Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε
  • Teamplay. Με squad που έχει medic / support / assault / X, με voice chat (Discord, TS, τα γνωστά), πάει πολύ ωραία. Επίσης τα squad revives που είναι risk vs reward αρκετές φορές μιας και ούτε ο medic δεν μπορεί να κάνει το insta-revive των παλιοτέρων.

Δεν έχω τελειώσει ακόμα το trial και το review μου αλλά ένα πράγμα στο οποίο θα συμφωνήσω απόλυτα και είναι από τα πρώτα που παρατήρησα είναι το παραπάνω.

Όποιος σκοπεύει να παίζει με ομάδα και επικοινωνία, ας το πάρει. Δε χρειάζεται να ξέρει ούτε για mechanics, για bugs, χάρτες κτλ. Θα περάσει καλά.

Όχι μόνο γιατί γενικά όποιο παιχνίδι παίζεται με φίλους είναι fun. Αλλά γιατί στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ένα squad μπορεί να κάνει τη διαφορά.

Πλέον:

  • Νεκρούς σηκώνουν όλοι οι squadmates,
  • τα squads (και λόγω attrition) πρέπει να είναι πολύ σφιχτά και με ρόλους,
  • οι σημαίες κατεβαίνουν πιο γρήγορα ειδικά όσο πιο κοντά στη σημαία είσαι (πλέον και ένα άτομο αν πάει και αγκαλιάσει τον στύλο μπορεί να κατεβάσει μια σημαία σχετικά γρήγορα)
  • ο γρήγορος ρυθμός και οι σχετικά μικρότεροι χάρτες βοηθάνε ένα squad να πηγαίνει από σημαία σε σημαία πιο γρήγορα

οπότε το σωστό teamplay είναι πιο rewarding από ποτέ.

5 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

ρρρρρρρρρρρΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ-παύση- ΜΠΟΥΜ. Καταλάβατε

Αυτό εδώ εννοείς;

Άσε κλάμα. Και πιο κλάμα το τι τράβηξα για να το ρίξω. Δεν έχει το audio από το δεύτερο κανάλι του μικροφώνου το clip, ούτε είναι το ολόκληρο.

Να παλεύω κανα τρίλεπτο πατώντας B και να σιχτιρίζω γιατί δεν πέφτει. Μετά από καμιά πενταριά έξι προσπάθειες (και δύο τρεις θανάτους) συνειδητοποίησα ότι πρώτα πρέπει να το ενεργοποιήσεις με το B και μετά πρέπει να το στοχεύσεις με τα κυάλια. 

Επεξ/σία από saxos55
Ορθογραφικό
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Βρε, λες να το πάρω τελικά; Μπα, θα περιμένω να πέσει η τιμή και να περάσει τις παιδικές ασθένειες. Πάντως, είναι θετικό ότι ακούγονται σχετικά καλά λόγια για το παιχνίδι. Το συμμάζεψαν κάπως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, saxos55 είπε

cdkeys στα 42

Από τα πιο αξιόπιστα

πηγε 42? 34 το ειχα προ-παραγγειλει τον Ιουλιο...

Το κλειδι φανταζομαι θα το στειλουν στις 15/11?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, spyros007 είπε

Κανα αξιοπιστο κλειδαδικο .50 αρικο δεν δινω

 

1 λεπτό πριν, saxos55 είπε

cdkeys στα 42

Από τα πιο αξιόπιστα

Με πρόλαβες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, δεν έχω ιδέα, δεν το έχω πάρει εγώ. Απλά απαντώ στο φίλο.

Λογικά ναι όμως.

1 λεπτό πριν, panoc είπε

πηγε 42? 34 το ειχα προ-παραγγειλει τον Ιουλιο...

Το κλειδι φανταζομαι θα το στειλουν στις 15/11?

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το χαλασες λιγο αλλα τι να κανουμε, υπομομονη.Τι αλλο τής λειπει εκτός απο τις 5 μερες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο  aerodrome και hamada δεν τρωω frame drops.Σε ολα τα αλλα μεχρι και η οθονη παγωνει κατι φορες.Απο τις 8 του μηνα μεχρι και σημερα 1 παιχνιδι ευχαριστηθηκα με πολυ καλο team play.Τα υπολοιπα οτι να ναι.Aν δεν εχεις παρεα η καποιο platoon δεν λεει.Εγω που παιζω μονος μου εχω βαρεθει ηδη .Δεν μου αρεσουν οι χαρτες εκτος απο  1-2 που και αυτοι θα τυχουν μια στο τοσο.Μεγαλη χαζομαρα παντως το early access σε τετοιο παιχνιδι.Μεχρι να μπουν οι υπολοιποι στις 20 του μηνα καποιοι θα εχουν ξεκλειδωσει αρκετα πραγματα που δινουν αβανταζ.Ειδικα σε οχηματα εχει μεγαλη σημασια.Το revive ετσι οπως ειναι αδικει τους medic και δινει και ευκολο kill στον αντιπαλο.Ο ηχος πραγματικα ακουγεται σαν μιλανε μεσα απο το μπανιο.Πρεπει να κανεις τρελο grind για να ξεκλειδωσεις τα specalizations των οπλων-οχηματων.Aσε για τα cosmetics που βλεπεις κατι 14 χιλιαδες coins.Το παιχνιδι θελει ομαδικοτητα αλλα δυστυχως ελαχιστοι ειναι team players.Οσοι εχετε παρεα φιλους η καποιο platoon πιστυεω οτι θα περασετε καλα λογω της συνεργασιας.Να δουμε αν θα φτιαξουν κατι στο day one patch που λενε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, saxos55 είπε

