Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια μπορει να μου λυσει καποιος την απορια.Σημερα δεν κυκλοφορησε το red dead redemption 2?Τι φαση να ζητανε στις αγγελιες με 55 ευρω το παιχνιδι δηλαδη κολανε στα 3 ευρω που κανει σε καταστημα?Τι σκατα να μου πεις να το βαλεις ενα 10αρικο κατω να το καταλαβω αλλα 55 ευρω με 57-58 που κανει στο φθηνοτερο καταστημα στο σκρουτζ γιατι στο διαολο να βαλεις τετοια αγγελια τι θα κερδισεις 1 πιτογυρο και μια coca?

Μονο εγω εχω το κολλημα να παιρνω καινουργια οσα παιχνιδια δεν τα βρισκω σε καλυτερη τιμη απο μεταχειρισμενα?Τι καλυτερο να ανοιγω το κουτι και να μυριζει καινουργιλας? :P

Σορρυ για το ξεσπασμα αλλα το να βαζεις αγγελια την ιδια μερα κυκλοφοριας του παιχνιδιου για να γλυτωσεις 3 ευρω πραγματικα με ξεπερναει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μπορει στην περιοχη τους να μην υπαρχει το σκρουτζοκαταστημα που το δινει 57ευρω και να εχουν μονο ενα γερμανο, ενα πλαισιο και εναν κωτσοβολο.

Επισης πολλα πιτσιρικια τα αγοραζουν αυτα απο το χαρτζηλικη τους, ξερεις τι λεφτα ειναι η διαφορα του 55 στην περιοχη σου απο το φτηνοτερο σκρουτζομαγαζο +εξοδα μεταοφορικα+εξοδα αντικαταβολης;

Τι σε χαλαει (και σε ξεπερναει κιολας) με την αγγελια ζητησης καποιου που απλα θελει νομιμα να κανει το χομπυ του;

Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες απο την απαντηση μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να πουλάνε σημερινό σφραγισμένο παιχνίδι πιο φτηνά.εκτός εάν είχαν πόντους για εξαργύρωση ή να δουλεύουν εκεί και να το πήραν με έκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, orck είπε

Μπορει στην περιοχη τους να μην υπαρχει το σκρουτζοκαταστημα που το δινει 57ευρω και να εχουν μονο ενα γερμανο, ενα πλαισιο και εναν κωτσοβολο.

Επισης πολλα πιτσιρικια τα αγοραζουν αυτα απο το χαρτζηλικη τους, ξερεις τι λεφτα ειναι η διαφορα του 55 στην περιοχη σου απο το φτηνοτερο σκρουτζομαγαζο +εξοδα μεταοφορικα+εξοδα αντικαταβολης;

Τι σε χαλαει (και σε ξεπερναει κιολας) με την αγγελια ζητησης καποιου που απλα θελει νομιμα να κανει το χομπυ του;

Ελπιζω να μην παρεξηγηθηκες απο την απαντηση μου.

Με ξεπερναει γιατι ρε φιλε αν εχεις τοση μεγαλη κ@υλα να παιξεις ενα παιχνιδι απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας πιστεψε με θα τα βρεις τα 3 ευρω(ειδικα αν εισαι πιτσιρικας δεν θα φας τυροπιτα με μιλκο μια μερα στο σχολειο και κατι τρεχει στα γυφτικα) εδω βρηκες τα 55 στα 3 θα κολλησεις.Και επι ευκαιρια οι αγγελιες που λεω ειναι αθηνα.Οποτε δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα οτι δεν υπαρχει μαγαζι διπλα η δε ξερω και εγω τι αλλο σεναριο μπορει να συμβαινει.Δηλαδη θα περιμενεις μπας και βρεθει καποιος που να πουλαει στα 55 ευρω μεχρι να γινει αυτο μπορει να περασουν μερες κατα πασα πιθανοτητα.Αρα τι καταφερες? για 3 ευρω να μην παιξεις το παιχνιδι που εχεις φαει σκαλωμα γιατι απο την στιγμη που το βαζεις για αγγελια ζητησης την ιδια μερα κυκλοφοριας τοτε μιλαμε οτι σε καιει να το παιξεις οσο το δυνατον συντομοτερο.

