Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, babality είπε

ειναι ευγενικη λεξη το σκουπιδι για να περιγραψει τετοια "παιχνιδια"

Κοιτα να δεις που ειμαστε πολλοι....

Ας το αφησουμε ομως εδω μην ξεκινησει κανενας πολεμος γιατι -και λογω ηλικιας- πολλες φορες βραζει το αιμα αυτων που παιζουν τετοια παιχνιδια. Λογικο ειναι και εγω πιτσιρικας τσακωνομουν και με τον αερα. Και μην μου πειτε οτι το μεγαλυτερο ποσοστο των χρηστων τετοιων παιχνιδιων δεν ειναι πιτσιρικαδες γιατι θα γελασω . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν χρειάζεται να βάζουμε καρτέλες σε παιχνίδια ή σε ανθρώπους που παίζουν τα συγκεκριμένα παιχνίδια.

Για μένα το θέμα είναι να παίζεις διάφορα παιχνίδια και να μπορείς να ξεχωρίσεις τι πραγματικά αξίζει.

Παίζω pubg με φίλους μου και ας είμαι "μεγάλος". Αλλά ασχολούμαι που και που και μόνο για τον χαβαλέ.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως ψηφίζεις για παιχνίδι της χρονιάς το fortnite ή παρόμοια παιχνίδια.

Θα μπορούσε να υπήρχε κατηγορία "Hype" παιχνίδια, εκεί ναι θα μπορούσε να κερδίσει.

Επίσης πρέπει να σκεφτείτε ότι η βάση χρηστών σε παιχνίδι σαν το fortnite είναι μικρής ηλικίας, οπότε η εμπειρία που έχουν σήμερα τα παιδιά είναι αυτά τα παιχνίδια. Γιατί σε αυτήν την ηλικία ότι είναι μόδα πιάνει.

Δεν γίνεται τα σημερινά παιδιά να ξεκινήσουν με παιχνίδια που παίζαμε εμείς και ήταν φανταστικά για πολλούς και διάφορους λόγους.

 

Επεξ/σία από Dinoel
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Dinoel είπε

δεν χρειάζεται να βάζουμε καρτέλες σε παιχνίδια ή σε ανθρώπους που παίζουν τα συγκεκριμένα παιχνίδια.

Για μένα το θέμα είναι να παίζεις διάφορα παιχνίδια και να μπορείς να ξεχωρίσεις τι πραγματικά αξίζει.

Παίζω pubg με φίλους μου και ας είμαι "μεγάλος". Αλλά ασχολούμαι που και που και μόνο για τον χαβαλέ.

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως ψηφίζεις για παιχνίδι της χρονιάς το fortnite ή παρόμοια παιχνίδια.

Θα μπορούσε να υπήρχε κατηγορία "Hype" παιχνίδια, εκεί ναι θα μπορούσε να κερδίσει.

Επίσης πρέπει να σκεφτείτε ότι η βάση χρηστών σε παιχνίδι σαν το fortnite είναι μικρής ηλικίας, οπότε η εμπειρία που έχουν σήμερα τα παιδιά είναι αυτά τα παιχνίδια. Γιατί σε αυτήν την ηλικία ότι είναι μόδα πιάνει.

Δεν γίνεται τα σημερινά παιδιά να ξεκινήσουν με παιχνίδια που παίζαμε εμείς και ήταν φανταστικά για πολλούς και διάφορους λόγους.

Πρεπει να σταματησουμε να αυτολογοκρινομαστε οταν θελουμε να πουμε κατι τη σημερον ημερα. Μπορω να βαλω ταμπελα σε οσους παιζουν pubg, σε οσους βλεπουν σκουπιδοτηλεοραση , σε οσους ακουν παντελιδη κλπ κλπ. 

Για μενα αυτα ειναι σκουπιδια και δεν θελω να στρογγυλεψω την αποψη μου μηπως και παρεξηγηθει κανενα 15χρονο σε καποιο φορουμ. Και δεν το λεω για σενα γενικα μιλαω. 

Δεχομαι οτι υπαρχουν παιχνιδια για ολους και δεν θα κατσω να πεισω καποιον γιατι το RDR2 ειναι εμπειρια ζωης ενω το fortnite ειναι λιγοτερο ενδιαφερον απο το να κοιταω ενα τοιχο να στεγνωνει μετα απο βαψιμο. 

Απλα θελω να τονισω οτι αυτο που γουσταρει η πλειοψηφια σε αυτον τον πλανητη -στατιστικα μιλωντας- δεν ειναι παντα το καλυτερο/σωστοτερο/ωραιοτερο. Τα παραδειγματα απειρα. Σε ολους τους τομεις της καθημερινοτητας. 

