Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, fytotech είπε

Εγώ στα 40 μου πάντως, το God of War θεωρώ ανώτερο. Και τα δύο είναι αριστουργήματα αλλά δένεσαι περισσότερο με τον Kratos. Νομίζω εκεί κρίθηκε. 

Εισαι εξαιρεση εσυ !Συμφωνω πως και τα 2 ειναι αριστουργηματα .

Το επαιξες το rdr2?

Επεξ/σία από Fotis13
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Crash Team FN Racing απλα και όμορφα! Επιτέλους θα ξανα σαπίσουμε μπροστά απο τις οθόνες μας 4άδες μετά απο πολλά χρόνια. MK 11 έβαλαν και shao khan preorder bonus. 
Μετά τις 25 Ιανουαρίου άλλες 2 ημερομηνίες έκλεισαν για το 2019! 


Επίσης το Gow σάρωσε και επάξια πιστεύω (αν και στο νήμα με το rdr2 για εμένα το gow πήρε τον τίτλο που το άξιζε ξεκάθαρα φέτος)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fotis13 είπε

Εισαι εξαιρεση εσυ !Συμφωνω πως και τα 2 ειναι αριστουργηματα .

Το επαιξες το rdr2?

Και τα δύο έπαιξα. Τι να πω; Ίσως φταίει που έπαιζα τα God of War, από το PS2. Το RDR το πρώτο, δεν το είχα παίξει καν.

Προφανώς μιλάμε για υπερπαιχνιδάρες αλλά νομίζω έστω και στο νήμα, ο Kratos κέρδισε άξια. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, fytotech είπε

Και τα δύο έπαιξα. Τι να πω; Ίσως φταίει που έπαιζα τα God of War, από το PS2. Το RDR το πρώτο, δεν το είχα παίξει καν.

Προφανώς μιλάμε για υπερπαιχνιδάρες αλλά νομίζω έστω και στο νήμα, ο Kratos κέρδισε άξια. 

Δεκτο εχεις μεγαλη εμπειρια , σεβαστη η γνωμη σου  αυτονοητα .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα κανει εντυπωση γενικα το hype god of war.Ενα τοσο επαναλαμβανομενο game με αδιαφορο πλοτ και απλα προχωραω βαραω αν κυκλοφορουσε καπου 20 χρονια πριν θα ηταν παντελως αδιαφορο.

Φυσικα το gaming αλλαξε.Μερικοι απο τους πιο praised τιτλους ειναι στο ιδιο μοτιβο παω σκοτωνω τερατα και μετα μεγαλυτερα τερατα , cut scene για το αστειο πλοτ και παμε παλι λουπα.

Φυσικα αφου αυτο ζηταει το κοινο αυτο θα δωσουν και οι developers.Ετσι βλεπουμε ακομα και σειρες οπως residrnt evil να εχουν γινει action fiesta.

Δε μου κανει εντυπωση λοιπον το goty.Απο την απεναντι οχθη βγηκε goty πριν καιρο το breath of the wild.Καλο παιχνιδι αλλα θες μολις 5 ωρες gameplay για να δεις πως θα ειναι ακριβως και οι επομενες 150 ωρες για να κανεις βαρετα και αχρειαστα map roaming.

Οπως και να εχει εχω παιξει 2 της σειρας και δε βρισκω κανενα λογω να ξανα ασχοληθω με αυτο το πραγμα η με αλλα του ιδιου μοτιβου πχ devil may cry , prince of persia και παει λεγοντας.Φυσικα  εχω δει τα διαφορα gimmicks που εχουν προστεθει σε αυτη την αρχαια τραγωδια για να δωσουν ενα χ βαθος στο gameplay.

Τεσπα αφου αρεσει στη μαζα παω πασο.Εξαλου υπαρχουν κατηγοριες gamer.Σε αλλον αρεσουν rpg σε αλλον hack n slash κλπ.Κανεις δεν ειναι λαθος.Απλα εγω πιστευω πως ειναι overhyped ganes σαν το gow.

Αυτο πεστε να με φατε τωρα.😏

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Εμενα κανει εντυπωση γενικα το hype god of war.Ενα τοσο επαναλαμβανομενο game με αδιαφορο πλοτ και απλα προχωραω βαραω αν κυκλοφορουσε καπου 20 χρονια πριν θα ηταν παντελως αδιαφορο.

Φυσικα το gaming αλλαξε.Μερικοι απο τους πιο praised τιτλους ειναι στο ιδιο μοτιβο παω σκοτωνω τερατα και μετα μεγαλυτερα τερατα , cut scene για το αστειο πλοτ και παμε παλι λουπα.

Φυσικα αφου αυτο ζηταει το κοινο αυτο θα δωσουν και οι developers.Ετσι βλεπουμε ακομα και σειρες οπως residrnt evil να εχουν γινει action fiesta.

