Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, deus είπε

καλημέρα, νέος στο άθλημα (ps4) η πρώτη sony κονσόλα ever, μια ερώτηση θέλω να αγοράσω αυτό εδώ https://www.kinguin.net/category/56320/nba-2k19-us-ps4-cd-key/ το πρόβλημα είναι ότι είναι κωδικός για αμερικάνικο account. 

1. φτιάχνω απλά ένα δεύτερο αμερικάνικο account το κατεβάζω μετά κάνω login με το δικό μου και όλα οκ παίζει κανονικά;
2. με το online θα έχω θέμα; 
3. με τα updates;

ευχαριστώ 

Να ρωτησω κατι αλλο? Εχει 35 ευρω ψηφιακα.. Γιατι δε βαζεις κ αλλα 5 να το αγορασεις κανονικα κ ν αποφυγεις ολη αυτη την ταλαιπωρια?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Να ρωτησω κατι αλλο? Εχει 35 ευρω ψηφιακα.. Γιατι δε βαζεις κ αλλα 5 να το αγορασεις κανονικα κ ν αποφυγεις ολη αυτη την ταλαιπωρια?? 

η ερώτηση σου είναι καλή, προς τα εκεί πάω κι εγώ, έχει την χάρη του το δισκάκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Stefan0os είπε

Έγινε, θα το κοιτάξω, ευχαριστώ καλημέρα 

Το σλιμ το πήρα λόγω ότι τ βρήκα προσφορά στα 250 πέρσι κ επειδή δεν παίζω αρκετά τ χτύπησα, με παίρνει να αγοράσω κ ssd, κοτζάμ μαντραχαλος ειμαι

Αφού διάβασα τις γνωμες όλων κατέληξα στο ότι ο οcz προφανώς κ είναι ο πιο γρήγορος(ως. Ssd) ωστόσο σ δίνει μόνο 480gb, να τονίσω σ αυτό τ σημείο ότι τη κονσόλα τη χρησιμοποιώ περισσότερο για fortnite, παίζω κ αλλά παιχνίδια πλέον αλλά λιγότερο και εδω κ λίγο καιρό έχω βάλει νετφλιξ, άρα ο σκοπός μ ήταν να βοηθήσω γενικώς τη συσκευή κ όχι να τη κάνω πολύ πιο γρήγορη καθώς δεν ειναι καν τ προ που όλοι λένε ότι βλέπουν διαφορά 

Άρα η πρόταση που σου έκανα εγώ για τον sshd seagate 2tb είναι από τις οικονομικότερες για τη χωρητικότητα των 2tb και η πιο συμφέρουσα.

30 λεπτά πριν, deus είπε

καλημέρα, νέος στο άθλημα (ps4) η πρώτη sony κονσόλα ever, μια ερώτηση θέλω να αγοράσω αυτό εδώ https://www.kinguin.net/category/56320/nba-2k19-us-ps4-cd-key/ το πρόβλημα είναι ότι είναι κωδικός για αμερικάνικο account. 

1. φτιάχνω απλά ένα δεύτερο αμερικάνικο account το κατεβάζω μετά κάνω login με το δικό μου και όλα οκ παίζει κανονικά;
2. με το online θα έχω θέμα; 
3. με τα updates;

ευχαριστώ 

01. Ναι φτιάχνεις ένα Αμερικάνικο psn id που πρέπει να έχεις πρωτεύων στη κονσόλα που έχεις και το Ελληνικό psn id σου ώστε να μπορείς να παίζεις τα παιχνίδια που έχεις αγοράσει από το Αμερικάνικο psn id ακόμα και χωρίς να κάνεις ποτέ ξανα log in στο Αμερικάνικο psn id σου.

02. Όχι γιατί να έχεις?

03. Ούτε με αυτά αφού στην ουσία έχεις αγοράσει νομιμότατα κανονικά το παιχνίδι.

14 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Να ρωτησω κατι αλλο? Εχει 35 ευρω ψηφιακα.. Γιατι δε βαζεις κ αλλα 5 να το αγορασεις κανονικα κ ν αποφυγεις ολη αυτη την ταλαιπωρια?? 

