Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

18 λεπτά πριν, katman2000 είπε

δεν τα εγραψα εγω ρε φιλε για το god of war και ξαναλεω αν εχεις παιξει το ρημαδι το παιχνιδι σεβομαι την αποψη σου οπως και εσυ την δικια μου αν ομως ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ δεν μπορεις να εχεις αποψη.

Αυτό το φασιστικό "πρέπει να σέβεσαι την άποψή μου", κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει. Όχι, όταν λες υπερβολές, δε θα σέβομαι καμία άποψη. Όταν γενικεύεις, χρησιμοποιώντας τη δική σου γνώμη για να βγάλεις συμπέρασμα για πολλούς, πάλι δε θα σέβομαι καμία άποψη.

Έχει ο άλλος "άποψη" πως ο εμβολιασμός είναι κάτι κακό και πως η γη είναι επίπεδη. Άποψή του είναι. Να τη σεβαστούμε αν είναι. 

Επίσης, η άλλη η παπάτζα που βάζεις με κεφαλαία είναι ακόμα χειρότερη.

Όπως έγραψα πιο πάνω, παίζω κοντά στα 30 χρόνια παιχνίδια. Αν είναι έτσι, ό,τι γράφω να το κάνεις εικόνισμα, επειδή έχω παίξει περισσότερα παιχνίδια. Έχω παίξει στις αρχικές κονσόλες τα God of War. 

Μάθε να είσαι διαλλακτικός και χωρίς υπερβολές στη ζωή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, katman2000 said:

με τη διαφορα οτι εχω ολοκληρωσει ολα τα παιχνιδια και απο τους τρεις  τιτλους σε πολλαπλα playthrough.εσυ εχεις παιξει και ολοκληρωσει καποιο dark souls?

 

Άρα για τα άλλα που συμφώνησες δεν έχεις παίξει κάποιο και απλά συμφώνησες? 

Ή σε αυτό επειδή σου άρεσε δεν μπορεί να γίνει η άκυρη απλούστευση? 

 

Για να σου φύγει η απορία πάντως, ναι έχω παίξει, έχω όλα τα παιχνίδια και μόλις πέσει η τιμή του remaster για το Switch θα το πάρω και εκεί να το έχω και φορητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται σε όλους να μας αρέσουν όλα τα παιχνίδια έχω ακούσει να λένε ότι gow zelda είναι βλακείες εμένα μου αρέσουν τα dark souls έχω ακούσει είναι και αυτά για πολλούς βλακείες εμένα πάλι μου άρεσαν δεν γίνεται σε όλους μας να μας αρέσουν ολα. 

Το witcher 3 συμφωνώ είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγει με πολύ μεγάλη διάρκεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε χαλαρωστε βασικος κανονας να ειστε αντικειμενικοι με ενα παιχνιδι ειναι να μην παιρνετε σοβαρα την αποψη σας οταν ειστε συναισθηματικα δεμενοι με αυτο αμα μπει αυτο στην εξισωση εχουμε τετοια αποτελεσματα.Για μενα καλυτερο παιχνιδι εβερ ειναι το fallout 2.Τι συζητατε τωρα γουστα ειναι αυτα  εδω αλλοι την βρισκουν με την φαρμα στο fb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Πριν 20χρονια δηλαδη τα παιχνιδια που κυκλοφορουσαν στο τοτε ps1 ποσο πιο διαφορετικα ηταν?

Ένα όνομα θα σου πω μόνο: Metal Gear Solid. Αν το είχες παίξει τότε καταλαβαίνεις.
Bonus round: Silent Hill
:P :P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, NickTG είπε

Άρα για τα άλλα που συμφώνησες δεν έχεις παίξει κάποιο και απλά συμφώνησες? 

Ή σε αυτό επειδή σου άρεσε δεν μπορεί να γίνει η άκυρη απλούστευση? 

Για να σου φύγει η απορία πάντως, ναι έχω παίξει, έχω όλα τα παιχνίδια και μόλις πέσει η τιμή του remaster για το Switch θα το πάρω και εκεί να το έχω και φορητό. 

δεν εχω παιξει το breath of the wild οκ το παραδεχομαι εκει ειμαι λαθος και εφοσον εχεις παιξει τα souls δεχομαι τον χαβαλε σου εστω και αν με ενοχλει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Πανος999 είπε

Καινουριο?? 

Ναι στην ουσια reskin toy 5 ειναι , το οποιο 5 ηταν πολυ καλο  και με απιστευτο setting .Aυτο παλι δειχνει χιλιοειπωμενο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Ένα όνομα θα σου πω μόνο: Metal Gear Solid. Αν το είχες παίξει τότε καταλαβαίνεις.
Bonus round: Silent Hill
:P :P

Και αυτα παντως πεφτουν πανω στο πιο πισω μοτιβο παιχνιδιων που ανεφερθηκε.

