Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Παιδιά υπάρχουν λύκοι παντού (απατεώνες και καθίκια!) κι όποιον δουν να μη γνωρίζει καθόλου τον κατασπαράζουν!!!! Ειδικά σε επαρχίες, χωριά, νησιά κτλ όπου πολλοί κόσμος δεν γνωρίζει η δεν υπάρχει ανταγωνισμός και εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις!!!! Ακολουθούν 1-2 παραδείγματα: Έναν υπολογιστή που πήγε ένας φίλος μου σε έναν τεχνικό να το δει γιατί ακουγόταν ένας θόρυβος,το άνοιξε, το φύσηξε με ένα μπουκαλάκι σπρέι με αέρα (2-3 κλικ) και του λέει 5 ευρώ!!!!!!😠 ενώ επάνω στο μπουκάλι η τιμή έλεγε 9 ευρώ για ολόκληρο το μπουκάλι!!!!!!!!!😠   


Ε τον κλέφτη.
Δηλαδή συγγνώμη τι έπρεπε να του πληρώσει, μόνο τον αέρα που ξόδεψε? Εργασία να μην πάρει ο άλλος, να δουλεύει τσάμπα? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

19 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Παιδιά υπάρχουν λύκοι παντού (απατεώνες και καθίκια!) κι όποιον δουν να μη γνωρίζει καθόλου τον κατασπαράζουν!!!! Ειδικά σε επαρχίες, χωριά, νησιά κτλ όπου πολλοί κόσμος δεν γνωρίζει η δεν υπάρχει ανταγωνισμός και εκμεταλλεύονται τις καταστάσεις!!!! Ακολουθούν 1-2 παραδείγματα: Έναν υπολογιστή που πήγε ένας φίλος μου σε έναν τεχνικό να το δει γιατί ακουγόταν ένας θόρυβος,το άνοιξε, το φύσηξε με ένα μπουκαλάκι σπρέι με αέρα (2-3 κλικ) και του λέει 5 ευρώ!!!!!!😠 ενώ επάνω στο μπουκάλι η τιμή έλεγε 9 ευρώ για ολόκληρο το μπουκάλι!!!!!!!!!😠 Μία φίλη μου πήγε το laptop της γιατί κολλούσε. Της λέει είναι ο δίσκος. Της το φτιάχνει και της πήρε 90 ευρώ για νέο δίσκο λέει!!!!!!! Τι σου έβαλε τη ρωτάω μετά εγώ και μου δείχνει το laptop να το δω εγώ γιατί δεν γνωρίζει τίποτα εκείνη και τι βλέπω; Είχε δίσκο 300gb!!!!!!!! είναι δυνατόν;!!!!!!! 90 ευρώ για 300αρι που ούτε καν υπάρχει στην αγορά πια;και χωρίς κουτί να της δώσει και απόδειξη για εγγύηση;!!!!!!! Κατά 99,99% είναι ο δικός της δίσκος ο παλιός (το laptop ήταν μοντέλο 2010 νομίζω) η θα της έβαλε κανέναν παλιό ξεχασμένο δικό του!!!!!!! Με τόσα χρήματα της λέω κι ούτε καν 500αρι δεν σου έβαλε αν όχι 1tb?!!!!!!!!! Είναι και άλλα πολλά που αν τα πω όλα θα με βρει ο νέος χρόνος να γράφω ακόμα!!!!!!!😁 Άρε λαμόγια που μας περιτριγυρίζουν...  

ισχυει αλλα με την κριση εγινε χειροτερο, δυστηχως ο καθενας κοιταει πως θα βγαλει παραπανω λεφτα και αν δεν εισαι υποψιασμενος η σχετικος λογικο να την πατησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, petran91 είπε


Ε τον κλέφτη.
Δηλαδή συγγνώμη τι έπρεπε να του πληρώσει, μόνο τον αέρα που ξόδεψε? Εργασία να μην πάρει ο άλλος, να δουλεύει τσάμπα? 

