Προς το περιεχόμενο

Battlefield V [PC]


saxos55

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, black66.gr είπε

Αφού είσαι τόσο ειδικός στα σκ@τά, σε αυτό το θέμα πάω πάσο.

Να μιλήσουμε όμως και λίγο για Battlefield; 

Όποιος θέλει να αγοράσει ένα FPS ONLINE παιχνίδι που όμοιό του δεν υπάρχει άλλο εκεί έξω, ΝΑΙ, παραβλέπει την ύπαρξη ανδρών ή γυναικών, άσπρων, μαύρων, κίτρινων στρατιωτών, καθώς και την απουσία αγκυλωτών σταυρών, σφυροδρέπανων, κάθε λογής αστεριών κλπ. Κανείς δεν αγοράζει online multiplayer ένα παιχνίδι για να μάθει ιστορία. 

Οι υπόλοιποι απλά προσπερνάνε. 

Ειμουν απολυτα σιγουρος οτι θα απαντουσες ετσι.
Οποτε μπορεις να παραβλεψεις τη γευση και να φας τη μπριζολα*  γιατι ομοια της δεν υπαρχει εκει εξω 😛  Κανεις δε τρωει μπριζολα για τη γευση,

Το παιχνιδι θα το αγορασουμε γιατι μας αρεσει για διαφορους λογους, εγω το εχω αγορασει απο τον Ιουλιο γιατι απλα εχω παρεα να παιξω.
Αυτο δε σημαινει οτι επειδη μας αρεσει για διαφορους λογους δε μπορει ταυτοχρονα να μη μας αρεσει ή να μας χαλαει για αλλους λογους.

 

11 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Γιατί κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε μερικοί ; Όταν πάνε να στο πασάρουν ως WW2 το παιχνίδι, περιμένεις να δεις WW2. Αφού δεν έχουν σκοπό να το πασάρουν ως WW2, ας μην το διαφημίζουν ως τέτοιο και ας βάλουν να παίζεις και ως εξωγήινος, κανένα πρόβλημα.

Ειπαμε σημασια δεν εχει η γευση, εχει η εμφανιση.

19 λεπτά πριν, gildo είπε

Παντως αυτο που ηθελαν να πετυχουν το καταφεραν σε ενα βαθμο.Καθυστερησαν το release και τωρα που αρχισαν να βρωμανε τα αλλα  παιχνιδια  θα κανουν τις πωλησεις που θελουν.

Τις πωλησεις θα τις εκαναν ετσι κι αλλιως. Το κοινο που απευθυνονται πλεον ειναι τα "παιδακια" (καθε ηληκιας). Αυτοι που νομιζουν οτι FPS ειναι κατι σαν πχ το BF2 ειναι μειοψηφια και σε ηλικια πλεον που δεν αποτελουν σημαντικο ποσοστο αγοραστων.

Επεξ/σία από panoc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Γιατί κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε μερικοί ; Όταν πάνε να στο πασάρουν ως WW2 το παιχνίδι, περιμένεις να δεις WW2. Αφού δεν έχουν σκοπό να το πασάρουν ως WW2, ας μην το διαφημίζουν ως τέτοιο και ας βάλουν να παίζεις και ως εξωγήινος, κανένα πρόβλημα.

Οι άνθρωποι το έχουν πει ΚΑΘΑΡΑ από την ΑΡΧΗ. Μάλλον κάποιοι δεν το καταλαβαίνετε. 

Enter mankind’s greatest conflict with Battlefield™ V as the series goes back to its roots with a never-before-seen portrayal of World War 2. Lead your squad to victory in all-new multiplayer experiences like the multi-map Grand Operations. Fight across the globe in the single-player War Stories campaign. Assemble your Company of customized soldiers, weapons, and vehicles – then take them on an expanding journey through Tides of War. This is the most intense, immersive, and innovative Battlefield yet. You will never be the same.

with a never-before-seen portrayal of World War 2 = με μια απεικόνιση του Β΄ΠΠ που δεν έχει δει ποτέ . Το διατυμπανίζουν εξαρχής.

13 λεπτά πριν, panoc είπε

Ειμουν απολυτα σιγουρος οτι θα απαντουσες ετσι.
Οποτε μπορεις να παραβλεψεις τη γευση και να φας τη μπριζολα*  γιατι ομοια της δεν υπαρχει εκει εξω 😛  Κανεις δε τρωει μπριζολα για τη γευση,

Το παιχνιδι θα το αγορασουμε γιατι μας αρεσει για διαφορους λογους, εγω το εχω αγορασει απο τον Ιουλιο γιατι απλα εχω παρεα να παιξω.
Αυτο δε σημαινει οτι επειδη μας αρεσει για διαφορους λογους δε μπορει ταυτοχρονα να μη μας αρεσει ή να μας χαλαει για αλλους λογους.

Ειπαμε σημασια δεν εχει η γευση, εχει η εμφανιση.

Τόσο καλά με ξέρεις;  😛😍😁.

Ως προς το άλλο, δεν διαφωνούμε. Και εμένα μπορεί να με χαλάσει σε πολλά σημεία. Το παιχνίδι προφανώς και δεν είναι το τέλειο, αλλά είναι το καλύτερο από τα άλλα και αυτό που θα περνάμε όσο το δυνατόν ευχάριστα τις περισσότερες ελεύθερες ώρες μας.

Επεξ/σία από black66.gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο που αυτοί το λένε με την έννοια ότι έχει γίνει ''φοβερή'' δουλειά σε gameplay/γραφικά/ήχο και όχι όπως το φαντάζεσαι εσύ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, black66.gr είπε

αλλά είναι αυτό που θα περνάμε όσο το δυνατόν ευχάριστα τις περισσότερες ελεύθερες ώρες μας.

