Προς το περιεχόμενο

εργασια στον ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Συνοπτικά να σου πω την προσωπική μου εμπειρία, περισσότερο από το  >50% των κάτω των 25 έχουν εντελώς λάθος νοοτροπία και φιλοσοφία ζωής και πραγματικά δεν είναι για δουλειά.

θα πηγαινα το ποσοστο στο 75%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

52 λεπτά πριν, mclein είπε

θα πηγαινα το ποσοστο στο 75%.

Τέτοιο ποσοστό έχω πραγματικά, πρακτικά στο μυαλό μου, αλλά δεν θέλω να πει κανείς πως είμαι υπερβολικός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Τέτοιο ποσοστό έχω πραγματικά, πρακτικά στο μυαλό μου, αλλά δεν θέλω να πει κανείς πως είμαι υπερβολικός...

επιβεβαιωνω ως εργοδοτης που ψαχνει συχνα πυκνα βοηθο εως 25 ετων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mclein είπε

επιβεβαιωνω ως εργοδοτης που ψαχνει συχνα πυκνα βοηθο εως 25 ετων.

Τι εχεις παρατηρησει; οτι δεν θελουν να δουλεψουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, tsioulak είπε

Τι εχεις παρατηρησει; οτι δεν θελουν να δουλεψουν; 

Πως αντιλαμβάνεσαι εσύ - τι σημαίνει για σένα, το δεν θελουν να δουλεψουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στείλε το βιογραφικό σου στο [email protected]. Διαφορετικά πήγαινε σε οποιοδήποτε κατάστημα γερμανος - cosmote και θα στο προωθήσουν εκείνοι. περνάς από συνέντευξη και αξιολόγηση αφετέρου και περιμένεις διαθέσιμη θέση εργασίας. 

Επεξ/σία από foutzos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsioulak είπε

Τι εχεις παρατηρησει; οτι δεν θελουν να δουλεψουν;

ψαχνω :

τιμιος - ευγενικος - γρηγορος με μοτοσικλέτα - καθαρο ποινικο μητρωο - εως 24 / 25 ετων - προτιμηση αγαμος - εκπληρωμενες στρατιωτικες

προσφερω :

8ωρο~10ωρο, το δευτερο ως την εκμαθηση της εργασιας δλδ μαξ 40-45 ημερες = 600€ 

καθε εξτρα ωρα απο το 8ωρο = 5€ 

σπαστο ωραριο ή συνεχες κατοπιν συνενοησης

εξτρα : παροχη εργαλειων του μαγαζιου για ολες τις μη εργασιμες ωρες (22.00 εως 06.00) - ολοκληρο το ποσο απο τα ανοιγματα του μαγαζιου στον εργαζομενο, εκτος απο τα ανοιγματα μεσω διαφημισεων & εταιρειων οπου θελω μονο 5€ ~ 10€ αναλογα το κοστος του παροχου της εργασιας.

===========================

εδω και 2 χρονια, ακομη ψαχνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Πως αντιλαμβάνεσαι εσύ - τι σημαίνει για σένα, το δεν θελουν να δουλεψουν?

Άσχετο, αλλά να σου πω εγώ πώς το αντιλαμβάνομαι; Δούλευα σε μία από τις μεγαλύτερες, αν όχι στη μεγαλύτερη εταιρία του χώρου. Σε έναν τομέα που όσο πάει γίνεται και χειρότερα. Είναι μια εταιρία που είναι τιμή σου να δουλεύεις και μεγάλο προσόν να την έχεις στο βιογραφικό σου. Φαντάσου, σαν να είσαι ποδοσφαιριστής και σε ζητάει ο Ολυμπιακός. Ψάχναμε πιτσιρικάδες, όχι απαραίτητα έμπειρους, για να μπουν στη δουλειά. Η πρώτη ερώτηση ήταν "πόση ώρα θα δουλεύω;". Σε μια δουλειά που δεν έχει ωράρια, πουθενά στον χώρο. Σαν να είσαι άπειρος γιατρός, να σε ζητάει το Memorial και να ρωτάς "θα με ξυπνάνε τη νύχτα επείγοντα περιστατικά;". Και μετά ρωτούσαν "Πόσα θα παίρνω;" λες και ήξεραν να βάλουν την τύφλα τους.
Και θυμόμουν, πρωτοέπιασα δουλειά σε ανάλογη εταιρία, πήγα 2 Μαΐου και πρώτη ΜΙΣΗ μέρα που κάθησα ήταν ο... Δεκαπενταύγουστος. Και δεν είχα καν ρωτήσει τι θα έπαιρνα. Με με είχε συνεπάρει ο χώρος που κατάφερα να μπω και δεν με ενδιέφεραν οι ώρες. Και οι άλλοι βαριόντουσαν να δουλέψουν, πριν καν προσληφθούν...

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, mclein είπε

ψαχνω :

τιμιος - ευγενικος - γρηγορος με μοτοσικλέτα - καθαρο ποινικο μητρωο - εως 24 / 25 ετων - προτιμηση αγαμος - εκπληρωμενες στρατιωτικες

προσφερω :

8ωρο~10ωρο, το δευτερο ως την εκμαθηση της εργασιας δλδ μαξ 40-45 ημερες = 600€ 

καθε εξτρα ωρα απο το 8ωρο = 5€ 

σπαστο ωραριο ή συνεχες κατοπιν συνενοησης

εξτρα : παροχη εργαλειων του μαγαζιου για ολες τις μη εργασιμες ωρες (22.00 εως 06.00) - ολοκληρο το ποσο απο τα ανοιγματα του μαγαζιου στον εργαζομενο, εκτος απο τα ανοιγματα μεσω διαφημισεων & εταιρειων οπου θελω μονο 5€ ~ 10€ αναλογα το κοστος του παροχου της εργασιας.

