Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει πιθανότητα να φταίει το καλώδιο αλλιώς καμία ρύθμιση εγώ έχω ένα άλλο θέμα πήρα ένα switch 5.1 το έχω σε monitor lg  όταν συνδέω κανονικά μια κονσόλα με το μόνιτορ ανοίγει κατευθείαν όταν όμως το έχω πάνω στο switch όπου εκεί έχω συνδεμένες και άλλες κονσόλες πολλές φορές αργεί να δείξει η οθόνη την εικόνα απλά κλείνει και ανοίγει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οταν φοριτζει το χειρηστηριο τι χρωμα πρεπει να δειχνει. Το εβαλα σε ενα usb charger 1.0A κινητου και αναβοσβηνε πορτοκαλι. Περασε αρκετη ωρα, ανοιξα κονσολα δειχνει 3 μπαρες μπαταρια. Ειναι 100% η εκει κοντα. Μετα εβαλα να δινει η κονσολα ρευμα εως 3 ωρες να φορτιζει οταν κλεινει, και το χειριστηριο δεν ειχε καμμια ενδειξη οταν την εκλεισα, παρα μονο η ιδια η κονσολα ενα πορτοκαλι tint

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, panther_512 είπε

Τέστ θα κάνεις για να δείς αν φταίει το καλώδιο............

Αν βάλεις 1080p και σταματήσουν οι διακοπές, τότε πρέπει να βρείς καινούργιο καλώδιο, certified για Premium High Speed.

ccpLabel.png

Μα η κονσόλα και εννοείτε και το καλώδιο δεν είναι ούτε εβδομάδας.

Και το σήμα που έχεις βάλει για το android app τι ακριβώς κάνει?

Σου δείχνει ποια καλώδια hdmi είναι πιστοποιημένα για 4k?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μα η κονσόλα και εννοείτε και το καλώδιο δεν είναι ούτε εβδομάδας

δε σημαίνει οτι δεν ειναι προβληματικό το καλώδιο που σου λένε τα παιδιά , τεστ θα κάνεις ..

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Paragontas-x είπε

Μα η κονσόλα και εννοείτε και το καλώδιο δεν είναι ούτε εβδομάδας.

Και το σήμα που έχεις βάλει για το android app τι ακριβώς κάνει?

Σου δείχνει ποια καλώδια hdmi είναι πιστοποιημένα για 4k?

Ένα βήμα τη φορά. 

Το πρόβλημα που περιγράφεις μοιάζει με αυτό που προκαλείται όταν το καλώδιο για κάποιο λόγο δεν σηκώνει 4Κ με HDR κλπ. 

Οπότε για να αποκλείσεις αυτήν την περίπτωση, βάζεις από τις ρυθμίσεις του PS4 pro 1080p. Αν σταματήσουν οι διακοπές του σήματος, τότε κάτι συμβαίνει με το καλώδιο. 

Αν είσαι βέβαιος ότι το καλώδιο είναι ΟΚ αρχίζεις και ψάχνεσαι περισσότερο. Αλλάζεις την είσοδο hdmi στην τηλεόραση, τσεκάρεις μήπως υπάρχουν ρυθμίσεις της TV για Hdmi enchanced input κλπ. Στη Sony που έχω εγώ για παράδειγμα, οι 2 από τις 4 εισόδους Hdmi υποστηρίζουν 4K με HDR, και πρέπει να ενεργοποιηθουν και από ρύθμιση στο μενού της τηλεόραση. 

Η εικόνα που σου έδειξα στο προηγούμενο ποστ, είναι το αυτοκόλλητο που πρέπει να έχει ένα καλώδιο στη συσκευασία του, που είναι πιστοποιημένο ότι υποστηρίζει το bandwidth για 4Κ.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ πιστεύω περισσότερο από τις ρυθμίσεις είναι καλό είναι να αλλάξει πρώτα να παίξει λίγο με τις ρυθμίσεις να το βάλει αυτόματο η 1080 ανάλυση και αν δεν γίνει να δοκιμάσει να αλλάξει μετά άλλο καλώδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, therock είπε

