Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

58 λεπτά πριν, markoliaz είπε

ερωτηση...θελω να παρω μια 32" tv LG η οποια εχει και HDR για να την εχω για το δωματιο..την εχω βρει στα 275Ε, αξιζει? δηλαδη θα δω καποια διαφορα στο ps4 με το HDR της συγκεκριμενης TV ή θα ειναι τσαμπα λεφτα? διαβαζω εδω μεσα οτι για να δεις οντως HDR σωστο πρεπει να εχεις την αναλογη TV...πειτε μου μαγκες αν ειναι μην την αγορασω και ξενερωσω μετα, δηλαδη αν ειναι να ενεργοποιω το HDR και δεν θα υπαρχει διαφορα τοτε γεια σας δεν την θελω....ευχαριστωωωω!

παρακατω το link της Tv.

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-32LK6100PLB

Καταρχάς, έχεις το pro ή το απλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Με τόσα λεφτά μπορείς να πας σε 40ρα για δωμάτιο. Και μέχρι στιγμής πολύ λίγα παιχνίδια κάνουν σωστό implementation του HDR σε αυτή τη γενιά όποτε θεωρώ ότι σε αυτές τις ίντσες και χωρίς 4Κ είναι δώρο-άδωρο. Πάρε μια φθηνή 40ρα full hd για να επωφεληθείς και από το downsampling (αν έχεις Pro).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, markoliaz είπε

το απλο ps4 εχω οχι το ps4 pro.

Επομένως δεν θεωρώ ότι θα πρέπει να σκέφτεσαι για HDR, ειδικά σε αυτές τις ίντσες. Όπως σου είπα στα λεφτά που προανέφερες βρίσκεις μια αξιοπρεπέστατη 37αρα-40αρα και είσαι κομπλέ.

Επεξ/σία από Tilemaxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς τι σημαίνει το σφάλμα NW 35959-1..;Κάθε φορά που ενεργοποιώ την κονσόλα μου το πετάει γράφοντας δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο ίντερνετ...κανονικά ωστόσο συνδέεται και στο ίντερνετ χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...δεν έχω ιδέα για ποιον λόγο το εμφανίζει...

Επεξ/σία από lefteris_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lefteris_007 είπε

Ξέρει κανείς τι σημαίνει το σφάλμα NW 35959-1..;Κάθε φορά που ενεργοποιώ την κονσόλα μου το πετάει γράφοντας δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο ίντερνετ...κανονικά ωστόσο συνδέεται και στο ίντερνετ χωρίς το παραμικρό πρόβλημα...δεν έχω ιδέα για ποιον λόγο το εμφανίζει...

Είναι σφάλμα όταν το δίκτυο σου είναι ασταθής η πολύ αδύναμο προσπάθησε να κάνεις κλείσεις και να ξανά ανοίξεις μετά από 5 λεπτά το ρούτερ υπάρχει πιθανότητα κάποια συσκευή που έχεις να τραβάει περισσότερο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, dinos234 είπε

Είναι σφάλμα όταν το δίκτυο σου είναι ασταθής η πολύ αδύναμο προσπάθησε να κάνεις κλείσεις και να ξανά ανοίξεις μετά από 5 λεπτά το ρούτερ υπάρχει πιθανότητα κάποια συσκευή που έχεις να τραβάει περισσότερο. 

Εν τω μεταξύ στα σφάλματα στο site τους δ ν μπορώ να βρω τίποτα σαν να μην υπάρχει.. φοβήθηκα μήπως είναι θέμα της κονσόλας μιας και είναι καινούρια... πάντως σαν ταχύτητα στην δοκιμή σύνδεσης δικτύου δεν πέφτει ποτέ κάτω από 10 mbps...να μην ανησυχώ πάντως για κάποιο θέμα hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, lefteris_007 είπε

Εν τω μεταξύ στα σφάλματα στο site τους δ ν μπορώ να βρω τίποτα σαν να μην υπάρχει.. φοβήθηκα μήπως είναι θέμα της κονσόλας μιας και είναι καινούρια... πάντως σαν ταχύτητα στην δοκιμή σύνδεσης δικτύου δεν πέφτει ποτέ κάτω από 10 mbps...να μην ανησυχώ πάντως για κάποιο θέμα hardware?