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, james9tito είπε

Πρεπει να σταματησουμε να αυτολογοκρινομαστε οταν θελουμε να πουμε κατι τη σημερον ημερα. Μπορω να βαλω ταμπελα σε οσους παιζουν pubg, σε οσους βλεπουν σκουπιδοτηλεοραση , σε οσους ακουν παντελιδη κλπ κλπ. 

Για μενα αυτα ειναι σκουπιδια και δεν θελω να στρογγυλεψω την αποψη μου μηπως και παρεξηγηθει κανενα 15χρονο σε καποιο φορουμ. Και δεν το λεω για σενα γενικα μιλαω. 

Δεχομαι οτι υπαρχουν παιχνιδια για ολους και δεν θα κατσω να πεισω καποιον γιατι το RDR2 ειναι εμπειρια ζωης ενω το fortnite ειναι λιγοτερο ενδιαφερον απο το να κοιταω ενα τοιχο να στεγνωνει μετα απο βαψιμο. 

Απλα θελω να τονισω οτι αυτο που γουσταρει η πλειοψηφια σε αυτον τον πλανητη -στατιστικα μιλωντας- δεν ειναι παντα το καλυτερο/σωστοτερο/ωραιοτερο. Τα παραδειγματα απειρα. Σε ολους τους τομεις της καθημερινοτητας. 

Εννοείται ότι για τον καθένα μας υπάρχει και κάποιο "σκουπίδι" είτε μιλάμε για παιχνίδια είτε για κάτι άλλο. Απλώς δεν υπάρχει λόγος να αναφέρομαστε σε κάτι που δεν μας ενδιαφέρει, ή το θεωρούμε σκουπίδι.

Από την στιγμή που δεν σε νοιάζει δεν ασχολείσαι. Αν ασχολείσαι με κάτι που θεωρείς σκουπίδι, έστω και να γράψεις σε ένα forum χάνεις πολύτιμο χρόνο από κάτι στην ζωή σου που δεν θεωρείς σκουπίδι.

Αν το κάνεις γιατί γουστάρεις απλώς να πιάνεις συζήτησει για "σκουπίδια", τότε απλώς μπορείς να πεις ότι γουστάρω να κράζω.

Κατά τα άλλα άρχισα το Destiny 2. Το βαριέμαι λίγο να πω την αλήθεια, γιατί πολύ επανάληψη χωρίς νόημα. Εννοείται ότι σε τέτοια παιχνίδια την επανάληψη την θεωρώ δεδομένη, αλλά και πάλι νιώθω ότι είμαι σε ένα εργοστάσιο και όλη μέρα βιδώνω μία βίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, Dinoel είπε

Εννοείται ότι για τον καθένα μας υπάρχει και κάποιο "σκουπίδι" είτε μιλάμε για παιχνίδια είτε για κάτι άλλο. Απλώς δεν υπάρχει λόγος να αναφέρομαστε σε κάτι που δεν μας ενδιαφέρει, ή το θεωρούμε σκουπίδι.

Από την στιγμή που δεν σε νοιάζει δεν ασχολείσαι. Αν ασχολείσαι με κάτι που θεωρείς σκουπίδι, έστω και να γράψεις σε ένα forum χάνεις πολύτιμο χρόνο από κάτι στην ζωή σου που δεν θεωρείς σκουπίδι.

Αν το κάνεις γιατί γουστάρεις απλώς να πιάνεις συζήτησει για "σκουπίδια", τότε απλώς μπορείς να πεις ότι γουστάρω να κράζω.

Κατά τα άλλα άρχισα το Destiny 2. Το βαριέμαι λίγο να πω την αλήθεια, γιατί πολύ επανάληψη χωρίς νόημα. Εννοείται ότι σε τέτοια παιχνίδια την επανάληψη την θεωρώ δεδομένη, αλλά και πάλι νιώθω ότι είμαι σε ένα εργοστάσιο και όλη μέρα βιδώνω μία βίδα.

Χρονο χανουν αυτοι που ασχολουνται με τη γνωμη καποιου που δεν συμφωνουν. Βλεπεις οτι δεν παω να πεισω κανεναν . Ουτε μπαινω να γραφω διθυραμβους για καποιο παιχνιδι που γουσταρω , ουτε κραζω οπως λες. Αποψη εξεφρασακαι ως εκει. 

