Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Masma είπε

Βασικά εγώ νομίζω οτι αυτό  που πιστεύεις ότι θα αργήσει να έρθει και να κάνει την επανάσταση ίσως είναι το rdr2 και την έκανε ήδη.  Δηλαδή εμένα αυτό που είχα αισθανθεί στο the witcher 3 μόνο τώρα με ρο rdr2 το ξανά αισθάνθηκα. 


Εγώ δυστυχώς με το rdr2 δεν το αισθάνθηκα αυτό που μου είχε δώσει το Witcher 3 αν και το ήθελα. Για μένα κερδίζει το witcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, Albilosha είπε

Εμενα κανει εντυπωση γενικα το hype god of war.Ενα τοσο επαναλαμβανομενο game με αδιαφορο πλοτ και απλα προχωραω βαραω αν κυκλοφορουσε καπου 20 χρονια πριν θα ηταν παντελως αδιαφορο.

Φυσικα το gaming αλλαξε.Μερικοι απο τους πιο praised τιτλους ειναι στο ιδιο μοτιβο παω σκοτωνω τερατα και μετα μεγαλυτερα τερατα , cut scene για το αστειο πλοτ και παμε παλι λουπα.

Φυσικα αφου αυτο ζηταει το κοινο αυτο θα δωσουν και οι developers.Ετσι βλεπουμε ακομα και σειρες οπως residrnt evil να εχουν γινει action fiesta.

Δε μου κανει εντυπωση λοιπον το goty.Απο την απεναντι οχθη βγηκε goty πριν καιρο το breath of the wild.Καλο παιχνιδι αλλα θες μολις 5 ωρες gameplay για να δεις πως θα ειναι ακριβως και οι επομενες 150 ωρες για να κανεις βαρετα και αχρειαστα map roaming.

Οπως και να εχει εχω παιξει 2 της σειρας και δε βρισκω κανενα λογω να ξανα ασχοληθω με αυτο το πραγμα η με αλλα του ιδιου μοτιβου πχ devil may cry , prince of persia και παει λεγοντας.Φυσικα  εχω δει τα διαφορα gimmicks που εχουν προστεθει σε αυτη την αρχαια τραγωδια για να δωσουν ενα χ βαθος στο gameplay.

Τεσπα αφου αρεσει στη μαζα παω πασο.Εξαλου υπαρχουν κατηγοριες gamer.Σε αλλον αρεσουν rpg σε αλλον hack n slash κλπ.Κανεις δεν ειναι λαθος.Απλα εγω πιστευω πως ειναι overhyped ganes σαν το gow.

Αυτο πεστε να με φατε τωρα.😏

Βλασφημε στην κολαση θα καεις με αυτα που γραφεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Συμφωνω πως στο ειδος του ειναι κορυφη.Τεχνικα ειναι αψογο.

Το 18 ηταν σχετικα αδυναμο και δυσκολευομαι να διαλεξω κατι αλλο ειδικα οταν δεν εχω παιξει το rdr2 και tomb raider που ειναι φρεσκα.Σιγουρα προσωπικα θα μου αρεσουν περισσοτερο αυτα τα δυο καθως οπως ειπα δε ξανα ασχολουμαι με action hack slash games.Αν δε τα παιξω ομως δεν μπορω να πω κατι παραπανω.

Ισως AC Odyssey ?

ουτε ηταν αδυναμο το 2018, παιχνιδαρες με αγαπημενο μου το Monster Hunter World με διαφορα απο το 2ο(αν δεν το εχεις δει, δες το). Το Odyssey ειναι πολυ καλο αλλα ακομα δεν το ξεκινησα, εχω λιγο ακομα στο Origins

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, petran91 είπε


Εγώ δυστυχώς με το rdr2 δεν το αισθάνθηκα αυτό που μου είχε δώσει το Witcher 3 αν και το ήθελα. Για μένα κερδίζει το witcher.

Μα δεν τα συγκρίνω δεν μπορώ δηλαδή 😛 . Απλά θεωρώ είναι παιχνίδι σταθμός στη βιομηχανία των games όπως ήταν το  witcher.

