Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Δεν το εχω αγορασει ακομα, αλλα εχω δει gameplay απο ΥΤ και μου φαινοταν οτι εκανε συνεχως frame drops. Οσο για το story, ξερω οτι αξιζει τρελα αλλα με ειχε προβληματισει η αποδοση του.

Θα σου πω το βραδυ πως θα πανε τα πραγματα.Παρολα αυτα ομως αξιζει οπως και να εχει.

Πριν λιγες μερες τελειωσα στο Breath Of The Wild στο switch και αυτο και ειχε frane drops(οπου φωτια και frame drops) αλλα και παλι ενα καλο παιχνιδι παραμενει καλο ακομα και με μικρα bugs.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Δεν το εχω αγορασει ακομα, αλλα εχω δει gameplay απο ΥΤ και μου φαινοταν οτι εκανε συνεχως frame drops. Οσο για το story, ξερω οτι αξιζει τρελα αλλα με ειχε προβληματισει η αποδοση του.

Και χωρίς να το έχεις αγοράσει και να το δεις από μόνος σου κρίνεις και σχολιάζεις με βάση το τι έχεις δει στο youtube που μπορεί να φταίνε χίλια δυο πράγματα?

 

Με την ίδια λογική να κρίνουμε αμάξια απλά από βίντεο που βλέπουμε για αυτά χωρίς να τα έχουμε οδηγήσει καν.

Τι πανκουλη λογική είναι αυτή τώρα?

Πραγματικά είσαι πολύ άκυρος που έκανες κάτι τέτοιο πάντως.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα δεν ειναι κ ακυρη μια χαρα φαινεται και στα βιντεο στο youtube οταν εχει frame drops...η κονσολα ειναι σε ολους ιδια δεν ειναι pc να πεις οτι απλα ο αλλος εχει χαλια pc η εχει θεματα με το λειτουργικο του κ δεν του παιζει καλα.Αν εχεις δει 10 διαφορετικα βιντεο απο διαφορετικους ανθρωπους και σε ολα βλεπεις frame drops τοτε δεν ειναι φαντασματα.Και τελος αστοχη η συγκριση με το αμαξι γιατι το αν παει καλα ενα αμαξι μπορεις να το δεις και με το ματι δεν χρειαζεται να το οδηγησεις ο χειρισμος και κατα ποσο ειναι ποιοτικη η οδηγηση του ειναι αλλο πραγμα κ αν επρεπε να το συγκρινεις με το παιχνιδι παλι θα επρεπε να το συγκρινεις με το χειρισμο και ποσο ποιοτικα φτιαγμενο ειναι το παιχνιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, Paragontas-x said:

Και χωρίς να το έχεις αγοράσει και να το δεις από μόνος σου κρίνεις και σχολιάζεις με βάση το τι έχεις δει στο youtube που μπορεί να φταίνε χίλια δυο πράγματα?

Με την ίδια λογική να κρίνουμε αμάξια απλά από βίντεο που βλέπουμε για αυτά χωρίς να τα έχουμε οδηγήσει καν.

Τι πανκουλη λογική είναι αυτή τώρα?

Πραγματικά είσαι πολύ άκυρος που έκανες κάτι τέτοιο πάντως.

Χωρις να εχω καταλαβει γιατι ξαφνικα ξεκινησε τοσο Hate, ξαναγραφω οτι κοιταξα πως παιζει το παιχνιδι επειδη ακομα δεν το εχω αγορασει, καθως τα λευτα πηγαν σε αλλα games. Πραγματικα, εαν αυτο θεωρεις οτι ειναι ακυρο, τοτε παω πασο, λογικα ειμαι ο μονος που κοιταζω παιχνιδια πριν τα αγορασω τοτε......... 

Υ.Γ Το κομματι που γραφω 'Οσο για το story, ξερω οτι αξιζει τρελα' μαλλον το παρελειψες και κατεληξες οτι μου φταινε χιλια 2 πραγματα, ενω απλα εγραψα οτι με προβληματιζει η αποδοση του και τα πολλαπλα frame drops που διαβαζω και βλεπω οτι εχει

Επεξ/σία από vagg77
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, icenex είπε

Ε καλα δεν ειναι κ ακυρη μια χαρα φαινεται και στα βιντεο στο youtube οταν εχει frame drops...η κονσολα ειναι σε ολους ιδια δεν ειναι pc να πεις οτι απλα ο αλλος εχει χαλια pc η εχει θεματα με το λειτουργικο του κ δεν του παιζει καλα.Αν εχεις δει 10 διαφορετικα βιντεο απο διαφορετικους ανθρωπους και σε ολα βλεπεις frame drops τοτε δεν ειναι φαντασματα.Και τελος αστοχη η συγκριση με το αμαξι γιατι το αν παει καλα ενα αμαξι μπορεις να το δεις και με το ματι δεν χρειαζεται να το οδηγησεις ο χειρισμος και κατα ποσο ειναι ποιοτικη η οδηγηση του ειναι αλλο πραγμα κ αν επρεπε να το συγκρινεις με το παιχνιδι παλι θα επρεπε να το συγκρινεις με το χειρισμο και ποσο ποιοτικα φτιαγμενο ειναι το παιχνιδι.