Δεν έχω τελειώσει ακόμα το trial και το review μου αλλά ένα πράγμα στο οποίο θα συμφωνήσω απόλυτα και είναι από τα πρώτα που παρατήρησα είναι το παραπάνω.

Όποιος σκοπεύει να παίζει με ομάδα και επικοινωνία, ας το πάρει. Δε χρειάζεται να ξέρει ούτε για mechanics, για bugs, χάρτες κτλ. Θα περάσει καλά.

Όχι μόνο γιατί γενικά όποιο παιχνίδι παίζεται με φίλους είναι fun. Αλλά γιατί στο συγκεκριμένο παιχνίδι, ένα squad μπορεί να κάνει τη διαφορά.

Πλέον:

  • Νεκρούς σηκώνουν όλοι οι squadmates,
  • τα squads (και λόγω attrition) πρέπει να είναι πολύ σφιχτά και με ρόλους,
  • οι σημαίες κατεβαίνουν πιο γρήγορα ειδικά όσο πιο κοντά στη σημαία είσαι (πλέον και ένα άτομο αν πάει και αγκαλιάσει τον στύλο μπορεί να κατεβάσει μια σημαία σχετικά γρήγορα)
  • ο γρήγορος ρυθμός και οι σχετικά μικρότεροι χάρτες βοηθάνε ένα squad να πηγαίνει από σημαία σε σημαία πιο γρήγορα

οπότε το σωστό teamplay είναι πιο rewarding από ποτέ.

Αυτό εδώ εννοείς;

Άσε κλάμα. Και πιο κλάμα το τι τράβηξα για να το ρίξω. Δεν έχει το audio από το δεύτερο κανάλι του μικροφώνου το clip, ούτε είναι το ολόκληρο.

Να παλεύω κανα τρίλεπτο πατώντας B και να σιχτιρίζω γιατί δεν πέφτει. Μετά από καμιά πενταριά έξι προσπάθειες (και δύο τρεις θανάτους) συνειδητοποίησα ότι πρώτα πρέπει να το ενεργοποιήσεις με το B και μετά πρέπει να το στοχεύσεις με τα κυάλια. 

Εσυ εισαι ο kambotzis που παιζαμε προχθες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι καρ.λάκι...δεν θα στα δώσω τελικά, ούτε τώρα, ούτε μετά, εκτός κι αν βάλεις πολυυυυύ "μυαλό".

Δεν γίνεται το μαμωrevive να πιάνει 4/5 στους medic και 1/8 στους μη medic, και ενώ χάνεις το χρόνο σου να τρως ξύλο από παντού.

Δεν γίνεται 1 σφαίρα πάνω, 1 αρ/δε, 2 πάνω, 1 κάτω κοκ, έτσι για το "εφφέ".

Δεν γίνεται τα άρματα να έχουν τρελό drop στο βλήμα, αλλά τα "stationery" να ρίχνουν σχεδόν ευθεία, σε τεράστιες αποστάσεις.

Δεν γίνεται να μου αλλάζεις το μαμωcustomization κάθε 2ο χάρτη, κι όταν πάω να περάσω τις ρυθμίσεις σε όπλα κλπ, να με πετάς με το έτσι θέλω στο παιγνίδι, χωρίς να με ρωτάς για το γμτ.

Δεν γίνεται να πετάω Kit κάθε 3η-4η προσπάθεια, και τις μισές φορές κιόλας να μη φαίνονται-εμφανίζονται καν.

Δεν γίνεται να κάτσω να μάθω όλες τις μαμώπορτες στο Rotterdam (ή όπου αλλού), επειδή σας έχει βλώσει να είναι στην ίδια ευθεία 5 ανοιγόμενες και άλλες τόσες μη, χωρίς να ξέρεις πριν πλησιάσεις.

Δεν γίνεται να κάνω τάμα κάθε φορά που πλησιάζω τοίχο-βράχο-εμπόδιο για να έχω ελπίδες να το περάσω.

