Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
19 hours ago, Albilosha said:

Το boot οντως ειναι λιγακι αργο.Και στο store παρατηρω ψιλο lag στο scroll , αλλα οπως λες σε ανεκτο επιπεδο.Εγω εχω και σχεδον γεματο τα κοντα 900GB του δισκου.

Απο την αλλη το switch store πχ ειναι slideshow μπροστα του οποτε cool.

λολ

Τι συγκρίνεις τώρα κι εσύ, το store του Switch είναι βγαλμένο από τον περασμένο αιώνα. Με τον καλύτερο να συγκρίνεις, όχι με τον χειρότερο.

Και ο καλύτερος σε OS και store είναι η MS με μεγάλη διαφορά από την Sony. Το μόνο κακό που έχει το OS της MS είναι ότι πρέπει να ψαχτείς όταν θες να βρεις κάτι, ενώ σε αυτό της Sony πάει αυτόματα το χέρι. Κατά τ' άλλα είναι εξαιρετικά ταχύτατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

λολ

Τι συγκρίνεις τώρα κι εσύ, το store του Switch είναι βγαλμένο από τον περασμένο αιώνα. Με τον καλύτερο να συγκρίνεις, όχι με τον χειρότερο.

Και ο καλύτερος σε OS και store είναι η MS με μεγάλη διαφορά από την Sony. Το μόνο κακό που έχει το OS της MS είναι ότι πρέπει να ψαχτείς όταν θες να βρεις κάτι, ενώ σε αυτό της Sony πάει αυτόματα το χέρι. Κατά τ' άλλα είναι εξαιρετικά ταχύτατο.

Ε καλα 3 παιζουν στο παιχνιδι οποτε και με τους δυο θα γινει συγκρηση.

Συν οτι αυτα εχω δεν ξερω για xbox τι γινετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Malthador είπε

λολ

Τι συγκρίνεις τώρα κι εσύ, το store του Switch είναι βγαλμένο από τον περασμένο αιώνα. Με τον καλύτερο να συγκρίνεις, όχι με τον χειρότερο.

Και ο καλύτερος σε OS και store είναι η MS με μεγάλη διαφορά από την Sony. Το μόνο κακό που έχει το OS της MS είναι ότι πρέπει να ψαχτείς όταν θες να βρεις κάτι, ενώ σε αυτό της Sony πάει αυτόματα το χέρι. Κατά τ' άλλα είναι εξαιρετικά ταχύτατο.

Άλλο ένα πρόβλημα είναι πως δεν έχει exclusive παιχνίδια που να αξίζουν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2018 στις 1:35 ΠΜ, non-serviam είπε

Με το PSN τι παίζει; Έχω δυο λογαριασμούς: έναν USA για κάτι παιχνίδια από διάφορα bundles και έναν κανονικό (Ευρώπη). Μπορώ να τους αλλάζω ή κλειδώνει σε ένα region/λογαριασμό;

Κανείς για αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας φίλοι. Μόλις εγκατέστησα εξωτερικό σκληρό δίσκο στο ps4. Όταν κλείνω την κονσόλα, θα πρέπει να κάνω πάντα ασφαλή κατάργηση ή μόνο όταν θέλω να αποσυνδέσω τον σκληρό, όταν η κονσόλα είναι σε λειτουργία. Θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αν θελω να αγορασω καποιο μεταχειρησμενο παιχνιδι πρεπει να προσεξω κατι?

Να ειναι σε καλη κατασταση το δισκακι και οχι χιλιογρατζουνισμενο ή ραγισμενο ξερω εγω.Απο εκει κ περα ειναι καθαρα δικη σου υποθεση αν θες και τα υπολοιπα να ειναι σε καλη κατασταση θηκη κτλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, fytotech είπε

Άλλο ένα πρόβλημα είναι πως δεν έχει exclusive παιχνίδια που να αξίζουν. 

Savage :D εχω την ιδια αποψη ομως.

Αλλα γουστα ειναι αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, non-serviam είπε

Κανείς για αυτό;

Ο κύριος λογαριασμός σου είναι αυτός της Ευρώπης;

Αν ναι τότε κάνε primary τον λογαριασμό της Αμερικής ώστε να παίζεις τα games από τον άλλο λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, icenex είπε

Να ειναι σε καλη κατασταση το δισκακι και οχι χιλιογρατζουνισμενο ή ραγισμενο ξερω εγω.Απο εκει κ περα ειναι καθαρα δικη σου υποθεση αν θες και τα υπολοιπα να ειναι σε καλη κατασταση θηκη κτλ.

βασικα δεν ξερω αν αξιζει καν..το σκεφτομουν για το bloodborne και το Horizon αλλα στις τιμες που παιζουν ετσι και αλλιως δεν ξερω αν αξιζει να εχω το "αγχος" του μεταχειρισμένου και να μην εχω την χαρα της καινουργιλας και της ζελατίνας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

βασικα δεν ξερω αν αξιζει καν..το σκεφτομουν για το bloodborne και το Horizon αλλα στις τιμες που παιζουν ετσι και αλλιως δεν ξερω αν αξιζει να εχω το "αγχος" του μεταχειρισμένου και να μην εχω την χαρα της καινουργιλας και της ζελατίνας!

