Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, DTsuras είπε

Μαλιστα, 37 pounds κανει 42€ γιαυτο νομιζα μπερδευτηκες.Τοσο κανει η plus στην Ελλαδα.

Tο 2007 που εκανα το account δεν υπηρχε το ελληνικο store με τα χρονια πηρα παιχνιδια trophies και δεν που παει η καρδια να το αφησω εχω και ελληνικο account για αγορες σε ευρω

Επεξ/σία από lak10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έπαθα ζημια με το ποσο καλο είναι το Shadow of the Colossus, ζημια. Καλά φυσικά το παίζαμε τότε σε PS2 20"crt TV αλλα και πάλι. Νομίζω το καλύτερο remastered που έχω παίξει. :)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έπαθα ζημια με το ποσο καλο είναι το Shadow of the Colossus, ζημια. Καλά φυσικά το παίζαμε τότε σε PS2 20"crt TV αλλα και πάλι. Νομίζω το καλύτερο remastered που έχω παίξει. :)

Μια από τα ίδια.

 

Το είχα πάρει πριν 3 μήνες και άκουγα ότι είναι καλό,αλλά έπαθα πλάκα.ειχα μεινει με το στόμα ανοιχτό :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολλες (εγκυρες) φημες για το πσ5..

 

https://www.forbes.com/sites/jasonevangelho/2018/06/12/sources-amd-created-navi-for-sonys-playstation-5-vega-suffered/#2a8138c124fd

Και εμμεσως και για το NEXTΒΟΧ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, kostiger είπε

Αντε να ερθει μεσα στο 20 (δεν το βλεπω για πιο νωρις ) και μετα και η επομενη πιο ισχυρη εκδοση του μπας και δουμε" ανθρωπινα" fps σε  πολυ υψηλη αναλυση .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αντε να ερθει μεσα το 20 (δεν το βλεπω για πιο νωρις ) και μετα και η επομενη πιο ισχυρη εκδοση του μπας και δουμε ανθρωπινα fps σε  πολυ υψηλη αναλυση .

Ε ναι..

Το ντεμο του TLOU2 πρεπει να ετρεχε με 240  καρε προχθες εντωμεταξυ.

Μακαρι να γινουν νορμα τα 60 καρε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 1080Ti επίπεδο να είναι οι επόμενες(Που κάπου εκεί υπολογίζω να 'ναι) οριακά θα έχουν το 4K/60. Με το optimization που πέφτει λόγω συγκεκριμένου HW ίσως τα καταφέρουν. Άντε στη χειρότερη να 'χει επιλογή να ρίχνει λίγο τα settings για να κρατάει το 60άρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Έπαθα ζημια με το ποσο καλο είναι το Shadow of the Colossus, ζημια. Καλά φυσικά το παίζαμε τότε σε PS2 20"crt TV αλλα και πάλι. Νομίζω το καλύτερο remastered που έχω παίξει. :)

Ορίστε, με έκανες να αφήσω τον μαραθώνιο Dragon Age στην άκρη (μόλις ξεκίνησα το inquisition), και να αγοράσω το Shadow of  Colossus.

Τί κατάλαβες τώρα?

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβα ότι σου έκανα χάρη και δεν χρειάζεται να παίξεις το Inquisition :D Άμα έχεις ξανά παίξει το game κάνα οχτάωρο είναι όλο ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Και 1080Ti επίπεδο να είναι οι επόμενες(Που κάπου εκεί υπολογίζω να 'ναι) οριακά θα έχουν το 4K/60. Με το optimization που πέφτει λόγω συγκεκριμένου HW ίσως τα καταφέρουν. Άντε στη χειρότερη να 'χει επιλογή να ρίχνει λίγο τα settings για να κρατάει το 60άρι.

Mακαρι  να ειναι ετσι .Εγω ειμαι απαισιοδοξος και ως προς αυτο.