Τεσπα εννοειτε οτι ο καθενας κανει οτι θελει με το πορτοφολι του απλα εγω δεν θα κολλουσα στα 3 ευρω αν ηθελα να παιξω ενα παιχνιδι τωρα αν δεν μου βγαιναν τα κουκια υπαρχει και η υπομονη μπας και πεσουν λιγο οι τιμες γιατι ολοι ξερουμε οτι σε 1-2 βδομαδες θα πεσει λιγακι η τιμη πιο κοντα στο 50αρικο παρα στο 60αρικο.

Ps Και οχι δεν παρεξηγηκα συζητηση κανουμε και πραγματικα το εχω μεγαλη απορια καθε φορα που το βλεπω το συγκεκριμενο πραγμα να γινεται.Γιατι θεωρω οτι μιλαμε για τσιγκουνια-να μην νιωσουν οτι τους πιανουν κοροιδο και οτι αφου θα πεσει η τιμη γιατι να το παρω στα 59.90 λες και αμα το παρεις 55 δεν θα σε εχουν πιασει κοροιδο ειδικα αν αποδειχτει το παιχνιδι μαπα.

1 ώρα πριν, vrwmiaris είπε

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να πουλάνε σημερινό σφραγισμένο παιχνίδι πιο φτηνά.εκτός εάν είχαν πόντους για εξαργύρωση ή να δουλεύουν εκεί και να το πήραν με έκπτωση

Αυτο με τους ποντους παιζει αλλα και παλι βλακεια ειναι αν με ρωτας.Εγω πχ εχω 10 ευρω σε ποντους σε ενα μαγαζι απο τις αγορες που κανω.Δηλαδη τι θα παρω ενα παιχνιδι full price για μειον τα 10 ευρω 50 ευρω πες και να το πουλησω 55 γιατι για να βγαλω 5 και να χασω αλλα 5 ουσιαστικα? Αυτο δεν αξιζει εκτος αν θελεις να βγαλεις μονο τα 5 απο τα 10 ευρω που εχεις σε ποντους, που παρεπιπτοντως αυτοι οι ποντοι ειναι απο μαγαζια που συνηθως δεν ειναι τα φθηνοτερα αρα με λιγα λογια τα εχεις δωσει τα λεφτα απλα λιγα λιγα.Πχ αυτο το μαγαζι που λεω το εχει τωρα το rdr2 59.9 full price δηλαδη.

Μαλλον απο bundle και δεν το ηθελαν το παιχνιδι η προπαραγγελια σε πολλαπλα μαγαζια και τους εμεινε κομματι και το δινουν τωρα να μην χασουν κ αλλο απο την τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, icenex είπε

Με ξεπερναει γιατι ρε φιλε αν εχεις τοση μεγαλη κ@υλα να παιξεις ενα παιχνιδι απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας πιστεψε με θα τα βρεις τα 3 ευρω(ειδικα αν εισαι πιτσιρικας δεν θα φας τυροπιτα με μιλκο μια μερα στο σχολειο και κατι τρεχει στα γυφτικα) εδω βρηκες τα 55 στα 3 θα κολλησεις.Και επι ευκαιρια οι αγγελιες που λεω ειναι αθηνα.Οποτε δεν νομιζω οτι τιθεται θεμα οτι δεν υπαρχει μαγαζι διπλα η δε ξερω και εγω τι αλλο σεναριο μπορει να συμβαινει.Δηλαδη θα περιμενεις μπας και βρεθει καποιος που να πουλαει στα 55 ευρω μεχρι να γινει αυτο μπορει να περασουν μερες κατα πασα πιθανοτητα.Αρα τι καταφερες? για 3 ευρω να μην παιξεις το παιχνιδι που εχεις φαει σκαλωμα γιατι απο την στιγμη που το βαζεις για αγγελια ζητησης την ιδια μερα κυκλοφοριας τοτε μιλαμε οτι σε καιει να το παιξεις οσο το δυνατον συντομοτερο.

