Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τελικά, το σκέφτηκα αλλιώς οπότε θα ξεφορτώσω 3-4 PS4/X1 games που δεν φεύγουν στις αγγελίες με καμία δύναμη, θα βάλω κι άλλα 20-25 ευρώ και θα το πάρω physical.

Οπότε ερώτημα #2: αν αγοράσω physical ένα game από Ελλάδα, θα παίζουν τα DLC's αν αγοραστούν από Αμερική;

Εχω την ενυπωση πως οχι. Ετσι εχω διαβασει τουλαχιστον, χωρις να θελω να σε παρω στο λαιμο μου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

17 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τελικά, το σκέφτηκα αλλιώς οπότε θα ξεφορτώσω 3-4 PS4/X1 games που δεν φεύγουν στις αγγελίες με καμία δύναμη, θα βάλω κι άλλα 20-25 ευρώ και θα το πάρω physical.

Οπότε ερώτημα #2: αν αγοράσω physical ένα game από Ελλάδα, θα παίζουν τα DLC's αν αγοραστούν από Αμερική;

Οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το δισκάκι είναι διαφορετικό στην Ευρώπη απ' ότι είναι στην Αμερική; Αν δεν είναι (που φαντάζομαι ότι είναι ίδια ακριβώς, αυτό σημαίνει region-free) πως καταλαβαίνει η κονσόλα ότι της έχεις βάλει ευρωπαϊκό δισκάκι για να μην παίξουν τα DLC's;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, Malthador είπε

Το δισκάκι είναι διαφορετικό στην Ευρώπη απ' ότι είναι στην Αμερική; Αν δεν είναι (που φαντάζομαι ότι είναι ίδια ακριβώς, αυτό σημαίνει region-free) πως καταλαβαίνει η κονσόλα ότι της έχεις βάλει ευρωπαϊκό δισκάκι για να μην παίξουν τα DLC's;

Παιζει και να εχεις δικιο αν εχεις ενα μονο λογαριασμο ο οποιος ειναι American Based. Αν εχεις και Ευρωπαϊκο προφανως ετσι θα βλεπει τη διαφορα, δλδ αν κανεις log-in απο τον Ελληνικο θα εχεις θεμα με τα Dlc's..

Επεξ/σία από kostiger
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Malthador είπε

Το δισκάκι είναι διαφορετικό στην Ευρώπη απ' ότι είναι στην Αμερική; Αν δεν είναι (που φαντάζομαι ότι είναι ίδια ακριβώς, αυτό σημαίνει region-free) πως καταλαβαίνει η κονσόλα ότι της έχεις βάλει ευρωπαϊκό δισκάκι για να μην παίξουν τα DLC's;

Τα δισκακια δεν ειναι ιδια, εχουν region codes. Απλα δεν ειναι region locked. Παιζεις μεν οπου θες αλλα δεν παυει το δισκακι σου να ειναι πχ αμερικανικο , οποτε "απαιτει" και το αντιστοιχο dlc. 

Επεξ/σία από james9tito
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 minutes ago, james9tito said:

Τα δισκακια δεν ειναι ιδια, εχουν region codes. Απλα δεν ειναι region locked. Παιζεις μεν οπου θες αλλα δεν παυει το δισκακι σου να ειναι πχ αμερικανικο , οποτε "απαιτει" και το αντιστοιχο dlc. 

Ωραία, οπότε αν αγοράσω DLC από Ευρώπη για το ευρωπαϊκό δισκάκι μου, όταν θα παίζω με το αμερικάνικο account θα παίζουν τα DLC; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Τελικά, το σκέφτηκα αλλιώς οπότε θα ξεφορτώσω 3-4 PS4/X1 games που δεν φεύγουν στις αγγελίες με καμία δύναμη, θα βάλω κι άλλα 20-25 ευρώ και θα το πάρω physical.

