Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, DTsuras είπε

Κατι με εχει ποιασει τελευταια και γλυκοκοιταζω το nioh..γενικα δεν επεξα κανενα souls παιχνιδι.Για 20€ πιστευω αξιζει τα λευτα του.Απλα δεν υπαρχει ως retail η complete edition και με κρατει πισω.

Εννοειται θελω να δω περισσοτερα για nioh2

δεν θα το ελεγα φαση Souls, γτ εχει διαφορετικο combat. Μοιαζουνε στο ειδος και μονο. Για μενα ειναι το καλυτερο παιχνιδι που επαιξα στο πσ4 μαζι με bloodborne και monster hunter world. Αν ασχολεισαι με min-maxing θα σπαταλησεις παρα πολλες ωρες. Αν εισαι λατρης του combat στα παιχνιδια, θα το ευχαριστηθεις 1000%. Αν δεν σε νοιαζει τοσο το combat καλυτερα να προσπερασεις γτ εκει ο τιτλος δινει ρεστα με διαφορα απο τα υπολοιπα αλλα στα υπολοιπα ειναι απλα μετριο

Επεξ/σία από najinblue3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και φερνει αρκετα σε xbox δειχνει φοβερο και απο ποιοτητα και απο εργονομια. Τι να το κανεις ομως οταν οι τυπαδες λενε για 200δολλαρια.

Ενταξυ τιμολογηση εκτος τοπου και χρονου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν και φερνει αρκετα σε xbox δειχνει φοβερο και απο ποιοτητα και απο εργονομια. Τι να το κανεις ομως οταν οι τυπαδες λενε για 200δολλαρια.

Ενταξυ τιμολογηση εκτος τοπου και χρονου.

Αν θες το καλυτερο controller εκει εξω(αν ειναι αυτο ) θα το πληρωσεις .Αλλιως  μενεις με  τα αλλα δεν ειναι  υποχρεωτικο να το παρεις ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Αν θες το καλυτερο controller εκει εξω(αν ειναι αυτο ) θα το πληρωσεις .Αλλιως  μενεις με  τα αλλα δεν ειναι  υποχρεωτικο να το παρεις ...

Αν θελω το καλυτερο controller εκει εξω μπορω να αγορασω ενα xbox elite controller μαζι με ενα ανταπτορα και παιζει να μου βγει φθηνοτερα απο αυτο και μαλιστα να μου μεινει και ο ανταπτορας για αλλες κονσολες ή αλλα controllers.Ουτως ή αλλως ιδιο design με του xbox controller ειναι.

Δεν ειμαι κατα του καλου που κοστιζει ακριβα γιατι οντως αναλογα το προιον ισχυει το''οτι πληρωνεις παιρνεις''.

Υπαρχει ομως και για αυτο το λογο μια γραμη που αν την περασεις σαν εταιρεια στο προιον σου,ειναι αυτο που λεμε Overpriced.

Το λεω αυτο γιατι με την λογικη σου και 300δολλαρια να το εβγαζαν παλι θα μπορουσε να πει καποιος το παραπανω που φυσικα δεν ισχυει.

39ευρω εχει αυτη την στιγμη το dualshock 4,μην τρελαθουμε κιολας.

Εβλεπα τις προαλλες τουρνουα capcom pro tour για το Street Fighter 5 και ορισμενοι που πηγαιναν και επαιζαν ειχαν το απλο dualshock 4 controller και ας ειχαν χορηγουν ή ας εβγαζαν χρηματα.

Μην πεφτουμε συνεχεια θυματα του marketing.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν θελω το καλυτερο controller εκει εξω μπορω να αγορασω ενα xbox elite controller μαζι με ενα ανταπτορα και παιζει να μου βγει φθηνοτερα απο αυτο και μαλιστα να μου μεινει και ο ανταπτορας για αλλες κονσολες ή αλλα controllers.Ουτως ή αλλως ιδιο design με του xbox controller ειναι.

Δεν ειμαι κατα του καλου που κοστιζει ακριβα γιατι οντως αναλογα το προιον ισχυει το''οτι πληρωνεις παιρνεις''.

Υπαρχει ομως και για αυτο το λογο μια γραμη που αν την περασεις σαν εταιρεια στο προιον σου,ειναι αυτο που λεμε Overpriced.

Το λεω αυτο γιατι με την λογικη σου και 300δολλαρια να το εβγαζαν παλι θα μπορουσε να πει καποιος το παραπανω που φυσικα δεν ισχυει.

39ευρω εχει αυτη την στιγμη το dualshock 4,μην τρελαθουμε κιολας.

Εβλεπα τις προαλλες τουρνουα capcom pro tour για το Street Fighter 5 και ορισμενοι που πηγαιναν και επαιζαν ειχαν το απλο dualshock 4 controller και ας ειχαν χορηγουν ή ας εβγαζαν χρηματα.

