Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεις να φτιαξεις αμερικανικο λογαριασμο να αγορασεις συνδρομη.Απλα ελληνικες καρτες και ελληνικο paypal δεν περνανε.Θα αγοραζεις αμερικανικους ποντους και θα τους φορτωνεις στο ψηφιακο πορτοφολι.Λογικα τα ιδια θα ισχυουν για uk λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

Μπορεις να φτιαξεις αμερικανικο λογαριασμο να αγορασεις συνδρομη.Απλα ελληνικες καρτες και ελληνικο paypal δεν περνανε.Θα αγοραζεις αμερικανικους ποντους και θα τους φορτωνεις στο ψηφιακο πορτοφολι.Λογικα τα ιδια θα ισχυουν για uk λογαριασμο.

Διάβασα ότι σε UK λογαριασμό περνάνε οι ελληνικές κάρτες. Αν ισχύει θα είναι πολύ βολικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2018 στις 9:04 ΜΜ, Fulgore είπε

 

Καλησπέρα παιδιά :) 

Φίλη όταν παίζει διαδικτυακα με συγκεκριμένο άτομο το led μπροστά στο χε γίνεται κόκκινο!!!

Γιατί γίνεται αυτό??

Κάνει κάτι ο άλλος παίχτης???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Love Mac είπε

Καλησπέρα παιδιά :) 

Φίλη όταν παίζει διαδικτυακα με συγκεκριμένο άτομο το led μπροστά στο χε γίνεται κόκκινο!!!

Γιατί γίνεται αυτό??

Κάνει κάτι ο άλλος παίχτης???

Αν λες για το controller,ναι μου εχει τυχει σε καποιο παιχνιδι να το δω να γινεται κοκκινο το χρωμα.

Αν λες για την ιδια την κονσολα,οχι ποτε μου δεν το εχω πετυχει,αλλα βρηκα το παρακατω που δεν γνωριζω αν ισχυει και αφορα το συστημα ψυξης.

http://www.playstationing.com/ps4/how-to-fix-ps4s-red-light-of-death/3803

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμβανω εδω και λιγες ημερες το παρακατω " 2-step verification is active on your Sony Entertainment Network account. Please visit http://idp.sn/device-password to generate a device setup password to use with your Sony device " σε SMS στο κινητο. Προφανος εχω ενεργοποιησει το 2step verification αλλα δεν κανω κατι στην κονσολα. Παιζω το Spidey λιγο απο καθε μερα και ειμαι συνδεδεμενος κανονικα με τον λογαριασμο μου ο οποιος εχει psn+. Κατεβαζω update κονσολας και παιχνιδιων κανονικα.
Γιατι μου λεει να παω να φτιαξω κωδικο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αν λες για το controller,ναι μου εχει τυχει σε καποιο παιχνιδι να το δω να γινεται κοκκινο το χρωμα.

Αν λες για την ιδια την κονσολα,οχι ποτε μου δεν το εχω πετυχει,αλλα βρηκα το παρακατω που δεν γνωριζω αν ισχυει και αφορα το συστημα ψυξης.

http://www.playstationing.com/ps4/how-to-fix-ps4s-red-light-of-death/3803

Οντως? Εμενα νομιζω αναβει κόκκινο το led στο controller οταν παιζω με αλλο προφιλ, ειναι επειδη αλλαξα προφίλ ή παιζει προβλημα με τη θερμοκρασία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μια ερώτηση. Δεν τα πολύ ξέρω αυτά. 

 

Αν βάλω ένα παιχνίδι ένα δισκάκι του πσ2 πχ το resident evil Veronika στο ps4 θα παίξει? Ρωτάω για το συγκεκριμένο γιατι είναι στα ps2 classik. 

Είναι έστω σε αυτά bc η κονσόλα ή όχι 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Οντως? Εμενα νομιζω αναβει κόκκινο το led στο controller οταν παιζω με αλλο προφιλ, ειναι επειδη αλλαξα προφίλ ή παιζει προβλημα με τη θερμοκρασία?

 Tα χρωματα στο dualshock led ειναι αναλογα τι παιχνιδι παιζεις. Στο dashboard ειναι παντα μπλε νομιζω. Στα παιχνιδια, αναλογα το παιχνιδι αλλαζει χρωμα. Σε μερικα accounts συνδεει χρωμα, οπως εχεις το κοκκινο, μου εχει τυχει κ εμενα στο 2ο μου. Δε παιζει κανενα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

Παίδες μια ερώτηση. Δεν τα πολύ ξέρω αυτά. 

Αν βάλω ένα παιχνίδι ένα δισκάκι του πσ2 πχ το resident evil Veronika στο ps4 θα παίξει? Ρωτάω για το συγκεκριμένο γιατι είναι στα ps2 classik. 