===========================

εδω και 2 χρονια, ακομη ψαχνω :)

Δεν καταλαβα ουτε για τι δουλεια προκειται (συνεργειο αυτοκινητων και μηχανων ισως; αλλα τοτε γιατι θελεις να εχει μοτοσικλετα) ουτε αυτο για τα ανοιγματα του μαγαζιου στον εργαζομενο και τις διαφημισεις. Θελεις να διευκρινησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, tsioulak είπε

Δεν καταλαβα ουτε για τι δουλεια προκειται (συνεργειο αυτοκινητων και μηχανων ισως; αλλα τοτε γιατι θελεις να εχει μοτοσικλετα) ουτε αυτο για τα ανοιγματα του μαγαζιου στον εργαζομενο και τις διαφημισεις. Θελεις να διευκρινησεις;

κλειδαρας - εργασια μονο εξωτερικη. (ανοιγματα, ξεκλειδωματα, ασφαλειες κλπ - οχι κοπη κλειδιων - οχι πωλησεις) !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, mclein είπε

κλειδαρας - εργασια μονο εξωτερικη. (ανοιγματα, ξεκλειδωματα, ασφαλειες κλπ - οχι κοπη κλειδιων - οχι πωλησεις) !

Στον χώρο σας πάντως σίγουρα κολλάει το 

"μάθε τέχνη κι άστηνε"... :D :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, mclein είπε

κλειδαρας - εργασια μονο εξωτερικη. (ανοιγματα, ξεκλειδωματα, ασφαλειες κλπ - οχι κοπη κλειδιων - οχι πωλησεις) !

Να δω αν καταλαβα καλα, θες καποιον να προσλαβεις για να πηγαινει να πηγαινει να ξεκλειδωνει κτλ. για 8+ ωρες (υπερωριες ειπες ναι, ειτε σπαστο ειτε συνεχομενο), υποθετω οτι δεν ειναι σε δρομολογιο θα ειναι στο μαγαζι ως υπαλληλος για να εξυπηρετει πελατες, τον αφηνεις (αν θελει) να ερχεται το βραδυ για να κανει "εφημερια" και σε οτι εξωτερικη δουλεια τυχει οτι βγαλει δικο του εκτος απο τις διαφησεις και τις εταιριες που θες ενα ποοστο.

Καταλαβα καλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, unforgiven είπε

Άσχετο, αλλά να σου πω εγώ πώς το αντιλαμβάνομαι; Δούλευα σε μία από τις μεγαλύτερες, αν όχι στη μεγαλύτερη εταιρία του χώρου. Σε έναν τομέα που όσο πάει γίνεται και χειρότερα. Είναι μια εταιρία που είναι τιμή σου να δουλεύεις και μεγάλο προσόν να την έχεις στο βιογραφικό σου. Φαντάσου, σαν να είσαι ποδοσφαιριστής και σε ζητάει ο Ολυμπιακός. Ψάχναμε πιτσιρικάδες, όχι απαραίτητα έμπειρους, για να μπουν στη δουλειά. Η πρώτη ερώτηση ήταν "πόση ώρα θα δουλεύω;". Σε μια δουλειά που δεν έχει ωράρια, πουθενά στον χώρο. Σαν να είσαι άπειρος γιατρός, να σε ζητάει το Memorial και να ρωτάς "θα με ξυπνάνε τη νύχτα επείγοντα περιστατικά;". Και μετά ρωτούσαν "Πόσα θα παίρνω;" λες και ήξεραν να βάλουν την τύφλα τους.
Και θυμόμουν, πρωτοέπιασα δουλειά σε ανάλογη εταιρία, πήγα 2 Μαΐου και πρώτη ΜΙΣΗ μέρα που κάθησα ήταν ο... Δεκαπενταύγουστος. Και δεν είχα καν ρωτήσει τι θα έπαιρνα. Με με είχε συνεπάρει ο χώρος που κατάφερα να μπω και δεν με ενδιέφεραν οι ώρες. Και οι άλλοι βαριόντουσαν να δουλέψουν, πριν καν προσληφθούν...

E αυτά ακριβώς και ακόμα χειρότερα... Να το συνοψίσω σε μια πρόταση "Φιλοσοφία Δημοσίου"

  • Ο μισθός θα πέφτει, δουλέψω δεν δουλέψω,
  • αν κάνω κάτι, ας το κάνω για να το κάνω - δεν χρειάζεται να είναι και σωστό,
  • ο εργοδότης είναι πάντα κλέφτης - εκμεταλλευτής - πλούσιος - τι ανάγκη έχει αυτός
  • Σιγά μην κάτσω 5 λεπτά τη βδομάδα περισσότερο αν χρειαστεί
  • Χ€ το μήνα θα παίρνω, τι περιμένει? (ακόμα και αν το Χ είναι +40% απο όσα παίρνουν στην αγορά ίδιες θέσεις)
  • Ένας γνωστός γνωστού μου μου είπε οτι θα έπρεπε να μου δίνουν τα διπλά γιατί ένας γνωστός του στην Χ εταιρία τα παίρνει κλπ κλπ
Επεξ/σία από sphinxgr
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...