Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, Stefan0os είπε

Δυστυχώς μπορώ να πω τα ίδια, το πρώτο καιρό νόμιζα ότι ειχε1 ssd, πλέον αργεί λίγο να bootarei κλπ, αλλά πάντα σε φυσιολογικά πλαισια

Το boot οντως ειναι λιγακι αργο.Και στο store παρατηρω ψιλο lag στο scroll , αλλα οπως λες σε ανεκτο επιπεδο.Εγω εχω και σχεδον γεματο τα κοντα 900GB του δισκου.

Απο την αλλη το switch store πχ ειναι slideshow μπροστα του οποτε cool.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Rafinha είπε

παρηγγειλα κ γω το until dawn extended

ηθελα να περασω τα 200 για την επιστροφη
πιστευω σε ps4 pro δεν θα εχει frame drops

Μα ούτε στο slim έχει. 

Μην ακούτε τι λένε τα παιδιά εδώ και στο YouTube αν δεν το δεις με τα ίδια σου θα ματιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά τις απαιτήσεις που έχει το παιχνίδι ρε παιδιά ! Τι νομίζετε ότι θα παίξετε; Έπαιξα το πρώτο αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ένα μέτριο παιχνίδι (λέμε τώρα... Πιο πολύ στυλ διαδραστικής ταινίας θα το έλεγα) για να περνάει η ώρα είναι. Πάρτε Horizon Zero Dawn και το God Of War να παίξετε τις παιχνιδαρες θα το λιωσετε το μηχανάκι !!! 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, DimosMcLaren είπε

Σιγά τις απαιτήσεις που έχει το παιχνίδι ρε παιδιά ! Τι νομίζετε ότι θα παίξετε; Έπαιξα το πρώτο αλλά δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ένα μέτριο παιχνίδι (λέμε τώρα... Πιο πολύ στυλ διαδραστικής ταινίας θα το έλεγα) για να περνάει η ώρα είναι. Πάρτε Horizon Zero Dawn και το God Of War να παίξετε τις παιχνιδαρες θα το λιωσετε το μηχανάκι !!! 

Ασε να μαντεψω , αγαπημενη ταινια Pacific Rim...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, metallica 13 είπε

Παιδιά πήρα μια soundbar 2.1!Συγκεκριμένα LG sj2 !τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω στο ps4 να πάρω σωστό ήχο?μέσω optical  είναι συνδεμένη!soundbar-tv!

Έχω συνδέσει 1 LG sounbar με οπτική στην TV.Οτι παίζει η TV βγαίνει ήχος απο την sounbar,φυσικά και μπορείς του PS4.Μέσω κάρτας ήχου έχω ήχο και απο το PC.

Δεν χρειάζεται να συνδέσεις το PS4 κατευθείαν στην soundbar και δεν συμφέρει αν έχεις μόνο 1 είσοδο οπτικής.

Μήπως στο input της soundbar δεν έχεις επιλέξει το σωστό input;Εμένα έχει input 1+2.Συν mini jack όπου συνδέω την κάρτα ήχου.

Δεν θυμάμαι να ρύθμισα κάτι στο PS4.Μπές settings-audio να δείς αν έχει optical επιλογή.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι σαν καινούργιος. 

Αυτό με τα regions που διαβάζω για τα ψηφιακά αντίτυπα που αγοράζουμε, ισχύει και για τα παιχνίδια σε φυσικό αντίτυπο; Πρέπει να έχω το νου μου δηλαδή αν πάρω ένα μεταχειρισμένο να γράφει κάτι που να είναι συμβατό με την Ελλάδα που άνοιξα account; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, vitapeis είπε

Νέος κάτοχος της κονσόλας (προσφορά Γερμανού με το RDR 2 + Spiderman) μετά από δύο χρόνια παραμονής στο αντίπαλο στρατόπεδο (ΧΟΝΕ original).

Καταρχάς η κονσόλα είναι ένα κόσμημα.Μικρό μέγεθος, ωραίος σχεδιασμός, δεν πιάνει δαχτυλιές.

Με το άνοιγμα της κονσόλας, το δεύτερο μεγάλο σοκ: το μενού πετάει, δε ζητάει λογαριασμούς, login, κλπ, κατευθείαν στο ψητό.Πραγματικά for the players.

