Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, panther_512 said:

Το Witcher 3 είναι το τέλος μιάς τριλογίας, με αρκετά υψηλό βαθμό πολυπλοκότητας όσον αφορά ιστορία και χαρακτήρες. Για να μπορείς να μπείς στον κόσμο του, πρέπει να κάνεις προεργασία, να διαβάσεις την ιστορια μέχρι τωρα ή να δείς τα αντίστοιχα videos στο youtube.

Διαφωνώ σε όλα. Για να μπεις στον κόσμο του πρέπει να βιώσεις τα Witcher 1+2, έτσι όπως είχαν οι devs στο μυαλό τους ότι πρέπει να τα βιώσεις: παίζοντάς τα. Ποιά ιστορία να διαβάσεις όταν κάθε επιλογή σου διαφοροποιεί το σύμπαν του παιχνιδιού; Μόνο αν τα παίξεις μπορείς να μπεις στον κόσμο του Geralt.

Το πρώτο τρέχει ακόμα και σε χρέπι πισί, το δεύτερο υπάρχει για PS4.

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ σε όλα. Για να μπεις στον κόσμο του πρέπει να βιώσεις τα Witcher 1+2, έτσι όπως είχαν οι devs στο μυαλό τους ότι πρέπει να τα βιώσεις: παίζοντάς τα. Ποιά ιστορία να διαβάσεις όταν κάθε επιλογή σου διαφοροποιεί το σύμπαν του παιχνιδιού; Μόνο αν τα παίξεις μπορείς να μπεις στον κόσμο του Geralt.

Το πρώτο τρέχει ακόμα και σε χρέπι πισί, το δεύτερο υπάρχει για PS4.

Εγω παντως δεν ειχα παιξει ουτες το 1 ουτε το 2 και μια χαρα μπηκα βυθιστηκα στον κοσμο του και το θεωρω ενα απο τα καλυτερα games oλων των εποχων .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

Long shot, αλλά μήπως γίνεται να κάνεις Gameshare σε δύο accounts που βρίσκονται στην ίδια κονσόλα; Μπορεί να λέω και βλακείες βέβαια, δεν ξέρω καν πως δουλεύει το Gameshare...

Δε νομίζω πως έχει σχέση το Gameshare με το PS Now. Μήπως μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις εσύ που το έχεις σε ένα άσχετο account της κονσόλας;

1 ώρα πριν, Malthador είπε

 

 

Επεξ/σία από fytotech
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, fytotech said:

Δε νομίζω πως έχει σχέση το Gameshare με το PS Now. Μήπως μπορείς να δοκιμάσεις να κάνεις εσύ που το έχεις σε ένα άσχετο account της κονσόλας;

Θα το σκαλίσω το βράδυ και θα ενημερώσω.

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ σε όλα. Για να μπεις στον κόσμο του πρέπει να βιώσεις τα Witcher 1+2, έτσι όπως είχαν οι devs στο μυαλό τους ότι πρέπει να τα βιώσεις: παίζοντάς τα. Ποιά ιστορία να διαβάσεις όταν κάθε επιλογή σου διαφοροποιεί το σύμπαν του παιχνιδιού; Μόνο αν τα παίξεις μπορείς να μπεις στον κόσμο του Geralt.

Το πρώτο τρέχει ακόμα και σε χρέπι πισί, το δεύτερο υπάρχει για PS4.

Εντάξει, αυτό είναι το καλύτερο όλων. Ειδικά το Witcher 2, που τα γραφικά του και οι απεικονήσεις των χαρακτήρων είναι πάρα πολύ κοντά στο Witcher 3, είναι εύκολο να το συνιστήσεις.

Αλλά σε κάθε περίπτωση, αυτός που θα παίξει το 3, πρέπει να γνωρίζει καλά την ιστορία και τους χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Malthador είπε

Υπάρχει μια εξωφρενικά συμφέρουσα προσφορά στο αμερικανικό PSN: $80 για ένα χρόνο PS Now. Δηλαδή €70 ο χρόνος, ήτοι €5,80 ευρώ ο μήνας για πρόσβαση σε 600 PS3/PS4 games. 

Το ξέρω ότι οι περισσότεροι δεν ψήνεστε για τέτοια πράγματα του σατανά, αλλά εγώ ενημερώνω πάντως. 