3 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ουτε ηταν αδυναμο το 2018, παιχνιδαρες με αγαπημενο μου το Monster Hunter World με διαφορα απο το 2ο(αν δεν το εχεις δει, δες το). Το Odyssey ειναι πολυ καλο αλλα ακομα δεν το ξεκινησα, εχω λιγο ακομα στο Origins

Monster hunter εννοείς ελπίζω το single player?? (δεν το έχω παίξει ακόμα απλά δεν παίζω συχνά online.) Θα το παίξω οπωσδήποτε άλλα μήπως θα αξίζει παραπάνω σε pc?

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Ενδιαφερον και το trailer του Αnthem που επικεντρωνεται  στην ιστορια :

 

Δεν ξέρω γιατί διάβαζα μέτριες απόψεις. Εμένα μου αρέσει αυτό που βλέπω :D

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, katman2000 said:

πες μου οτι τρολλαρεις σε παρακαλω

 

Παραπάνω συμφώνησες σε μήνυμα που βάζει God of War, Devil May Cry και Prince of Persia στην ίδια πρόταση αλλά ξαφνικά τρολαρω εγώ? 

Δεν σου φάνηκε ακριβής η περιγραφή μου για το gameplay του Dark Souls? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, NickTG είπε

Παραπάνω συμφώνησες σε μήνυμα που βάζει God of War, Devil May Cry και Prince of Persia στην ίδια πρόταση αλλά ξαφνικά τρολαρω εγώ? 

Δεν σου φάνηκε ακριβής η περιγραφή μου για το gameplay του Dark Souls? 

με τη διαφορα οτι εχω ολοκληρωσει ολα τα παιχνιδια και απο τους τρεις  τιτλους σε πολλαπλα playthrough.εσυ εχεις παιξει και ολοκληρωσει καποιο dark souls?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, katman2000 είπε

με τη διαφορα οτι εχω ολοκληρωσει ολα τα παιχνιδια και απο τους τρεις  τιτλους σε πολλαπλα playthrough.εσυ εχεις παιξει και ολοκληρωσει καποιο dark souls?

Μικρη συμβουλη γιατι δεν ξερω ποσο καιρο εισαι στο ινσομνια.Μην ασχολεισαι καν με μερικους.Σκεψου πως μερικοι θεωρουν το fifa βλακεια και το pro θεικο και το αναποδο..

Επεξ/σία από Albilosha
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Μικρη συμβουλη γιατι δεν ξερω ποσο καιρο εισαι στο ινσομνια.Μην ασχολεισαι καν με μερικους.

oxi ok αν ο φιλος το εχει τελειωσει σεβαστη η αποψη του και παιρνω πισω οτι ειπα αν δεν το εχει παιξει ομως δεν μιλαμε κλανουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Μικρη συμβουλη γιατι δεν ξερω ποσο καιρο εισαι στο ινσομνια.Μην ασχολεισαι καν με μερικους.Σκεψου πως μερικοι θεωρουν το fifa βλακεια και το pro θεικο και το αναποδο..

Ντάξει αυτό υποκειμενικό είναι οπότε και λογικό..... Άλλος πχ μπορει να πει δεν του αρέσει το witcher . Δεν είναι όλα τα για όλους

Επεξ/σία από Masma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Albilosha είπε

Εμενα κανει εντυπωση γενικα το hype god of war.Ενα τοσο επαναλαμβανομενο game με αδιαφορο πλοτ και απλα προχωραω βαραω αν κυκλοφορουσε καπου 20 χρονια πριν θα ηταν παντελως αδιαφορο.

Φυσικα το gaming αλλαξε.Μερικοι απο τους πιο praised τιτλους ειναι στο ιδιο μοτιβο παω σκοτωνω τερατα και μετα μεγαλυτερα τερατα , cut scene για το αστειο πλοτ και παμε παλι λουπα.

Δηλαδη πως γινεται να λεγεται επαναλαμβανομενο με την κακη εννοια παιχνιδι τυπου god of war αφου ανεκαθεν ετσι ηταν σχεδιαστηκα το ειδος των παιχνιδιων αυτων?

Το ιδιο ισχυει και για τα devil may cry ή τα Bayonetta.

Και τι ακριβως βαθυστοχαστο πλοτ και ιστορια/νοημα της ζωης περιμενει καποιος σε παιχνιδι στο οποιο παιζεις με τον Kratos και σκοτωνεις Θεους και τερατα?