Προχωρας βρισκεις εχθρους,μετα βρισκεις μεγαλυτερους εχθρους(bosses),cutscene για την ''ιστορια''και μετα παλι απο την αρχη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δηλαδη πως γινεται να λεγεται επαναλαμβανομενο με την κακη εννοια παιχνιδι τυπου god of war αφου ανεκαθεν ετσι ηταν σχεδιαστηκα το ειδος των παιχνιδιων αυτων?

Το ιδιο ισχυει και για τα devil may cry ή τα Bayonetta.

Και τι ακριβως βαθυστοχαστο πλοτ και ιστορια/νοημα της ζωης περιμενει καποιος σε παιχνιδι στο οποιο παιζεις με τον Kratos και σκοτωνεις Θεους και τερατα?

Οκ το να μην θεωρει καποιος παιχνιδι της χρονιας το god of war ειναι απολυτως λογικο και κατανοητο(δεν αρεσουν σε ολους τα ιδια παιχνιδια στον ιδιο βαθμο),αλλα το παραπανω ετσι οπως γραφτηκε ειναι τερμα ακραιο.

"Απαντησες μονος.Δεν το θεωρω αξιο παιχνιδι της χρονιας."

Πριν 20χρονια δηλαδη τα παιχνιδια που κυκλοφορουσαν στο τοτε ps1 ποσο πιο διαφορετικα ηταν?

"το θεμα ειναι ποσο διαφορετικα ειναι τωρα 20 χρονια μετα..και η απαντηση ειναι ελαχιστα.Περαν γραφικων και καποιου bonus content online."

Για να σκεφτω πχ τι γινοταν στο Dino Crisis ή στο Resident evil. Α ναι σκοτωνες τερατα(δεινοσαυρους/zombie)και μετα μεγαλυτερα τερατα(mini bosses),cut scene για το αστειο πλοτ και παμε παλι λουπα.

Στο τοτε Medal Of Honor τι εκανες?Απλα προχωρουσες και σκοτωνες οτι εβλεπες.

"αν εβγενε goty το dino crisis τοτε θα ειχα την ιδια ενσταση.Παντως ακομα και τα τουε survival horror ειχαν κανα γριφο αντι για brain dead hack slash gameplay."

Τα τοτε rpg παιχνιδια τυπου Final Fantasy?Προχωρουσες σκοτωνες τερατα και μεγαλυτερα τερατα(bosses),cut scenes για το αστειο plot(μια ζωη να φαμε τον μεγαλο κακο που θελει να καταστρεψει τον πλανητη ή να τον κυριαρχησει)και παμε παλι λουπα.

"αστειο πλοτ το FFVII πχ ? σοβαρεψου λιγο.Στα παιχνιδια αυτα υπαρχουν 15 sub stories που το καθενα ειναι καλυτερο απο το main του gow."

Για να κλεισουμε , οπως ειπα σεβαστη προφανος η γνωμη της πλειοψηφιας και διαφορετικα τα γουστα ανα εποχη.Απλα για μενα δεν αξιζει για game of the year αυτο το παιχνιδι.Μπορει στη κατηγορια του να ειναι top notch αλλα για μενα αυτη η κατηγορια εινα φτωχη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλα το 99% των παιχνιδιων σε ενα μοτιβο λειτουργουν. Και στα shooters σκοτωνεις εχθρους,παιρνεις σφαιρες,ξανασκοτωνεις,παιρνεις κανα καινουριο οπλο,ξανασκοτωνεις,παιρνεις σφαιρες

Και στα strategy μαζευεις resources,χτιζεις,κατακτας,μαζευεις resources,χτιζεις κλπ κλπ.

Δηλαδη απορω πως ειπωθηκε κατι τετοιο ως "αρνητικο" για κατι που εξορισμου υπαρχει λιγο εως πολυ σε ολα τα video games απτην αρχη των χρονων

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Albilosha είπε
2 ώρες πριν, Fulgore είπε

 

"το θεμα ειναι ποσο διαφορετικα ειναι τωρα 20 χρονια μετα..και η απαντηση ειναι ελαχιστα.Περαν γραφικων και καποιου bonus content online."

"αν εβγενε goty το dino crisis τοτε θα ειχα την ιδια ενσταση.Παντως ακομα και τα τουε survival horror ειχαν κανα γριφο αντι για brain dead hack slash gameplay."

"αστειο πλοτ το FFVII πχ ? σοβαρεψου λιγο.Στα παιχνιδια αυτα υπαρχουν 15 sub stories που το καθενα ειναι καλυτερο απο το main του gow."

Για να κλεισουμε , οπως ειπα σεβαστη προφανος η γνωμη της πλειοψηφιας και διαφορετικα τα γουστα ανα εποχη.Απλα για μενα δεν αξιζει για game of the year αυτο το παιχνιδι.Μπορει στη κατηγορια του να ειναι top notch αλλα για μενα αυτη η κατηγορια εινα φτωχη.