Για τον πολύ απλό λόγο ότι το Αμερικάνικο psn store κατά καιρούς κάνει τρομερά καλύτερες προσφορές από το Ελληνικό psn store.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Άρα η πρόταση που σου έκανα εγώ για τον sshd seagate 2tb είναι από τις οικονομικότερες για τη χωρητικότητα των 2tb και η πιο συμφέρουσα.

Σαφώς, γενικώς δεν έχω ασχοληθεί με ps4 parts κ αναβαθμίσεις, γνωρίζω περισσότερα για pc αλλά μάλλον θα προχωρήσω στην επιλογή που μ δώσες, δεν κολλάει στ παιχνίδια η κονσολα απλά έχω παρατηρήσει ότι όσο τ φορτώνω όπως και κάθε φυσιολογική συσκευή κάνει ψιλολαγκακια, φαντάσου έχω εγκατεστημένα 3-4 games κ Netflix twich yt κ αν θυμάμαι καλά είμαι κάπου στα 150-180 δεσμευμένα, οπότε σίγουρα θα βοηθήσει ο έξτρα χώρος

Για εξωτερικό δεν τοο συζητάμε κάν έτσι;ο μόνος λόγος που τ αναφέρω είναι για να μη μπαίνω σε διαδικασία να μάθω πως να αλλάξω δίσκους κ απλά να βάλω τ καλώδιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα το έκανα γιατί ποιος ο λόγος να κοτσάρω έναν εξωτερικό usb3 δίσκο από τη στιγμή που μπορώ να αλλάξω τον εσωτερικό μια φορά και καθάρισα.

 

Εκτός αν θέλεις να συνδέσεις στη κονσόλα έναν δίσκο μεγαλύτερης χωρητικότητας από 2tb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εννοείται ότι θα προβώ σε εσωτερικό, απλά είπα να ρωτήσω. κάτι τελευταίο ελπίζω να μη κούρασα, διάβασα σε σχόλιο στ σκρουτζ άτομο που ισχυρίζεται ότι τ χει κάνει με τον συγκεκριμένο δίσκο ότι η κονσολα εκμεταλλευεται το σατα3 , ωστόσο λέει ότι έχει το προ, συμβαίνει τ ίδιο και στ άπλο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όχι γιατί το απλό ps4 & ps4 slim δεν έχει sata3 θήρα για τον εσωτερικό δίσκο αλλά sata2 που όπως καταλαβαίνεις είναι ποιο αργή θήρα από την sata3.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα, εντάξει και να μην τ εκμεταλλευεται πλήρως η κονσολα σίγουρα θα βελτιώσει έστω κ λίγο την απόδοση, στη τελική μ μενει κ ο σκληρός για μελλοντική χρήση σε pc

Σ ευχαριστω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 27/11/2018 at 19:55, Grim Ripper said:

Λοιπόν, τον χρήστη που έχει τον Αμερικανικό λογαριασμό θα τον βάλεις primary ώστε τα digital παιχνίδια που κατεβάζεις να τα παίζεις και offline (π.χ εάν έχει πέσει το Internet) αλλά το κυριότερο ώστε να τα παίζεις και στους άλλους χρήστες (δηλαδή στον χρήστη με τον Ευρωπαϊκό λογαριασμό).

Για να παίζεις τα digital παιχνίδια του Ευρωπαϊκού λογαριασμού θα πρέπει να έχεις μια συνεχή σύνδεση στο Internet.

Οδηγίες θα βρεις εδώ.

https://manuals.playstation.net/document/gb/ps4/settings/activation.html

Ειμαι νεος κατοχος ps4, δεν εχω φτιαξει ακομα λογαριασμο. Επειδη προτιμω κυριως τα παιχνιδια retail και σπανια θα κατεβασω digital εκτος αν παιξει καποια καλη προσφορα, αξιζει να κανω αμερικανικο λογαριασμο? Στο αμερικανικο δεν κανει licensing τα digital παιχνιδια για να  παιξουν, ενω στον ευρωπαϊκο κανει? Με τη συνδρομη του PS Plus τι γινεται?  Σε ποιον λογαριασμο θα πρεπει να μπει? Τα δωρεαν παιχνιδια του μηνα παιζουν offline? Επισης παιζουν αμα ληξει η συνδρομη ή ειναι μονο ενεργα οσο ειμαι PS Plus?