Συγνώμη,όταν έχεις σκάσει σε αυτόν 1000 ευρώ για υπολογιστή και περιφερειακά και είσαι χρόνια πελάτης του θα τον κλέψεις έτσι; Ποιος κόπος,που του πηγαίνει στο μαγαζί τον υπολογιστή και ξεβίδωσε 4 βίδες για να φυσήξει 2-3 φορές και αυτό ήταν; 1 λεπτό έκανε (και ούτε)!!!!!! Ρε τι λέτε,πάτε καλά μερικοί εδώ μέσα; 

Δεν θα ήταν πιο τίμιο να του πει ρε εσύ, λίγο ξεσκόνισμα θέλει.Πάρε αυτό το μπουκάλι με κόστος 9 ευρώ και κάντο μόνος σου και θα σου μείνει και το μπουκάλι για άλλη φορά!!!!!!

Σημείωση: Δεν το φύσηξε με το στόμα για να πεις ότι έκανε κάποια εργασία!!!!😁

11 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

ισχυει αλλα με την κριση εγινε χειροτερο, δυστηχως ο καθενας κοιταει πως θα βγαλει παραπανω λεφτα και αν δεν εισαι υποψιασμενος η σχετικος λογικο να την πατησεις

Πολύ σωστός!!!!!

Επεξ/σία από Leon Scott Kennedy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Συγνώμη,όταν έχεις σκάσει σε αυτόν 1000 ευρώ για υπολογιστή και περιφερειακά και είσαι χρόνια πελάτης του θα τον κλέψεις έτσι; Ποιος κόπος,που του πηγαίνει στο μαγαζί τον υπολογιστή και ξεβίδωσε 4 βίδες για να φυσήξει 2-3 φορές και αυτό ήταν; 2 λεπτά έκανε (και ούτε)!!!!!! Ρε τι λέτε,πάτε καλά μερικοί εδώ μέσα; 

Δεν θα ήταν πιο τίμιο να του πει ρε εσύ, λίγο ξεσκόνισμα θέλει.Πάρε αυτό το μπουκάλι με κόστος 9 ευρώ και κάντο μόνος σου και θα σου μείνει και το μπουκάλι για άλλη φορά!!!!!!

Σημείωση: Δεν το φύσηξε με το στόμα για να πεις ότι έκανε κάποια εργασία!!!!😁

Καταρχήν να μυρίσω τα νύχια μου ότι πήρε ακριβό μηχάνημα από αυτόν τον τεχνικό και του το πήγε να το δει ?

Προσωπικά σε αυτήν την περίπτωση όχι δεν θα έπαιρνα τίποτα αλλά όχι ότι είναι και κλέψιμο να του πάρεις 5 ευρώ για τέτοια δουλειά. Είναι μεγάλη γυφτιά ομως ναι, όταν τον έχεις χρόνια πελάτη τον άλλον ειδικά δεν το κάνεις.

Επεξ/σία από petran91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Leon Scott Kennedy είπε

Παιδιά τον τελευταίο καιρό το ps4 μου άρχισε να ακούγεται σαν να πάει να απογειωθεί!!! 😁 Τι πρέπει να κάνω για να μη χαλάσει; Να του βάλω κάτι τέτοιο η είναι θέμα θερμοαγώγιμης πάστας και θα πρέπει να την αλλάξω; Καθώς και πόσο κοστίζει πάνω κάτω σε κατάστημα αν το πάω επειδή εγώ δεν ξέρω από αυτά;

Για να τελειωνει το θεμα γιατι εχει γεμισει τις τελευταιες σελιδες,ο θορυβος που ακους ειναι φυσιολογικος,εχει αναφερθει απο αρκετο κοσμο στα πιο προσφατα παιχνιδια και οχι μονο οτι το ps4 pro κανει θορυβο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, petran91 είπε

Καταρχήν να μυρίσω τα νύχια μου ότι πήρε ακριβό μηχάνημα από αυτόν τον τεχνικό και του το πήγε να το δει ?

Προσωπικά σε αυτήν την περίπτωση όχι δεν θα έπαιρνα τίποτα αλλά όχι ότι είναι και κλέψιμο να του πάρεις 5 ευρώ για τέτοια δουλειά. Είναι μεγάλη γυφτιά ομως ναι, όταν τον έχεις χρόνια πελάτη τον άλλον ειδικά δεν το κάνεις.

