Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λοιποοοοονννν...

Πρώτα-πρώτα, τις ευχαριστίες μου και τις "κατάρες" μου στον κ. Gildo που με φρόντισε.

Ευχαριστίες, για τα προφανή, την πρόσκληση.

"Κατάρες", γιατί μου έδωσε τη δυνατότητα να ψιλοαλλάξω γνώμη...και ίσως το τσιμπήσω λίγο συντομότερα από ότι περίμενα.

Έχουμε και λέμε (ατάκτως ερριμένα):

Γραφικά...αρκετά-πολύ καλά. Όλα ultra, 1440p κλπ, πάει εξαιρετικά καλά η V56, ανέλπιστα. Σχεδόν τόσο άνετα όσο στο 1 (χωρίς μάλιστα να έχω περάσει custom cfg όπως εκεί). Εννοείται πως οι χιονόπιστες παραμένουν χάλι άσπρο...απλά δεν μπορεί να αποδοθεί. Οι υπόλοιπες όμως εμφανισιακά είναι αρκετά καλές.

Ήχος, για πέταμα, ακόμα. Τα όπλα κλπ, σα να έχεις το κεφάλι σου μέσα σε γεμάτη μπανιέρα (ή τα όπλα εκεί και να ρίχνεις).

Ρυθμός του παιγνιδιού, γρήγορος. Το ασταμάτητο τρέξιμο παραμένει, δυστυχώς. Από την άλλη, το κάλυψη-απόκρυψη και το τοίχο-τοίχο, αποδίδουν αρκετά.

Για game-modes, δεν μπορώ να πω και πολλά, δεν έχω προλάβει.

Αεροπλάνα...ακόμα βάρκες.

Άρματα, δεν πρόλαβα.

Join-squad system...απλά λειτουργεί, χωρίς να ενθουσιάζει.

Μην κάνετε το λάθος να πάτε για assignments ενώ είστε σε μάχη...θα βλέπετε ένα κενό πράμα και δεν θα μπορείτε να γυρίσετε στο παιγνίδι. Alt+f4.

ΤΤΚ κλπ...σε "normal", παραμένει θέμα. Ειδικά χτυπήματα στο σώμα...πόσα πια? Τα άρματα, από την άλλη, παραείναι δυνατά από απόσταση. Από κοντά, τα παγιδεύεις.

UI, δεν έφτιαξε τελικά. Παραμένει εντελώς εκτός θέματος-κλίματος, για τα γούστα μου.

Γιατί ψιλοαλλάζω γνώμη? Οι χάρτες (όχι όλοι), είναι καλοί. Αν παίξεις και ομαδικά, μπορείς να κάνεις ωραία πράγματα. Θέλει δουλίτσα, αλλά όσο κι αν το έκραξα στη beta, κι όσο κι αν συνεχίζω τώρα, σε τραβάει.

Σε θέμα επεξεργαστή, ο 1700 τεμπέλιασε αλύπητα...60-65% με το ζόρι.

Σε θέμα GPU, ενώ η κάρτα βγάζει οποιοδήποτε bench και ξανά και ξανά, 3 φορές έφαγα κόλλημα με τις max ρυθμίσεις της. Σε stock, δεν είχα το παραμικρό. Μάλλον πρέπει να πάω 1-2 σκαλιά κάτω.

Προσωπικά, game breaker-no deal παραμένει ο ήχος. Τον βρίσκω απαράδεκτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, vassilis018 είπε

κάρτα θέλει μωρέ για το trial? wtf

Σύντροφε, από αύριο θα σας έρθω στο v (θα το βάλω να κατεβαίνει το βράδυ). Σήμερα έχει 1 το μενού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, DEADLAZARUS είπε

Σύντροφε, από αύριο θα σας έρθω στο v (θα το βάλω να κατεβαίνει το βράδυ). Σήμερα έχει 1 το μενού.

Και εγώ για 1 το βλέπω, με τις κάρτες που μπλέξαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν παιξει και το 1 και το 5 , πιστευτε οτι ειναι αρκετα καλυτεροι οι χαρτες του δευτερου σε σχεση με το πρωτο; Περα απο το αρχικο hype που υπαρχει τωρα φυσικα. 

Για να το αγορασω δεν παιζει αλλα ενα premier για κανα μηνα αν ακουσω καλα λογια παιζει να το ριξω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τα όπλα του Medic είναι τέρμα σάπια. Ναι οκ ο Medic δεν προορίζεται να είναι ''killer'' αλλά με MP40 και να δυσκολεύεσαι να σκοτώσεις, παραπάει..Κατά τα άλλα έχει μεγάλο θέμα με το collision το παιχνίδι, revives μέσα από τοίχους, αναίσθητος κάτω από έδαφος κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σου πω την αληθεια δεν μου βγαλε αυτη *** που μου ειχε βγαλει το bf4 και το bf1.δεν ξερω γιατι ισως να εχω μπουχτισει εγω με τα bf.παντως δε νομιζω να εβγαζαν δευτερη damavand peak (που μονο που το γραφω μου σικωνεται η τριχα) και να μην με ενθουσιαζε,δεν ξερω κατι δεν μου κανει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλά τα όπλα του Medic είναι τέρμα σάπια. Ναι οκ ο Medic δεν προορίζεται να είναι ''killer'' αλλά με MP40 και να δυσκολεύεσαι να σκοτώσεις, παραπάει..Κατά τα άλλα έχει μεγάλο θέμα με το collision το παιχνίδι, revives μέσα από τοίχους, αναίσθητος κάτω από έδαφος κλπ.

Καλά τα λες, και οσο και αν θέλω να παίξω medic δε το απολαμβάνω με το σάπιο mp40. το support με καλύπτει προς το παρών, επίσης ευτυχώς τα σνιπερ δεν είναι όπως στο 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βαρεθούμε τις αλλαγές στα όπλα, το μόνο σίγουρο.

Έχει να πέσει αλύπητο κράξιμο και ατέλειωτη γκρίνια.

Αυτά είναι εύκολα.

Με τους βασικούς προβληματικούς μηχανισμούς είναι το θέμα τι θα γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι στιγμής ΠΑΡΑ πολυ καλύτερο από τη BETA.!

 

Λογική συνέχεια των BF, καλό που περιόρισαν το regenerative health.

 

Τα όπλα του medic θα δουλευτούν το θέμα είναι να μην είναι όλοι medic μετά. 😀

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...