Δεν γίνεται να κάνω spawn πάνω στον έρμο τον προηγούμενο που έχει ήδη παγιδευθεί σε κάποια κουλαμάρα του χάρτη, και ο μόνος τρόπος να είναι να το κάνουμε Μονή Αρκαδίου.

Δεν γίνεται με δεξί κλικ στο πολυβόλο οποιουδήποτε άρματος, να βλέπω τα παπάκια μου, και μόνο με "κανονικό" κλικ να έχω μια υποψία κατά που ρίχνω.

Δεν γίνεται να βλέπω την καλή χαρά του PUBG/Fortnite...μόνο οι χοροί λείπουν. Ειδικά το σκηνικό με τις "οχυρώσεις", είναι η γελοιότητα η ίδια. Είπαμε, να υπάρχει ένα στοιχείο random στο παιγνίδι, αλλά όχι να φτιάχνεις τα οχυρωματικά του Ρούπελ σε 15''.

Δεν γίνεται να έπεφτε τοοοοση μαμωγκρίνια για τα σημεία ανεφοδιασμού, τα οποία πλέον δεν έχουν το παραμικρό λόγο ύπαρξης. Αυτό βρήκαν να αλλάξουν πρώτο-πρώτο.

Δεν γίνεται να έχεις τόσο άσχημη κίνηση χαρακτήρα, σα να πηγαίνεις συγκαμένος ώρες ώρες, το 2019. Δεν γίνεται αντίστοιχα τα ragdolls να είναι για γέλια...πυροβολείς κεφάλι και ο τύπος εξακοντίζεται κατά πάνω (από την άλλη, είναι εξαιρετική η "κλιμάκωση" της ζημιάς...όταν καταφέρνω headshot, η αντίδραση είναι άριστη). Δεν γίνεται να πέφτεις προς τα πίσω με το αντιαρματικό σε κατηφόρα, και να είσαι σα τον Λαοκόοντα με τα φίδια.

Δεν γίνεται να μην υπάρχει η παραμικρή λειτουργικότητα του ήχου. Για όνομα. Πέρα από την αισχρή πχιότητα, δεν δίνει και την παραμικρή πληροφορία. Υπήρχε στα προηγούμενα, ανάλογα, θέμα με τις στοές, τα "κουφά" κλπ, που δεν αποδιδόταν σωστά η απόσταση, και τα είχες όλα-1. Εδώ, μπερδεύεσαι από τα ίδια τα βήματά σου.

Δεν γίνεται να παίρνει "προτεραιότητα" η ανακοίνωση του "εκφωνητή", όταν πετάς χειροβομβίδα ή οτιδήποτε...έχει σκάσει, και μετά ακούς τη φωνούλα σου.

Δεν γίνεται να πήγε το τόσο μα τόσο κατά Εωσφόρου η οποιαδήποτε ομαδικότητα...sorry, αλλά xeστήκαμε για το αν μπορεί ολόκληρη η squad να σε "σηκώσει" ή ότιδήποτε. Δεν έχει το παραμικρό νόημα, πάλι. Δεν γουστάρει ο μέσος μπαίχτης, πλέον...τελείωσε. Αν κάποιοι θέλουν-με, θα το κάνουμε έτσι κι αλλιώς. Εννοείται πως μια καλή-δεμένη "ομάδα" θα σαρώσει τα πάντα, αλλά πολύ απλά δεν ενδιαφέρεται κανείς σχεδόν...K/D κι όλα καλά. Το άρμα πάνω στο ύψωμα με ευθεία γραμμή στο μοναδικό σημείο από όπου μπορούν να έρθουν οχτροί, παρτάρα!

Δεν γίνεται 2 μαμωχάρτες μόνο να αξίζουν, να έχουν μια ισορροπία "κλειστής" μάχης για πεζικό κλπ, ανοιγμάτων για άρματα, καλύψεων για να πλησιάζεις κλπ. Πολύ περισσότερο, δεν γίνεται οι υπόλοιποι να είναι γύρω-γύρω όλοι...πάμε από σημαία σε σημαία, προσπαθώντας αν είναι δυνατό να αποφύγουμε τους αντιπάλους που πάνε στις άλλες...εκτός κι αν αναγκαστούμε να παλέψουμε για την ίδια. Τί πιο λογικό, όταν οι αποστάσεις είναι κάτι δευτερόλεπτα (μονοψήφια).

Δεν γίνονται αυτά μετά από 16 χρόνια BF...λυπάμαι. Η μόνη "πρόοδος" είναι ότι κάναμε τους χάρτες Πατρινό Καρναβάλι, για να χαρούμε με τις HDR οθόνες, και που διαφημίσαμε το RTX, το οποίο δεν θα δούμε ποτέ (θα δούμε κάτι ελάχιστα, σπαστά, βαριά σε SP).

Τί ακριβώς έκατσαν να διορθώσουν ένα μήνα αναβολής?

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...