Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
8 hours ago, tolstoy said:

Και μία ερώτηση σχετικά με το PlayStation Now γιατί δεν βγάζω άκρη. Είναι κάτι σαν το Game Pass του Xbox με δωρεάν παιχνίδια? Χρειάζεται συνδρομή; Έχει αρκετά παιχνίδια;

Αυτή τη στιγμή το PS Now λειτουργεί σαν το Game Pass σε ότι αφορά τα PS4 games (δηλαδή τα κατεβάζεις στην κονσόλα σου και τα παίζεις), ενώ λειτουργεί σαν το Netflix σε ότι αφορά τα PS2/PS3 games (δηλαδή τα τρέχεις απομακρυσμένα). Υπάρχει και η επιλογή να τρέξουν με streaming τα PS4 games, αλλά δεν ενδείκνυται μιας και το streaming cappάρει στα 720p, οπότε χάνεις σε ανάλυση σε σχέση με το να τα τρέχεις locally.

Όπως έχω ξαναπεί, εγώ έχω αμερικάνικο account και έχω σε αυτό ενεργή PS Now συνδρομή. Στην Αμερική κοστίζει 80$ ο χρόνος, το οποίο είναι τρελό vfm κατά τη γνώμη μου σε σχέση με αυτά που προσφέρει. Αν θες να streamάρεις, καλό είναι να βάλεις το trial πρώτα για να δεις πως παίζει στη σύνδεσή σου. Στη δική μου VDSL πάει τραίνο, κι ας είναι ο server στην Αμερική.

Να ξέρεις ότι στο αμερικάνικο PS Store δεν μπορείς να ψωνίσεις με ελληνική κάρτα, θα πρέπει να αγοράζεις pre-paid από εξωτερικό site.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

Αυτή τη στιγμή το PS Now λειτουργεί σαν το Game Pass σε ότι αφορά τα PS4 games (δηλαδή τα κατεβάζεις στην κονσόλα σου και τα παίζεις), ενώ λειτουργεί σαν το Netflix σε ότι αφορά τα PS2/PS3 games (δηλαδή τα τρέχεις απομακρυσμένα). Υπάρχει και η επιλογή να τρέξουν με streaming τα PS4 games, αλλά δεν ενδείκνυται μιας και το streaming cappάρει στα 720p, οπότε χάνεις σε ανάλυση σε σχέση με το να τα τρέχεις locally.

Όπως έχω ξαναπεί, εγώ έχω αμερικάνικο account και έχω σε αυτό ενεργή PS Now συνδρομή. Στην Αμερική κοστίζει 80$ ο χρόνος, το οποίο είναι τρελό vfm κατά τη γνώμη μου σε σχέση με αυτά που προσφέρει. Αν θες να streamάρεις, καλό είναι να βάλεις το trial πρώτα για να δεις πως παίζει στη σύνδεσή σου. Στη δική μου VDSL πάει τραίνο, κι ας είναι ο server στην Αμερική.

Να ξέρεις ότι στο αμερικάνικο PS Store δεν μπορείς να ψωνίσεις με ελληνική κάρτα, θα πρέπει να αγοράζεις pre-paid από εξωτερικό site.

Ξέρεις αν το ps store Αμερικής δέχεται την revolut ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!

μου εκανε δωρο φιλος μου το god of war. αφου εγινε εγκατασταση και update το ετρεξα και ενω η αρχικη εικονα του παιχνιδιου (με το σημα του god of war) οταν παει να ξεκινησει ειναι σε ολη την οθονη, μολις σε βγαζει στο μενου ή ξεκινας το παιχνιδι  η οθονη εμφανιζεται με ενα μαυρο πλαισιο γυρω γυρω. σαν να ειναι σε σμικρινση.  το ιδιο μου το ειχε κανει και οταν ειχε βγαλει για δοκιμη 3 ημερων  το the crew2 αλλα δεν εδωσα σημασια μιας και δεν θα το επαιζα κανονικα και υπεθεσα οτι μπορει να φταιει η συγκεκριμενη εκδοση του παιχνιδιου.

υπαρχει κατι που μπορω να κανω? δεν μου το εχει κανει σε αλλο παιχνιδι. εχω το ps4 pro και η τηλεοραση ειναι samsung 50' 1080.