Οκ το να μην θεωρει καποιος παιχνιδι της χρονιας το god of war ειναι απολυτως λογικο και κατανοητο(δεν αρεσουν σε ολους τα ιδια παιχνιδια στον ιδιο βαθμο),αλλα το παραπανω ετσι οπως γραφτηκε ειναι τερμα ακραιο.

Πριν 20χρονια δηλαδη τα παιχνιδια που κυκλοφορουσαν στο τοτε ps1 ποσο πιο διαφορετικα ηταν?

Για να σκεφτω πχ τι γινοταν στο Dino Crisis ή στο Resident evil. Α ναι σκοτωνες τερατα(δεινοσαυρους/zombie)και μετα μεγαλυτερα τερατα(mini bosses),cut scene για το αστειο πλοτ και παμε παλι λουπα.

Στο τοτε Medal Of Honor τι εκανες?Απλα προχωρουσες και σκοτωνες οτι εβλεπες.

Τα τοτε rpg παιχνιδια τυπου Final Fantasy?Προχωρουσες σκοτωνες τερατα και μεγαλυτερα τερατα(bosses),cut scenes για το αστειο plot(μια ζωη να φαμε τον μεγαλο κακο που θελει να καταστρεψει τον πλανητη ή να τον κυριαρχησει)και παμε παλι λουπα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, katman2000 είπε

oxi ok αν ο φιλος το εχει τελειωσει σεβαστη η αποψη του και παιρνω πισω οτι ειπα αν δεν το εχει παιξει ομως δεν μιλαμε κλανουμε

Άντε να στο εξηγήσω εγώ αυτό που σου κάνει γιατί μάλλον δεν το πιάνεις.

Είναι όσο υπερβολικός είσαι εσύ σε αυτά που λες για το GoW. Για να καταλάβεις πως διαβάζει κανείς τα δικά σου σχόλια. 

Όπως θεωρείς πως τρολλάρει αυτός για τα υπόλοιπα παιχνίδια (κάτι που όντως κάνει), έτσι θεωρούμε οι υπόλοιποι πως τρολλάρεις εσύ με αυτά που γράφεις για το GoW (κάτι που εσύ πιστεύεις).

Σε τέτοια παιχνίδια, οι υπερβολές είναι πραγματικά αστείες. Ούτε βαρετό είναι ούτε το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών. 

Σε κάποια σημεία κρίθηκε πως είναι το καλύτερο παιχνίδι του 2018. Και δεύτερο να ήταν, δε σημαίνει πως θα ήταν χάλια. Δίνεις μεγάλη σημασία, σε ένα ανούσιο βραβείο.

Αν δε σου αρέσει, μην ξαναπαίξεις. Μην προσπαθείς όμως να το μειώσεις. Είναι παιχνιδάρα. Μπορεί όχι για εσένα αλλά αντικειμενικά είναι. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, fytotech είπε

Άντε να στο εξηγήσω εγώ αυτό που σου κάνει γιατί μάλλον δεν το πιάνεις.

Είναι όσο υπερβολικός είσαι εσύ σε αυτά που λες για το GoW. Για Δνα καταλάβεις πως διαβάζει κανείς τα δικά σου σχόλια. 

Όπως θεωρείς πως τρολλάρει αυτός για τα υπόλοιπα παιχνίδια (κάτι που όντως κάνει), έτσι θεωρούμε οι υπόλοιποι πως τρολλάρεις εσύ με αυτά που γράφεις για το GoW (κάτι που εσύ πιστεύεις).

Σε τέτοια παιχνίδια, οι υπερβολές είναι πραγματικά αστείες. Ούτε βαρετό είναι ούτε το καλύτερο παιχνίδι όλων των εποχών. 

Σε κάποια σημεία κρίθηκε πως είναι το καλύτερο παιχνίδι του 2018. Και δεύτερο να ήταν, δε σημαίνει πως θα ήταν χάλια. Δίνεις μεγάλη σημασία, σε ένα ανούσιο βραβείο.

Αν δε σου αρέσει, μην ξαναπαίξεις. Μην προσπαθείς όμως να το μειώσεις. Είναι παιχνιδάρα. Μπορεί όχι για εσένα αλλά αντικειμενικά είναι. 

δεν τα εγραψα εγω ρε φιλε για το god of war και ξαναλεω αν εχεις παιξει το ρημαδι το παιχνιδι σεβομαι την αποψη σου οπως και εσυ την δικια μου αν ομως ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ δεν μπορεις να εχεις αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...