Σειρά έχει η εγκατάσταση του The Last of Us. (Μιας κ είναι η πρώτη μου sony κονσόλα, το είχα άχτι το παιχνίδι).

Δεν νομίζω ότι το ps4 είναι τυχαία Νο 1 σε αυτή τη γενιά.

Αυτά ήθελα να πω, από τον ενθουσιασμό μου...Καλό βράδυ σε όλους!

Φίλε καλοπαίχνιδο να το χαρείς... εγγύηση σου έδωσαν δύο που λέει στο site ή ένα χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να σου πω την αλήθεια δεν το κοίταξα καθόλου..Πού μπορώ να το δω αυτό;

Επίσης,μια ερώτηση προς όποιον γνωρίζει: η εγκατάσταση του Last of Us κράτησε μόλις 2(!) δεύτερα και μου έδειξε έτοιμο για έναρξη.Λέω δε μπορεί,πάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο,βλέπω -44gb στο διαθέσιμο χώρο. Τι ακριβώς συμβαίνει; (Το παιχνίδι δείχνει να ξεκινάει κανονικά)

Επεξ/σία από vitapeis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vitapeis είπε

Να σου πω την αλήθεια δεν το κοίταξα καθόλου..Πού μπορώ να το δω αυτό;

Επίσης,μια ερώτηση προς όποιον γνωρίζει: η εγκατάσταση του Last of Us κράτησε μόλις 2(!) δεύτερα και μου έδειξε έτοιμο για έναρξη.Λέω δε μπορεί,πάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο,βλέπω -44gb στο διαθέσιμο χώρο. Τι ακριβώς συμβαίνει; (Το παιχνίδι δείχνει να ξεκινάει κανονικά)

Λογικά στην απόδειξη που σου έδωσαν αναγράφει τη διάρκεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, vitapeis είπε

Να σου πω την αλήθεια δεν το κοίταξα καθόλου..Πού μπορώ να το δω αυτό;

Επίσης,μια ερώτηση προς όποιον γνωρίζει: η εγκατάσταση του Last of Us κράτησε μόλις 2(!) δεύτερα και μου έδειξε έτοιμο για έναρξη.Λέω δε μπορεί,πάω στις ρυθμίσεις στον αποθηκευτικό χώρο,βλέπω -44gb στο διαθέσιμο χώρο. Τι ακριβώς συμβαίνει; (Το παιχνίδι δείχνει να ξεκινάει κανονικά)

Όλα τα παιχνίδια στο ps4 έχουν quick install δηλαδή γρήγορη εγκατάσταση που στην ουσία κάνουν  εγκατάσταση τα απαραίτητα αρχεία για να ξεκινήσει το παιχνίδι και όσο παίζεις το παιχνίδι συνεχίζει και το εγκαθιστά στο παρασκήνιο.

Συνήθως στα 15-20 λεπτά έχει γίνει η πλήρης εγκατάσταση του κάθε παιχνιδιού.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/11/2018 στις 1:46 ΠΜ, vitapeis είπε

Νέος κάτοχος της κονσόλας (προσφορά Γερμανού με το RDR 2 + Spiderman) μετά από δύο χρόνια παραμονής στο αντίπαλο στρατόπεδο (ΧΟΝΕ original).

Καταρχάς η κονσόλα είναι ένα κόσμημα.Μικρό μέγεθος, ωραίος σχεδιασμός, δεν πιάνει δαχτυλιές.

Με το άνοιγμα της κονσόλας, το δεύτερο μεγάλο σοκ: το μενού πετάει, δε ζητάει λογαριασμούς, login, κλπ, κατευθείαν στο ψητό.Πραγματικά for the players.

Σειρά έχει η εγκατάσταση του The Last of Us. (Μιας κ είναι η πρώτη μου sony κονσόλα, το είχα άχτι το παιχνίδι).

Δεν νομίζω ότι το ps4 είναι τυχαία Νο 1 σε αυτή τη γενιά.

Αυτά ήθελα να πω, από τον ενθουσιασμό μου...Καλό βράδυ σε όλους!

Να το χαρείς φίλε! Έχει πολλά διαμαντάκια να παίξεις σαν exclusive η sony.

Μετά HORIZON ZERO DAWN ,  UNCHARTED ,  UNTIL DAWN , SHADOW OF THE COLOSSUS , BLOODBORNE,GOD OF WAR  :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...