Μην πεφτουμε συνεχεια θυματα του marketing.

Ναι καταλαβαινω τι λες ,η διαφωνια μας προερχεται απο το γεγονος  οτι εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει overpriced προιον .

Αυτο το κρινει η αγορα αν εχει εμπορικη επιτυχια ενα controler  που κανει 200 ευρω  δεν μπορει να ειναι overpiced .Overpriced  ειναι μονο για αυτους που το budget  που διαθετουν ειναι για 50 ευρω  .

Επεξ/σία από Fotis13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Ναι καταλαβαινω τι λες ,η διαφωνια μας προερχεται απο το γεγονος  οτι εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει overpiced προιον .

Αυτο το κρινει η αγορα αν εχει εμπορικη αποτυχια ενα controler  που κανει 200 ευρω  δεν μπορει να ειναι overpiced .Overpriced  ειναι μονο για αυτους που το budget  που διαθετουν ειναι για 50 ευρω  .

Τι σε κανει να πιστευεις οτι αυτα τα controller εχουν εμπορικη επιτυχια?Ποσοι ειναι αυτοι που θα δωσουν 200ευρω για 1 controller το οποιο κοστιζει οσο η ιδια η κονσολα πλεον?

Δεν σου λεω οτι δεν ειναι καλο controller ή οτι δεν εχει πολλες επιλογες και ειναι αρκετα customizable απλα οτι αν το ειχαν κοστολογησει καλυτερα θα ειχε μεγαλυτερη αποδοχη.

Το Elite controller πχ ειχε περαση γιατι υποστηριζεται πληρως και στο pc περαν των xbox(που υπαρχει πλεον και cross platform δυνατοτητα μεταξυ τους)και ειναι και αισθητα φθηνοτερο πλεον.

Τελος το αν ειναι overpriced ή οχι το κρινεις βαζοντας το διπλα στο αρχικο προιον που συγκρινεται. Δεν το θεωρω πχ οτι ειναι 5φορες καλυτερο απο το dualshock 4(ή το xbox one controller)για να κοστιζει τοσο και το budget μου δεν ειναι 50ευρω.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα scuf δεν ειναι για ολους, και κυριως προοριζονται για Fps. Μια χαρα επιτυχια εχουν, ξερω παρα πολλους που εχουν scuf, οι εναλλακτικες κατι nacon ειναι αστειες. Μονο το rajer raizu ψιλο-αξιζει αλλα ειναι razer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω,εγω παντως απο Ελλαδα δεν εχω πετυχει ουτε 1 που να εχει τετοιο controller ή μαλιστα αναλογης αξιας(εστω δηλαδη και το raiju ή το nacon).Βασικα αναρωτιεμαι και στο forum ποσοι εχουν αναλογα controllers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τι να σου πω,εγω παντως απο Ελλαδα δεν εχω πετυχει ουτε 1 που να εχει τετοιο controller ή μαλιστα αναλογης αξιας(εστω δηλαδη και το raiju ή το nacon).Βασικα αναρωτιεμαι και στο forum ποσοι εχουν αναλογα controllers.

οντως μονο ενας φιλος μου το εχει ψαξει το θεμα στην Ελλαδα, εδω παντως οι περισσοτεροι εχουν scufs/raiju, ειχα πει παλιοτερα θα παρω και εγω ενα αλλα πλεον στο τελος της ζωης της κονσολας το σκεφτομαι. Υπαρχουν βεβαια και πιο φτηνα μοντελα, αυτο που με ψηνει βγαινει περιπου 120. Για fps παντως ειναι τρομερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

οντως μονο ενας φιλος μου το εχει ψαξει το θεμα στην Ελλαδα, εδω παντως οι περισσοτεροι εχουν scufs/raiju, ειχα πει παλιοτερα θα παρω και εγω ενα αλλα πλεον στο τελος της ζωης της κονσολας το σκεφτομαι. Υπαρχουν βεβαια και πιο φτηνα μοντελα, αυτο που με ψηνει βγαινει περιπου 120. Για fps παντως ειναι τρομερα

Μα γιαυτο εγραψα πιο πισω τα περι overpriced.Γιατι βλεπεις τι να το κανω αν δωσω 200ευρω πχ για το συγκεκριμενο και μετα δεν μου παιζει στο ps5?

Η τι να το κανω που δεν καλυπτεται πουθενα στην Ελλαδα απο εγγυηση αν παθει κατι αλλα πρεπει να μπλεκω με αποστολες στο εξωτερικο?

Γιαυτο και μονο στο pc με εψησε να αγορασω κατι αναλογου κοστους,το elite controller γιατι δεν παιζει θεμα ουτε συμβατοτητας αλλα ουτε και με θεμα εγγυησης.

