Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/11/2018 στις 12:44 ΜΜ, vagg77 είπε

Γνωμες για τα PS Games του μηνα

εγώ τα θεωρώ πολύ καλά και τα 2, απλά το ένα το έχω ξαναπαίξει (το bulletstorm ) και το βρίσκω μάλλον δύσκολο να το ξαναβάλω με τόσα που έχω μαζέψει και εκκρεμούν, αλλά αξίζει σίγουρα  για όποιον δεν το έχει παίξει

 

και το yakuza σίγουρα θα μου αρέσει όπως όλα τα yakuza, αν και ιδανικά ας παίξει κάποιος και το 0 πρώτα να έχει συνέχεια η ιστορία , όχι ότι έχει και φοβερή σημασία βέβαια απλά το ζερο είναι μάλλον και το καλύτερο γενικά από αυτά που υπάρχουν στο ps4 

 

απλά η βλακεία είναι ότι το έχω αγορασμένο κανονικά (σε έκπτωση βέβαια στο 15αρι) και δεν έχω προλάβει να το παίξω και μάλιστα ήταν το επόμενο πράγμα που θα ξεκινούσα μόλις ξεμπέρδευα με ένα σύντομο παιχνίδι που παίζω αυτή τη στιγμή ενδιάμεσα με το ac, απλά το είχα αφήσει τόσο καιρό γιατί μέχρι το καλοκαίρι έπαιζα το 6, οπότε δεν ήθελα να μου πέσει πολύ yakuza μαζεμένο

 

οπότε είναι από τις περιπτώσεις που ατύχησα με το plus 

 

θα προτιμούσα να έδιναν το kiwami 2 αλλά αυτό είναι ακόμα σχετικά καινούριο, αν και αυτό θα ήθελα να το παίξω σε pc καλύτερα οοοοταν βγει, γιατί η μηχανή του zero και του kiwami 1 τρέχουν πολύ καλά στο ps4, αλλά το 6 σέρνεται απίστευτα (βέβαια καμιά σχέση σε λεπτομέρεια )  και επειδή το kiwami 2 χρησιμοποιεί του 6 θα ήθελα να είμαι πιο αεράτος με τη δύναμη του πισιού 

 

τελοσπάντων το ζουμί είναι ότι αυτά τα 2 παιχνίδακια για τα προσωπικά μου γούστα είναι πολύ καλές επιλογές για δώρο, το bulletstorm παρά τα χρόνια του θα αρέσει στους περισσότερους  γιατί είναι pure fun, και το άλλο αν και είναι κάπως πιο δύσκολο για το δυτικό κοινό άμα του δώσεις μια ευκαιρία μερικές ώρες πιστεύω θα σε κερδίσει, είναι πολύ καλά παιχνίδια τα yakuza και ας γίνονται μελλοδραματικά.. κάνουν τα σενάρια των δυτικών τα φαίνονται πολύ απλοϊκά και η μάχη τους έχει βάθος και ας φαίνεται τελείως ανεγκέφαλη ( και επίσης pure fun). και επίσης όπως έχω ξαναπεί τα yakuza δίνουν σεμινάριο στο τι πάει να πει κόσμος με περιεχόμενο όταν σε τόσο μικρές περιοχές έχουν τόσα πράγματα να κάνεις σε σχέση με τα "άδεια" πολλές φορές ή με ανούσιο περιεχόμενο παιχνίδια με τεράστιους κατά τα άλλα χάρτες. επίσης το χιούμορ τους είναι πολύ καλό και ξεφεύγει αρκετά συχνά από την πολιτική ορθότητα αν και υπάρχει λογοκρισία στις δυτικές εκδόσεις σε διάφορες περιπτώσεις (υπάρχουν σχετικά βιντεο στο yt που το αναλύουν) 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Αν παιξει πακετο κατω από 300 το Slim 1tb και RDR2 νομιζω θα παω κατευθείαν...Το πρόβλημα μου είναι αν παιξει το Pro+RDR2 στα 350 τι θα κανω...Εφόσον δεν εχω 4k...Αξιζει η ***?

ε αν η διαφορα ειναι κατω των 100 μεταξυ pro και slim νομιζω αξιζει το pro,ασχετως με 4k η οχι.Εχει και το supersampling αν δεν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Alastor192 είπε

ε αν η διαφορα ειναι κατω των 100 μεταξυ pro και slim νομιζω αξιζει το pro,ασχετως με 4k η οχι.Εχει και το supersampling αν δεν κανω λαθος

με το supersampling δεν θα δεις μεγαλες διαφορες εως και καθολου, το πλεονεκτημα στα 1080 ειναι τα 60 frame rates και αυτο σε λιγα παιχνιδια,επισης δε νομιζω να πεσει κατω απο 400 ευρω το προ μαζι με παιχνιδι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, katman2000 είπε

κατω απο 400 ευρω το προ μαζι με παιχνιδι 

Τι λες ρε εσυ?Μιλαμε για 10% εκπτωση και υποτιθεται ειναι BF...449 εχει τωρα με το RDR...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, ρωτησα και σε αλλες ομαδες αλλα απαντηση ικανοποιητικη δεν εχω λαβει.

Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει απλο PS4 σε PC Monitor απο κοντινη αποσταση και μετα σε μεγάλη τηλεόραση (49" ++) σε μακρινη αποσταση? Ποια σας βολεψε περισσοτερο και γιατι?

