Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Με τα remaining respawns πάνε οι νίκες πλέον στο Conquest, άρα K/D FTW. Δεν ήταν καλή αυτή η αλλαγή.

Κανονικά μετράνε και οι σημαίες. Μπορείς να το δεις στη μπάρα του score όπου εμφανίζεται με ποιο τρόπο χάνεται το ticket (σημαία ή respawn).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέφτομαι να τσιμπήσω το premier. Δεν βλέπω κατι το αρνητικό νομίζω ειναι αρκετα value. Ξέρω οτι δεν θα παίξω παραπάνω απο ενα μηνα το παιχνίδι αυτο, οποτε με 15£ εχω ολα τα παιχνίδια διαθέσιμα και μετα κανω cancel, και αν θελήσω να δω το Anthem δίνω αλλα 15£. Για τους λάτρεις των ΕΑ παιχνιδιών που παίζουν για μήνες τα 90£ για τον χρόνο ειναι ultra value θα ελεγα μιας και βγαίνει 7£ το μήνα περίπου. Full στα subscriptions γεμισαμε μου φαίνεται Netflix, Spotify, Amazon.. 

Επεξ/σία από Prospector8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Στα προηγούμενα δεν μέτραγε remaining respawns στο Conquest εκτός κι αν θυμάμαι εγώ λάθος.

Θυμάσαι λάθος. Πάντα μέτραγαν τα respawn, γι' αυτό και ήταν επιθυμητά τα revive.

Μάλιστα πολλές φορές μπορούν να κερδιθούν round αν οι παίκτες της μιας ομάδας απλά δεν κάνουν respawn όταν έχουν μείνει λίγα ticket.

Η μόνη περίοδος που εξαιρείται ήταν η beta (ή alpha?) του BF1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ωρίτσα έμεινε ακόμα...να βγάλω την υποχρέωση στον gildo που μου έδωσε την πρόσβαση 😛

Μετά, σε κανένα 2μηνο ξανά, κι αν.

Σημερινό μεσημεριανό ευτράπελο: 41-8, οι ομάδες. Δεν εννοώ score, αλλά μέλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά...

Δεν...

Δεν...

Δεν...

Δεν με έπεισε, δεν μου άρεσε, δεν ήταν καν έτοιμο.

Ουσιαστικά, 3η beta season άνοιξε αυτή τη βδομάδα, μπας και σώσουν κάποια χοντρά, με day-1 patch.

Πραγματικά, μόνο Hamada (έρωτας, το είπα από την 1η στιγμή) και Twisted Steel τιμούν το παιγνίδι και το όνομά του. Με το ζόρι κάτι κάνει η Αrras.

Οι δυο στα χιόνια, αδιάφορες έως και χαζές (φτιαγμένες για εντελώς άλλου τύπου παιγνίδι). Η Devastation, απλά απαράδεκτη. Το Rotterdam, τα ίδια.

Αυτό το τελευταίο, είναι μακράν και η πιο βαριά...σταθερά κάτω από 100fps (μ.ο. κάπου 90, χωρίς σκαμπανεβάσματα όμως), όταν είμαι άνετα 100+ στις υπόλοιπες.

Πολλά, πάρα πολλά bugs, από απλά ενοχλητικά, μέχρι επικά χοντρά.

Πολύ κακό σύστημα customization. Πολύ κακό UI, ξένο εντελώς με το "θέμα". Πολλή γκόμενα ρε παιδί μ΄, για τακτικό στρατό. Πολλοί άσχετοι με το "θέατρο". Πάλι καλά που ακούγαμε και κανένα γερμανικό, και κάτι-κάπως θύμιζε που παίζαμε.

ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ ΗΧΟΣ! Θα το φωνάζω και θα το λέω, συνεχώς. Τα αεροπλάνα, όντως, ήταν καλά. Κάποιες εκρήξεις, το ίδιο. Τα υπόλοιπα, αστεία.

Δεν πρόλαβα να κάνω δοκιμές με βλάστηση κλπ τέρμα κάτω, να δω γιατί πέθανα τόσες φορές από αόρατους.

Στα των αοράτων...kill cam, έχει τελικά ή όχι? Κάτι ενδιάμεσο, αν κατάλαβα καλά?

Το θέμα balance, δεν το πιάνω, δεν με ενοχλεί. Καλά καλά δεν ήξερα που πατούσα (και μέσα είχε κόσμο που ήδη σχεδόν είχε πιάσει ταβάνι...πόσες ώρες?), πώς αλλάζω specialization-accessories-class (όταν με άφηνε, το απαράδεκτο σύστημα), οπότε πολλά από αυτά που έπαθα δεν τα λογαριάζω. Ok, support uber alles, τρομάρα τους. Τους άρεσε τόσο πολύ στο 1, όταν το έκαναν, που είπαν να το συνεχίσουν κι εδώ.

Είναι πολλά ακόμα που ενοχλούν, αλλά από ένα σημείο και μετά δεν έχει νόημα.

Καλή συνέχεια σε όσους το έχουν, wake me up when <20€ (μην πω τόσα, μαζί με premium κλπ).