 

Αυτόν τον καιρό δεν συμφέρει αυτή η προσφορά γιατί η ετήσια συνδρομή psn plus κοστίζει κοντά στα 50 ευρώ στην Ελλάδα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Το πρώτο τρέχει ακόμα και σε χρέπι πισί, το δεύτερο υπάρχει για PS4.

Το witcher 2 δεν κυκλοφορησε ποτε για κονσολα της Sony,παρα μονο για xbox και Pc :)

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Witcher_2:_Assassins_of_Kings

3 ώρες πριν, icenex είπε

Βλεπω καλες εκπτωσεις σε ορισμενους τιτλους..Το detroit become human αξιζει? βλεπω επεσε στο 20αρικο. Μου αρεσει που ειπα δεν θα αγορασω αλλο παιχνιδι αν δεν τελειωσω αυτα που εχω.

Για 20ευρω αξιζει,για 60ευρω αρχικη τιμη οχι :)

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Fulgore said:

Το witcher 2 δεν κυκλοφορησε ποτε για κονσολα της Sony,παρα μονο για xbox και Pc :)

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Witcher_2:_Assassins_of_Kings

Σωστά, λάθος μου.

18 minutes ago, Paragontas-x said:

Αυτόν τον καιρό δεν συμφέρει αυτή η προσφορά γιατί η ετήσια συνδρομή psn plus κοστίζει κοντά στα 50 ευρώ στην Ελλάδα.

Δεν έχει καμία σχέση το PS Now με το PSN+.

Μεταξύ των δύο σε ποσότητα και ποιότητα games το PS Now είναι απίστευτα πιο συμφέρον, ακόμα και αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται να streamάρει PS3 games. Μόνο και μόνο με τα PS4 games είσαι κερδισμένος.

Το PS Now δεν σου δίνει online multiplayer όμως. Οπότε ο καθένας κρίνει αναλόγως τις ανάγκες του. Αν δεν τον ενδιαφέρει το online πάει σε PS Now, αν τον ενδιαφέρει το online πάει σε PSN+, αν τον ενδιαφέρουν όλα πάει και στα δύο.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις δίκιο τώρα πρόσεξα ότι δεν λες για το psn+ αλλά για το psn now.

Αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς το psn now δεν υποστηρίζεται στην Ελλάδα από Ελληνικά psn id's.

Αν κάποιος δεν θα κάτσει να φτιάξει ένα Αμερικάνικο psn id είναι δώρον - άδωρον όσο αφορά την Ελλάδα τουλάχιστον.

 

Και ξεχνάς ένα πολύ σημαντικό παράγοντα για να δικαιολογήσω και το όνομα μου, ότι το psn now είναι κυρίως για παλιά παιχνίδια ps2-3 και όχι τόσο καλά παιχνίδια του ps4.

Επεξ/σία από Paragontas-x
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Giannis_kan είπε

Πήρα το witcher 3 Goty στα 20 ευρώ σε δισκάκι κανονικά κουτατο άπο φυσικό κατάστημα. Νομίζω πολύ καλή τιμή αν σκεφτείς ότι στο store το έχει και εκεί 20. Ελπίζω να αξίζει τα λεφτά του. Μέχρι τώρα που το έχω παίξει δεν έχω τρελαθεί αλλά όυτε και το βαρέθηκα. Μου έχουν πει θέλει το χρόνο του για να κολλήσεις, για να δούμε. 15 που κοίταγα έδιναν το απλό στο store. Επίσης φίλος μου στο steam πρόλαβε τα witcher 1 και 2 μαζί στα 2.5 ευρώ στο steam!! 

Το παιχνιδι οσο προχωρας τοσο πιο ωραιο γινεται,σκεψου η White Orchard που εχει κανα 10ωρο content,ειναι η tutorial περιοχη.  Στο τελος θα δεις πως θα μπει στα all time favourites. Πολυ καλη επιλογη και η physical edition,στην χειροτερη αν θες να το πουλησεις γιατι το τερματισες η δεν σ'αρεσει,θα παρεις τουλαχιστον τα μισα λεφτα σου πισω

5 ώρες πριν, Malthador είπε

Διαφωνώ σε όλα. Για να μπεις στον κόσμο του πρέπει να βιώσεις τα Witcher 1+2, έτσι όπως είχαν οι devs στο μυαλό τους ότι πρέπει να τα βιώσεις: παίζοντάς τα. Ποιά ιστορία να διαβάσεις όταν κάθε επιλογή σου διαφοροποιεί το σύμπαν του παιχνιδιού; Μόνο αν τα παίξεις μπορείς να μπεις στον κόσμο του Geralt.