Επισης , ειμαι 42 εχω παιξει πολυ σκουπιδι για να κραξω καποιον αλλον . Εχω κολλητο που εχει φαει τη ζωη του στο Destiny. Του λεω τι **** ειναι αυτες που παιζεις, μου ανταπαντα τι *** ειναι αυτες που παιζεις οταν με βλεπει να παιζω πχ overcooked. Μεχρι εκει , δεν σκοτωνομαστε κιολας. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, james9tito είπε

Χρονο χανουν αυτοι που ασχολουνται με τη γνωμη καποιου που δεν συμφωνουν. Βλεπεις οτι δεν παω να πεισω κανεναν . Ουτε μπαινω να γραφω διθυραμβους για καποιο παιχνιδι που γουσταρω , ουτε κραζω οπως λες. Αποψη εξεφρασακαι ως εκει. 

δεν μιλούσα για εσένα προσωπικά, γενικά το έθεσα.

Καλά μεταξύ φίλων το κράξιμο για το τι παιχνίδια παίζει ο καθένας είναι αναμενόμενο :D Κλασική περίπτωση βλάβης.

Έψαχνα ένα παιχνίδι που να παίζω κάποιες φορές που βαριέμαι να ασχοληθώ με κάτι σοβαρό και για αυτό το ξεκίνησα.

Αν μου πει κάποιος τι σου μένει από το Destiny 2 είναι, πόσες φορές έκανα reload! Πραγματικά το πλήκτρο R(δεν θυμάμαι ποιο είναι στο ps4) είναι passive πλέον.

Πυροβολάω, reload, πυροβολάω,reload. Ίδια λούπα συνέχεια κάθε 2-3 δευτερόλεπτα.

Βλακεία που δεν το ξεκίνησα στο pc τουλάχιστον να ευχαριστηθώ τα γραφικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinoel είπε

δεν μιλούσα για εσένα προσωπικά, γενικά το έθεσα.

Καλά μεταξύ φίλων το κράξιμο για το τι παιχνίδια παίζει ο καθένας είναι αναμενόμενο :D Κλασική περίπτωση βλάβης.

Έψαχνα ένα παιχνίδι που να παίζω κάποιες φορές που βαριέμαι να ασχοληθώ με κάτι σοβαρό και για αυτό το ξεκίνησα.

Αν μου πει κάποιος τι σου μένει από το Destiny 2 είναι, πόσες φορές έκανα reload! Πραγματικά το πλήκτρο R(δεν θυμάμαι ποιο είναι στο ps4) είναι passive πλέον.

Πυροβολάω, reload, πυροβολάω,reload. Ίδια λούπα συνέχεια κάθε 2-3 δευτερόλεπτα.

Βλακεία που δεν το ξεκίνησα στο pc τουλάχιστον να ευχαριστηθώ τα γραφικά.

Αν και οπως ειπα δεν ειμαι φαν , το shooting στο destiny ειναι φανταστικο οπως γενικα τα mechanics. Οκ δεν ειναι παραξενο υπαρχει ενα Halo απο πισω. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διαφωνώ απλώς για μένα θα έπρεπε τουλάχιστον να μην χρειάζεται κάθε τόσο και λιγάκι να κάνεις reload.

Δεν ξέρω αν ποιο μετά υπάρχουν όπλα με μεγαλύτερη γεμιστήρα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μεγαλη συζητηση ανοιξατε και ειμαι στη δουλεια-δεν εχω χρονο. Λογικη fast food για τις μαζες σε ολα τα επιπεδα, ειτε μιλουμε για ποδοσφαιρο, μπασκετ, social media, κινηματογραφο, βιντεοπαιχνιδια ακομα και...πινγκ-πονγκ. Oχετος και κολαφος αν θελετε τη γνωμη μου οι εν λογω δημιουργιες, αν και κατα πασα βεβαιοτητα σιγουρα θα βρισκοταν καποιος να κακοχαρακτηρισει καποιον οπαδο του ποιοτικου εντος και εκτος εισαγωγικων single player gaming, με καποιο αφορισμο του τυπου 40 χρονων μαλακας καθεσαι και παιζεις RDR2 TLOU2 κλπ...

Δεν βγαινει ακρη. Παντα στο οτι καθεται καλυτερα στον καθενα μας..

Επεξ/σία από kostiger
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, james9tito είπε

Πρεπει να σταματησουμε να αυτολογοκρινομαστε οταν θελουμε να πουμε κατι τη σημερον ημερα. Μπορω να βαλω ταμπελα σε οσους παιζουν pubg, σε οσους βλεπουν σκουπιδοτηλεοραση , σε οσους ακουν παντελιδη κλπ κλπ. 

