Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 minutes ago, nzeppos said:

Εγώ πάλι το πήρα στα 20 ευρώ και δεν ασχολήθηκα ούτε 3 ώρες, δεν μου άρεσε καθόλου. God of War 4 απείρως καλύτερο. Οπότε γούστα είναι αυτά. 

Όπως έχω πει ξανά, είχα την ίδια άποψη με εσένα και ούτε καν το αγόραζα. Το έδωσε δωρεάν η Sony. Του έδωσα μια ευκαιρία, έπαιξα, μου έσπασε τα νεύρα που ήμουν για πολλές ώρες στην αρχή. Ηθελα να πετάξω το controller και εν τέλει το παράτησα. Όταν το έπιασα πάλι το πήγα σε χαλαρούς ρυθμούς χωρίς βιασύνες. Μετά απο λίγο καιρό ήμουν σε φάση που είστε ταπουνάκια να σας σφάξω. Φοβερό παιχνίδι, αν και τα Souls δεν με ψήνουν γενικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Νομιζω οτι ειναι παρα μα παρα πολυ βαρια κουβεντα να λεγεται οτι το Last of us(το παιχνιδια με την μεγαλυτερη αναγνωριση της προηγουμενης γενιας αλλα και στις αρχες της τωρινης)ειναι μετριοτητα μπροστα στο Bloodborne.

Περαν του οτι και τα 3 παιχνιδια που αναφερθηκαν πιο πισω(Horizon,Last of us,Bloodborne)ειναι μεταξυ τους τελειως διαφορετικα και εννοειται οτι οπως παντα υπαρχει το προσωπικο θεμα του γουστου για τον καθενα,χτυπαει καπως ασχημα να λεγεται ενα τετοιο παιχνιδι μετριοτητα.

Το λεω αυτο γιατι γενικα η σειρα των Souls παιχνιδιων και εν μερη το Bloodborne δεν ειναι για ολους οπως βεβαια και πολλα αλλα παιχνιδια.

Για μενα καλυτερα να τα παιξει και τα 3 αυτα παιχνιδια(να μην προσπερασει κανενα δηλαδη)και να κρινει ο ιδιος ποιο του αρεσε περισσοτερο. Εγω και τα 3 τα απολαυσα το ιδιο(δυστηχως το last of us δεν το πλατιναρα γιατι μου λειπανε τα online trophies)για αυτο που ηθελαν να περασουν οι δημιουργοι παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Νομιζω οτι ειναι παρα μα παρα πολυ βαρια κουβεντα να λεγεται οτι το Last of us(το παιχνιδια με την μεγαλυτερη αναγνωριση της προηγουμενης γενιας αλλα και στις αρχες της τωρινης)ειναι μετριοτητα μπροστα στο Bloodborne.

 

Και ποιο ειναι το προβλημα σου? Για μενα ειναι, για σενα οχι. Και στη προηγουμενη για μενα ειναι το Demon's Souls το καλυτερο παιχνιδι. Τετοια παιχνιδια που οριζουν genre ολοκληρα ειναι πραγματικα αριστουργηματα, ενα παιχνιδι που παρα πολλοι αντιγραφουν, η προσπαθουν να αντιγραψουν. Παιχνιδια με εκπληκτικο level design, soundtrack και το καλυτερο combat που εχει δει action τιτλος, εξαιρωντας τα ισομετρικα παντα.

Τεσπα δε θελω να καταληξουμε σε κοντρα παλι, εγω απλα ειπα τη προσωπικη μου αποψη και το σταματαω εδω.

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

Και ποιο ειναι το προβλημα σου? Για μενα ειναι, για σενα οχι.

Δεν ειπα οτι εχω καποιο προβλημα,απλα ειπα οτι θα μπορουσε να ειχε διατυπωθει αλλιως το πιο πισω πχ ''εμενα μαρεσε περισσοτερο το bloodborne απο τα αλλα δυο παιχνιδια''.

Το λεω αυτο πιο πολυ γιατι ο συμφορουμιτης πχ δεν ανεφερε αν για παραδειγμα εχει παιξει τα souls παιχνιδια για να ξερουμε αν του αρεσουν αυτου του ειδους παιχνιδια, γιατι υπαρχει κοσμος που τα Souls παιχνιδια(και αρα και το bloodborne)δεν θελει ουτε να τα βλεπει.

Ουτως ή αλλως την προσωπικη σου γνωμη ειπες και πολυ καλα εκανες,ουτε ειπε κανεις οτι πρεπει με το ζορι σε καποιον να αρεσει καποιο παιχνιδι γιατι το λενε ολοι.

Τωρα για το τελευταιο δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να καταληξουμε σε κοντρα,ειδικα απο την στιγμη που προσωπικα οπως εγραψα πιο πανω και μενα μαρεσε παρα πολυ το Bloodborne οπως και γενικα τα souls παιχνιδια και ουτε διαφωνησα στο αν το Bloodborne το θεωρω και εγω ενα απο τα καλυτερα exclusives της γενιας αυτης.

 

5 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Δεν εχω playstation καρδια μου....Περιμενω την BF να σκασουν προσφορες...Και δεν γινεται απλα να παρω ενα παιχνιδι...Οποτε κατι LOU & Horizon που εχει πεσει η τιμη τους θα τσιμπηθουν επι τοπου στο καταστημα...