Όχι φίλε μου, δεν το κάνεις ούτε για 1000 ούτε και για 100 ευρώ αυτή τη γυφτιά αν έχεις φιλότιμο και αξιοπρέπεια!!! Πόσο μάλλον όταν κάποτε μας είχες ανάγκη να σε υποστηρίξουμε σαν πελάτες κτλ και τώρα που δεν έχεις ανάγκη μας γδέρνεις για ψύλλου πήδημα;!!!!!! Όχι δεν το δέχομαι.- 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να κατεβασω το diablo 3 απο το store για το ps4 και την μονη διαθεσιμη επιλογη που με βγαζει ειναι Diablo III: Rise of the Necromancer.Εαν αγορασω αυτο θα περιεχει ολο το παιχνιδι η ειναι add on?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kmeles είπε

Παιδια θελω να κατεβασω το diablo 3 απο το store για το ps4 και την μονη διαθεσιμη επιλογη που με βγαζει ειναι Diablo III: Rise of the Necromancer.Εαν αγορασω αυτο θα περιεχει ολο το παιχνιδι η ειναι add on?

Είναι όλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οτι η δουλεια ΠΡΕΠΕΙ να πληρωνεται. Σιγουρα δεν ειναι τιποτα το φοβερο να ανοιξεις 5-10 βιδες η να φυσηξεις λιγο αερα, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.

Εαν στο παραπανω παραδειγμα ο επαγγελματιας εκανε το καθαρισμα δωρεαν τοτε δινεις την εντυπωση οτι δουλευεις δωρεαν, μετα θα ειχε "βαλε μου ενα antivirus, κολλησε ενα δισκακι μεσα στο BR-drive, δεν γυρναει το ανεμηστηρακι, πηρα απο το εξωτερικο φτηνα κατι μνημες κανε μου ενα κλικ και κουμπωσε τες, βαλε ενα δισκο δυο καλωδιακια ειναι μονο" φυσικα ολα αυτα δωρεαν.

Απλη; Ναι. Ευκολη; Ναι. Γρηγορη; Ναι
Τοτε γιατι να χρεωσει; ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ

Αυτα τα ευκολα οποιος μπορει τα κανει μονος του οι αλλοι πληρωνουν.
Προσωπικα το θεωρω αστειο το ποσο να σου ανοιξουν την κονσολα, να καθαρισουν και να σου αλλαξουν το θερμοαγωγιμο οχι μονο για το πολυ μικρο ποσο που αναφερθηκε αλλα και για 30ευρω. Κυριως για την ευθυνη που εχει οποιος το κανει. Εχω δουλεψει σε φορητους υπολογιστες και ξερω τι λεω, ξερω το καρδιοχτυπι να εισαι οσο το δυνατον πιο προσεκτικος (με αντιστατικα βραχιολακια και το εγχειριδιο του κατασκευαστη) και παρολα αυτα να μην αναβει μετα.

Προσωπικα εαν δεν ειχα το θαρος να δω ενα σχετικο βιντεο στο YouTube και να κανω οτι κανει ο τυπος τοτε θα το αφηνα ετσι οπως ειναι, εαν κανει σαν αεροπλανο, βαλε πιο δυνατα τον ηχο και αστο να απογειωθει. Εαν καει ας καει, πουλανε και αλλα. Μεγαλυτερες πιθανοτητες εχει κατι να μην μπει καλα και μετα να εχει αλλα προβληματα...
 

Επεξ/σία από orck
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χώρος αυτός αποτελείται πλέον κατα 90% απο λαμόγια πεινάλες που κοροϊδεύουν αδαείς αφού δεν υπάρχει δουλειά όπως κάποτε. Πρόσφατο παράδειγμα "τεχνικός"-τυλιχτής σουβλακίων-αεριτζής, πήρε 70€ για εγκατάσταση πειρατικών Win 10 σε γνωστό μου τα οποία Windows ούτε καν έκανε activate. Φυσικά δεν δίνουμε ούτε ευρώ στους επιτήδειους που βγάζουν 5-10 βίδες και ζητούν υπεραξία, εγώ πλέον κάνω format σε γνωστούς και ενω προσφέρονται για αμοιβή δεν δέχομαι ούτε ευρώ, πρώτον λόγω αρχής και δεύτερον γιατί δεν θέλω να κοροϊδευω τον απλό κοσμάκη που δεν ξέρει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, Tilemaxx είπε