Τα μονα ας το πουμε controller που δεν εχουν αυτα τα προβλημα και ειναι οτι πρεπει για την κατηγορια τους ειναι τα γνωστα Arcade stick για fighting παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα γιαυτο εγραψα πιο πισω τα περι overpriced.Γιατι βλεπεις τι να το κανω αν δωσω 200ευρω πχ για το συγκεκριμενο και μετα δεν μου παιζει στο ps5?

Η τι να το κανω που δεν καλυπτεται πουθενα στην Ελλαδα απο εγγυηση αν παθει κατι αλλα πρεπει να μπλεκω με αποστολες στο εξωτερικο?

Γιαυτο και μονο στο pc με εψησε να αγορασω κατι αναλογου κοστους,το elite controller γιατι δεν παιζει θεμα ουτε συμβατοτητας αλλα ουτε και με θεμα εγγυησης.

Τα μονα ας το πουμε controller που δεν εχουν αυτα τα προβλημα και ειναι οτι πρεπει για την κατηγορια τους ειναι τα γνωστα Arcade stick για fighting παιχνιδια.

μην ξεχνας οτι το elite ειναι επισημο προιον που το βγαζει η ms, η σονυ τι εχει? 1000 φορες και εγω elite θα επαιρνα ασυζητιτη, νομιζω ειναι αντικειμενικα το καλυτερο controller και βγαινει σε παρα πολλα σχεδια και χρωματα. Αλλα για ps4 αναγκαστικα πας σε κατι αλλο αν θες καλο κοντρολερ. Αν ειχα xbox/pc οπως παλιοτερα, δε θα το σκεφτομουνα σε καμια περιπτωση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 37 ευρω για αγγλικο account ps plus δεν μπορουσα να το αφησω ηταν ευκαιρια ειδικα μετα την αυξηση συνδρομης πλεον ps plus μεχρι 12/12/2021 μπορει να ειναι μακρια αλλα και με το PS5 το plus θα συνεχισει οποτε κυνηγαω τετοιες ευκαιριες για να γλυτωνω φραγκα. παντως η sony με το plus και η ms με το game pass μας αδειασαν το πορτοφολι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lak10 είπε

με 37 ευρω για αγγλικο account ps plus δεν μπορουσα να το αφησω ηταν ευκαιρια ειδικα μετα την αυξηση συνδρομης πλεον ps plus μεχρι 12/12/2021 μπορει να ειναι μακρια αλλα και με το PS5 το plus θα συνεχισει οποτε κυνηγαω τετοιες ευκαιριες για να γλυτωνω φραγκα. παντως η sony με το plus και η ms με το game pass μας αδειασαν το πορτοφολι

37 Pounds θέλεις να πεις, και οχι ευρώ.Κάθε χρόνο κάνει εκπτώσεις η Sony, μπορούσες να πάρεις μια το χρονό ή στη χειρότερη μια καβάτσα μη μινείς χωρις plus αν δεν είχε ξανα εκπτωση στην Ε3 του χρόνου και είχε 2-3 μηνες μετα στη games om.

Υπερβολη τα 3+ ειδικα για official sale που θα εχει καθε χρονο.

Αν έχεις τα λεφτα εννοειτε κανεις οτι γουσταρεις.

 

Επεξ/σία από DTsuras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, DTsuras είπε

37 Pounds θέλεις να πεις, και οχι ευρώ.Κάθε χρόνο κάνει εκπτώσεις η Sony, μπορούσες να πάρεις μια το χρονό ή στη χειρότερη μια καβάτσα μη μινείς χωρις plus αν δεν είχε ξανα εκπτωση στην Ε3 του χρόνου και είχε 2-3 μηνες μετα στη games om.

Υπερβολη τα 3+ ειδικα για official sale που θα εχει καθε χρονο.

Αν έχεις τα λεφτα εννοειτε κανεις οτι γουσταρεις.

να εξηγηθω το plus εκανε 35 λιρες. Για καποιο λογο το store δεν δεχοταν την πιστωτικη μου ετσι αγορασα 35 λιρες gift card απο cdkeys.com που κοστισε 36.39 ευρω ετσι βγαινει το 37 που λεω. Μεγαλη καβατζα ειχα κανει πριν χρονια που ειχε βγει το Plus στα 30 ευρω τοτε φορτωσα 3 χρονια μαζεμενα. και ετσι δεν ενοχληθηκα απο την αυξηση συνδρομης.  Καθε χρονο βγαζουν απλα μπορει να τυχει να μην πεζουν φραγκα εκεινη την περιοδο. τωρα μεχρι το 2020 δεν ξαναβαζω καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλιστα, 37 pounds κανει 42€ γιαυτο νομιζα μπερδευτηκες.Τοσο κανει η plus στην Ελλαδα.

Επεξ/σία από DTsuras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...