Οταν φοριτζει το χειρηστηριο τι χρωμα πρεπει να δειχνει. Το εβαλα σε ενα usb charger 1.0A κινητου και αναβοσβηνε πορτοκαλι. Περασε αρκετη ωρα, ανοιξα κονσολα δειχνει 3 μπαρες μπαταρια. Ειναι 100% η εκει κοντα. Μετα εβαλα να δινει η κονσολα ρευμα εως 3 ωρες να φορτιζει οταν κλεινει, και το χειριστηριο δεν ειχε καμμια ενδειξη οταν την εκλεισα, παρα μονο η ιδια η κονσολα ενα πορτοκαλι tint

Μαγκες οποιος ξερει ας μου πει και μενα τι παιζει με τη φορτιση απο φορτιστη πριζας

 

 

Επεξ/σία από therock
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φορτίζει ανάβει και το φως και όταν φορτίσει πλήρως τότε κλείνει. Σε εμένα θα έλεγα είναι κάπως κίτρινο, όχι πορτοκαλί που ανέφερε ο φίλος πιο πάνω.
Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το να το φορτίζεται από την μπρίζα μέσω ενός φορτιστή για κινητά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα μα πάντα φορτίζω και τα δύο χειριστήρια μου από φορτιστή κινητού σε μπριζα.

 

Σε 1 με 1.5 ώρα πάντα έχουν φορτίσει.

Χρώμα σχεδόν κίτρινο και αναβοσβηνει. Όταν είναι οκ σβήνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελει καμια προσοχη. Τα εχω φορτισει και εγω και οσοι γνωστοι μου εχουν ps4, σε πριζα τοιχου, με power bank, με usb απο λαπτοπ , μεχρι και σε φορτιστη αυτοκινητου. Δεν παθαινουν τιποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, james9tito είπε

Δεν θελει καμια προσοχη. Τα εχω φορτισει και εγω και οσοι γνωστοι μου εχουν ps4, σε πριζα τοιχου, με power bank, με usb απο λαπτοπ , μεχρι και σε φορτιστη αυτοκινητου. Δεν παθαινουν τιποτα. 

Δεν θέλει γρήγορης φόρτισης να είναι αλλιώς μπορείς να το κάψεις. Μια μέρα έχει λίγους μήνες είπα να το φορτίσω από του κινητού μου σαν να μην ήξερα κιόλας και το εκαψα λέω καμία μπαταρία θα χάλασε αλλά δεν η πλακέτα κάηκε. 

Επεξ/σία από dinos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, dinos234 είπε

Δεν θέλει γρήγορης φόρτισης να είναι αλλιώς μπορείς να το κάψεις. 

Οκ τοτε ειμαι σουπερ τυχερος γιατι εχω 4 ds4 απο day 1 και τα φορτιζω ολα με fast charger το 80% των φορών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, james9tito είπε

Οκ τοτε ειμαι σουπερ τυχερος γιατι εχω 4 ds4 απο day 1 και τα φορτιζω ολα με fast charger το 80% των φορών.

Ναι είσαι αλλά πρόσεχε γιατί το έχουν πάθει και γνωστή και αρκετοί μετά από λίγο καιρό και σε φόρουμ επίσης που διάβασα είτε κατευθείαν είτε μετά από λίγο καιρό είτε τους χάλασε είτε η μπαταρία δεν κρατούσε σχεδόν καθόλου επίσης κάπου διάβασα πριν μήνες και η ίδια η sony το απαγόρευε. 

Με κανονικό φορτιστή δεν θα έχεις θέμα αλλά με φορτιστή όπως s8/s9 που έχω εγώ θέλει πολύ προσοχή. Επίσης άλλαξα και μπαταρία μεγάλη βλακεία μου 15€ και τελικά ήταν πλακέτα πήρα την sony και μου είπαν 20€ να το κάνουν και ακόμη έτσι το έχω τώρα θα δω όποτε μπορώ θα το κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλλειψη PS4 Pro

Έχω παρατηρήσει τον τελευταίο καιρό ότι σχεδόν σε όλα τα "μεγάλα" καταστήματα υπάρχει έλλειψη του Playstation 4 PRO. Έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί συμβαινει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...