονδίνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε να μου προτείνεται ένα καλώδιο hdmi 2.0 που να υποστηρίζει 4k hdr 60fps?

Γιατί όπως είπα σε προηγούμενο ποστ μου μερικές φορές το ps4pro μου ενώ παίζω κλείνει και ανοίγει στιγμιαία η οθόνη που σημαίνει κάτι παίζει με το σήμα της κονσόλας.

 

Το ps4pro τι θήρα hdmi έχει? 2.0?

 

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ενα καλωδιο ρευματος σπιραλ και ουαν το εβαλα ανοιξε η κονσολα μετα σβηνει και δεν επαιρνε μπρος, και εβλεπα στην πριζα αυτες τις αναλαμπες (οπως στις καταιγιδες) και λεω παει θα σκασα κανα τροφοδοτικο σε καινουρια κονσολα και τρελλαθηκα. Αλλαξα καλωδιο και ευτυχως ολα καλα

Τι στον π παιχτηκε. Τωρα το καλωδιο το πεταω τι κανω. Το πηρα για διευκολυνση να μην εχω τα αλλα που ειναξ λες και αμολας καλουμπα. Αυτο ειναι. Το χα τεντωσει και ειχε πολυ σκονη κοντα μηπςω επαιξε ρολο τι να πω

31aQ+cl8scL._SY355_.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ChrisWasHere είπε

Υπάρχει τρόπος να συνδέσω PS4 σε οθόνη VGA?

Γιατί να το κάνεις αυτό; Γενικά πάντως υπάρχουν καλώδια HDMI σε κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με ενημερωση games στο ps4

Θελω να ρωτησω εαν χρειαζεται να κανω ενημερωση σε καθε καινουριο game που βαζω στο Ps4 (δισκακι)Δε με ενδιαφερει το online.Οχι οτι ειναι κοπος αλλα θ α θελα να ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...