Είναι έστω σε αυτά bc η κονσόλα ή όχι 

Όχι δεν θα παίξει, δεν υπάρχει Backwards Compatibility υποστήριξη στο Ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, εχει παρατηρησει ποτε κανεις σας, μιας και εκλεισε η εταιρια που εκανε το Driveclub, αν μπαινουν ποτε προσφορες για το Season Pass του? Εχει απιστευτο υλικο αλλα το SP ειναι στα 13 € και ηθελα να ρωτησω αν μπορει η SONY, παρολο που εκλεισε η εταιρια, να ορισει προσφορες για το Driveclub Και το SP του. Εχει δει ποτε κανεις προσφορα στο SP παλαιοτερα?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια μάγκες. Έχω το Ps4 pro (δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα και όλα είναι συνδεμένα σωστά) συνδεμένο σε 4Κ τηλεόραση samsung και ενώ όλα δουλεύουν νεράκι - σχεδόν τέλεια εικόνα και κίνηση σε games που υποστηρίζουν την ανάλυση αυτή, μου κάνει κάποια κενά με μαύρη εικόνα. Δηλαδή ενώ παίζω, γίνεται μαύρη η εικόνα για 2-3 δευτερόλεπτα (ο ήχος ακούγετε) και μετά επανέρχεται. Μια φορά θα μου το κάνει σε κάθε παιχνίδι που παίζω.
Το έψαξα και κάποιοι είπαν ότι φταίει το HDMI καλώδιο και μιας και είχα ένα παλιό που το είχα από το απλό ps4, έβαλα το καλώδιο που είχε μέσα το pro και πάλι τα ίδια. Μήπως πρέπει ν' αγοράσω ένα ποιοτικό ή πάλι θα μου κάνει τα ίδια??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, hasiotis_john είπε

Μια βοήθεια μάγκες. Έχω το Ps4 pro (δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα και όλα είναι συνδεμένα σωστά) συνδεμένο σε 4Κ τηλεόραση samsung και ενώ όλα δουλεύουν νεράκι - σχεδόν τέλεια εικόνα και κίνηση σε games που υποστηρίζουν την ανάλυση αυτή, μου κάνει κάποια κενά με μαύρη εικόνα. Δηλαδή ενώ παίζω, γίνεται μαύρη η εικόνα για 2-3 δευτερόλεπτα (ο ήχος ακούγετε) και μετά επανέρχεται. Μια φορά θα μου το κάνει σε κάθε παιχνίδι που παίζω.
Το έψαξα και κάποιοι είπαν ότι φταίει το HDMI καλώδιο και μιας και είχα ένα παλιό που το είχα από το απλό ps4, έβαλα το καλώδιο που είχε μέσα το pro και πάλι τα ίδια. Μήπως πρέπει ν' αγοράσω ένα ποιοτικό ή πάλι θα μου κάνει τα ίδια??

Δοκιμασε και σε αλλη θυρα ή ακομα καλυτερα βγαλε ολες τις συσκευες απο το ρευμα προτου φτασεις σε καποιο συμπερασμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hasiotis_john είπε

Μια βοήθεια μάγκες. Έχω το Ps4 pro (δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα και όλα είναι συνδεμένα σωστά) συνδεμένο σε 4Κ τηλεόραση samsung και ενώ όλα δουλεύουν νεράκι - σχεδόν τέλεια εικόνα και κίνηση σε games που υποστηρίζουν την ανάλυση αυτή, μου κάνει κάποια κενά με μαύρη εικόνα. Δηλαδή ενώ παίζω, γίνεται μαύρη η εικόνα για 2-3 δευτερόλεπτα (ο ήχος ακούγετε) και μετά επανέρχεται. Μια φορά θα μου το κάνει σε κάθε παιχνίδι που παίζω.
Το έψαξα και κάποιοι είπαν ότι φταίει το HDMI καλώδιο και μιας και είχα ένα παλιό που το είχα από το απλό ps4, έβαλα το καλώδιο που είχε μέσα το pro και πάλι τα ίδια. Μήπως πρέπει ν' αγοράσω ένα ποιοτικό ή πάλι θα μου κάνει τα ίδια??

Μήπως πρέπει να setαρεις κάτι από το menu της TV? Σχετικά με την hdmi 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, hasiotis_john είπε

Μια βοήθεια μάγκες. Έχω το Ps4 pro (δεν φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα και όλα είναι συνδεμένα σωστά) συνδεμένο σε 4Κ τηλεόραση samsung και ενώ όλα δουλεύουν νεράκι - σχεδόν τέλεια εικόνα και κίνηση σε games που υποστηρίζουν την ανάλυση αυτή, μου κάνει κάποια κενά με μαύρη εικόνα. Δηλαδή ενώ παίζω, γίνεται μαύρη η εικόνα για 2-3 δευτερόλεπτα (ο ήχος ακούγετε) και μετά επανέρχεται. Μια φορά θα μου το κάνει σε κάθε παιχνίδι που παίζω.
Το έψαξα και κάποιοι είπαν ότι φταίει το HDMI καλώδιο και μιας και είχα ένα παλιό που το είχα από το απλό ps4, έβαλα το καλώδιο που είχε μέσα το pro και πάλι τα ίδια. Μήπως πρέπει ν' αγοράσω ένα ποιοτικό ή πάλι θα μου κάνει τα ίδια??

Απενεργοποίησε το HDCP στο PS4 και δοκίμασε να δείς αν το κάνει.

Επεξ/σία από xapiass
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...