Δεν είναι καθόλου έτσι παίζει τεράστιο ρόλο και η τηλεόραση έχει ο κάθε ένας και αν την έχει βάλει στο game mode αν το έχει, αλλά και τι ταχύτητα στο ίντερνετ.

Γι' αυτό και υπάρχουν άτομα που δεν τους κάνει καθόλου frame drops.

17 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Χωρις να εχω καταλαβει γιατι ξαφνικα ξεκινησε τοσο Hate, ξαναγραφω οτι κοιταξα πως παιζει το παιχνιδι επειδη ακομα δεν το εχω αγορασει, καθως τα λευτα πηγαν σε αλλα games. Πραγματικα, εαν αυτο θεωρεις οτι ειναι ακυρο, τοτε παω πασο, λογικα ειναι ο μονος που κοιταζω παιχνιδια πριν τα αγορασω τοτε......... 

Δεν σε είπα άκυρο γιατί κοιτάζεις τα παιχνίδια πριν τα αγοράσεις και πολύ καλά κάνεις αφού αυτό πρέπει να κάνουν όλοι αλλά σε είπα άκυρο γιατί κρίνεις ότι θα έχεις σίγουρα frame drops στο παιχνίδι και στη κονσόλα σου επειδή είδες κάποια βίντεο που έχουν frame drops κάτι που δεν είναι στάνταρ ότι θα συμβεί και σε εσένα.

Αν δεν το δοκιμάσεις μόνος σου στην δική σου κονσόλα και τηλεόραση πως μπορείς να ξέρεις σίγουρα αν θα στο κάνει ή όχι?

Και για να σιγουρευτείς μπορείς να νοικιάσεις το παιχνίδι που θέλεις από το τοπικό βίντεο κλαμπ και να το παίξεις για λίγες ώρες και να δεις αν αυτά που έχεις δει στα βίντεο σχετικά με τα frame drops ισχύουν ή όχι.

 

Σε είπα άκυρο γιατί σε εμένα προσωπικά αυτό μου έχει τύχει παραπάνω από 1 φορές άλλο έβλεπα στο youtube σχετικά με τα frame drops και όταν έπαιξα το παιχνίδι στην κονσόλα και τηλεόραση μου δεν έκανε κανένα frame drop.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Paragontas-x said:

Δεν είναι καθόλου έτσι παίζει τεράστιο ρόλο και η τηλεόραση έχει ο κάθε ένας και αν την έχει βάλει στο game mode αν το έχει, αλλά και τι ταχύτητα στο ίντερνετ.

Γι' αυτό και υπάρχουν άτομα που δεν τους κάνει καθόλου frame drops.

Δεν σε είπα άκυρο γιατί κοιτάζεις τα παιχνίδια πριν τα αγοράσεις και πολύ καλά κάνεις αφού αυτό πρέπει να κάνουν όλοι αλλά σε είπα άκυρο γιατί κρίνεις ότι θα έχεις σίγουρα frame drops στο παιχνίδι και στη κονσόλα σου επειδή είδες κάποια βίντεο που έχουν frame drops κάτι που δεν είναι στάνταρ ότι θα συμβεί και σε εσένα.

Αν δεν το δοκιμάσεις μόνος σου στην δική σου κονσόλα και τηλεόραση πως μπορείς να ξέρεις σίγουρα αν θα στο κάνει ή όχι?

Και για να σιγουρευτείς μπορείς να νοικιάσεις το παιχνίδι που θέλεις από το τοπικό βίντεο κλαμπ και να το παίξεις για λίγες ώρες και να δεις αν αυτά που έχεις δει στα βίντεο σχετικά με τα frame drops ισχύουν ή όχι.

Σε είπα άκυρο γιατί σε εμένα προσωπικά αυτό μου έχει τύχει παραπάνω από 1 φορές άλλο έβλεπα στο youtube και όταν έπαιξα το παιχνίδι στην κονσόλα και τηλεόραση μου δεν έκανε τίποτα τέτοιο.

