Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείτε ότι δεν ξέρεις τι λες γιατί εσύ απλά πιστεύεις ότι διαβάζεις στο reddit και στο κάθε reddit ενώ εγώ φροντίζω και δοκιμάζω κάτι προσωπικά πριν πω τη γνώμη μου για κάτι, πόσο μάλλον να παροτρύνω ή όχι και σε κάποιον άλλον να κάνει ή όχι κάτι.

Δεν πιστεύω τι ακούω από τον κάθε τυχάρπαστο που ίσως λέει ψέματα, ή ίσως απλά δεν ξέρει να ψάχνει αξιόπιστα κλειδαδικα site και γι' αυτό ίσως την πάτησαν.

 

Αν τώρα εσύ κρίνεις μόνο με βάση ότι βλέπεις σε βίντεο και sites όπως το reddit τότε να σου πω το εξής απλό ότι σε site όπως to reddit το ξέρεις ότι μπορεί ο οποιοσδήποτε να ποσταρει το οτιδήποτε έτσι.

Π.χ. μπορώ να μπω εγώ και να ποσταρω ότι πήρα το red dead redemption 2 με 5 ευρώ σφραγισμένο. Δεν σημαίνει ότι αυτομάτως είναι και αλήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενω στο Ινσομνια δε μπορει να το κανει ο καθενας αυτο...Τεσπα αν θες αγοραζε απο κλειδαδικα δε θα σε σταματησω ουτε εγω ουτε κανεις. Εσυ κανεις κουμαντο στα χρηματα σου. Ας το ληξουμε εδω γτ δεν θελω παλι αντιπαραθεσεις

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είπα ότι εδώ δεν μπορείς να πει ο οποιοσδήποτε το οτιδήποτε εδώ στο insomnia, αλλά να παροτρύνεις κάποιον να μην πάρει από κλειδαδικα επειδή απλά είδες σε κάποιο site ή βίντεο χωρίς να το επαληθεύσεις εσύ ο ίδιος ότι και καλά θα φάει μπαν η κονσόλα σου το βρίσκω αν μη τι άλλο άκυρο και τρομερή ημιμάθεια.

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια

 

Θα μπορούσες να πεις απλά εγώ πιστεύω ότι θα φας μπαν αν δοκιμάσεις από κλειδαδικα αν και δεν έχω προσωπική πείρα αλλά έτσι διαβάζω για να είσαι και εσύ καλυμμένος αλλά και ο άλλος που διαβάζει το ποστ σου να ξέρει ότι δεν έχεις δοκιμάσει να αγοράσεις ποτέ από κλειδαδικα και δεν έχεις καμιά προσωπική πείρα από αυτά.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DimosMcLaren είπε

Τι PS4 έχεις το απλό ή το pro?

Μήπως άλλαξες την τηλεόραση πρόσφατα και υπάρχει θέμα με την ανάλυση ?

Το προ, με 4κ tv αλλά σταθερά από τότε που το πήρα. Δεν είναι κάτι νέο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Lecter D είπε

Το προ, με 4κ tv αλλά σταθερά από τότε που το πήρα. Δεν είναι κάτι νέο 

Δοκίμασε να αλλάξεις την ανάλυση να δεις αν δουλεύει σε 1080. Υπάρχουν οδηγοί στο YouTube πώς να κατεβάσεις την ανάλυση από το safe mode να δεις μήπως και μπορέσεις να πάρεις backup πριν το πας για επισκευή. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/11/2018 στις 9:27 ΠΜ, logistoulis είπε

 

Καλημέρα έχω ps4 slim 500 gb, δεν παίζω αρκετά άλλα έχω αρχίσει να νοικιάζω- αγοράζω παιχνίδια. Το θέμα μ είναι τ εξής, συμφέρει να βάλω 1tera σκληρό δίσκο κ αν ναι ssd; θα μπουταρει πιο γρήγορα; κ αν ναι είναι εύκολη διαδικασία να αλλάξω μόνος μ τον μαμισιο σκληρό με τον καινούργιο χωρίς να χάσω data;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Πολυ δυνατα sales στο psn store απο χθες,τσεκαρετε

Τσιμπησα το Bloodborne GOY! Ενα horizon μενει και κλεισαμε για διακοπες Χριστουγεννων!

