Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
17 hours ago, fytotech said:

Άλλο ένα πρόβλημα είναι πως δεν έχει exclusive παιχνίδια που να αξίζουν. 

Ε καλά, γούστα είναι αυτά. Για μένα τα exclusives και των τριών εταιριών είναι στο ίδιο επίπεδο. 

Το ίδιο ευχαριστήθηκα το BotW, το GoW και το Gears 4. Δεν κάνω διακρίσεις. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, andreasosfp είπε

Επειδη ειμαι νέος στον χωρο που μπορω να βρω φτηνη συνδρομη για ps plus? 

Την προηγουμενη εβδομαδα λογω bfriday επεσε στα 48 ευρω τωρα την εχουν ολοι 60 παλι , εκτος απο κανα δυο καταστηματα στο σκρουτζ που εχουν μεινει ακομα στο 48αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Malthador είπε

Ε καλά, γούστα είναι αυτά. Για μένα τα exclusives και των τριών εταιριών είναι στο ίδιο επίπεδο. 

Το ίδιο ευχαριστήθηκα το BotW, το GoW και το Gears 4. Δεν κάνω διακρίσεις. 

Το θέμα με το XBox είναι πως στο Gears και το Forza τελειώνουν τα exclusives. 

Στο PS4 είναι σχεδόν δέκα υπερπαιχνιδάρες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Grim Ripper είπε

Ο κύριος λογαριασμός σου είναι αυτός της Ευρώπης;

Αν ναι τότε κάνε primary τον λογαριασμό της Αμερικής ώστε να παίζεις τα games από τον άλλο λογαριασμό.

Τη Ευρώπης είναι ο κύριος. Επειδή δεν το έχω στήσει ακόμα, εξήγησε μου λίγο να νιώσω σε παρακαλώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, katman2000 είπε

grabs popcorn :P

Δε νομίζω πως ακόμα κι ο πιο φανατικός οπαδός του XBox, πιστεύει πως το PS4 δεν έχει περισσότερα exclusives. Όπως κι ο πιο φανατικός οπαδός του PS4, δεν μπορεί παρά να παραδεχθεί πως το XBox είναι πιο δυνατό μηχάνημα από το PlayStation. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, fytotech είπε

Δε νομίζω πως ακόμα κι ο πιο φανατικός οπαδός του XBox, πιστεύει πως το PS4 δεν έχει περισσότερα exclusives. Όπως κι ο πιο φανατικός οπαδός του PS4, δεν μπορεί παρά να παραδεχθεί πως το XBox είναι πιο δυνατό μηχάνημα από το PlayStation. 

Για τις απλές εκδόσεις είναι ισότιμες τώρα για το Xbox one x ναι είναι πιο δυνατό και πιο ακριβό για αυτό το λόγο.

Σημασία έχει τι ζητάει κάποιος. Μερικοί μπορεί να θέλουν το switch και τα specs να μην τους ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, non-serviam είπε

Τη Ευρώπης είναι ο κύριος. Επειδή δεν το έχω στήσει ακόμα, εξήγησε μου λίγο να νιώσω σε παρακαλώ.

Λοιπόν, τον χρήστη που έχει τον Αμερικανικό λογαριασμό θα τον βάλεις primary ώστε τα digital παιχνίδια που κατεβάζεις να τα παίζεις και offline (π.χ εάν έχει πέσει το Internet) αλλά το κυριότερο ώστε να τα παίζεις και στους άλλους χρήστες (δηλαδή στον χρήστη με τον Ευρωπαϊκό λογαριασμό).

Για να παίζεις τα digital παιχνίδια του Ευρωπαϊκού λογαριασμού θα πρέπει να έχεις μια συνεχή σύνδεση στο Internet.

 

Οδηγίες θα βρεις εδώ.

https://manuals.playstation.net/document/gb/ps4/settings/activation.html

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Choutas είπε

Για τις απλές εκδόσεις είναι ισότιμες τώρα για το Xbox one x ναι είναι πιο δυνατό και πιο ακριβό για αυτό το λόγο.

Σημασία έχει τι ζητάει κάποιος. Μερικοί μπορεί να θέλουν το switch και τα specs να μην τους ενδιαφέρουν.

Το Switch δεν πιστεύω πως μπαίνει καν στη συζήτηση. Είναι ένα υβρίδιο που πιάνει διαφορετικό κοινό (κι ας επικαλύπτεται με ιδιοκτήτες από τις άλλες δύο κονσόλες) κάτι καλύπτει άλλες ανάγκες. 

Δυστυχώς ή ευτυχώς, η τιμή για εμένα δεν παίζει ρόλο. Με οποιαδήποτε κονσόλα περνάω έξι εφτά χρόνια με top παιχνίδια. Με υπολογιστή κάτι αντίστοιχο είναι εξωφρενικά ακριβό. Οπότε αν δώσω 350€ ή 500€, είναι σε βάθος χρόνου το ίδιο. Μακάρι να βγουν οι επόμενες κονσόλες στα 500€, αν αυτό σημαίνει αντίστοιχες καλύτερες επιδόσεις από τις ήδη πολύ καλές κονσόλες αυτής της γενιάς. 

Όλα αυτά τα γράφω, γιατί δεν πιστεύω πως ο λόγος της σχετικής αποτυχίας του XBox, σε αυτήν τη γενιά, ήταν η τιμή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, fytotech είπε

Το Switch δεν πιστεύω πως μπαίνει καν στη συζήτηση. Είναι ένα υβρίδιο που πιάνει διαφορετικό κοινό (κι ας επικαλύπτεται με ιδιοκτήτες από τις άλλες δύο κονσόλες) κάτι καλύπτει άλλες ανάγκες. 

Δυστυχώς ή ευτυχώς, η τιμή για εμένα δεν παίζει ρόλο. Με οποιαδήποτε κονσόλα περνάω έξι εφτά χρόνια με top παιχνίδια. Με υπολογιστή κάτι αντίστοιχο είναι εξωφρενικά ακριβό. Οπότε αν δώσω 350€ ή 500€, είναι σε βάθος χρόνου το ίδιο. Μακάρι να βγουν οι επόμενες κονσόλες στα 500€, αν αυτό σημαίνει αντίστοιχες καλύτερες επιδόσεις από τις ήδη πολύ καλές κονσόλες αυτής της γενιάς. 

Όλα αυτά τα γράφω, γιατί δεν πιστεύω πως ο λόγος της σχετικής αποτυχίας του XBox, σε αυτήν τη γενιά, ήταν η τιμή. 

Πολλά ήταν τα λάθη. Σίγουρα το ότι ήταν 100 ευρώ  ακριβότερο με υποχρεωτική αγορά Kinect ξύνισε πολλούς. Μετά άρχισε να βγάλει exclusives και την πήρε η κάτω βόλτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να παρω το assassin creed odyssey και βλεπω στην ραχη CUSA-09303 . Παιζει να ειναι αμερικανικο και να μην μπορω να παρω το season pass απο το ελληνικο store?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...