Δε μου κανει εντυπωση λοιπον το goty.Απο την απεναντι οχθη βγηκε goty πριν καιρο το breath of the wild.Καλο παιχνιδι αλλα θες μολις 5 ωρες gameplay για να δεις πως θα ειναι ακριβως και οι επομενες 150 ωρες για να κανεις βαρετα και αχρειαστα map roaming.

Οπως και να εχει εχω παιξει 2 της σειρας και δε βρισκω κανενα λογω να ξανα ασχοληθω με αυτο το πραγμα η με αλλα του ιδιου μοτιβου πχ devil may cry , prince of persia και παει λεγοντας.Φυσικα  εχω δει τα διαφορα gimmicks που εχουν προστεθει σε αυτη την αρχαια τραγωδια για να δωσουν ενα χ βαθος στο gameplay.

Τεσπα αφου αρεσει στη μαζα παω πασο.Εξαλου υπαρχουν κατηγοριες gamer.Σε αλλον αρεσουν rpg σε αλλον hack n slash κλπ.Κανεις δεν ειναι λαθος.Απλα εγω πιστευω πως ειναι overhyped ganes σαν το gow.

Αυτο πεστε να με φατε τωρα.😏

Για κάποιο λόγο έχω γίνει υπέρμαχος του GoW. Ας το συνεχίσω.

Δε νομίζω πως θα πέσει κάποιος να σε φάει. Σωστά είναι αυτά που γράφεις.

Όμως πρέπει να είμαστε κι ορθολογιστές.

Όπως γράφεις αυτά είναι τα δεδομένα. Με αυτά πορευόμαστε. 

Πλέον τα παιχνίδια κρίνονται συνολικά. Και στο GoW, παρόλο που συμφωνώ πως ήταν κάπως επαναλαμβανόμενο, ήταν όλη η παραγωγή άψογη. Αψεγάδιαστη. Και στο κάτω κάτω, έτσι είναι αυτό το genre. Προχωράει, σκοτώνει, μεγαλώνουν αυτά που σκοτώνει, τέλος. Δε σημαίνει πως δεν μπορείς να το κάνεις τέλεια όλο αυτό. 

Εσένα ποιο παιχνίδι του 2018 σου άρεσε για Goty;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Albilosha είπε

Εμενα κανει εντυπωση γενικα το hype god of war.Ενα τοσο επαναλαμβανομενο game με αδιαφορο πλοτ και απλα προχωραω βαραω αν κυκλοφορουσε καπου 20 χρονια πριν θα ηταν παντελως αδιαφορο.

Φυσικα το gaming αλλαξε.Μερικοι απο τους πιο praised τιτλους ειναι στο ιδιο μοτιβο παω σκοτωνω τερατα και μετα μεγαλυτερα τερατα , cut scene για το αστειο πλοτ και παμε παλι λουπα.

Φυσικα αφου αυτο ζηταει το κοινο αυτο θα δωσουν και οι developers.Ετσι βλεπουμε ακομα και σειρες οπως residrnt evil να εχουν γινει action fiesta.

Δε μου κανει εντυπωση λοιπον το goty.Απο την απεναντι οχθη βγηκε goty πριν καιρο το breath of the wild.Καλο παιχνιδι αλλα θες μολις 5 ωρες gameplay για να δεις πως θα ειναι ακριβως και οι επομενες 150 ωρες για να κανεις βαρετα και αχρειαστα map roaming.

Οπως και να εχει εχω παιξει 2 της σειρας και δε βρισκω κανενα λογω να ξανα ασχοληθω με αυτο το πραγμα η με αλλα του ιδιου μοτιβου πχ devil may cry , prince of persia και παει λεγοντας.Φυσικα  εχω δει τα διαφορα gimmicks που εχουν προστεθει σε αυτη την αρχαια τραγωδια για να δωσουν ενα χ βαθος στο gameplay.

Τεσπα αφου αρεσει στη μαζα παω πασο.Εξαλου υπαρχουν κατηγοριες gamer.Σε αλλον αρεσουν rpg σε αλλον hack n slash κλπ.Κανεις δεν ειναι λαθος.Απλα εγω πιστευω πως ειναι overhyped ganes σαν το gow.