Ευχαριστω προκαταβολικα. (σορρυ για τις πολλες ερωτησεις, πηρα κονσολα μετα απο αρκετο καιρο.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας αυτά που γράφεται έχω μια ερώτηση αν εγώ πχ κάνω έναν λογαριασμό στο αμερικάνικο store οι ελληνικές κάρτες δεν θα χτυπάνε πιστωτικές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JamesDelaney είπε

Ειμαι νεος κατοχος ps4, δεν εχω φτιαξει ακομα λογαριασμο. Επειδη προτιμω κυριως τα παιχνιδια retail και σπανια θα κατεβασω digital εκτος αν παιξει καποια καλη προσφορα, αξιζει να κανω αμερικανικο λογαριασμο? Στο αμερικανικο δεν κανει licensing τα digital παιχνιδια για να  παιξουν, ενω στον ευρωπαϊκο κανει? Με τη συνδρομη του PS Plus τι γινεται?  Σε ποιον λογαριασμο θα πρεπει να μπει? Τα δωρεαν παιχνιδια του μηνα παιζουν offline? Επισης παιζουν αμα ληξει η συνδρομη ή ειναι μονο ενεργα οσο ειμαι PS Plus?

Ευχαριστω προκαταβολικα. (σορρυ για τις πολλες ερωτησεις, πηρα κονσολα μετα απο αρκετο καιρο.)

Αν θεωρείς ότι θα επωφεληθείς από Αμερικανικό λογαριασμό τότε κάνε, απλά μην καταβάσεις dlc για παιχνίδι που έχεις πάρει από εδώ γιατί δεν θα παίζει, τα dlc είναι region locked.

Licensing εννοείς να κάνει check online; Αυτό το κάνει αν δεν έχεις βάλει primary account τον λογαριασμό που κατεβάσεις τα games.

Το PS+ βάλτο καλύτερα στον λογαριασμό που θα έχεις για κύριο, εκεί που δηλαδή θα παίζεις συνήθως. Τα games δεν ξέρω αν μπορείς να τα παίξεις offline, δεν το έχω δοκιμάσει. Είναι ενεργά μόνο όσο έχεις συνδρομή, αν δεν έχεις τότε κλειδώνουν και όταν ξαναβάλεις θα μπορείς να παίξεις.

 

Εγώ πάντως ένα account έχω, δεν θέλω να έχω 2-3-... για να κατεβάζω games. Ούτως ή άλλως κυρίως retail παίρνω, πολύ σπάνια να πάρω digital (εξαιρούνται τα dlc).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To licensing το ανεφερε ενας φιλος μου που ρωτησα, υποθετω πως ειναι αυτο το check που λες, να επιβεβαιωσει σε ποιον λογαριασμο ανηκει.
Το μονο που μενει να επιβεβαιωσω ειναι για το offline των δωρεαν ps plus games, δεν καιγομαι τοσο απλα δεν γινεται να ειμαι συνεχως συνδεδεμενος στο ιντερνετ.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/11/2018 στις 6:03 ΜΜ, gevinio35 είπε

καλησπερα δεν ξερω αν εκανα λαθος που ανοιξα νεο θεμα ζητω συγνωμη αν εγινε πως μπορω σας παρακαλω να ανεβασω βιντεο παιζοντας το φιφα 19 στο ps 4 pro στο youtube να ανεβασω δηλαδη βιντεο στο youtube ευχαριστω

Ή με το προγραμμα που εχει preinstalled ή με elgato.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση...θελω να παρω μια 32" tv LG η οποια εχει και HDR για να την εχω για το δωματιο..την εχω βρει στα 275Ε, αξιζει? δηλαδη θα δω καποια διαφορα στο ps4 με το HDR της συγκεκριμενης TV ή θα ειναι τσαμπα λεφτα? διαβαζω εδω μεσα οτι για να δεις οντως HDR σωστο πρεπει να εχεις την αναλογη TV...πειτε μου μαγκες αν ειναι μην την αγορασω και ξενερωσω μετα, δηλαδη αν ειναι να ενεργοποιω το HDR και δεν θα υπαρχει διαφορα τοτε γεια σας δεν την θελω....ευχαριστωωωω!

παρακατω το link της Tv.

https://www.lg.com/uk/tvs/lg-32LK6100PLB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...