 

Μα ειδα σημερα αγγελια που το δινουν 55 σφραγισμενο, πηγαινε στις αγγελιες και δες το. ποσες μερες περιμενε αυτος που το ηθελε, καμια ημερα; το πηρε day one
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, orck είπε

Μα ειδα σημερα αγγελια που το δινουν 55 σφραγισμενο, πηγαινε στις αγγελιες και δες το. ποσες μερες περιμενε αυτος που το ηθελε, καμια ημερα; το πηρε day one
 

Ωραία, γιατί το πήρε αφού δεν το ήθελε; το πουλάει σφραγισμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, orck είπε

Μα ειδα σημερα αγγελια που το δινουν 55 σφραγισμενο, πηγαινε στις αγγελιες και δες το. ποσες μερες περιμενε αυτος που το ηθελε, καμια ημερα; το πηρε day one
 

Μιλαμε για μια αγγελια πωλησης ποσοι ειναι νομιζεις που ζητανε σε αυτην την τιμη 3-4 ατομα? Μπορει και περισσοτεροι.Αρα απο ολους αυτους μονο ενας θα παρει σε τετοια τιμη αμεσα.Για 3 ευρω δεν αξιζει ολο αυτο το να καθεσαι να χαλας τα ματια σου να βρεις μια καλη αγγελια η να περιμενεις ποτε θα σου στειλει καποιος αυτο λεω.Πας στο μαγαζι που το πουλαει 3 ευρω πιο ακριβα και καθαρισες ουτε να χανεις χρονο ουτε τιποτα.

Ειναι σαν αυτο που μερικοι ψαχνουν βενζιναδικο με 1 λεπτο πιο φθηνα ανα λιτρο και γυρνανε ολη την αθηνα να φουλαρουν και στο τελος χαλανε περισσοτερη βενζινη στο ψαξιμο.

Εν ολιγοις αν δεν εισαι τουλαχιστον ενα 10αρικο κατω για μενα δεν αξιζει ο κοπος και χρονος εκτος αν εισαι απο αυτους που πανε να βγαλουν απο την μυγα ξιγκι τοτε παω πασο.

Τεσπα το ληγω εδω απλα μου κανει εντυπωση αυτο το πραγμα καθε φορα που το βλεπω, δεν το χωραει το φτωχο μυαλο μου.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

 

Η πλακα ειναι οτι ουτε τα 3ευρω γλυτωνεις, γιατι αν ο αλλος πχ μενει στο Φαληρο και εσυ στα Πευκακια,θα βγαλεις και 2 εισ. πηγαινε-ελα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Η πλακα ειναι οτι ουτε τα 3ευρω γλυτωνεις, γιατι αν ο αλλος πχ μενει στο Φαληρο και εσυ στα Πευκακια,θα βγαλεις και 2 εισ. πηγαινε-ελα :P

Αυτο ισχυει, ομως εαν θελουμε να ειμαστε δικαιοι ισχυει το ιδιο και με το σκρουτζομαγαζο. Μπορει να σου κατσει μπορει και οχι. Οποτε ποια η διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, orck είπε

Αυτο ισχυει, ομως εαν θελουμε να ειμαστε δικαιοι ισχυει το ιδιο και με το σκρουτζομαγαζο. Μπορει να σου κατσει μπορει και οχι. Οποτε ποια η διαφορα;

Ενταξει λιγο πολυ βρισκεις κατι κοντα σου ειδικα αν μιλαμε για αθηνα.Απλα με το μαγαζι μπορει να το συνδυασεις με κατι αλλο πχ καφεδακι με φιλους σε εκεινη την περιοχη σε ωρες αιχμης θα μου πεις και αυτο γινεται με καποιον απο εδω μεσα κ η απαντηση ειναι ναι απλα με οχι τοσο ευελικτο ωραριο.Γιατι 2 ατομα θα πρεπει να βρουν κοινο εδαφος στην ωρα και στο τοπο.