 

@najinblue3 @Paragontas-x Παιδια εγω απλα αποψεις ηθελα...οχι να φαγωθουμε.Ο καθενας εχει την γνωμη - εμπειρια του...Εξ αρχης ειχα προβλημα μιας και μου φανηκε πολυ πιο δυσκολο να ψωνισω για το PS4 σε σχεση με το PC που ψωνιζω αρκετα...Μετα ειδα οτι τα "φτηνα" ειναι ουσιαστικα accounts και οι κωδικοι των παιχνιδιων εχουν πανω κατω ιδια τιμη με κουτατα...Για αυτο ηθελα να ρωτησω εδω τι παιζει με τα accounts. Αλλα αφου εστω και 1 στο εκατομμυριο να υπαρχει θεμα τοτε δεν προχαραω ακομα και αν αυτη η ελαχιστη πιθανοτητα ειναι ενα ψεμα απο καποιον ασχετο στο reddit...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Τσιμπησα το Bloodborne GOY! Ενα horizon μενει και κλεισαμε για διακοπες Χριστουγεννων!

@najinblue3 @Paragontas-x Παιδια εγω απλα αποψεις ηθελα...οχι να φαγωθουμε.Ο καθενας εχει την γνωμη - εμπειρια του...Εξ αρχης ειχα προβλημα μιας και μου φανηκε πολυ πιο δυσκολο να ψωνισω για το PS4 σε σχεση με το PC που ψωνιζω αρκετα...Μετα ειδα οτι τα "φτηνα" ειναι ουσιαστικα accounts και οι κωδικοι των παιχνιδιων εχουν πανω κατω ιδια τιμη με κουτατα...Για αυτο ηθελα να ρωτησω εδω τι παιζει με τα accounts. Αλλα αφου εστω και 1 στο εκατομμυριο να υπαρχει θεμα τοτε δεν προχαραω ακομα και αν αυτη η ελαχιστη πιθανοτητα ειναι ενα ψεμα απο καποιον ασχετο στο reddit...

Δεν είναι κανένας άσχετος που το λέει στο Reddit. Όλο το community, το ίδιο λέει. Μην ασχολείσαι με πράγματα που λένε "επιχειρηματίες" κάτω των 25 ετών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, Αλεξανδρος A.92 said:

Τσιμπησα το Bloodborne GOY! Ενα horizon μενει και κλεισαμε για διακοπες Χριστουγεννων!

@najinblue3 @Paragontas-x Παιδια εγω απλα αποψεις ηθελα...οχι να φαγωθουμε.Ο καθενας εχει την γνωμη - εμπειρια του...Εξ αρχης ειχα προβλημα μιας και μου φανηκε πολυ πιο δυσκολο να ψωνισω για το PS4 σε σχεση με το PC που ψωνιζω αρκετα...Μετα ειδα οτι τα "φτηνα" ειναι ουσιαστικα accounts και οι κωδικοι των παιχνιδιων εχουν πανω κατω ιδια τιμη με κουτατα...Για αυτο ηθελα να ρωτησω εδω τι παιζει με τα accounts. Αλλα αφου εστω και 1 στο εκατομμυριο να υπαρχει θεμα τοτε δεν προχαραω ακομα και αν αυτη η ελαχιστη πιθανοτητα ειναι ενα ψεμα απο καποιον ασχετο στο reddit...

Επειδή κι εγώ κυρίως PC gamer είμαι, αν θες την άποψή μου, μην μπεις στη διαδικασία των κλειδάδικων στο PS4, δεν αξίζει. 

Επειδή φαντάζομαι ότι την κονσόλα την θέλεις για τα exclusives της (και άρα δεν θα σε ενδιαφέρει να χτίσεις digital library), αυτό που αξίζει είναι να αγοράζεις τα games σε physical μορφή. Οι τιμές των PS4 games απαξιώνονται τάχιστα και βρίσκεις τα exclusives σε πολύ καλές τιμές αρκετά σύντομα. 

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Malthador είπε

Επειδή φαντάζομαι ότι την κονσόλα την θέλεις για τα exclusives της (και άρα δεν θα σε ενδιαφέρει να χτίσεις digital library), αυτό που αξίζει είναι να αγοράζεις τα games σε physical μορφή. Οι τιμές των PS4 games απαξιώνονται τάχιστα και βρίσκεις τα exclusives σε πολύ καλές τιμές αρκετά σύντομα. 

Αυτο ακριβως...

ευχαριστω για τις αποψεις σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

To bf ακομα δε βγηκε το εχει -40% ΧD

Πιστεύω μέχρι τον Μάρτιο που θα φτιαχτεί κάπως το παιχνίδι, δεν αξίζει για αγορά. Εκεί θα έχει πέσει στα 30€ σίγουρα. Οπότε όποιος δεν καίγεται, ας περιμένει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, fytotech είπε

Πιστεύω μέχρι τον Μάρτιο που θα φτιαχτεί κάπως το παιχνίδι, δεν αξίζει για αγορά. Εκεί θα έχει πέσει στα 30€ σίγουρα. Οπότε όποιος δεν καίγεται, ας περιμένει. 

Μετα το Battlefront 2 δεν ξαναδινω τα λεφτα μου στην ΕΑ. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...