Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σορρυ κ ολας αλλα μας τα εχετε πρηξει. Εδω ειναι ps4 topic, οχι αερολογια topic. Και ποιος μπορει να κρινει τι ειναι σκουπιδι και τι οχι? Και πως να κρινεις καποιον επειδη του αρεσει να παιζει fortnite? Μαθετε να μην κρινετε, γιατι θα κριθειτε και δε θα σας αρεσει

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vasskar είπε

ρε παιδια σορρυ που επεμβαινω στα των παιχνιδιων αλλα μηπως ξερει καποιος αν θα παιξει καμια καλη προσφορα χριστουγεννιατικη για αγορά ps4 κονσολας τωρα για εμας που χασαμε τη black friday.... 

Παίζει(?) / έπαιζε καλή προσφορά από Amazon Γαλλίας για ps4 pro.

Το έβαλαν και στο Ιταλικό. Ο matrixx λέει ίσως έρθει και από εδώ η προσφορά.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Grim Ripper είπε

Ξέρουμε αν βγάζει τίποτα trophies το demo;
Για να ξέρω αν είναι να μην το δοκιμάσω. :P

Οσα trial επαιξα δεν ειχε ουτε ενα που να δινει trophies. Να το δοκιμασεις ομως, και να παθεις την πλακα σου 😛

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεξηγησες αλεχ αλλο λεει το παιδι απο πανω.. οτι αποψη του ειναι οτι αυτα τα παιχνιδια ειναι σκουπιδια και δεν μπορει να του λενε να μην λεει την αποψη του ελευθερα.Μην μεταφραζετε τα λεγομενα καποιου οπως θελετε γιατι βγαινουν λαθος συμπερασματα.Και εγω τα ιδια πιστευω για αυτα τα παιχνιδια αλλα μεταξυ μας που κ που χρειαζεται και λιγο τρασιλα κ για αυτο αλλωστε τρωω καμια φορα στα goodys και παιζω και τετοια παιχνιδια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, icenex είπε

οτι αποψη του ειναι οτι αυτα τα παιχνιδια ειναι σκουπιδια και δεν μπορει να του λενε να μην λεει την αποψη του ελευθερα

Αυτο ακριβως λεω...Οι απολυτες αποψεις καλο ειναι να κρατουνται για τον εαυτο του καθενος...Εδω ΦΥΣΙΚΑ και ειναι ελευθερος ο καθενας να λεει την αποψη του χωρις να μειωνει των αλλων...Οταν εγω ερθω και πω οτι πω αυτο το παιχνιδι ειναι σκουπιδι και δεν τα λογιζω καν παιχνιδια κτλπ κτλπ ειναι σαν να μειωνω οποιον το παιζει...Θα μπορουσα λοιπον,για την ευγενια και την οικονομια της συζητησης και μιας και δεν ειμαστε ολοι για καφε καθε απογευμα και μπορουν τα λεγομενα μου να παρεξηγηθουν πολυ ευκολα, να πω οτι ξερετε εμενα τετοια παιχνιδια δεν μου ταιριαζουν και τα βρισκω καπως αδιαφορα και εκτος των γουστων μου για χ,ψ λογους. Εκει ποιος θα μιλαγε?

Οχι ομως να μιλαμε για αυτολογοκρισιες και οτι μπορουμε να βαζουμε ταμπελες σε οποιον παιζει αυτα τα παιχνιδια η βλεπει σκουπιδοτηλεοραση σε οσους ακουν Παντελιδη κτλπ κτλπ...Και οτι αυτοι ειμαστε και σε οποιον γουσταρουμε και δεν αλλαζουμε για να μην θιχτουν 15αχρονα στα φορα...

Και σε επομενο μηνυμα σκαει το επικο σχολιο του τυπου..." Χρονο χανουν αυτοι που ασχολουνται με τη γνωμη καποιου που δεν συμφωνουν'' 

Ωραιος ψιλε...ας μην λεμε την γνωμη μας οταν διαφωνουμε...θα παμε μπροστα σαν κοινωνια με αυτη την αποψη!Ισως την εφαρμοζεις στην ζωη σου ηδη και εχεις καταφερει πραγματα...Τι να πω...

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ψυριζεις τωρα....παραδειγμα και το last of us να πεις τρασιλα που εγω το θεωρω διαμαντι ειναι αποψη σου κ ειναι σεβαστη.Σιγα μην κατσω να σκασω.Αυτο ειναι το σχολιο του παιδιου παμε παρακατω μην σκαλωνετε και το πατε σε προσωπικο επιπεδο.Γουστα και αποψεις μην τρελενεστε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vasskar είπε

ρε παιδια σορρυ που επεμβαινω στα των παιχνιδιων αλλα μηπως ξερει καποιος αν θα παιξει καμια καλη προσφορα χριστουγεννιατικη για αγορά ps4 κονσολας τωρα για εμας που χασαμε τη black friday.... 