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Αυτή τη στιγμή το PS Now λειτουργεί σαν το Game Pass σε ότι αφορά τα PS4 games (δηλαδή τα κατεβάζεις στην κονσόλα σου και τα παίζεις), ενώ λειτουργεί σαν το Netflix σε ότι αφορά τα PS2/PS3 games (δηλαδή τα τρέχεις απομακρυσμένα). Υπάρχει και η επιλογή να τρέξουν με streaming τα PS4 games, αλλά δεν ενδείκνυται μιας και το streaming cappάρει στα 720p, οπότε χάνεις σε ανάλυση σε σχέση με το να τα τρέχεις locally.

Όπως έχω ξαναπεί, εγώ έχω αμερικάνικο account και έχω σε αυτό ενεργή PS Now συνδρομή. Στην Αμερική κοστίζει 80$ ο χρόνος, το οποίο είναι τρελό vfm κατά τη γνώμη μου σε σχέση με αυτά που προσφέρει. Αν θες να streamάρεις, καλό είναι να βάλεις το trial πρώτα για να δεις πως παίζει στη σύνδεσή σου. Στη δική μου VDSL πάει τραίνο, κι ας είναι ο server στην Αμερική.

Να ξέρεις ότι στο αμερικάνικο PS Store δεν μπορείς να ψωνίσεις με ελληνική κάρτα, θα πρέπει να αγοράζεις pre-paid από εξωτερικό site.

Σου δουλεύει κανονικά στο Αμερικάνικο psn id σου ή έχεις κάποιο πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, tolstoy είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το PS4 κυρίως για το καινούργιο Spiderman :) αλλά και για άλλα όπως το Uncharted και το Last of Us. Δύο ερωτήσεις : Να πάρω το Pro ή το απλό; Αξίζει δηλαδή το Pro τα παραπάνω χρήματα; Και μία ερώτηση σχετικά με το PlayStation Now γιατί δεν βγάζω άκρη. Είναι κάτι σαν το Game Pass του Xbox με δωρεάν παιχνίδια? Χρειάζεται συνδρομή; Έχει αρκετά παιχνίδια; Αυτά και ευχαριστώ προκαταβολικά.

καλη χρονια! αν παιζεις σε 4k αξιζει το προ αν εισαι σε 1080p οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους ψαχνανε καποια προσφορα αυτες τις μερες σε συνδρομη και τους ενδιαφερει εστω και λιγο το Pubg,παιζει προσφορα με 1χρονο συνδρομη στα 70ευρω και δωρο το Pubg 

https://store.playstation.com/en-gr/product/EP5262-CUSA14085_00-BDPSP40000000000

30ευρω ειναι η αξια του παιχνιδιου,αρα η συνδρομη βγαινει στα 40ευρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 hours ago, Paragontas-x said:

Σου δουλεύει κανονικά στο Αμερικάνικο psn id σου ή έχεις κάποιο πρόβλημα?

Κομπλέ παίζει, τι πρόβλημα να έχω;

2 hours ago, dinos234 said:

Ξέρεις καμιά κάρτα που να κάνει για αμερικάνικο store ? 

Φίλε μου, paypal και ελληνικές κάρτες δεν δουλεύουν, για τις υπόλοιπες τύπου revolut δεν γνωρίζω. Εγώ αγοράζω pre-paid από εξωτερικό κατάστημα και τις εξαργυρώνω στο PS Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν λειτουργεί η revolut θα είναι καλή πατέντα. Αλλά αμφιβάλλω γιατί η έκδοση της κάρτας γίνεται από το Ηνωμένο Βασίλειο και όχι τις Ηνωμένες Πολιτείες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η revolut σταματησε να περναει σε αλλα psn stores παντως. συνεχιζει και περναει η n26 και η sterling (αγγλικη debit).

αν δοκιμασεις με revolut, βαλε us billing address (βρες μια random δλδ). το πολυ πολυ να γινει fail και να πας με gift card μετα.

επισης, αναλογα σε ποια πολιτεια εχεις δημιουργησει το account, υπαρχει ή οχι vat 5%.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...