ΔΕν ξερω αν ισχυει για ολα τα προιοντα(και αν εχεις καρτα Eurobank εσυ ή μπορει να χρησιμοποιησεις καποιου γνωστου/φιλου/συγγενη)αλλα ο Γερμανος εχει προσφοτα για αγορες ανω των 200ευρω 20% επιστροφη με καρτες Eurobank(το ποσο αυτο το παιρνεις σαν πιστωτικο για επομενη αγορα)αρα εχω το υποψη σου

https://www.germanos.gr/corporate/black_friday/

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-4/paixnidia-ps4/183093-bandai namco-ni-no-kuni-ii:-revenant-kingdom?cmicc=skroutz

Ni No Kuni 2 στα 10€ στον κωτσο για οποιον γουσταρει ιαπωνιλα,μονο σε καταστηματα ωστοσο

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Alastor192 είπε

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-4/paixnidia-ps4/183093-bandai namco-ni-no-kuni-ii:-revenant-kingdom?cmicc=skroutz

Ni No Kuni 2 στα 10€ στον κωτσο για οποιον γουσταρει ιαπωνιλα,μονο σε καταστηματα ωστοσο

πωπω τώρα καλό ξημέρωμα , No Kunαω από το refresh page , αν το δει κανείς κ σε άλλη αλυσίδα με παρόμοια τιμή σφυρίξτε plz

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VonLoutsos είπε

Όπως έχω πει ξανά, είχα την ίδια άποψη με εσένα και ούτε καν το αγόραζα. Το έδωσε δωρεάν η Sony. Του έδωσα μια ευκαιρία, έπαιξα, μου έσπασε τα νεύρα που ήμουν για πολλές ώρες στην αρχή. Ηθελα να πετάξω το controller και εν τέλει το παράτησα. Όταν το έπιασα πάλι το πήγα σε χαλαρούς ρυθμούς χωρίς βιασύνες. Μετά απο λίγο καιρό ήμουν σε φάση που είστε ταπουνάκια να σας σφάξω. Φοβερό παιχνίδι, αν και τα Souls δεν με ψήνουν γενικά.

Παρόμοια εμπειρία είχα με σένα αν και εν τέλη το παράτησα λίγο μετά τα μισά στη 2η-3η φορά που το έπιασα και έκανε click το gameplay του σε μένα. Φανταστικό action game και ατμοσφαιρικό αλλά εμένα με ενόχλησαν μερικά πράγματα και μ'έκαναν να το παρατήσω.

Συγκεκριμένα:

- Παντελής έλλειψη ιστορίας. Ναι οκ υπάρχει αυτό το υποτιθέμενο "lore" που για να το μάθεις πρέπει να δεις ή κανα 8ωρο youtube ή να διαβάσεις ότι κουτάλι και βάζω υπάρχει στο δρόμο σου αλλά και πάλι αυτό δεν είναι storyline και παρουσίαση. Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο να μην έχει μια στοιχειώδη κινηματογραφική παρουσίαση ένα τέτοιο game.

- Με κούρασε πολύ αυτό το lvl design που εκθειάζει πάρα πολύς κόσμος. Ή εγώ είμαι κατάχαζος ή στο πρώτο playthrough είναι αδύνατον απλά να βρεις το δρόμο σου ή έστω μια κατεύθυνση. Η λογική trial and error σε κάθε ένα σταυροδρόμι απλά δημιουργεί μια εικονική δυσκολία που φτάνει στα όρια του σπαζαρχιδισμού και ανήκει σε εποχές Amiga.

 

Anyway κατανοώ πλήρως το λόγο που πολύς κόσμος το έχει τόσο ψηλά απλά δεν είναι game για όλους και αυτό δεν έχει κάνει με τη δυσκολία του γιατί δε το θεωρώ πραγματικά δύσκολο (είναι πολύ δίκαιο παιχνίδι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alastor192 είπε

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-4/paixnidia-ps4/183093-bandai namco-ni-no-kuni-ii:-revenant-kingdom?cmicc=skroutz

Ni No Kuni 2 στα 10€ στον κωτσο για οποιον γουσταρει ιαπωνιλα,μονο σε καταστηματα ωστοσο

Ελεος γτ μονο σε καταστημα 😣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NEKROMA είπε

Εγώ τα έπαιξα αργά τα souls και μου θύμισαν γραφικά severance blade of darkness που είχα παίξει στο pc  και είναι και καλύτερο από τα souls/borne

Τι είπε τώρα...... Θεέ μου τι ψύχωση είχα πάθει με το severance... 12 χρονών μόμολο ήμουν όταν κυκλοφόρησε....  Είχα κάνει τη πρώτη κοπάνα στη ζωή μου, πρώτη γυμνασίου τλευταία ώρα για να γυρίσω σπίτι να παίξω.... ανατρίχιασα, θυμάμαι πόσο με τρόμαζε μέσα σ΄όλα!!! Παιχνιδάρα ολκής

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδες το βραδυ αν σκασει καμια προσφορα για αυριο (για ps4 bundle) και δεν την παρουμε χαμπαρι καντε κανα tag και εδώ...

Επεξ/σία από Αλεξανδρος A.92
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, NEKROMA said:

Εγώ τα έπαιξα αργά τα souls και μου θύμισαν γραφικά severance blade of darkness που είχα παίξει στο pc  και είναι και καλύτερο από τα souls/borne

 

Εννοείται καλύτερο. Και τα γραφικά καλύτερα. 

Άσε που έχει και gore ενώ τα άλλα είναι για παιδάκια. 

Εκεί που τελειώνουν τα Dark Souls ξεκινάει το Severance. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Alastor192 είπε

https://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-4/paixnidia-ps4/183093-bandai namco-ni-no-kuni-ii:-revenant-kingdom?cmicc=skroutz

Ni No Kuni 2 στα 10€ στον κωτσο για οποιον γουσταρει ιαπωνιλα,μονο σε καταστηματα ωστοσο

ξενέρα, πριν λίγες μέρες το είχα πάρει στα 23

 

δεν πειράζει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...