Συμφωνω μαζι σου εν μερη πχ το bloodborne goty παιζει στα 22-25 ευρω( μεταχειρ. νομιζω παιζει 15?) αν δεν κανω λαθος και καποια στιγμη επαιξε στα 19.90 τοτε το τσιμπησα και εγω και ακομη στην ζελατινα ειναι το παιχνιδι γιατι με ξερω και με βλεπω λογω χρονου να το πουλαω για αυτο το αφησα σε ζελατινα να μην χασει πολυ την αξια του.Βεβαια υπαρχουν τιτλοι που δεν αξιζουν ουτε σε χαμηλη τιμη καινουργιου πχ the order 1886 εγω πχ αυτο το πηρα 10 ευρω μεταχειρισμενο το τερματισα και το ξαναπουλησα 10 ευρω.Βεβαια απο την αλλη μερια υπαρχει και το αλλο οτι εστω αν παρεις για παραδειγμα αυτα τα 2 παιχνιδια που ανεφερες και πες οτι τα βρεις μεταχειρισμενα και γλυτωσεις 10-20 ευρω ουσιαστικα με αυτα τα λεφτα που γλυτωσες παιρνεις αλλο 1 μεταχειρισμενο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα αγόρασα πρόσφατα (black friday) ένα  ps4 slim και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να πάρω το  Vertical Stand της Sony.

Πέρα του ότι βολεύει σαν θέμα χώρου υπάρχει διαφορά αν θα το έχω κάθετα η οριζόντια??? Υπάρχει " σωστή " θέση ας πούμε για καλύτερο airflow? To μόνο που είχα στο μυαλό μου είναι να μην το βάλω σε κάνα ντουλάπι. 

Επεξ/σία από Masma
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Masma είπε

Καλησπέρα αγόρασα πρόσφατα (black friday) ένα  ps4 slim και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει να πάρω το  Vertical Stand της Sony.

Πέρα του ότι βολεύει σαν θέμα χώρου υπάρχει διαφορά αν θα το έχω κάθετα η οριζόντια??? Υπάρχει " σωστή " θέση ας πούμε για καλύτερο airflow? To μόνο που είχα στο μυαλό μου είναι να μην το βάλω σε κάνα ντουλάπι. 

εγω το αγορασα μαζι με το ps4. Το αυθεντικο vertical. Οπου εψαξα να βρω για το αν εχει διαφορα κανεις δεν ελεγε ότι οντως υπαρχει...Από θεμα airflow κτλπ το εχω αφησει αρκετα ανετο, πανω σε γραφειο 20 εκατοστα από τον τοιχο και τριγυρω του στους 50 ποντους δεν εχει τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

εγω το αγορασα μαζι με το ps4. Το αυθεντικο vertical. Οπου εψαξα να βρω για το αν εχει διαφορα κανεις δεν ελεγε ότι οντως υπαρχει...Από θεμα airflow κτλπ το εχω αφησει αρκετα ανετο, πανω σε γραφειο 20 εκατοστα από τον τοιχο και τριγυρω του στους 50 ποντους δεν εχει τιποτα

Κατάλαβα σε ευχαριστώ για την απάντηση,  και εγώ αυτό σκέφτομαι να κάνω γιατί με βολεύει πιο πολύ στο σημείο που θα το έχω δίπλα στη τηλεόραση στο να το έχω vertical. Ναι εννοείτε πως θα έχει το χώρο του να "αναπνέει" :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

βασικα δεν ξερω αν αξιζει καν..το σκεφτομουν για το bloodborne και το Horizon αλλα στις τιμες που παιζουν ετσι και αλλιως δεν ξερω αν αξιζει να εχω το "αγχος" του μεταχειρισμένου και να μην εχω την χαρα της καινουργιλας και της ζελατίνας!

Αν η χρηματικη διαφορα ειναι μικροτερη των 8-10ευρω καινουργιου-μτχ,τοτε οχι δεν αξιζει να πας σε μτχ για να γλυτωσεις πχ 5ευρω+την ολη διαδικασια της συναλλαγης.

Αν παλι η χρηματικη διαφορα ειναι 10-15ευρω καινουργιου/μτχ εκει ναι αξιζει κυριως αν το εφαρμοσεις αυτο και σε αλλα παιχνιδια γιατι βλεπεις οτι γλυτωνεις παρα πολλα χρηματα με αυτο τον τροπο.

Σκεψου πχ αν αγορασεις 6παιχνιδια τον χρονο μεταχειρισμενα αντι για καινουργια(για το συγκεκριμενο διαστημα)και αρα γλυτωσεις 60ευρω πχ,τσιμπας δωρεαν και δευτερο controller ή αγοραζεις αλλα παιχνιδια σε εκπτωσεις.

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...