Εγω προσωπικα, επειδη παιζω σε πολυ competitive επιπεδο παιχνιδια οπως online racing και Online fps, σε μεγαλη τηλεοραση δεν με βολεψε ποτε γιατι δεν μπορουσα να βλεπω εκεινες τις μικρες λεπτομερειες που χρειαζοταν, με αποτελεσμα να εχω εγκατασταθει σε pc monitor 21.5 Ιντσων ωστε να βλεπω τα παντα απο πολυ κοντα. Προφανως, για τυπου ποδοσφαιρακια και μπασκετ, 49ρα με βολευει μια χαρα, αλλα δεν μπορω πολεμικα και competitive racing απο μακρινη αποσταση.

Τωρα που ερχεται black friday, και οπως και να το κανεις, καλες ή κακες εκπτωσεις, θα γινουν εκπτωσεις, κοιταζα μπας και επαιρνα ειτε ενα gaming monitor 24" (49" 4K τηλεοραση ετσι και αλλιως εχουμε). Θεωρειτε οτι ειναι υπερβολικο να παιζεις σε 24ρα PS4? Εφοσον δεν εχω και το Pro, δεν νομιζω οτι χανω και τιποτα τρομερο που δεν παιζω σε μεγαλη τηλεοραση. Ακουω γνωμες παιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Παιδες, ρωτησα και σε αλλες ομαδες αλλα απαντηση ικανοποιητικη δεν εχω λαβει.

Υπαρχει κανεις που να εχει δοκιμασει απλο PS4 σε PC Monitor απο κοντινη αποσταση και μετα σε μεγάλη τηλεόραση (49" ++) σε μακρινη αποσταση? Ποια σας βολεψε περισσοτερο και γιατι?

Εγω προσωπικα, επειδη παιζω σε πολυ competitive επιπεδο παιχνιδια οπως online racing και Online fps, σε μεγαλη τηλεοραση δεν με βολεψε ποτε γιατι δεν μπορουσα να βλεπω εκεινες τις μικρες λεπτομερειες που χρειαζοταν, με αποτελεσμα να εχω εγκατασταθει σε pc monitor 21.5 Ιντσων ωστε να βλεπω τα παντα απο πολυ κοντα. Προφανως, για τυπου ποδοσφαιρακια και μπασκετ, 49ρα με βολευει μια χαρα, αλλα δεν μπορω πολεμικα και competitive racing απο μακρινη αποσταση.

Τωρα που ερχεται black friday, και οπως και να το κανεις, καλες ή κακες εκπτωσεις, θα γινουν εκπτωσεις, κοιταζα μπας και επαιρνα ειτε ενα gaming monitor 24" (49" 4K τηλεοραση ετσι και αλλιως εχουμε). Θεωρειτε οτι ειναι υπερβολικο να παιζεις σε 24ρα PS4? Εφοσον δεν εχω και το Pro, δεν νομιζω οτι χανω και τιποτα τρομερο που δεν παιζω σε μεγαλη τηλεοραση. Ακουω γνωμες παιδες

Μια χαρα θα ειναι και η 24αρα στα 1080ρ..

1 ώρα πριν, DimosMcLaren είπε

Παιδιά έχει πάρει κανένας το ps4 platinum headset να πει εντυπώσεις;

Παρων. Πολυ ποιοτικα. Ελαφρως σφιχτο headband, κατα τα αλλα πολυ καλα. Καμια σχεση με τα Gold..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, kostiger said:

Μια χαρα θα ειναι και η 24αρα στα 1080ρ..

Παρων. Πολυ ποιοτικα. Ελαφρως σφιχτο headband, κατα τα αλλα πολυ καλα. Καμια σχεση με τα Gold..

Θεωρεις αρκει μια 24ρα? η να ψαξω 25-27?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Θεωρεις αρκει μια 24ρα? η να ψαξω 25-27?

Μιας και εγω περιμενω BF για αγορα του PS4, Εχω ηδη μια 24αρα που θατο βαλω προς το παρον αλλα προσανατολίζομαι σε 27αρα fhd 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, vagg77 είπε

Θεωρεις αρκει μια 24ρα? η να ψαξω 25-27?

Θεωρω πως μια 27αρα ενδεχομενως να ειναι καλυτερη επιλογη. Αν θελησεις να τη χρησιμοποιησεις και σε υπολογιστη ωστοσο, σε browsing εφοσον η αποσταση θεασης ειναι πολυ κοντινη θα βλεπεις πιξελ. Στα παιχνιδια πιστευω θα ειναι ωραιοτατη παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά κατά τη γνώμη σας που εκτιμάτε ότι θα δουμε το ps4 pro στην black friday?? Φυσικά δεν είμαστε μάντες και γκουρού απλώς μια δική σας εκτίμηση, είτε από αγγλία είτε απο τα μέρη μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω ψευτικες προσφορες στην κονσολα στο στυλ κονσολα και fifa19 (οτι δεν πουλησε οταν βγηκε) και τετοια.
Θα δουμε λογικα καλες προσφορες εως πολυ καλες στο VR συστημα, γιατι καποτε πρεπει να αδειασει το αποθεμα που εχει μαζευτει και δεν πουλιεται με τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω κ εγω για το vr.. Θα εκανα μια τετοια προβλεψη να βρεθει καπου στα 150-160 ευρω.. 

Τωρα για το ps4, μπορει να δουμε κανα pro στα 350-360..

Αλλα γενικα, εγω θα αποφυγω για αλλη μια χρονια αυτη τν κοροιδια... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...