Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Ο πρώτος μήνας PS Now έχει 10 δολάρια, μην πλακωθείτε και βάλετε κατευθείαν ετήσια, πρώτα δοκιμάστε το. 

Επίσης, πέραν του PS Now, το αμερικανικό account συμφέρει κάργα και για digital αγορές. Έχει με διαφορά τις καλύτερες προσφορές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ο πρώτος μήνας PS Now έχει 10 δολάρια, μην πλακωθείτε και βάλετε κατευθείαν ετήσια, πρώτα δοκιμάστε το. 

Επίσης, πέραν του PS Now, το αμερικανικό account συμφέρει κάργα και για digital αγορές. Έχει με διαφορά τις καλύτερες προσφορές. 

Ποτε λεφτα στους  φονιαδες των λαων  χαχαχαχαχα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όποιος θέλει να λάβει μέρος στην beta του dreams κάνει αίτημα εδώ:

https://beta.software.eu.playstation.com/en-gb/dreams

Το λινκ ισχύει για Ευρωπαϊκά μόνο accounts, αν έχετε Αμερικάνικο ψάξτε να βρείτε το αντίστοιχο.

Οι προσκλήσεις θα αρχίσουν να στέλνονται σε όσους επιλεχθούν απο 11 του μήνα

Επεξ/σία από aggelos87
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Να ρωτήσω πάλι κάτι άλλο; έχω 1 μήνα την κονσόλα και συγχωρέστε με αν είναι χαζό.

Τα παιχνίδια που αγοράζω από το ps store και τα κάνω εγκατάσταση στο ps4 μπορώ να τα παίξω και σε άλλο ps4 αν περάσω εκεί το λογαριασμό μου ή αν κάποια στιγμή πάθει κάτι το δικό μου και πάρω άλλο (ή το ps5!) Να τα ξαναπαίξω; 

Γιατί μιλάω με ένα φίλο που έχει χρόνια ps4 και μου λέει ότι δεν γίνεται. Ότι δηλαδή "δένονται" με τη συγκεκριμένη κονσόλα και τέλος . Πράγμα που νομίζω δεν ισχύει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, johni41 είπε

Καλησπέρα. Να ρωτήσω πάλι κάτι άλλο; έχω 1 μήνα την κονσόλα και συγχωρέστε με αν είναι χαζό.

Τα παιχνίδια που αγοράζω από το ps store και τα κάνω εγκατάσταση στο ps4 μπορώ να τα παίξω και σε άλλο ps4 αν περάσω εκεί το λογαριασμό μου ή αν κάποια στιγμή πάθει κάτι το δικό μου και πάρω άλλο (ή το ps5!) Να τα ξαναπαίξω; 

Γιατί μιλάω με ένα φίλο που έχει χρόνια ps4 και μου λέει ότι δεν γίνεται. Ότι δηλαδή "δένονται" με τη συγκεκριμένη κονσόλα και τέλος . Πράγμα που νομίζω δεν ισχύει....

Αν πάθει κάτι η αν έχεις δεύτερη κονσόλα ναι μπορείς να βάλεις τον λογαριασμό σου σε άλλη κονσόλα και να έχεις εκεί τα παιχνίδια σου που έχεις αγοράσει από το store. 

17 ώρες πριν, czarjuly είπε

Προσπαθώ να βρω το Tekken 7 και έχει εξαφανιστεί από τα μαγαζιά!

Νομίζω το έχει το store 20€ μόνο αν το θες σε δισκάκι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, johni41 είπε

Καλησπέρα. Να ρωτήσω πάλι κάτι άλλο; έχω 1 μήνα την κονσόλα και συγχωρέστε με αν είναι χαζό.

Τα παιχνίδια που αγοράζω από το ps store και τα κάνω εγκατάσταση στο ps4 μπορώ να τα παίξω και σε άλλο ps4 αν περάσω εκεί το λογαριασμό μου ή αν κάποια στιγμή πάθει κάτι το δικό μου και πάρω άλλο (ή το ps5!) Να τα ξαναπαίξω; 

Γιατί μιλάω με ένα φίλο που έχει χρόνια ps4 και μου λέει ότι δεν γίνεται. Ότι δηλαδή "δένονται" με τη συγκεκριμένη κονσόλα και τέλος . Πράγμα που νομίζω δεν ισχύει....

Καλά σου είπε ο φίλος σου. Έχει δίκιο.

Δεν μπορείς να έχεις primary account αυτό που είχες στο παλιό αν δεν έχεις κάνει πρώτα deactivate. Φαίνεται το account δεμένο με το πρώτο PS4. Δεν ξέρω αν μπορείς όμως να το βάλεις σαν secondary account (χωρίς να έχεις κάνει deactivate από το πρώτο PS4). Τα "δένει" πλέον η Sony τα account με το PS4 για να μην μπορείς να περνάς τα ίδια παιχνίδια σε πολλές κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 1 primary που παίζει οffline για βδομάδες και 2 secondary που θέλουν συνέχεια internet verification . 1 μεταβολή primary ανά 6 μήνες .Ισχύουν η έχουν γίνει πιο strict τωρα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι primary ο λογαριασμός δεν μπορείς να παίζεις ταυτόχρονα και από τις δύο θα σε πετάει secondary γίνεται άνετα να βάλεις και να παίζεις από τον primary τα παιχνίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Εχω 1 primary που παίζει οffline για βδομάδες και 2 secondary που θέλουν συνέχεια internet verification . 1 μεταβολή primary ανά 6 μήνες .Ισχύουν η έχουν γίνει πιο strict τωρα ;

Ο παλιός λογαριασμός όπως είπε ο φίλος "δένεται" με την κονσόλα αν δεν κάνεις deactivate αυτό λέω. Δεν μπορεί να παίξει τα παιχνίδια του offline. Τώρα αν θέλει ο φίλος να τον έχει secondary και να πρέπει να είναι συνεχώς online και να παίξει τα παιχνίδια που έχει αγοράσει τι να πω... Δηλαδή αν το πάρει και πάει αλλού (χωριό ή διακοπές) ή αν μείνει από Internet κάθεται και τα κοιτάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DimosMcLaren είπε

Καλά σου είπε ο φίλος σου. Έχει δίκιο.

Δεν μπορείς να έχεις primary account αυτό που είχες στο παλιό αν δεν έχεις κάνει πρώτα deactivate. Φαίνεται το account δεμένο με το πρώτο PS4. Δεν ξέρω αν μπορείς όμως να το βάλεις σαν secondary account (χωρίς να έχεις κάνει deactivate από το πρώτο PS4). Τα "δένει" πλέον η Sony τα account με το PS4 για να μην μπορείς να περνάς τα ίδια παιχνίδια σε πολλές κονσόλες.

Και δηλαδή αν χαλάσει ξαφνικά η κονσόλα δεν θα μπορώ να ξαναπαίξω σε άλλη ή μια νέα ; Αφού δεν θα μπορέσω να κάνω deactivate από την χαλασμένη κονσόλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, johni41 είπε

Και δηλαδή αν χαλάσει ξαφνικά η κονσόλα δεν θα μπορώ να ξαναπαίξω σε άλλη ή μια νέα ; Αφού δεν θα μπορέσω να κάνω deactivate από την χαλασμένη κονσόλα; 

Πας και το κανεις deactivate σε αυτην την σελιδα. https://account.sonyentertainmentnetwork.com/login.action

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...