Οκ τοτε, παρερμηνευσα λαθος το ακυρος τοτε. Σορρι :) 

Το σκεφτομουν για τα 15 ευρα του το Until Dawn να ξερεις αυτες τις μερες, ημουν αναμεσα σε αυτο και στο Alien Isolation, τελικα κατεληξα σε Detoit :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικιμασα μολις σε 1080 tv.Νιωθεις να ειναι λιγο πιο choppy να το πω, αλλα οχι frame drops.Αλλα σε συγκρηση με την 720p tv φαινεται ελαχιστα πιο αργο.Κυριως αν χαζευεις την φωτια στον πυρσο που κραταει ο χαρακτηρας.

Τιποτα τρομερο αληθεια.Τουλαχιστον για μενα.

Αξιζει την εμπειρια.Προσοχη ομως μη διαβασετε spoilers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα,εχω εναν αμερικανικο λογαριασμο psn και τσεκαρα προσφορες απο τα games που εχει και εχει αρκετα καλες τιμες.Fifa 19 30$, 2k19 30$ και πολλα αλλα και το ερωτημα μου ειναι το εξης.Αν αγορασω μια psn καρτα αξιας 30$ για παραδειγμα απο g2a  η απο amazon και τη βαλω στον λογαριασμο αυτο και προβω στην αγορα μετα θα μπορω να παιξω απο το δικο μου το account ? Υπαρχει καποιος που να αγοραζει games με αυτον τον τροπο δηλαδη απο το αμερικανικο store ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο allkeyshop αγοραζει κανεις?

πρεπει να προσεξω κατι?Υπαρχουν εμπιστα μαγαζια και μη...?Για PC αγοραζω χρονια και ειμαι κομπλε. Για ps4 φανταζομαι θα ισχυει το ιδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, GreekAssassin13 είπε

Παιδια καλησπερα,εχω εναν αμερικανικο λογαριασμο psn και τσεκαρα προσφορες απο τα games που εχει και εχει αρκετα καλες τιμες.Fifa 19 30$, 2k19 30$ και πολλα αλλα και το ερωτημα μου ειναι το εξης.Αν αγορασω μια psn καρτα αξιας 30$ για παραδειγμα απο g2a  η απο amazon και τη βαλω στον λογαριασμο αυτο και προβω στην αγορα μετα θα μπορω να παιξω απο το δικο μου το account ? Υπαρχει καποιος που να αγοραζει games με αυτον τον τροπο δηλαδη απο το αμερικανικο store ?  

 Αν έχεις το αμερικάνικο psn id σαν primary στη κονσόλα σου τότε ναι οποιοδήποτε άλλος λογαριασμός στην ίδια κονσόλα θα μπορεί ν παίζει τα παιχνίδια που έχεις αγοράσει από το αμερικάνικο psn id.

Ο μόνος περιορισμός που έχει η Sony είναι ότι κάθε primary psn id μπορει να συνδεθεί σε μια και μόνο κονσόλα όχι παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έριξε κανείς παραγγελία στο Γερμανό για το Rise of the Tomb Raider: 20th Anniversary edition στα 15€;
Δεν έχω λάβει καμία ενημέρωση ακόμα το τι θα γίνει. 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος της κονσόλας (προσφορά Γερμανού με το RDR 2 + Spiderman) μετά από δύο χρόνια παραμονής στο αντίπαλο στρατόπεδο (ΧΟΝΕ original).

Καταρχάς η κονσόλα είναι ένα κόσμημα.Μικρό μέγεθος, ωραίος σχεδιασμός, δεν πιάνει δαχτυλιές.

Με το άνοιγμα της κονσόλας, το δεύτερο μεγάλο σοκ: το μενού πετάει, δε ζητάει λογαριασμούς, login, κλπ, κατευθείαν στο ψητό.Πραγματικά for the players.

Σειρά έχει η εγκατάσταση του The Last of Us. (Μιας κ είναι η πρώτη μου sony κονσόλα, το είχα άχτι το παιχνίδι).

Δεν νομίζω ότι το ps4 είναι τυχαία Νο 1 σε αυτή τη γενιά.

Αυτά ήθελα να πω, από τον ενθουσιασμό μου...Καλό βράδυ σε όλους!

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το PSN τι παίζει; Έχω δυο λογαριασμούς: έναν USA για κάτι παιχνίδια από διάφορα bundles και έναν κανονικό (Ευρώπη). Μπορώ να τους αλλάζω ή κλειδώνει σε ένα region/λογαριασμό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Κάνε υπομονή κάνα μήνα... 

Δυστυχώς μπορώ να πω τα ίδια, το πρώτο καιρό νόμιζα ότι ειχε1 ssd, πλέον αργεί λίγο να bootarei κλπ, αλλά πάντα σε φυσιολογικά πλαισια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...