Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Τα Uncharted/last of us/killzone/God of war του ps3 απο τι χρηματα προηλθαν που δεν υπηρχε τοτε ουτε Fortnite,ουτε τιποτα και ακομα και σε call of duty οι περισσοτεροι επαιζαν τοτε στο Xbox? :)

Τα Uncharted 4/Horizon zero dawn(οι γνωστες υπερ παραγωγες της)απο που προηλθαν που δεν υπηρχε στις αρχες της γενιας ουτε Fortnite,ουτε pubg?

Τελος δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες περι cultist συναισθηματος.

Τα πιο memorable παιχνιδια καθε γενια εδω και ποσα χρονια ηταν ή δεν ηταν κυριως Single player παιχνιδια?Αυτα που μαζευαν τα περισσοτερα βραβεια και ειχαν τις υψηλοτερες βαθμολογιες?

Και περαν των exclusive της Sony,παιχνιδια τυπου Witcher 3,Divinity Original Sin,Dark Souls,Batman,Dishonored,Life is strange,Rayman,Sonic,Wolfenstein,Resident evil,Devil may Cry,Bayonetta(και η λιστα δεν τελειωνει) κλπ ή ακομα και τα ιδια τα indies τι ειδους παιχνιδια ειναι?

Φανταζομαι δηλαδη οτι και απο Nintendo μερια ειναι τυχαιο που το Zelda ειναι το πιο καλοπουλημενο και αναγνωρισμενο παιχνιδι της κονσολας(με δευτερο το Odyssey) ως τωρα που για να σκεφτω και αυτο single player ειναι :)

Το Cultist συναίσθημα - το καλλιεργούν οι exec της Sony. Χωρίς αμφιβολία. Το ίδιο θα κάνουν και του xbox - όταν - αν - θα έχουν το "πάνω χέρι".

Κατά τα άλλα τα πιο memorable παιχνίδια είναι αυτά από τα οποία προήλθαν αυτά που αναφέρεις.

Για κάθε Divinity υπήρχε ένα Baldur's Gate. Για κάθε Sonic υπήρχε ένα παλαιότερο Sonic κλπ. αλλά αυτό είναι μια άλλη τεράστια συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Το Cultist συναίσθημα - το καλλιεργούν οι exec της Sony. Χωρίς αμφιβολία. Το ίδιο θα κάνουν και του xbox - όταν - αν - θα έχουν το "πάνω χέρι".

Κατά τα άλλα τα πιο memorable παιχνίδια είναι αυτά από τα οποία προήλθαν αυτά που αναφέρεις.

Για κάθε Divinity υπήρχε ένα Baldur's Gate. Για κάθε Sonic υπήρχε ένα παλαιότερο Sonic κλπ. αλλά αυτό είναι μια άλλη τεράστια συζήτηση.

Μιλαμε για καθε γενια ποια ειναι τα πιο memorable παιχνιδια που μενουν στην ιστορια.

Online παιχνιδια τυπου Fortnite,Overwatch,Pubg,call of duty,Fifa στο μονο πραγμα που μενουν στην ιστορια ειναι για τις πωλησεις/εσοδα/μεγιστο peak ενεργων online χρηστων.

Το 2019-2020 που θα τελειωσει και αυτη η γενια κονσολων,ποια παιχνιδια θα μπουν στο πανθεον των παιχνιδιων που ξεχωρισαν για αυτα που προσεφεραν απο πλευρας ποιοτητας/συνολικης εμπειριας,το Witcher 3 ή το Pubg/Fortnite?

Δεν λεω οτι ολα τα single player παιχνιδια ειναι διαμαντια και ολα τα multiplayer παιχνιδια ειναι για τα σκουπιδια,ουτε φυσικα οτι σε οποιον δεν αρεσουν τα single player παιχνιδια πρεπει να τα παιζει με το ζορι.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μιλαμε για καθε γενια ποια ειναι τα πιο memorable παιχνιδια που μενουν στην ιστορια.

Online παιχνιδια τυπου Fortnite,Overwatch,Pubg,call of duty,Fifa στο μονο πραγμα που μενουν στην ιστορια ειναι για τις πωλησεις/εσοδα/μεγιστο peak ενεργων online χρηστων.

Το 2019-2020 που θα τελειωσει και αυτη η γενια κονσολων,ποια παιχνιδια θα μπουν στο πανθεον των παιχνιδιων που ξεχωρισαν για αυτα που προσεφεραν απο πλευρας ποιοτητας/συνολικης εμπειριας,το Witcher 3 ή το Pubg/Fortnite?

Δεν λεω οτι ολα τα single player παιχνιδια ειναι διαμαντια και ολα τα multiplayer παιχνιδια ειναι για τα σκουπιδια,ουτε φυσικα οτι σε οποιον δεν αρεσουν τα single player παιχνιδια πρεπει να τα παιζει με το ζορι.

Μα φυσικά το Witcher. Δεν ξέρω τι κατάλαβες για εμένα για να γράψεις τέτοιο post.

Από την άλλη για μένα το WoW (ένα multiplayer παιχνίδι) καταστρέφει κάθε παιχνίδι exclusive ή μη - σε κάθε τομέα - ειδικά στον τομέα του naration/story. Αμ δεν είναι console exclusive...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Από την άλλη για μένα το WoW (ένα multiplayer παιχνίδι) καταστρέφει κάθε παιχνίδι exclusive ή μη - σε κάθε τομέα - ειδικά στον τομέα του naration/story. Αμ δεν είναι console exclusive...

Δεν νομιζω οτι εχει νοημα να συγκρινουμε μηλα με καρπουζια(single player διαφορετικα ειδη παιχνιδιων με mmo rpg).

Ο λογος που ανεφερα τα πιο πισω παιχνιδια αν και διαφορετικων κατηγοριων ειναι γιατι ολα τους περαν απο παρα πολυ γνωστα και δημοφιλη παιχνιδια εχουν ολα ενα κοινο,οτι ειναι Single player παιχνιδια πριν μπουμε στην γενια των τωρινων κονσολων που πηρε αυτη την στροφη τοσο πολυ στο online σε σχεση με την προηγουμενη.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προσφορα που βγαλανε για το plus , 15 μηνες 60 ευρω, ειναι μονο για οσους δεν εχουν plus? ή ανοιγει απο αύριο για όλους?

Εγω που εχω plus και μου τελειωνει, δεν μπορω να ανανεωσω τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

λογικα στακαρει κ προστηθεται στην ηδη υπαρχουσα.

βεβαια τωρα που πηγα να την  αγορασω μου την εχει unavailble ενω ειμαι user ps+ εκτος αν ανοιγει πιο μετα

Επεξ/σία από sndev
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.playstation.com/el-gr/explore/ps4/my-ps4-life/?emcid=or-st-177469&utm_medium=Social&utm_campaign=&utm_source=&utm_term=or-st-177469&utm_content=My_PS4_Life

 

Δημιουργεί βίντεο με ανασκόπηση στατιστικών κτλ. Εμένα δεν έχει λειτουργήσει ακόμα αλλά δοκιμάστε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, sndev είπε

λογικα στακαρει κ προστηθεται στην ηδη υπαρχουσα.

βεβαια τωρα που πηγα να την  αγορασω μου την εχει unavailble ενω ειμαι user ps+ εκτος αν ανοιγει πιο μετα

εμενα το plus μου τελειωνει 25/12, ξερει κανεις αν μπορω να το ακυρωσω και να βαλω τη προσφορα που εχουν τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...