Τσέκαρε το ανάλογο νήμα για προσφορά ps4 Pro από Amazon.fr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως είμαι κοντά στο τέλος το SotC νομίζω στον προτελευταίο κολοσσό. Νομίζω είναι από αυτά τα παιχνίδια που μπορείς να τα παίξεις μόνο μια φορά ακόμα και αν τα κάνουν επανεπεξεργασία δύο γενιές μετά.

Το πρώτο το θεωρούσα και ακόμα το θεωρώ το καλύτερο παιχνίδι του 2 μαζί με MGS2 και ένα από τα 10 15 πιο αγαπημένα μου.

Αλλά την δεύτερη φορά δεν μπορείς να ξαναζήσεις την μαγεία. Κάτι σαν το Journey και καλύτερα γραφικά που έχει στην νέα γενιά δεν είναι παιχνίδι που παίζεται δεύτερη φορά.

Μια φορά και να τα θυμόμαστε για την απίστευτη εμπειρία που μας χάρισαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Choutas είπε

Πάντως είμαι κοντά στο τέλος το SotC νομίζω στον προτελευταίο κολοσσό. Νομίζω είναι από αυτά τα παιχνίδια που μπορείς να τα παίξεις μόνο μια φορά ακόμα και αν τα κάνουν επανεπεξεργασία δύο γενιές μετά.

Αν τα κανουν remake(που αλλαξουν αρκετα το παιχνιδι σε αρκετα πραγματα με νεες προσθηκες) οπως για παραδειγμα στα Resident evil τοτε μια χαρα(και παραπανω)παιζονται ξανα τα παιχνιδια.

Αν τα βγαλουν σαν remastered(οπως ειναι το SOTC αν και με καλυτρα γραφικα)που ειναι ακριβως τα ιδια πραγματα παντου τοτε ναι δεν σε κραταει/κερδιζει τοσο οσο την πρωτη φορα.

Το πιο κλασσικο παραδειγμα ειναι το Resident evil 2 που αναμενεται τον αλλο μηνα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει ένα συναίσθημα τύπου "cultist" στα fora των PlayStation και όχι μόνο,  βγαίνει αυθόρμητα  περί των single player games.  Το "καλλιεργεί" η ίδια η Sony άλλωστε.

Όμως τα games της Sony που χρηματοδοτούνται "τσαμπέ" από "σκουπίδια" τύπου fortnite (όντως και εγώ για το recycle bin το έχω - και βαράω και ccleaner από πάνω) είναι θέμα ανάξιο σχολιασμού - ε? 

Τι νομίζατε ότι τα λεφτά τα χ@ζει η Sony και η κάθε Sony?

Αυτά τα sinle player - "εμπειρίες" από βγάζουν τα λεφτά τους τελικά? Από τις ιδίες πωλήσεις?

 

Επεξ/σία από Sir_Teraflop
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Sir_Teraflop είπε

Εντάξει ένα συναίσθημα τύπου "cultist" στα fora των PlayStation και όχι μόνο,  βγαίνει αυθόρμητα  περί των single player games.  Το "καλλιεργεί" η ίδια η Sony άλλωστε.

Όμως τα games της Sony που χρηματοδοτούνται "τσαμπέ" από "σκουπίδια" τύπου fortnite (όντως και εγώ για το recycle bin το έχω - και βαράω και ccleaner από πάνω) είναι θέμα ανάξιο σχολιασμού - ε? 

Τι νομίζατε ότι τα λεφτά τα χ@ζει η Sony και η κάθε Sony?

Αυτά τα sinle player - "εμπειρίες" από βγάζουν τα λεφτά τους τελικά? Από τις ιδίες πωλήσεις?

Τα Uncharted/last of us/killzone/God of war του ps3 απο τι χρηματα προηλθαν που δεν υπηρχε τοτε ουτε Fortnite,ουτε τιποτα και ακομα και σε call of duty οι περισσοτεροι επαιζαν τοτε στο Xbox? :)

Τα Uncharted 4/Horizon zero dawn(οι γνωστες υπερ παραγωγες της)απο που προηλθαν που δεν υπηρχε στις αρχες της γενιας ουτε Fortnite,ουτε pubg?

Τελος δεν εχει καμια σχεση αυτο που λες περι cultist συναισθηματος.

Τα πιο memorable παιχνιδια καθε γενια εδω και ποσα χρονια ηταν ή δεν ηταν κυριως Single player παιχνιδια?Αυτα που μαζευαν τα περισσοτερα βραβεια και ειχαν τις υψηλοτερες βαθμολογιες?

Και περαν των exclusive της Sony,παιχνιδια τυπου Witcher 3,Divinity Original Sin,Dark Souls,Batman,Dishonored,Life is strange,Rayman,Sonic,Wolfenstein,Resident evil,Devil may Cry,Bayonetta(και η λιστα δεν τελειωνει) κλπ ή ακομα και τα ιδια τα indies τι ειδους παιχνιδια ειναι?

Φανταζομαι δηλαδη οτι και απο Nintendo μερια ειναι τυχαιο που το Zelda ειναι το πιο καλοπουλημενο και αναγνωρισμενο παιχνιδι της κονσολας(με δευτερο το Odyssey) ως τωρα που για να σκεφτω και αυτο single player ειναι :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...