Αυτο πεστε να με φατε τωρα.😏

συμφωνο σε ολα ομως δε νομιζω οτι θα δουμε καπιο παιχνιδι που θα φερει επανασταση συντομα, υπαρχει ενας αλφα κορεσμος, τελευταια φορα που ειχα νιωσει δεος και ενιωθα οτι πραγματικα ζουσα κατι πρωτογνορο και μαγικο ηταν στο πρωτο dark souls και ομολογω οτι μου εχει λειψει παρα πολυ αυτο το συναισθημα apo to gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κατι που ακουω πολυ συχνα, οτι ενα παιχνιδι γινεται επαναλαμβανομενο τι σημαινει ομως αυτη η κουβεντα πραγματικα για τον καθενα ξεχωριστα? Δεν ξερω για σας παντως οταν ενα παιχνιδι ειναι ενος ειδους δεν μπορει να γινει κ κατι αλλο γιατι εκει χανετε η μπαλα.Το gow για να ητανε goty θα επρεπε να συνδυαζει πολλα πραγματα να κανεις κοντρες με τιποτα αμαξες της εποχης, να λυνεις γριφους, να παιζεις πασιετζα, να κανεις pvp, να εχει battle royale, να εχεις siege σαν το lineage 2, να εχει dungeon για φαρμ πανοπλιες,επισης θελω πολλα σκινς δεν γινεται να μην εχει πολλα σκιν.Σκιν ακομη και για το σωβρακο.Επισης χρειαζεται κ ενα συστημα στυλ Mindcraft και τα συναφη craft κτλ. και τελος θα επρεπε να ερχονται και θεοι απο αλλοι γαλαξιες και ο κρατος να πολεμησει και τον thanos ετσι για να υπαρχει ποικιλια μωρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τραγικες οι εκπτωσεις του 2ου γυρου Χριστουγεννων. Πραγματικα WTF? Eκτος απο το Detroit που εχει ψιλοκαλη εκπτωση, περιμενα καλυτερα πραματα.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, katman2000 είπε

συμφωνο σε ολα ομως δε νομιζω οτι θα δουμε καπιο παιχνιδι που θα φερει επανασταση συντομα, υπαρχει ενας αλφα κορεσμος, τελευταια φορα που ειχα νιωσει δεος και ενιωθα οτι πραγματικα ζουσα κατι πρωτογνορο και μαγικο ηταν στο πρωτο dark souls και ομολογω οτι μου εχει λειψει παρα πολυ αυτο το συναισθημα apo to gaming.

Βασικά εγώ νομίζω οτι αυτό  που πιστεύεις ότι θα αργήσει να έρθει και να κάνει την επανάσταση ίσως είναι το rdr2 και την έκανε ήδη.  Δηλαδή εμένα αυτό που είχα αισθανθεί στο the witcher 3 μόνο τώρα με το rdr2 το ξανά αισθάνθηκα. 

Επεξ/σία από Masma
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω πως στο ειδος του ειναι κορυφη.Τεχνικα ειναι αψογο.

Το 18 ηταν σχετικα αδυναμο και δυσκολευομαι να διαλεξω κατι αλλο ειδικα οταν δεν εχω παιξει το rdr2 και tomb raider που ειναι φρεσκα.Σιγουρα προσωπικα θα μου αρεσουν περισσοτερο αυτα τα δυο καθως οπως ειπα δε ξανα ασχολουμαι με action hack slash games.Αν δε τα παιξω ομως δεν μπορω να πω κατι παραπανω.

Ισως AC Odyssey ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 minutes ago, katman2000 said:

συμφωνο σε ολα ομως δε νομιζω οτι θα δουμε καπιο παιχνιδι που θα φερει επανασταση συντομα, υπαρχει ενας αλφα κορεσμος, τελευταια φορα που ειχα νιωσει δεος και ενιωθα οτι πραγματικα ζουσα κατι πρωτογνορο και μαγικο ηταν στο πρωτο dark souls και ομολογω οτι μου εχει λειψει παρα πολυ αυτο το συναισθημα apo to gaming.

 

Σιγά το dark souls. 

Πας σκοτώνεις κάποια τέρατα, μαζεύεις ψυχές, πεθαίνεις, χάνεις ψυχές, ξαναπάς, σκοτώνεις πάλι, μαζεύεις ψυχές και πάλι τα ίδια. 

Χρειάζεσαι 11.5 λεπτά gameplay για να δεις όλες τις υπόλοιπες ώρες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Σιγά το dark souls. 

Πας σκοτώνεις κάποια τέρατα, μαζεύεις ψυχές, πεθαίνεις, χάνεις ψυχές, ξαναπάς, σκοτώνεις πάλι, μαζεύεις ψυχές και πάλι τα ίδια. 

Χρειάζεσαι 11.5 λεπτά gameplay για να δεις όλες τις υπόλοιπες ώρες. 

πες μου οτι τρολλαρεις σε παρακαλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Albilosha said:

 

Ισως AC Odyssey ?

 

Σε αυτό δεν χρειάζεται καν να παίξεις για να δεις το επαναλαμβανόμενο gameplay. 

Το έχεις δει ήδη από τα πολλά προηγούμενα. 

Έχουν προσθέσει μερικά gimmicks αλλά το έμπειρο μάτι δεν το ξεγελάει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...