Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, czarjuly είπε

Ξέρει κανείς ποια είναι η διαφορά μεταξύ του gran turismo sport με το gran turismo sport day one edition;

250.000 credits 

Ένα κράνος 

Αυτοκόλλητα για το αμάξι 

Και avatars

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα μια Sony 4k tv αλλά αυτό που διαπιστώνω στα περισσότερα παιχνίδια είναι ότι τα χρώματα δεν είναι έντονα αλλά κάπως ξεπλυμενα. Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι;  Έχω τo απλό ps4, όχι το pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, vitalogy είπε

Πήρα μια Sony 4k tv αλλά αυτό που διαπιστώνω στα περισσότερα παιχνίδια είναι ότι τα χρώματα δεν είναι έντονα αλλά κάπως ξεπλυμενα. Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι;  Έχω τo απλό ps4, όχι το pro.

Δοκίμασε αλλαγή εικόνας πχ σε ζωηρή-έντονη.

Η Sony έχει σχετικά ψυχρά χρώματα,καλή ευκρίνεια και χαμηλό input lag.

Εγώ με Sony FHD του 2013 είμαι ικανοποιημένος απο την εικόνα.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vitalogy είπε

Πήρα μια Sony 4k tv αλλά αυτό που διαπιστώνω στα περισσότερα παιχνίδια είναι ότι τα χρώματα δεν είναι έντονα αλλά κάπως ξεπλυμενα. Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι;  Έχω τo απλό ps4, όχι το pro.,

Είναι ενεργοποιημένο το hdr;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, vitalogy είπε

Πήρα μια Sony 4k tv αλλά αυτό που διαπιστώνω στα περισσότερα παιχνίδια είναι ότι τα χρώματα δεν είναι έντονα αλλά κάπως ξεπλυμενα. Έχει κανείς να μου προτείνει κάτι;  Έχω τo απλό ps4, όχι το pro.

 

10 ώρες πριν, sndev είπε

Είναι ενεργοποιημένο το hdr;

Αυτό. Έχεις κάτι κάνει λάθος με το HDR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Η sony εχουν enchament μονο την 2h και 3η θυρα hdmi και αυτο πρεπει να το ενεργοποιησεις εσυ.απο τα settings.διαφορετικα δεν βγαζει 10bit color hdr κτλπ.

Από τα settings της τηλεόρασης η του ps...μήπως μπορείς να με βοηθήσεις γιατί δεν το βρισκω...Τo hdr πάντως είναι κανονικά ενεργοποιημενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, vitalogy είπε

Από τα settings της τηλεόρασης η του ps...μήπως μπορείς να με βοηθήσεις γιατί δεν το βρισκω...Τo hdr πάντως είναι κανονικά ενεργοποιημενο.

Αν πας  στην tv..home- κατω αριστερα εχει settings μετα πας external inputs και μετα hdmi signal format.απο το εργοστασιο το εχει  standard.βαλτο enhanced format.

Σε πια παιχνιδια βλεπεις ξεπλυμενα χρωματα; στα hdr?

Και πια sony εχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Αν πας  στην tv..home- κατω αριστερα εχει settings μετα πας external inputs και μετα hdmi signal format.απο το εργοστασιο το εχει  standard.βαλτο enhanced format.

Σε πια παιχνιδια βλεπεις ξεπλυμενα χρωματα; στα hdr?

Και πια sony εχεις;

Έχω την 7596, φετινό μοντέλο...ευχαριστώ, θα κοιτάξω της ρυθμίσεις. Σε όλα τα παιχνίδια. Βασικά είναι κάπως ατονα τα χρώματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...