Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Update στο θεμα με τα unrecognised discs. Βρηκα 2 fixes τα οποια δουλευουν. 1ον: 2-3...σκαμπιλακια στο πανω μερος της κονσολας την ωρα που προσπαθει να διαβασει το δισκακι. Δουλεψε...

2ον: Τοποθετηση της κονσολας καθετα που διαβαζει κανονικα και απροβληματιστα. Αραγε εχουμε αποκλεισει οτι η βλαβη ειναι στο ματι του laser .

Aπ' το ολοτελα καλη κι η Παναγιωταινα κοινως, μεχρι να βρω ακρη με τα νομικα και τη χρονικη ισχυ της εμπορικης εγγυησης τουλαχιστον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, kostiger είπε

Update στο θεμα με τα unrecognised discs. Βρηκα 2 fixes τα οποια δουλευουν. 1ον: 2-3...σκαμπιλακια στο πανω μερος της κονσολας την ωρα που προσπαθει να διαβασει το δισκακι. Δουλεψε...

2ον: Τοποθετηση της κονσολας καθετα που διαβαζει κανονικα και απροβληματιστα. Αραγε εχουμε αποκλεισει οτι η βλαβη ειναι στο ματι του laser .

Aπ' το ολοτελα καλη κι η Παναγιωταινα κοινως, μεχρι να βρω ακρη με τα νομικα και τη χρονικη ισχυ της εμπορικης εγγυησης τουλαχιστον...

Μπορεί να είναι και το μοτερ που περιστρέφει το παιχνίδι. Δεν παθαίνει μόνο το μάτι ζημιά. Έχε και αυτό στο μυαλό σου.

Υ.Γ. Πρόσεχε με τα σκαμπίλια μην γρατζουνιστεί και το παιχνίδι !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Μπορεί να είναι και το μοτερ που περιστρέφει το παιχνίδι. Δεν παθαίνει μόνο το μάτι ζημιά. Έχε και αυτό στο μυαλό σου.

Υ.Γ. Πρόσεχε με τα σκαμπίλια μην γρατζουνιστεί και το παιχνίδι !

Δοκιμαστικα το εκανα αυτο. Απο τη στιγμη που δουλευει καθετα παει κι ερχεται. Ευχαριστω παντως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tomb Raider: Definitive Edition

το εχει στα 7ευρω σαν προσφορα στο store. αξιζει σαν παιχνιδι? δεν εχω παιξει κανενα tomb raider. 

βασικα εχω την κονσολα 1 μηνα τωρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johni41 είπε

Tomb Raider: Definitive Edition

το εχει στα 7ευρω σαν προσφορα στο store. αξιζει σαν παιχνιδι? δεν εχω παιξει κανενα tomb raider. 

βασικα εχω την κονσολα 1 μηνα τωρα. 

Ναι αξίζει και με το παραπάνω το έχω τερματίσει και το έχω ευχαριστηθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θέλω να τσιμπήσω το RDR2, μεταχειρισμένο βγαίνει στο 40άρι (πανάκριβο δηλαδή), οπότε λέω να το τσιμπήσω digital από Αμερική που βγαίνει στα €52 (ούτως ή άλλως είναι game που θέλω να το κρατήσω για πάντα).

Αν κάποια στιγμή στο μέλλον θελήσω να αγοράσω DLC's κλπ, θα πρέπει υποχρεωτικά να αγοραστούν κι αυτά από Αμερική; Ή θα δουλεύουν ακόμα κι αν αγοραστούν από άλλες χώρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Σχετικα με το wolfstein  II  ta new order kai new blood  ειναι prequel του 2  ?Δλδ να παιξω πρωτα αυτα και μετα το 2?

Δίχως να μπορώ να τα θυμηθώ πολύ καλά να τα παίξεις από την αρχή τα δύο πρώτα και μετα το δύο θα τα ευχαριστηθείς πάντως τα έχω και τα τρία. 