Δεν θα το παίξω εντελώς υπεράνω, είναι BF και είμαι λίγο αρρωστάκι 😚

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Πέτρος είπε

Αυτά...

Δεν...

Δεν...

Δεν...

Δεν με έπεισε, δεν μου άρεσε, δεν ήταν καν έτοιμο.

Ουσιαστικά, 3η beta season άνοιξε αυτή τη βδομάδα, μπας και σώσουν κάποια χοντρά, με day-1 patch.

Πραγματικά, μόνο Hamada (έρωτας, το είπα από την 1η στιγμή) και Twisted Steel τιμούν το παιγνίδι και το όνομά του. Με το ζόρι κάτι κάνει η Αrras.

Οι δυο στα χιόνια, αδιάφορες έως και χαζές (φτιαγμένες για εντελώς άλλου τύπου παιγνίδι). Η Devastation, απλά απαράδεκτη. Το Rotterdam, τα ίδια.

Αυτό το τελευταίο, είναι μακράν και η πιο βαριά...σταθερά κάτω από 100fps (μ.ο. κάπου 90, χωρίς σκαμπανεβάσματα όμως), όταν είμαι άνετα 100+ στις υπόλοιπες.

Πολλά, πάρα πολλά bugs, από απλά ενοχλητικά, μέχρι επικά χοντρά.

Πολύ κακό σύστημα customization. Πολύ κακό UI, ξένο εντελώς με το "θέμα". Πολλή γκόμενα ρε παιδί μ΄, για τακτικό στρατό. Πολλοί άσχετοι με το "θέατρο". Πάλι καλά που ακούγαμε και κανένα γερμανικό, και κάτι-κάπως θύμιζε που παίζαμε.

ΠΟΛΥ ΚΑΚΟΣ ΗΧΟΣ! Θα το φωνάζω και θα το λέω, συνεχώς. Τα αεροπλάνα, όντως, ήταν καλά. Κάποιες εκρήξεις, το ίδιο. Τα υπόλοιπα, αστεία.

Δεν πρόλαβα να κάνω δοκιμές με βλάστηση κλπ τέρμα κάτω, να δω γιατί πέθανα τόσες φορές από αόρατους.

Στα των αοράτων...kill cam, έχει τελικά ή όχι? Κάτι ενδιάμεσο, αν κατάλαβα καλά?

Το θέμα balance, δεν το πιάνω, δεν με ενοχλεί. Καλά καλά δεν ήξερα που πατούσα (και μέσα είχε κόσμο που ήδη σχεδόν είχε πιάσει ταβάνι...πόσες ώρες?), πώς αλλάζω specialization-accessories-class (όταν με άφηνε, το απαράδεκτο σύστημα), οπότε πολλά από αυτά που έπαθα δεν τα λογαριάζω. Ok, support uber alles, τρομάρα τους. Τους άρεσε τόσο πολύ στο 1, όταν το έκαναν, που είπαν να το συνεχίσουν κι εδώ.

Είναι πολλά ακόμα που ενοχλούν, αλλά από ένα σημείο και μετά δεν έχει νόημα.

Καλή συνέχεια σε όσους το έχουν, wake me up when <20€ (μην πω τόσα, μαζί με premium κλπ).

Δεν θα το παίξω εντελώς υπεράνω, είναι BF και είμαι λίγο αρρωστάκι 😚

Γι' αυτό λέω ότι δεν θα το αγοράσω. Μετά τα πρώτα 10 patches και αν. Εκτός κι αν σοβαρευτούν και το στρώσουν συντομότερα, που δεν....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Game breaking bugs παντου , χειροτερο Launch απο το bf4 (μονη εξαιρεση οτι δεν crashαρει. ) 

Στο 1/4 των rounds αναγκαζομαι να βγω και να ξαναμπω λογω καποιου bug. 

Το gameplay  ειναι fun και βελτιωμενο θα ελεγα ,αλλα ενω το παιχνιδι εχει κανει καποια βηματα μπροστα εχει κανει και αλλα τοσα πισω,με αποκορύφωμα τα grand operations που ειναι μακραν χειροτερα απο οτι του bf1. 

Anyway ξανα δοκιμη οταν μπει ο χαρτης απο Ελλαδα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

 

Anyway ξανα δοκιμη οταν μπει ο χαρτης απο Ελλαδα.  

Θα μπει όντως χάρτης με μάχη από Ελλάδα; Ξέρουμε σε πιο σημείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Θα βγάλουν patch όπου να 'ναι όπου θα βελτιώνουν το DX11/12 αλλά θα προσθέσουν και DXR/RTX.

Στο 11, τί να βελτιώσουν?

Πάει καλύτερα από το 1, έχω την εντύπωση.

Στο 12, δεν είναι θέμα Patch...όλη τη "μηχανή" πρέπει να ξαναφτιάξουν.

Είναι που κάποιος γνωστός γιουτουμποπαπάρας έλεγε πως "το 'χει η ΕΑ/DICE και ήδη (από την Α) λειτουργεί εξαιρετικά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...