Πιστευω πως ουτε στην επομενη γενια (PS5) θα δουμε 4κ native 60 fps .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, ADHD είπε

Αφού τα 60fps δεν τα θέλουμε.

Αποφασίστε.. :P 

Αν απευθυνεσαι σε μενα εγω ημουν παντα υπερ των δυνατων  τεχνικων χαρακτηριστικων για την ακριβεια  οσοι  λενε δεν με νοιαζουν τα γραφικα μου φαινονται σαν εξωγηινοι ειναι σαν να λες  βλεπω ταινιες ειμαι σινεφιλ αλλλα δεν με νοιαζει η ποιοτητα της εικονας .  Θα δω και σε 720p πραγμα που αν δεν εισαι ημιτυφλος ειναι ακυρο .

Και αυτος ειναι και ο λογος που δεν μπορω να  παιξω παλια παιχνδια εστω και της προηγουμενης γενιας με ελαχιστες εξαιρεσεις.

Φυσικα αν σε νοιαζει μονο αυτο το πισι ειναι σχεδον μονοδρομος  αλλα μονο στα πολυ καλα μηχανηματα  οπως το δικο σου που λιγοι εχουν οι υπολοιποι νομιζουν οτι εχουν  gaming pc .

Εγω ας πουμε οταν επαιζα στο πισι ειχα κορυφαιο μηχανημα για την εποχη .Πλεον για μια σειρα απο  λογους εχω παει σε κονσολα(αν και παντα ειχα μια παραλληλα εκτος του ps3)  και δεν θα ξαναγυρισω ποτε ξανα στο gaming pc .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Fotis13 είπε

Αν απευθυνεσαι σε μενα εγω ημουν παντα υπερ των δυνατων  τεχνικων χαρακτηριστικων για την ακριβεια  οσοι  λενε δεν με νοιαζουν τα γραφικα μου φαινονται σαν εξωγηινοι ειναι σαν να λες  βλεπω ταινιες ειμαι σινεφιλ αλλλα δεν με νοιαζει η ποιοτητα της εικονας .

Φυσικα αν σε νοιαζει μονο αυτο το πισι ειναι σχεδον μονοδρομος  αλλα μονο στα πολυ καλα μηχανηματα  οπως το δικο σου που λιγοι εχουν .Εγω ας πουμε οταν επαιζα στο πισι ειχα κορυφαιο μηχανημα για την εποχη .Πλεον για μια σειρα απο  λογους εχω παει σε κονσολα(αν και παντα ειχα μια παραλληλα εκτος του ps3)  και δεν θα ξαναγυρισω ποτε ξανα στο gaming pc .

Οχι για εσενα το γνωριζω οτι θελεις βαρβάτα specs και 60fps.

Γενικα ομως το console community τουλαχιστον απο λιγο παλαιότερες συζητησεις που ειχαν γινει φαίνεται λιγο διχασμένο ως προς τα 60fps σαν standard για την επομενη γενια, πχ μερικοι λενε οτι οι κονσολες παντα θα πηγαινουν για οσο το δυνατον καλυτερα γραφικα @30fps αλλοι λεγαμε οτι καλο ειναι να υπαρχει η επιλογη για 60 οπως και να εχει και ας κοστισει λιγο σε eye candy διοτι gameplay >>>> graphics (μαζι τους και εγω :P). Αλλοι θεωρουν οτι 7-8 χρονια life-cycle minimum ειναι το σωστο αλλοι οτι θελουμε νεες κονσολες καθε 3-4 χρονια και παει λέγοντας..

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Μonster hunter world 60fps the dream. Και ποιος χεστηκε για ps5 😄

Τώρα αν σου πω περίμενε για glorious pcmr version στο topic του ps4 θα φάω κράξιμο ε..??  :P 

Πάντως ειναι απο τα παιχνιδια που θα εδειχναν πολυ καλύτερα σε 60fps, όπως φυσικα και τα soulsborne.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...