Μα γιατι πρεπει να ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα οταν μιλαμε για video games που σκοπο εχουν την ψυχαγωγια κυριως?

Επισης τι εννοεις brain dead hack n slash gameplay?Το ειδος των παιχνιδιων αυτων ειναι αυτο,δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να ειναι κατακριτεο με κουβεντες τυπου''brain dead'',που ειδικα αν παιζεις και σε αυξημενη δυσκολια μονο brain dead δεν ειναι και σπαμαρισμα κουμπιων.

Τωρα για τα sub stories του FF7 ας μην το σχολιασω καλυτερα που το καθενα κιολας θεωρειται καλυτερο.Τερμα υπερβολικος.

Αλλα εγω αυτο που δεν καταλαβα ειναι αλλο.

Οκ θεωρειςι για δικους σου λογους οτι το god of war δεν αξιζε για παιχνιδι της χρονιας(ουτε για μενα προσωπικα αξιζε).

Αυτο που δεν εχεις αναφερει ακομα ειναι ποιο απο τα υποψηφια παιχνιδια(και γιατι)αξιζε για παιχνιδι της χρονιας για σενα περισσοτερο αντι για το god of War που λες οτι δεν αξιζει.

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 06/12/2018 at 15:09, Giannis_kan said:

Πως τα παίρνετε κ τα έχετε στην άκρη ρε παιδιά.? Εγώ αγοράζω τερματίζω μετά το επόμενο. 

Φιλε, εγω οταν βλεπω εγγυημενη προσφορα χαμηλοτερης τιμης και το παιχνιδι γενικα το εχω σε wishlist, πεταω μαρουλι. Παραδειγμα, οταν πετυχα Fallout 4 κουτατο 10 € ή Witcher 3 GOTY 22 € κουτατο η Tomb Raider Def. Edition 10 € κουτατο, μιας και καποτε θα τα επαιρνα ετσι και αλλιως και μπορω να τα παρω χωρις να πληρωνω μεταφορικα για Πατρα απο σκρουτζομαγαζα Αθηνας, τα βουταω και θα τα παιξω οταν βρω χρονο. Αλλωστε, δεν ειμαι απο αυτους που παιρνουν games on release, π.χ δεν θα δωσω 60 ευρω για το BF V ποτε, θα δωσω 60 για 4-5 PS4 Games ομως, και αυτο προφανως σε διαστημα μηνων, οχι ολα μαζι. Πως αλλιως θα ανεβει η συλλογη μας αλλωστε :)

Για παιχνιδια που εχεις σε wishlist, εγω ειμαι υπερ του να τα παιρνεις οταν τα βρεις καλη τιμη, και ας τα παιξεις αργοτερα

Επεξ/σία από vagg77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Φιλε, εγω οταν βλεπω εγγυημενη προσφορα χαμηλοτερης τιμης και το παιχνιδι γενικα το εχω σε wishlist, πεταω μαρουλι. Παραδειγμα, οταν πετυχα Fallout 4 κουτατο 10 € ή Witcher 3 GOTY 22 € κουτατο η Tomb Raider Def. Edition 10 € κουτατο, μιας και καποτε θα τα επαιρνα ετσι και αλλιως και μπορω να τα παρω χωρις να πληρωνω μεταφορικα για Πατρα απο σκρουτζομαγαζα Αθηνας, τα βουταω και θα τα παιξω οταν βρω χρονο. Αλλωστε, δεν ειμαι απο αυτους που παιρνουν games on release, π.χ δεν θα δωσω 60 ευρω για το BF V ποτε, θα δωσω 60 για 4-5 PS4 Games ομως, και αυτο προφανως σε διαστημα μηνων, οχι ολα μαζι. Πως αλλιως θα ανεβει η συλλογη μας αλλωστε :)

Για παιχνιδια που εχεις σε wishlist, εγω ειμαι υπερ του να τα παιρνεις οταν τα βρεις καλη τιμη, και ας τα παιξεις αργοτερα

Αυτό ακριβώς κανω κι εγώ αν βρω προσφορά που όντως αξίζει και έχω εννοείται θα το αγοράσω και ας παίξω αργότερα όπως και δεν αγοράζω παιχνίδια με 60 και 70 δύσκολα προτιμάω να πέσει η τιμή και με αυτά τα λεφτά να πάρω 3 - 4 οπως είπες τίτλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vagg77 είπε

 μπορω να τα παρω χωρις να πληρωνω μεταφορικα για Πατρα απο σκρουτζομαγαζα Αθηνας,

Εισαι σιγουρος για τα δωρεαν μεταφορικα?Γιατι εγω ολα κυριολεκτικα τα σκρουτζομαγαζα βλεπω και χρεωνουν μεταφορικα(ανεξαρτητως πολης φυσικα) πχ στο Fallout  

https://www.skroutz.gr/s/6999672/Fallout-4-PS4.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...