Ο χώρος αυτός αποτελείται πλέον κατα 90% απο λαμόγια πεινάλες που κοροϊδεύουν αδαείς αφού δεν υπάρχει δουλειά όπως κάποτε. Πρόσφατο παράδειγμα "τεχνικός"-τυλιχτής σουβλακίων-αεριτζής, πήρε 70€ για εγκατάσταση πειρατικών Win 10 σε γνωστό μου τα οποία Windows ούτε καν έκανε activate. Φυσικά δεν δίνουμε ούτε ευρώ στους επιτήδειους που βγάζουν 5-10 βίδες και ζητούν υπεραξία, εγώ πλέον κάνω format σε γνωστούς και ενω προσφέρονται για αμοιβή δεν δέχομαι ούτε ευρώ, πρώτον λόγω αρχής και δεύτερον γιατί δεν θέλω να κοροϊδευω τον απλό κοσμάκη που δεν ξέρει.

Εισαι μικροτερος απο 25, πιθανοτατα φοιτητης και δεν εχεις δουλεψει για βιοπορισμο ακομη (αυτο σημαινει οτι μπορει να εχεις δουλεψει για να αγορασεις μια τηλεοραση η το ps4, αλλα οχι για να πληρωσεις το ενοικιο σου και τις πανες του μωρου)
Σε ποσα επεσα μεσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον κάποιος είναι επαγγελματίας και χαλάει τον χρόνο του για κάποιον άλλον εισπράτει λεφτά.

Επιπλέον υπάρχει και η ασφάλεια του ανοίγματος τύπου αν δεν λειτουργεί ή κάτι πάει στραβά εγώ φταίω και θα σε αποζημιώσω.

Δεν μιλάω για άτομα που δίνουν υπήρεσιες από αγγελίες αλλά για επαγγελματίες που έχουν σπουδάσει και είτε έχουν άδεια άσκησης ή το κάνουν για εξτρά δουλεύοντας και πάλι γύρω από υπολογιστές.

Παράδειγμα: Παίρνει τηλέφωνο ένας γνωστός φίλου έναν φίλο μου και του λέει έχω πάρει τα κομμάτια και θέλω να μου συναρμολογήσεις ένα pc(με πάστες, λειτουργικά κτλ). Υπόψιν το pc κόστιζε λίγο παραπάνω από χίλια ευρώ καθαρά για gaming. Του λέει πόσα θες του λέει 50 του απαντά ακριβός είσαι. Ο φίλος μου επειδή άκουσε οτί είναι γνωστός φίλου του ανταπαντά 30. Ο υποψήφιος πελάτης αρχίζει και του λέει είσαι φαρμακείο και για αυτό δεν έχετε δουλειά και τέσπα νόμιζε οτί ο άλλος βρισκόταν στην ανάγκη.

Με λίγα λόγια περίμενε να έρθει κάποιος στον Άλιμο, να κάτσει να ασχοληθεί έναν πάρα πολύ σεβαστό χρόνο στο σπίτι του να πάρει και την ευθύνη της συναρμολόγησης γιατί ήταν ανίδεος για 10 ευρώ. Ο φίλος του τα έχωσε άσχημα βγήκε εκτός εαυτού και ήταν έτοιμος να ρωτήσει τον κοινό φίλο ποιός είναι για να τον σαπακιάσει.

Πραγματικά το τσάμπα πέθανε. Όποιος θέλει, η εκμετάλευση δεν είναι μαγκιά.

Επαναλαμβάνω δεν μιλάω για καλοθελητές που βρίσκεις online.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, kmeles said:

Παιδια θελω να κατεβασω το diablo 3 απο το store για το ps4 και την μονη διαθεσιμη επιλογη που με βγαζει ειναι Diablo III: Rise of the Necromancer.Εαν αγορασω αυτο θα περιεχει ολο το παιχνιδι η ειναι add on?

 

 

Όπως γράφει και στην περιγραφή είναι add on. 

Το eternal collection πρέπει να πάρεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι με εχει ποιασει τελευταια και γλυκοκοιταζω το nioh..γενικα δεν επεξα κανενα souls παιχνιδι.Για 20€ πιστευω αξιζει τα λευτα του.Απλα δεν υπαρχει ως retail η complete edition και με κρατει πισω.

Εννοειται θελω να δω περισσοτερα για nioh2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...