Προς το περιεχόμενο

εργασια στον ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

οταν γραφεις ολοκληρες παραγραφους με επιχειρηματα και αιτιολογησεις και ο αλλος απλα ΞΑΝΑ απανταει μα εγω θελω να χωθω με βυσμα στον ΟΤΕ " πιστευω πως πρεπει να σταματησουμε(ετε) να απανταμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, JohnTehGreek είπε

Αυτό που ψάχνεις βύσμα μέσα από το Insomnia είναι φοβερό, πραγματικά.

Επίσης έχεις τελικά πτυχίο (που γράφεις στο πρώτο post) ή όχι;

εχω πτυχιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
40 λεπτά πριν, jimis98 είπε

εχω πτυχιο

Αμα ειχες πτυχιο γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα ειχες μια ιδεα για το προσανατολισμο σου στο θεμα δουλειας;;;

εδω εχω εγω που μπαινω 3ο ετος μηχανικων πληροφορικης ξερω το 70 % των επαγγελματων που μπορω να ακολουθησω

αλλο αν θα καταληξουμε σε διπλανες καφετεριες να σερβιρουμε καφεδες 😋😋

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Darkito είπε

Αμα ειχες πτυχιο γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα ειχες μια ιδεα για το προσανατολισμο σου στο θεμα δουλειας;;;

εδω εχω εγω που μπαινω 3ο ετος μηχανικων πληροφορικης ξερω το 70 % των επαγγελματων που μπορω να ακολουθησω

αλλο αν θα καταληξουμε σε διπλανες καφετεριες να σερβιρουμε καφεδες 😋😋

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Vasilius είπε

3. Αυτή που θα διάλεγα, την προτείνω σε φίλους μου, και να με συμπαθάς αλλά δε θα στην πω, για να τους προστατέψω, καθώς από ότι διάβασα άνωθεν, δε θα ήθελα να σε έχουν για συνάδελφο

Ναι γιατί από αυτά που διάβασες άνωθεν πιστεύεις ότι η εταιρία αυτή θα έπαιζε μπουνιές με τους ανταγωνιστές για να τον προσλάβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, NobodyRankXV είπε

Αν σε προσλάβει ο Γερμανός ; Εκεί τι παίζει ; Στον όμιλο δεν είναι και αυτός ; Είναι καλύτερα από e-value ?

Οι γερμανοί ειναι συνήθως ιδιωτών. Καλυτερα ή χειρότερα ειναι υποκειμενικο. Θεωρειται οτι εχει μεγαλύτερη αβεβαιότητα απο την e value. Γενικά ειναι αλλη εταιρία, άλλα δεδομένα, ευκαιριες εξελιξης σε πολυ λιγότερους κλαδους, μιας και δεν εχει το πληθος των τμημάτων του ΟΤΕ. 

Απο την αλλη λογικά δεν υπαρχει κάποια στάνταρ σύμβαση επομένως αν εισαι καλός σε αυτα που ζητάνε μπορείς να διεκδικήσεις περισσοτερα. 

Εννοειται πως σαν εργαζόμενος σε γερμανό εχεις πολλές περισσότερες πιθανότητες ναμεταπηδήσεις στον ΟΤΕ αφου έχουν πολλα κοινα, εν συγκρίσει με κάποιον που εργάζεται σε αλλο κλάδο ή ακομα και σε αλλη εταιρια του ιδιου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Mε πήρανε για συνέντευξη στον Γερμανό και στην Vodafone που πιστεύεται είναι καλύτερα ?

Κανεις τις 2 συνεντεύξεις και κρινεις. Αν καποιο απο τα δυο δεν ειναι ιδιόκτητο θα διάλεγα αυτο,  αν οι άλλοι παράγοντες ειναι σταθεροί. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, NobodyRankXV είπε

Mε πήρανε για συνέντευξη στον Γερμανό και στην Vodafone που πιστεύεται είναι καλύτερα ?

Παιζει ρολο σε τι καταστημα θα πας; 

Του ομιλου franchise κτλ.

Ειχα φιλη που δουλευε σε καταστημα Vodafone στο κεντρο που ηταν franchise και στην προσληψη την ειχαν σε εταιρια στο Περαμα...

Ασε που ο ιδιοκτητης ειχε 1 vodafone και 2 wind καταστηματα.. Οποτε πιασε τ'αυγο και κουρεφτο...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/5/2018 στις 11:25 ΠΜ, jimis98 είπε

εχω πτυχιο

 

 

Τι πτυχίο έχεις; Δυστυχώς ακόμα και με πτυχίο και προυπηρεσία, αν δεν έχεις κάποιο καλό βύσμα είναι πολύ δύσκολο να προσληφθείς στο ΟΤΕ, όπως άλλωστε και στις περισσότερες δουλειές εκεί έξω. Υπάρχουν βέβαια δουλειές όπου δεν παίζει ρόλο το βύσμα αλλά είναι λίγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Μακιαβέλλι είπε

Κανεις τις 2 συνεντεύξεις και κρινεις. Αν καποιο απο τα δυο δεν ειναι ιδιόκτητο θα διάλεγα αυτο,  αν οι άλλοι παράγοντες ειναι σταθεροί. 

Κατάλαβα απλά είπε και ο φίλος πιο πάνω ότι αν πάω στο Γερμανό πχ η μετάβαση σε ΟΤΕ θα ήταν ευκολότερη σε σχέση από την βονταφον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Μακιαβέλλι είπε

Κανεις τις 2 συνεντεύξεις και κρινεις. Αν καποιο απο τα δυο δεν ειναι ιδιόκτητο θα διάλεγα αυτο,  αν οι άλλοι παράγοντες ειναι σταθεροί. 

Κατάλαβα απλά είπε και ο φίλος πιο πάνω ότι αν πάω στο Γερμανό πχ η μετάβαση σε ΟΤΕ θα ήταν ευκολότερη σε σχέση από την βονταφον

Πάντως στην Vodafone είπαν ότι θα με βάλουν να κάνω ένα τεστακι έχετε ιδέα περίπου τι τεστακι είναι αυτό ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...