Για μενα αυτα ειναι σκουπιδια και δεν θελω να στρογγυλεψω την αποψη μου μηπως και παρεξηγηθει κανενα 15χρονο σε καποιο φορουμ. Και δεν το λεω για σενα γενικα μιλαω. 

Δεχομαι οτι υπαρχουν παιχνιδια για ολους και δεν θα κατσω να πεισω καποιον γιατι το RDR2 ειναι εμπειρια ζωης ενω το fortnite ειναι λιγοτερο ενδιαφερον απο το να κοιταω ενα τοιχο να στεγνωνει μετα απο βαψιμο. 

Απλα θελω να τονισω οτι αυτο που γουσταρει η πλειοψηφια σε αυτον τον πλανητη -στατιστικα μιλωντας- δεν ειναι παντα το καλυτερο/σωστοτερο/ωραιοτερο. Τα παραδειγματα απειρα. Σε ολους τους τομεις της καθημερινοτητας. 

χερομαι που υπαρχουν και αλλοι ανθρωποι με τις ιδιες ακριβως αποψεις με μενα και δεν ειμαι ο μονος τα ειπες ολα αδερφε σου βγαζω το καπελο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Destiny 2 περνεις ενα κατι σαν upgrade που κανει reload μονο του, εαν συνηθιζεις να ριχνεις βροχη τις σφαιρες, μια ριπη ολος ο γεμιστηρας τοτε φυσικα δεν θα προλαβει να τον ξαναγεμισει, εαν ομως ριχνεις σαν burst mode, μικρες ριπες, τοτε τα παει μια χαρα. Δεν θυμαμαι ομως εαν το upgrade αυτο μενει και μετα την αλλαγη του οπλου.

Διαφωνω με την χρηση του ορου σκουπιδια για τα battleroyal (αναφερθηκαν τα pubg, fortinite). Δεν με ενδιαφερει να πεισω κανεναν, αλλα με ενδιαφερει να καταλαβω γιατι το λετε αυτο.
Ποιο παιχνιδι ειναι καλυτερο, το COD που απλα πυροβολεις η το uncharted που περπατας μπροστα στον διαδρομο πηδας-πυροβολας-πηδας-πυροβολας; Δεν εχει φωτορεαλιστικα γραφικα, δηλαδη τα Nintendo ειναι χαλια που δεν ειναι native 16K HDR 150Hz; Οτι δεν εχει το κινηματογραφικο συγκινησιαρικο στορυ οπως το Last of Us;
Γιατι ειναι σκουπιδια αυτα και τα αλλα ειναι διαμαντια;
Υποψην οτι εχω δοκιμασει ενα παιχνιδι Fortnite που με φαγαν λαχανο και δεν ξανασχοληθηκα ποτε.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι στην ιδια προταση εχεις βαλει uncharted , last of us και cod δειχνει πολλα για το πως αντιλαμβανεσαι το gaming. Ουτε εγω θελω να σε πεισω για το πως αλλαξε το gaming με το Last of Us. Και για τους δυο μας υπαρχουν παιχνιδια και παμε παρακατω. 

Θα επιμεινω στην αποψη μου οτι τα σκουπιδια ειναι περισσοτερο χρησιμα απο αυτα του σκουπιδια του gaming και συχωρατε με που δεν ακουγομαι pilitically correct. 

ΥΓ. Το ξαναδιαβασα και γελαω , "κινηματογραφικο συγκινησιαρικο στορυ". Oh well, παμε παρακατω....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια σορρυ που επεμβαινω στα των παιχνιδιων αλλα μηπως ξερει καποιος αν θα παιξει καμια καλη προσφορα χριστουγεννιατικη για αγορά ps4 κονσολας τωρα για εμας που χασαμε τη black friday.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, james9tito είπε

Το οτι στην ιδια προταση εχεις βαλει uncharted , last of us και cod δειχνει πολλα για το πως αντιλαμβανεσαι το gaming. Ουτε εγω θελω να σε πεισω για το πως αλλαξε το gaming με το Last of Us. Και για τους δυο μας υπαρχουν παιχνιδια και παμε παρακατω. 

Θα επιμεινω στην αποψη μου οτι τα σκουπιδια ειναι περισσοτερο χρησιμα απο αυτα του σκουπιδια του gaming και συχωρατε με που δεν ακουγομαι pilitically correct. 

ΥΓ. Το ξαναδιαβασα και γελαω , "κινηματογραφικο συγκινησιαρικο στορυ". Oh well, παμε παρακατω....

Κραταω σαν απαντηση οτι δεν μπορεις να απαντησεις. Καλως, παμε παρακατω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...