Όχι δεν νομίζω να ευθύνεται η κονσόλα αλλά από το ρούτερ να γίνεται η δουλειά αν δεν έχεις κάνει επανεκκίνηση το ρούτερ κοίταξε να το κάνεις και να ξανά δεις αν σου το βγάλει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, dinos234 είπε

Όχι δεν νομίζω να ευθύνεται η κονσόλα αλλά από το ρούτερ να γίνεται η δουλειά αν δεν έχεις κάνει επανεκκίνηση το ρούτερ κοίταξε να το κάνεις και να ξανά δεις αν σου το βγάλει. 

Το έκανα κάμποσες φορές και έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τα ίδια...σε επικοινωνία με την sony μου είπαν πως μάλλον ευθύνεται η χαμηλή σύνδεση upload περίπου 450. kbps..όχι τίποτα άλλο αλλά είναι ενοχλητικό που γίνεται κάθε φορά όταν ανοίγει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lefteris_007 είπε

Το έκανα κάμποσες φορές και έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τα ίδια...σε επικοινωνία με την sony μου είπαν πως μάλλον ευθύνεται η χαμηλή σύνδεση upload περίπου 450. kbps..όχι τίποτα άλλο αλλά είναι ενοχλητικό που γίνεται κάθε φορά όταν ανοίγει

Υπάρχει μήπως καμιά πιθανότητα να σου τρώει καμιά συσκευή άλλη να τραβάει περισσότερο ίντερνετ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dinos234 είπε

Υπάρχει μήπως καμιά πιθανότητα να σου τρώει καμιά συσκευή άλλη να τραβάει περισσότερο ίντερνετ? 

Μόνο λάπτοπ έχω συνδεδεμένο αλλά δεν ξέρω πως να το τσεκαρω Ντίνο... ευχαριστώ για τις απαντήσεις...πάντως παλιότερα με ίδια κονσόλα slim δεν είχα κανένα θέμα...ίσως το καινούριο bundle rdr μας βγήκε πιο ευαίσθητο...cuh 2216 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, lefteris_007 είπε

Μόνο λάπτοπ έχω συνδεδεμένο αλλά δεν ξέρω πως να το τσεκαρω Ντίνο... ευχαριστώ για τις απαντήσεις...πάντως παλιότερα με ίδια κονσόλα slim δεν είχα κανένα θέμα...ίσως το καινούριο bundle rdr μας βγήκε πιο ευαίσθητο...cuh 2216 😂

Παράξενο πάντως υπάρχει και η πιθανότητα να μην είναι συμβατό το ρούτερ με το ps4 αλλά θα είχες μεγαλύτερο θέμα και από την στιγμή που δεν είχες με το slim πρόβλημα άρα είσαι εντάξει τουλάχιστον σε αυτό το θέμα. Μόνο και αν στο έκανε πρόσφατα και τραβάει τόσο το λάπτοπ αλλά δεν νομίζω εγώ που μένω σε χωριό και έχω συνδεμένες πόσες συσκευές με το ίντερνετ δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομουν rdr2 για τώρα Χριστούγεννα αλλά προέκυψε αγορά witcher 3 Goty. Κλνχτα ζωή κλνχτα κόσμε. Βλέπω προς Φλεβάρη να τελιωνει αυτό. Από την άλλη θα έχει πέσει κ η τιμή του rdr2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προεκυψε και για μενα αγορα Witcher 3 GOTY, περιμενα να πεσει η τιμη στου you.gr μηνες τωρα για να γλυτωσω τα μεταφορικα. Σε νοιωθω παντως, και εγω το τσιμπησα αμεσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vagg77 είπε

Προεκυψε και για μενα αγορα Witcher 3 GOTY, περιμενα να πεσει η τιμη στου you.gr μηνες τωρα για να γλυτωσω τα μεταφορικα. Σε νοιωθω παντως, και εγω το τσιμπησα αμεσα.

Στο 20αρικο κουτατο το τσίμπησα, όχι μεταχειρισμένο κτλπ. Τα αξίζει τα λεφτά του που έδωσα και ευτυχώς έχω κολλήσει άσχημα. Τις πρώτες μέρες είχα χαθεί και μου φαινόταν βουνό στο πως να μάθω τι. Ελπίζω να το χαρείς. (κλείνω κτ 4ωρα και νομίζω έχει περάσει καμία ώρα, κάψιμο!) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...