Το πρώτο τρέχει ακόμα και σε χρέπι πισί, το δεύτερο υπάρχει για PS4.

Σαν τεραστιος φαν της σειρας που επαιξα και το 1 και το 2, οταν ειχαν πρωτοβγει,θεωρω πως δεν ειναι αναγκαιο να χει παιξει κανεις τα προηγουμενα για να παιξει το 3.

Οσο "αναγκαιο" ηταν να διαβασεις τα βιβλια για να παιξεις το Witcher 1,αλλο τοσο ειναι το να χεις παιξει τα προηγουμενα. Η CD Project εφτιαξα το 3,γνωριζοντας πως ενα τεραστιο ποσοστο αγοραστων δεν θα χει παιξει τα προηγουμενα. 

Οποτε αγοραστε αφοβα οσοι δεν εχετε ασχοληθει με τα προηγουμενα 2

 

Επεξ/σία από Alastor192
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Golden Joystick awards 2018

https://www.gamesradar.com/golden-joystick-awards-2018-winners/

  • Best Storytelling - God of War
  • Best Competitive Game - Fortnite Battle Royale
  • Best Cooperative Game - Monster Hunter: World
  • Best Visual Design - God of War
  • Best Indie Game - Dead Cells
  • Best Audio - God of War
  • Still Playing Award - World of Tanks
  • Best Performer - Bryan Dechart (as Connor from Detroit: Become Human)
  • Esports Game of the Year - Overwatch
  • Best VR Game - The Elder Scrolls 5: Skyrim VR
  • Studio of the Year - SIE Santa Monica Studio
  • Best New Streamer / Broadcaster - Bryan Dechart and Amelia Rose Blaire
  • Mobile Game of the Year - PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile 
  • PlayStation Game of the Year - God of War
  • Breakthrough Award - Unknown Worlds
  • Most Wanted Game - Cyberpunk 2077
  • Critics Choice Award - Red Dead Redemption 2
  • Lifetime Achievement - Hidetaka Miyazaki (FromSoftware)
  • Ultimate Game of the Year - Fortnite Battle Royale
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
19 minutes ago, katman2000 said:

σε αλλα νεα αυτη τη στιγμη το προ που ειναι παλιοτερη και τεχνολογικα κατωτερη κονσολα απο το X κοστιζει 10 ευρω ακριβοτερα..

Οι τιμές των κονσολών εξαρτώνται από την ζήτηση, όχι από την τεχνολογία που περιέχουν. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Alastor192 είπε

Το παιχνιδι οσο προχωρας τοσο πιο ωραιο γινεται,σκεψου η White Orchard που εχει κανα 10ωρο content,ειναι η tutorial περιοχη.  Στο τελος θα δεις πως θα μπει στα all time favourites. Πολυ καλη επιλογη και η physical edition,στην χειροτερη αν θες να το πουλησεις γιατι το τερματισες η δεν σ'αρεσει,θα παρεις τουλαχιστον τα μισα λεφτα σου πισω

Σαν τεραστιος φαν της σειρας που επαιξα και το 1 και το 2, οταν ειχαν πρωτοβγει,θεωρω πως δεν ειναι αναγκαιο να χει παιξει κανεις τα προηγουμενα για να παιξει το 3.

Οσο "αναγκαιο" ηταν να διαβασεις τα βιβλια για να παιξεις το Witcher 1,αλλο τοσο ειναι το να χεις παιξει τα προηγουμενα. Η CD Project εφτιαξα το 3,γνωριζοντας πως ενα τεραστιο ποσοστο αγοραστων δεν θα χει παιξει τα προηγουμενα. 

Οποτε αγοραστε αφοβα οσοι δεν εχετε ασχοληθει με τα προηγουμενα 2

Μακάρι να είχε και ελληνικούς υπότιτλους πάντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Οι τιμές των κονσολών εξαρτώνται από την ζήτηση, όχι από την τεχνολογία που περιέχουν. 

Στη Νιντεντο το είπες;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...