Μα αυτος ειναι ο λογος που μας ενδιαφερει :D τουλαχιστο εμενα δηλαδη.
Απλα ελπιζω αυτα που (νομιζω οτι δε θα μου αρεσουν) και αυτα που τελικα  δε θα μου αρεσουν να ειναι τοσο ασημαντα ωστε να παιξω με τη παρεα μου αλλες 650+ ωρες οπως στο προηγουμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι μόνο που αυτοί το λένε με την έννοια ότι έχει γίνει ''φοβερή'' δουλειά σε gameplay/γραφικά/ήχο και όχι όπως το φαντάζεσαι εσύ.

Δεν νομίζω. Στην πρώτη σειρά για απεικόνιση του B΄ΠΠ αυτού καθ΄εαυτού λέει και όχι για γραφικά και gameplay.

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με βάση τη Beta που είχα παίξει, το παιχνίδι θέλει δουλειά όσον αφορά τις στολές και την εμφάνιση των στρατιωτών. Δεν θυμίζουν Β'ΠΠ. Και ίσως να μπουν και κάποια ιστορικά σύμβολα όπως οι βαθμοί των Γερμανών αξιωματικών (θα ήθελα και τα διακριτικά των "SS", αλλά αυτό αποκλείεται). Αν διορθωθούν αυτά συν κάποια άλλα, θα μιλάμε για ένα αξιοπρεπές παιχνίδι. Προς το παρόν είναι η κορυφή της SJW προπαγάνδας στα video games. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αίσθηση του ww2 χάνεται από την πολυχρωμία στα outfits και τη συμμετοχή γυναικών στις μάχες. Όλα τα άλλα μια χαρά είναι, χρώματα στη φύση υπήρχαν και οι πόλεις δεν ήταν γκρι. Μην κοιτάτε τα μουντά χρώματα των ταινιών και των ντοκιμαντέρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, newlynx είπε

Η αίσθηση του ww2 χάνεται από την πολυχρωμία στα outfits και τη συμμετοχή γυναικών στις μάχες. Όλα τα άλλα μια χαρά είναι, χρώματα στη φύση υπήρχαν και οι πόλεις δεν ήταν γκρι. Μην κοιτάτε τα μουντά χρώματα των ταινιών και των ντοκιμαντέρ.

Δεκτό, υπό προϋποθέσεις.

Ζωντανά, είναι τα χρώματα όταν δεν έχει προηγηθεί blitzkrieg και γενικότερα ο κακός χαμός. Εδώ, παντού, βλέπουμε μια καλή χαρά, ακόμα και σε γκρεμίδια, ανατιναγμένα, βομβαρδισμένα κλπ, τα οποία μια καπνιά και μια ταλαιπώρια θα έπρεπε να την είχαν.

Οι γυναίκες, δεν είναι το μόνο πρόβλημα. Αν το έρμο δείχνει άτακτο στρατό, αντάρτες κλπ, να την καταλάβω την ανομοιομορφία...από τη μία πλευρά (κι αυτό, μέχρι ένα σημείο). Η άλλη, παντού και πάντα είναι η Wehrmacht, τα SS, η Luftwaffe κλπ...αυτός ήταν ο Β'ΠΠ.

Εδώ όμως του έχουν απαυτώσει μάνα-πατέρα-ξαδέρφη-σκύλο, βάζοντας κάθε millennial, trendo-hipster και καγκουρο/emo τύπο να εμφανίζεται στο παιγνίδι. Αντί για τα διακριτικά της φρίκης, είμαι σίγουρος πως θα έχουμε tramp-stamps και "Only god can judge me" tattoos.

Αυτά, για το εμφανισιακό κομμάτι.

Από τη beta, όσο ασχολήθηκα, έχει ένα κάρο θέματα καθαρά gameplay/mechanics (κατά τη δική μου γνώμη), τα οποία δεν πρόκειται να διορθωθούν ποτέ, γιατί πολύ απλά, έτσι τα σχεδίασαν από την αρχή.

Το ενδεχομένως κακό netcode ή η ζημιά/ανάκρουση των όπλων ή κάποια τέτοια θέματα balance, είναι αστείο να τα συζητάμε...φτιάχνουν και χαλάνε με κάθε Patch, ανάλογα τη γκρίνια που πέφτει.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Silverage είπε

Επειδή δεν έχω ασχοληθεί, τα όπλα τα ξεκλειδωνεις όπως στο BF1; Αν ναι, δεν μου αρέσει.

Ναι, με ingame coins, παίζοντας δηλαδή.

Επεξ/σία από dfk_7677
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 ώρες πριν, KilliK είπε

το θεμα ειναι να μην ειναι αδειοι οι σερβερς. αλλιως και καλο ναναι το παιχνιδι, τι να το κανεις αμα δεν υπαρχει κοσμος για να το παιξεις μαζι;

Μπα, οι servers κόσμο θα έχουν. Το θέμα είναι το "live service" να μας δίνει καλά updates και όχι "α ναι, θυμάστε τότε που είχατε κάνει datamine τον Grievous στο launch; Νάτος τώρα", όπως στο EA Battlefront II.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω Origin Access Premier, ξέρει κανείς πως στέλνουμε invite σε 4ρις φίλους μας για να παίξουν δωρεάν?

Σύμφωνα με αυτό το άρθρο https://www.ea.com/games/battlefield/news/battlefield-5-play-with-premier

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...