Οπότε ερώτημα #2: αν αγοράσω physical ένα game από Ελλάδα, θα παίζουν τα DLC's αν αγοραστούν από Αμερική;

Ποια παιχνίδια; Γιατί ψάχνω παιχνίδια κι εσύ πάντα παίζεις καλά! Για στείλε κάνα PM!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, εγώ που παίζω ποδοσφαιράκι με φίλους local στον καναπέ και κανα master league μόνος μου, αξίζει να αγοράσω το fifa ή το pro ή να κατεβάσω δωρεαν το pes 2019 lite? αν έχω καταλάβει καλά δεν έχει περιορισμούς το 2019 lite σε αυτά τα mode ή κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, haris013 είπε

παιδιά, εγώ που παίζω ποδοσφαιράκι με φίλους local στον καναπέ και κανα master league μόνος μου, αξίζει να αγοράσω το fifa ή το pro ή να κατεβάσω δωρεαν το pes 2019 lite? αν έχω καταλάβει καλά δεν έχει περιορισμούς το 2019 lite σε αυτά τα mode ή κάνω λάθος;

Το FIFA είναι πολύ πιο ωραίο (δεν το λέω για το αναμενόμενο Flame). Είναι πιο ωραίο πάντως για άτομα που είναι άσχετα με gaming και παίζουν από τον καναπέ.

Ίσως το Pro να είναι πιο αληθοφανές και πιο κοντά στο πως θα ήταν ένας πραγματικός αγώνας αλλά για όποιον δεν το έχει επιστήμη και θέλει απλά να χαλαρώσει, για μένα παίρνει το FIFA. 

Ένα παιχνίδι το χρόνο είναι. Ακόμα και full price, το μοιράζεσαι με αυτούς που παίζεις κι έρχεται τρεις καφέδες ο ένας. Αν μπορείς να περιμένεις και λίγο τότε το παίρνεις με 40€ καινούργιο.

Πάντως δεν έχεις να χάσεις και τίποτα. Κατέβασε το Pro και δες αν σου κάνει. Άμα σου κάνει τότε δεν υπάρχει λόγος για το FIFA. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Το δισκάκι είναι διαφορετικό στην Ευρώπη απ' ότι είναι στην Αμερική; Αν δεν είναι (που φαντάζομαι ότι είναι ίδια ακριβώς, αυτό σημαίνει region-free) πως καταλαβαίνει η κονσόλα ότι της έχεις βάλει ευρωπαϊκό δισκάκι για να μην παίξουν τα DLC's;

Δεν υπάρχει Region Lock απλά το local psn θα σου δώσει το (Europe) DLC  που παίζει για τα παιχνίδια κυκλοφορήσει στην αντίστοιχη περιοχή. 

Π.Χ. Horizon Zero Dawn (Europe) CUSA7319 , (Europe) CUSA7320 , (America) CUSA7326

Αν έχεις το ευρωπαϊκό παιχνίδι (δεν έχει σημασία ποια έκδοση από τις δύο) και κατεβάσεις το ευρωπαϊκό DLC θα παίξει γιατί υπάρχει συμβατότητα με τους Ευρωπαϊκούς κωδικούς του παιχνιδιού. Αν κατεβάσεις το αμερικάνικο DLC δεν θα παίξει γιατί δεν θα μπορεί να βρει εγκαταστημένη την αμερικανική έκδοση (CUSA7326).

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
4 hours ago, fytotech said:

Ποια παιχνίδια; Γιατί ψάχνω παιχνίδια κι εσύ πάντα παίζεις καλά! Για στείλε κάνα PM!

Τώρα είναι αργά. :P

Έδωσα Order:1886, MGSV, Forza 5 και Quantum Break, μαζί με κάτι αρχαία DS games και πήρα τζάμπα το RDR2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Malthador είπε

Τώρα είναι αργά. :P

Έδωσα Order:1886, MGSV, Forza 5 και Quantum Break, μαζί με κάτι αρχαία DS games και πήρα τζάμπα το RDR2.

Πούλησέ μου κι εμένα τίποτα για τα DLC!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Malthador είπε

Ωραία, οπότε αν αγοράσω DLC από Ευρώπη για το ευρωπαϊκό δισκάκι μου, όταν θα παίζω με το αμερικάνικο account θα παίζουν τα DLC; 

Ναί, όπως και το αντίστροφο. Το θέμα είναι το παιχνίδι με το DLC να είναι του ίδιου region, όχι το account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο μήνα βγάζει το αγγλικό αμαζον το  Gran Turismo Sport Collector's Edition στα 29,99 GBP. Πολύ καλή τιμή για συλλέκτες, αλλιώς παίζει και το απλό στο 10άρικο στο Ιταλικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, non-serviam είπε

Τον τελευταίο μήνα βγάζει το αγγλικό αμαζον το  Gran Turismo Sport Collector's Edition στα 29,99 GBP. Πολύ καλή τιμή για συλλέκτες, αλλιώς παίζει και το απλό στο 10άρικο στο Ιταλικό.

Εχεις λινκ για το 10αρικο? Γιατι δεν το βρισκω στο ιταλικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...