Προς το περιεχόμενο

FAX με αυτοματο τηλεφωνητη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ τους φίλους του φόρουμ.

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα laser FAX με αυτόματο τηλεφωνητή.

Ψάχνοντας βρήκα ότι ο Canon Laser Fax L150 έχει υποδοχή για αυτόματο τηλεφωνητή.

Η απορία μου είναι ότι εάν πάρω μια ασύρματη τηλεφωνική συσκευή σαν https://www.skroutz.gr/s/8383059/Motorola-T111.html που έχει ενσωματωμένο αυτ. τηλεφωνητή, θα

μπορούσα να την συνδέσω με το Laser FAX και να κάνω την δουλεία σαν να είχε το Laser FAX ενσωματωμένο αυτόματο τηλεφωνητή από την μάνα του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να ανοίγουν αυτόματα και να λαμβάνουν φαξ ή μήνυμα και τα δύο, τότε η μόνη λύση -απ' όσο ξέρω- είναι να είναι φαξ και τηλεφωνητής στο ίδιο μηχάνημα. Αλλιώς ότι και να κάνεις θα ανοίγει μόνο το ένα. Δηλαδή αν έχεις βάλεις το φαξ να ανοίγει στα 6 κουδουνίσματα και ο τηλεφωνητής στα 5 θα ανοίγει μόνο ο τηλεφωνητής. Αν έχεις ρυθμίσει το φαξ στα 5 και τον τηλεφωνητή στα 6 θα μπορεί να ανοίξει μόνο ο τηλεφωνητής.
Εκτός αν έχεις δύο τηλεφωνικές ευρυζωνικές ή ανεξάρτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουλέψουν φαξ και τηλεφωνητής μαζί, πρέπει να ανοίξει ο τηλεφωνητής και αν υπάρξει σήμα φαξ το φαξ να κλείσει τον τηλεφωνητή. Πιθανόν το μηχάνημα που βρήκες να κάνει ακριβώς αυτή τη δουλειά, γι' αυτό και να έχει έξοδο για τηλεφωνητή. Δύσκολα το βρίσκει κανείς αυτό. Αλλά δεν ξέρω, πρέπει να μελετήσεις το manual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...