4 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θέλω να τσιμπήσω το RDR2, μεταχειρισμένο βγαίνει στο 40άρι (πανάκριβο δηλαδή), οπότε λέω να το τσιμπήσω digital από Αμερική που βγαίνει στα €52 (ούτως ή άλλως είναι game που θέλω να το κρατήσω για πάντα).

Αν κάποια στιγμή στο μέλλον θελήσω να αγοράσω DLC's κλπ, θα πρέπει υποχρεωτικά να αγοραστούν κι αυτά από Αμερική; Ή θα δουλεύουν ακόμα κι αν αγοραστούν από άλλες χώρες;

Δίχως να είμαι σίγουρος επειδή δεν μου έχει τύχει ποτέ να αγοράσω από Αμερική είχα διαβάσει κάποιοι να λένε ότι θα πρέπει και τα dlc να είναι από το αμερικάνικο store. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Malthador είπε

Θέλω να τσιμπήσω το RDR2, μεταχειρισμένο βγαίνει στο 40άρι (πανάκριβο δηλαδή), οπότε λέω να το τσιμπήσω digital από Αμερική που βγαίνει στα €52 (ούτως ή άλλως είναι game που θέλω να το κρατήσω για πάντα).

Αν κάποια στιγμή στο μέλλον θελήσω να αγοράσω DLC's κλπ, θα πρέπει υποχρεωτικά να αγοραστούν κι αυτά από Αμερική; Ή θα δουλεύουν ακόμα κι αν αγοραστούν από άλλες χώρες;

Ναι , εγω την εχω πατησει παλαιοτερα. Ειχα παρει παιχνιδι απο HK , αγορασα dlc απο το ελληνικο και πηρα τα 3 μου. Οποτε οτι θες το αγοραζεις απο το store απο το οποιο αγορασες το παιχνιδι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fotis13 είπε

Σχετικα με το wolfstein  II  ta new order kai new blood  ειναι prequel του 2  ?Δλδ να παιξω πρωτα αυτα και μετα το 2?

Το old blood ειναι prequel του new order. To 2 επεται αυτων..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετη ερώτηση. Θέλω να πάρω για δώρο ένα Fifa θυμάμαι κάπου είχα ακούσει ότι υπήρχε με ελληνική περιγραφή ισχύει; Κάποιος πχ που ήδη έχει το Fifa 18 μπορεί να προσθέσει την ελληνική περιγραφή με κάποιον τροπο η πρέπει να αγοραστεί εξαρχής έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, kostiger είπε

Update στο θεμα με τα unrecognised discs. Βρηκα 2 fixes τα οποια δουλευουν. 1ον: 2-3...σκαμπιλακια στο πανω μερος της κονσολας την ωρα που προσπαθει να διαβασει το δισκακι. Δουλεψε...

2ον: Τοποθετηση της κονσολας καθετα που διαβαζει κανονικα και απροβληματιστα. Αραγε εχουμε αποκλεισει οτι η βλαβη ειναι στο ματι του laser .

Aπ' το ολοτελα καλη κι η Παναγιωταινα κοινως, μεχρι να βρω ακρη με τα νομικα και τη χρονικη ισχυ της εμπορικης εγγυησης τουλαχιστον...

Κανω παραθεση το σχολιο μου για να αναφερω οτι επικοινωνησα τηλεφωνικα με το συνηγορο του καταναλωτη και μου ειπαν να υποβαλλω εγγραφη αναφορα με το παραστατικο και την ταυτοτητα μου σκαναρισμενα. Μεσος χρονος επεξεργασιας του αιτηματος μου περι τον 1 μηνα. Υπενθυμιζω πως βρισκομαι στους 20 μηνες απο την αγορα της κονσολας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικά, το σκέφτηκα αλλιώς οπότε θα ξεφορτώσω 3-4 PS4/X1 games που δεν φεύγουν στις αγγελίες με καμία δύναμη, θα βάλω κι άλλα 20-25 ευρώ και θα το πάρω physical.

Οπότε ερώτημα #2: αν αγοράσω physical ένα game από Ελλάδα, θα παίζουν τα DLC's αν αγοραστούν από Αμερική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...