Ετσι για πλακα-τρολαρισμα σκεφτομαι να βαλω αγγελια οτι ζηταω το παιχνιδι στα 56.98 https://www.skroutz.gr/s/11524273/Red-Dead-Redemption-2-PS4.html?from=autocomplete&keyphrase=red+dead+redemption+2

:P

Αληθεια οσοι το πηρατε για πειτε πρωτες εντυπωσεις..Εμενα με χαλαει λιγο το γεγονος οτι δεν επαιξα το 1 (αν και μιλαμε για αλλο timeline) και ειναι το μεγαλο μου παραπονο που δεν το κανανε remaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Ενταξει λιγο πολυ βρισκεις κατι κοντα σου ειδικα αν μιλαμε για αθηνα.Απλα με το μαγαζι μπορει να το συνδυασεις με κατι αλλο πχ καφεδακι με φιλους σε εκεινη την περιοχη σε ωρες αιχμης θα μου πεις και αυτο γινεται με καποιον απο εδω μεσα κ η απαντηση ειναι ναι απλα με οχι τοσο ευελικτο ωραριο.Γιατι 2 ατομα θα πρεπει να βρουν κοινο εδαφος στην ωρα και στο τοπο.

Ετσι για πλακα-τρολαρισμα σκεφτομαι να βαλω αγγελια οτι ζηταω το παιχνιδι στα 56.98 https://www.skroutz.gr/s/11524273/Red-Dead-Redemption-2-PS4.html?from=autocomplete&keyphrase=red+dead+redemption+2

:P

Αληθεια οσοι το πηρατε για πειτε πρωτες εντυπωσεις..Εμενα με χαλαει λιγο το γεγονος οτι δεν επαιξα το 1 (αν και μιλαμε για αλλο timeline) και ειναι το μεγαλο μου παραπονο που δεν το κανανε remaster.

Για το 1 που δεν καναν remaster ειναι μανουλα ενα xbox s που παιζει και τα παλιοτερα σε αντιθεση με το μπου καμαρι της gaming κοινοτητας που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ, δεν εχω παρατηρησει ομως τι γινεται στην αγορα των μεταχειρισμενων για το συγκεκριμενο μηχανημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, orck είπε

Για το 1 που δεν καναν remaster ειναι μανουλα ενα xbox s που παιζει και τα παλιοτερα σε αντιθεση με το μπου καμαρι της gaming κοινοτητας που ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ, δεν εχω παρατηρησει ομως τι γινεται στην αγορα των μεταχειρισμενων για το συγκεκριμενο μηχανημα.

Το εχω δει το παιχνιδι λιγο απο βιντεακια στο youtube τα textures δεν παλευονται για αυτο ειπα για κανα remaster με αναβαθμισμενα texture.Εχω τον κολλητο που εχει ps3 αν θελησω να το παιξω απλα θα πρεπει να το τσιμπησω το παιχνιδι γιατι αυτος δεν παιζει τετοια παιχνιδια.

Παντως χαζευω τωρα το 2 στο youtube φαινεται οτι αξιζε η αναμονη αφου σκεφτομαι να το παρω παροτι κατοχος 4 παιχνιδιων που δεν εχω αγγιξει ακομη λογω χρονου.Και απο οτι βλεπω οσοι το τσιμπησαν σιγα μην σηκωθουν να ποσταρουν εντυπωσεις.Απλα οσο και να δεις ενα βιντεο στο youtube δεν μπορεις να ξερεις πως ειναι το παιχνιδι στο χειρισμο κτλ παρα μονο οταν πιασεις το μοχλο στο χερι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, icenex είπε

Αληθεια οσοι το πηρατε για πειτε πρωτες εντυπωσεις..

Υπαρχει δικο του ξεχωριστο θεμα αν δεις στην ενοτητα των κονσολων με μπολικες πληροφοριες αλλα και πολλες αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Ποιο τοπικ?

Δεν ρωτάω για το παιχνίδι αλλά για τη κονσόλα που είναι νέο μοντέλο ps4pro που είναι με το bundle του παιχνιδιού.

Το σχολιο μου αν δεις λιγο πιο προσεκτικα ειναι απαντηση σε αλλο σχολιο και οχι στο δικο σου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...